PDA

Zobacz pełną wersję : Wykwity/naloty na fugach na tarasie



emilus18
25-09-2011, 18:06
Nie znalazłam nigdzie indziej, więc pisze tu.

Mam położone płytki klinkierowe na tarasie - jak pewnie większość forumowiczów. Na tarasie jeden schodek. Wszystko ładnie zafugowane. Taras trzyma się super. Nic nie odkleja się, nie przebarwia. Na schodku jednak i podstopnicy (chyba tak to się nazywa) na fugach są białe wykwity/naloty, które ostatnio mąż szorował. Co może być nie tak? Czy może tak być po zimie i wielu deszczach? A może to efekt niedoczyszczonego tarasu po ułożeniu płytek??

I jeszcze jedno pytanie - jak powinno "obrobić" się płytki stykające się z ziemią?

ikaria
27-09-2011, 21:07
A czy fugi zostały zaimpregnowane po położeniu?

emilus18
28-09-2011, 08:20
Dobre pytanie - nie wydaje mi sie :(

Kasia242
29-09-2011, 22:56
impregnacja nie ma nic do rzeczy. Nawet lepiej na tarasach nie impregnowac.
Natomiast wykwit to...po prostu od zaprawy klejowej cementowej,to powinno po jakims czasie zniknąc albo..gdzie woda sie przedostaje pod płytki. Zalezy tez jaka masz fuge jesli epoksyd w co watpie to nic nie pwownno byc jest mas zfuge basenowa Mapei to te wybariwnia znikna za jakis czas a jesli jakąs badziewna to moze byc problem. To nie jest od niedoczyszconych płytek.

emilus18
01-10-2011, 17:25
No to nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Oby okazało się że to tylko od zaprawy i za jakiś czas zniknie. Jak czyścimy, to wygląda to nawet jak wychodząca zaprawa - twarde i chropowate.

Co do fug - przywlokłam specjalnie opakowanie (jeszcze trochę jej zostało) i mamy:
Flex fuga Mapei elastyczna, przykłady zastosowania: tarasy, balkony, baseny, elewacje, podłogi z ogrzewaniem podłogowym - UFFFF, ulżyło mi, bo nigdy bym nie pomyślała ze na taras jakieś inne fugi trzeba... Takie same mamy w całym domu.
Woda nie powinna się nigdzie dostawać, choć nigdy nic nie wiadomo...

A jak macie obrobione płytki na styku z ziemią? klej jest położony tak by był "skos" i woda nie dostawała się pod spód czy są jakieś inne sposoby?