PDA

Zobacz pełną wersję : Narendil i jej pół-apartament



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30

mirela99
25-01-2013, 10:16
Pytałaś u Venuski o przelotki. Co chcesz wiedzieć ? Ja sama je robiłam na zasłonie ikeowskiej.

narendil
25-01-2013, 10:28
Pytałaś u Venuski o przelotki. Co chcesz wiedzieć ? Ja sama je robiłam na zasłonie ikeowskiej.

O, super :)
1. Czym wycinałaś otworki? Wystarczą zwykłe nożyczki?
2. Jak gęsto powinny być rozmieszczone przelotki? Nie chcę, żeby mi tkanina mocno sterczała. Materiał raczej grubszy, bardziej obiciowy niż zasłonowy :)

Normalnie słów mi brakuje.
Zasłonka ma robić za drzwi do garderoby.
I nie chcę, żeby po zasłonięciu zbyt mocno wystawała poza grubość ściany.
Rany, rozumiesz mnie w ogóle? Bo ja siebie chyba nie do końca.

mariomili
25-01-2013, 10:42
Anula, czy masz może pojęcie, gdzie zanabędę podobne do tych nogi? mogą być alu, albo w stali....szukam i nic :cry:
Ma ktoś coś?
164604

Ola U. ma taką kupioną w Ikea

https://lh3.googleusercontent.com/-7GP_z1oTAmQ/UN1Y05J-BOI/AAAAAAAACX8/I_4rGbzu1Uw/s512/%25C5%259Awi%25C4%2599ta%2520008.jpg?gl=PL

mirela99
25-01-2013, 10:52
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-DEKORACJA-OKNA-okien-firany-zasłony-rolety-żaluzje-wątek-zbiorczy&p=3157086&highlight=przelotki#post3157086
post 725 - tam masz wszystko. Ja miałam wykrawarkę od znajomej (ale na allegro za 20-30pln taka kupisz). Jak nie wszystko tam jest wyjasnione to pytaj :)

narendil
25-01-2013, 10:56
Dzięki Mirela :)
Aż tak daleko jeszcze nie zabrnęłam w tamtym wątku. A Ty mnie od razu we właściwe miejsce przekierowałaś :)

narendil
25-01-2013, 10:57
Ola U. ma taką kupioną w Ikea
Ta, co aricia wkleiła to chyba też IKEA.
Ale czy tu nie chodzi bardziej o same nogi?

Bastki
25-01-2013, 11:37
:bye: fajnie masz, scrabblowy ozdobnik super.
Aricia ja mam takie

164658
to IKEA

narendil
25-01-2013, 19:56
:P

Ilona Agata
25-01-2013, 20:06
narendil, fajnie u Ciebie :yes:
Tylko zdjęcia coś skąpisz :(

narendil
25-01-2013, 20:14
Ja skąpię? Bu.
Pokazuję co mam :P

ivy17
25-01-2013, 20:16
Ja skąpię? Bu.
Pokazuję co mam :P

poprosimy więcej ujęć :-)

narendil
25-01-2013, 20:28
poprosimy więcej ujęć :-)
ivy, a ile można zrobić ujęć zegarka lub minutnika?

Może zniknę i wrócę, jak się wykończę :P

ivy17
25-01-2013, 20:33
Może zniknę i wrócę, jak się wykończę :P

nie zgadzam się :no:

Ilona Agata
25-01-2013, 20:39
Tak, więcej ujęć, nawet jak coś nieskończone, to przecież nie szkodzi - przecież tu same życzliwe osoby, a ja podejrzewam, że ukrywasz tam inne cudowności!

Ilona Agata
25-01-2013, 20:43
narendil, zaraziłaś mnie tymi nogami :rolleyes:
:lol2:
chodzi o nogi mebli, patrzyłam na nie podejrzliwie, a przed chwilą sama kupiłam na allegro fotel z lat 60/70 :wiggle: nawet nie wiem, kiedy zaczęły mi się tak podobać :o
Teraz tylko muszę oszlifować, przemalować, zmienić tapicerkę i cieszyć się moją perełką :wiggle:

yokasta
25-01-2013, 21:03
Ania! Rany rany od czego mam zacząć? Fajnie tam masz ! Tak po swojemu, bardzo indywidualnie.

Widzę kółko na przycisku wc? No nieee! Nie mogę uwierzyć! :D

Kochana, jakiego formatu masz glazurę w łazience? 20x60? 25x60?

vesila
25-01-2013, 22:59
Fiu fiu.......
lodówka zaszyfrowana:o:lol2:
ale zegar zajefajny masz:wiggle:

narendil
26-01-2013, 10:06
Jedzie do mnie dywan :wave:

Siner
26-01-2013, 10:14
Ja pierdziu !!!
To nie tkałaś sama ?
Jestem bardzo, ale to bardzo rozczarowana !!!!

I jak znam życie, to będzie czarny..;)

TwoOfUs
26-01-2013, 11:39
Oooo! dywan! TEN dywan? :wiggle:

Szyfr na lodówkę genialny :lol2: też powinnam nabyć to mi maż nie będzie kotletów wyjadał :rotfl:

A zegar to z Etsy? Fajny jest :yes: i super pasuje do przedpokoju.

narendil
26-01-2013, 12:52
Mam dywan :lol2:


Ja pierdziu !!!
To nie tkałaś sama ?
Jestem bardzo, ale to bardzo rozczarowana !!!!

:P

I jak znam życie, to będzie czarny..;)
Prawie ;)


Oooo! dywan! TEN dywan? :wiggle:
Aha, TEN dywan :lol2:
Aż się boję go rozpakować :rolleyes:




A zegar to z Etsy? Fajny jest :yes: i super pasuje do przedpokoju.
Nie :no:
Zegar STĄD (http://zdrugiegotloczenia.pl/zegary-winylowe/details/30/7/zegary-winylowe/zegar-%C5%9Awiatowy) - wycinany ze starej płyty winylowej.

narendil
26-01-2013, 12:54
Tak, więcej ujęć, nawet jak coś nieskończone, to przecież nie szkodzi - przecież tu same życzliwe osoby, a ja podejrzewam, że ukrywasz tam inne cudowności!
Zobaczymy, co da się zrobić :)


narendil, zaraziłaś mnie tymi nogami :rolleyes:
:lol2:
chodzi o nogi mebli, patrzyłam na nie podejrzliwie, a przed chwilą sama kupiłam na allegro fotel z lat 60/70 :wiggle: nawet nie wiem, kiedy zaczęły mi się tak podobać :o
Teraz tylko muszę oszlifować, przemalować, zmienić tapicerkę i cieszyć się moją perełką :wiggle:
O, super!
Masz już pomysł na niego?
I jak wygląda?
Idę do Ciebie, może zdjęcia jakieś są :rolleyes:

narendil
26-01-2013, 12:56
Ania! Rany rany od czego mam zacząć? Fajnie tam masz ! Tak po swojemu, bardzo indywidualnie.
:hug:
Miło to czytać. Miało być po mojemu.


Widzę kółko na przycisku wc? No nieee! Nie mogę uwierzyć! :D
Ja też :p
Ale mąż ma PLAN, przez duże P.
Tylko ja muszę go zrealizować ;)



Kochana, jakiego formatu masz glazurę w łazience? 20x60? 25x60?
20x50.

narendil
26-01-2013, 12:56
Fiu fiu.......
lodówka zaszyfrowana:o:lol2:
ale zegar zajefajny masz:wiggle:

Dziękuję :)
Nawet mąż zegar docenił :rolleyes: A to już jest coś.

TwoOfUs
26-01-2013, 18:06
rozpakowałaś?... czy przytulasz go przez folie :D

illusjon
26-01-2013, 18:46
Narendil, pokaż dywan, nie bądź taka... :rolleyes::no:

yokasta
26-01-2013, 19:00
Dzięki Aniu za odpowiedź :). Nasze 25x60 to może będzie ok. W tej łazience do której mi kiedyś wizki robiłaś. Teraz trochę zmian i bez wizek ją robimy:sick: cały czas nie wiem co wyjdzie :).

narendil
26-01-2013, 19:43
rozpakowałaś?... czy przytulasz go przez folie :D
Przez folię :P
Szafki robiliśmy i czasu nie było. W sumie, to nadal robimy :rolleyes:


Narendil, pokaż dywan, nie bądź taka... :rolleyes::no:
Jak rozpakuję ;)

narendil
26-01-2013, 19:44
Dzięki Aniu za odpowiedź :). Nasze 25x60 to może będzie ok. W tej łazience do której mi kiedyś wizki robiłaś. Teraz trochę zmian i bez wizek ją robimy:sick: cały czas nie wiem co wyjdzie :).

Będzie ok. Lubię takie duże prostokąty.
Aniu, a już robicie?
Bo ja jeszcze tydzień i wrócę mniej więcej do świata żywych. I mogę wspomóc wizualką, jakby co :hug:

yokasta
26-01-2013, 20:13
Aniu, już jesteśmy w trakcie :). Został mi tylko wybór podłogi i jak to ciężarna miotam się między płytkami drewnopodobnymi, wielkoformatowym szarym gresem a kremową glazurą przy czym nie mam sprecyzowanego produktu w żadnej z kategorii :rotfl:. Fajnie, co?

A dywan przez folię...no wiesz, to jak lizak przez szybę :D.

narendil
26-01-2013, 20:18
Aniu, już jesteśmy w trakcie :). Został mi tylko wybór podłogi i jak to ciężarna miotam się między płytkami drewnopodobnymi, wielkoformatowym szarym gresem a kremową glazurą przy czym nie mam sprecyzowanego produktu w żadnej z kategorii :rotfl:. Fajnie, co?
To masz kolorowo :rotfl:
Z szarych gresów całkiem fajne są RAKO i Nowa Gala.


A dywan przez folię...no wiesz, to jak lizak przez szybę :D.
I to jeszcze lewą stroną do góry jest zwinięty :p

Siner
26-01-2013, 20:21
Dywan !!!! Latający ????

Jak nie to bym reklamowała ;)

Dawaj foty....Dawno nie gadałysmy, nie ?

Arnika
26-01-2013, 20:40
Wpadłam dywan zobaczyć.. i jeszcze go przytulasz..
Wpadnę później.. jak rozpakujesz...

ivy17
26-01-2013, 20:47
To masz kolorowo :rotfl:
Z szarych gresów całkiem fajne są RAKO i Nowa Gala.



znalazłam parę fajnych szarośći w Rako :rolleyes:

yokasta
26-01-2013, 21:38
Poszukam, popatrzę :rolleyes:. Dzięki!

Drop_Inn
27-01-2013, 00:14
Aniu, bardzo fajne wszystko! :) Przedpokój z zegarem, sejfo-lodówka (:)), biblioteka :jawdrop:

Bardzo konsekwentnie i tak... po Twojemu :) Nie do pomylenia z żadnym innym wnętrzem :)


A w kółeczko na kibelkowym przycisku też ciągle nie dowierzam :lol2:

lasche
27-01-2013, 06:45
nie ma mnie i nie ma a jak już wpadnę to wprost na sesję :) super ...lodówka na szyfr ...rewelacja, przydałaby się dla mnie ...może zmieściłabym się w wiosenne stroje :)

nicol21
27-01-2013, 08:29
narendil skapisz tych zdjec oj skapisz! a pewnie jest sie czym chwalic.

podziwiam biblioteczke w salonie.... fajna jest ale sama bym sobie takiej nie zrobila bo ta otwarta przestrzen i tyle roznych kolorow/tekstur w salonie by mnie straszine irytowalo. ale u innych mi sie podoba :p

julianna16
27-01-2013, 15:38
Anusia,
Ja w niedoczasie ostatnio :(. Cieszę się, że Twoje "puzzle" tak ładnie do siebie pasują. Wszystko daje smaczek i cieszy oczy :).
Kurcze... na pewno pisałaś, ale mam nadzieję, że mnie nie zabijesz jak zapytam o przycisk w wc? co to i skąd to? :rolleyes:

Ola.U
27-01-2013, 16:20
Aniu,pięknie u Ciebie :yes:,oryginalnie i nie do podrobienia :no:.Jestem pod wrażeniem :yes:
A ktoś tu płakał ,że bleee,feeeee i w ogóle do kitu ,Oj ​Anka :P:P:P

narendil
27-01-2013, 19:07
https://lh4.googleusercontent.com/-6yDlUgjwzqg/UQV6gLICyHI/AAAAAAAAElw/EsZdsNtWBvo/s1067/27012013741.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-AlCB9E8xAH0/UQV6jEnrsrI/AAAAAAAAEmA/ouZF6AyqoXE/s1067/27012013751.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-NCyVr5AKNIw/UQV6hBJtktI/AAAAAAAAEl4/pe64ukfEVD4/s1067/27012013745.jpg

yokasta
27-01-2013, 19:11
Ooooo! Mój dywan! :rotfl: piękny Ci on :rolleyes:.

I kocurro :wave:.

Arnika
27-01-2013, 19:24
Noo i jest i dywan :)

Mogłam przypuszczać , że w biało-czarnych barwach :)

ivy17
27-01-2013, 19:26
fajnie u Ciebie :rolleyes: dywanik idealnie pasuje ;)

julianna16
27-01-2013, 19:40
Allle pięknyyyy dywan! Widzę, że wszystkim domownikom się spodobał :D.
Widzę coś jeszcze... czego pragnę... SŁOŃCE :D

MagdaZZZ
27-01-2013, 19:48
Anuś, bez kokieterii - z całego forum Twój salon robi na mnie największe wrażenie. Tak spójnych i przemyślanych wnętrz nie ma tu chyba nikt:no: Jest gęsto, a jednocześnie przejrzyście, barwy stonowane, a jednak nie nudno, wręcz wydaje się, że salon jest pełen barw, aż bije od niego pozytywna energia:yes: Dla mnie mistrzostwo:yes: Gapię się i napatrzeć nie mogę:rolleyes:
Dywan rewelacja:jawdrop: Tylko nie mówcie, że ikea:lol2:

Powiedz tylko, co jest za kanapą, że tak bardzo jest przesunięta w stronę regałów? Na ostatnim zdjęciu z Panem Przystojniakiem ;) widać, że masz tam jeszcze trochę ściany do dyspozycji i śmiało można by odejść z narożnikiem jakieś 30 cm do tyłu... co Cię powstrzymuje? :lol:

admete
27-01-2013, 20:04
Aniu ostatnie i dzisiejsze ujęcia :jawdrop:

Salon - całokształt :jawdrop:, wrażenie jakie sprawia oglądając same zdjęcia :rolleyes:
Magda świetnie ujęła i moje odczucia :yes:

Bosze czy mnie uda się chociaż w połowie kiedykolwiek osiągnąć taki efekt w moim salonie ??? :(

Przystojniak to już poważny kawaler :rolleyes: :lol:

wyanna
27-01-2013, 20:05
Ania, kiedyś o tym gadałyśmy:
http://www.ikea.com/pl/pl/store/katowice/sprzedaz

narendil
27-01-2013, 20:08
Dywan !!!! Latający ????

Jak nie to bym reklamowała ;)

Dawaj foty....Dawno nie gadałysmy, nie ?
Nie latający. Ale reklamować nie będę :P


Aniu, bardzo fajne wszystko! :) Przedpokój z zegarem, sejfo-lodówka (:)), biblioteka :jawdrop:

Bardzo konsekwentnie i tak... po Twojemu :) Nie do pomylenia z żadnym innym wnętrzem :)
Dropku, dziękuję :hug:
Cieszę się, gdy piszecie, że wnętrze jest moje.
Czyli jednak te godziny planowania nie poszły na marne.


A w kółeczko na kibelkowym przycisku też ciągle nie dowierzam :lol2:
Ciii. Ja też.
Ale za czas jakiś pokażę Wam plan męża :lol2:


nie ma mnie i nie ma a jak już wpadnę to wprost na sesję :) super ...lodówka na szyfr ...rewelacja, przydałaby się dla mnie ...może zmieściłabym się w wiosenne stroje :)
:hug:
W czepku Lasche pewnie urodzona, co?


narendil skapisz tych zdjec oj skapisz! a pewnie jest sie czym chwalic.

podziwiam biblioteczke w salonie.... fajna jest ale sama bym sobie takiej nie zrobila bo ta otwarta przestrzen i tyle roznych kolorow/tekstur w salonie by mnie straszine irytowalo. ale u innych mi sie podoba :p
nicol, jak ja lubię stonowane czarno-szaro-białe wnętrza, to książki u mnie muszę być. To jedyne akceptowalne wzory i kolory.
Bez nich jest u nas pusto.
Wiesz, w trakcie przeprowadzki, gdy przewieźliśmy wszystkie książki stare mieszkanie przestało być domem, a nowe zaczęło.


Anusia,
Ja w niedoczasie ostatnio :(. Cieszę się, że Twoje "puzzle" tak ładnie do siebie pasują. Wszystko daje smaczek i cieszy oczy :).
Kurcze... na pewno pisałaś, ale mam nadzieję, że mnie nie zabijesz jak zapytam o przycisk w wc? co to i skąd to? :rolleyes:
Wiem, Ewuniu, żeś zaganiana. I tym bardziej doceniam, że jesteś :hug:
Chciałabym szybciej te puzzle wpasowywać.
A przycisk to Cersanit Link i jakieś numerki. Nie pisałam o tym nigdzie.
To wybór męża. Wściekł się biedak podczas moich rozważań nad urodą stelaży do zabudowy i podjął męską decyzję ;)


Aniu,pięknie u Ciebie :yes:,oryginalnie i nie do podrobienia :no:.Jestem pod wrażeniem :yes:
A ktoś tu płakał ,że bleee,feeeee i w ogóle do kitu ,Oj ​Anka :P:P:P
Dziękuję Olu :hug:
Nadal czasem płaczę, bo jeszcze tylu rzeczy nie zrealizowałam. A mieszkanie wśród niedoróbek mnie wkurza. Ale pomału do przodu.

narendil
27-01-2013, 20:27
Ooooo! Mój dywan! :rotfl: piękny Ci on :rolleyes:.

I kocurro :wave:.
Mój, mój! Nie oddam :lol2:
Ale fakt, piękny jest.
Choć mnie trochę drażnią te kolorowe paski po bokach.
A kocica się na słońcu wygrzewa :)
W końcu mam jasne, słoneczne mieszkanie.


Noo i jest i dywan :)

Mogłam przypuszczać , że w biało-czarnych barwach :)
Arniś, a jakich mógłby być?
Jak zdrówko? :hug:


fajnie u Ciebie :rolleyes: dywanik idealnie pasuje ;)
Dziękuję :)
ivy, pisałaś u Julianki o biblioteczce/meblościance. I że obawiasz się prl-skiego klocka. Czy moja Ci się taka wydaje?
Szczególnie w tej części z wysuniętym dołem?


Allle pięknyyyy dywan! Widzę, że wszystkim domownikom się spodobał :D.
Widzę coś jeszcze... czego pragnę... SŁOŃCE :D
Ewuniu, gdybym mogła, to bym Ci tego mojego słońca kurierem wysłała.
Rozumiem pragnienie, bo ja bez niego wegetuję. Kot jestem.
Jakub był rozczarowany, że dywan nie dla niego. Samolub mały :p
Myśli, że ma monopol na ładne rzeczy.


Anuś, bez kokieterii - z całego forum Twój salon robi na mnie największe wrażenie. Tak spójnych i przemyślanych wnętrz nie ma tu chyba nikt:no: Jest gęsto, a jednocześnie przejrzyście, barwy stonowane, a jednak nie nudno, wręcz wydaje się, że salon jest pełen barw, aż bije od niego pozytywna energia:yes: Dla mnie mistrzostwo:yes: Gapię się i napatrzeć nie mogę:rolleyes:
Madziu, ależ mi przyjemność sprawiłaś :hug: Ogromnie się cieszę, że tak Ci się podoba!

Dywan rewelacja:jawdrop: Tylko nie mówcie, że ikea:lol2:
No dobrze, nie powiemy :lol2:

Powiedz tylko, co jest za kanapą, że tak bardzo jest przesunięta w stronę regałów? Na ostatnim zdjęciu z Panem Przystojniakiem ;) widać, że masz tam jeszcze trochę ściany do dyspozycji i śmiało można by odejść z narożnikiem jakieś 30 cm do tyłu... co Cię powstrzymuje? :lol:
Główny problem z narożnikiem, to to że jest lewy a powinien być prawy, albo odwrotnie :rolleyes: Nigdy tego chyba nie zapamiętam.
I wystaje mocno na pokój.
Jeśli odsunę go od regału, to zwęzi mi się przejście przy ściance kuchennej.
Kiedyś, nowy będzie odwrotny i będzie lepiej.


Wnętrze które żyje ;)
Podoba mi się i bardzo pasuje do Ciebie :yes:
Dziękuję ateno :)


Aniu ostatnie i dzisiejsze ujęcia :jawdrop:
Salon - całokształt :jawdrop:, wrażenie jakie sprawia oglądając same zdjęcia :rolleyes:
Magda świetnie ujęła i moje odczucia :yes:
Aguś, ciepło mi się wśrodku robi , gdy Was czytam :)

Bosze czy mnie uda się chociaż w połowie kiedykolwiek osiągnąć taki efekt w moim salonie ??? :(
Kobieto, proszę Cię, nie bluźnij :hug:

Przystojniak to już poważny kawaler :rolleyes: :lol:
:)

Ania, kiedyś o tym gadałyśmy:
http://www.ikea.com/pl/pl/store/katowice/sprzedaz
No popatrz. A ja już myślałam, że projekt upadł.

Venus_m
27-01-2013, 20:27
Ania super!! :jawdrop:

wyanna
27-01-2013, 20:33
Ania, a tak w ogóle to wiesz, że jestem zachwycona i zazdraszczam, prawda? Nie ubieram tego w słowa, bo kurna :bash: mam 1/3 roboty za sobą a deadline jutro rano....

narendil
27-01-2013, 20:44
Ania super!! :jawdrop:
:hug: :hug:


Ania, a tak w ogóle to wiesz, że jestem zachwycona i zazdraszczam, prawda? Nie ubieram tego w słowa, bo kurna :bash: mam 1/3 roboty za sobą a deadline jutro rano....
Aniu, wracaj do roboty i wróć jak skończysz :) Trzymam kciuki za deadline :hug:

wyanna
27-01-2013, 20:49
No, mnie się na gadanie i na myślenie zawsze zbiera, kiedy wisi nade mną jakiś nóż... Za to świetnie szkolę sobie espanol, bo serial mam argentyński :)

narendil
27-01-2013, 20:55
No, mnie się na gadanie i na myślenie zawsze zbiera, kiedy wisi nade mną jakiś nóż... Za to świetnie szkolę sobie espanol, bo serial mam argentyński :)
Ja podobnie. Więc tym bardziej do roboty Cię gonię!
Hiszpański tłumaczysz?

A, i przy okazji zapraszam na kawę :) Na żywo zazdrość Ci przejdzie ;)

wyanna
27-01-2013, 21:14
No właśnie nie. Robię układkę pod dubbing. Ale serial hiszpański i pół kwestii nie ma, więc ze słuchu piszę. Kurna no, wtyczkę od internetu muszę wyciągnąć, bo inaczej nie ruszę.
Na kawkę wpadniemy, ale dopiero po przeprowadzce, bo szybciej się nie ruszymy z wawy...

narendil
27-01-2013, 21:16
To wyciągaj tą wtyczkę :mad:

vesila
27-01-2013, 21:29
Aniu,
bardzo mi sie podoba w waszym pokoju, super ten dywan pasuje:wiggle:
kotecek jak puma wygląda - śliczny:)
A Kuba jaki podrywacz, juz oczko do nas puszcza :D

admete
28-01-2013, 06:42
Kobieto, proszę Cię, nie bluźnij :hug:



Ale to szczera prawda :)
Zimno w tym moim salonie :(, wiem wiem że jak czegoś przybędzie to to się zmieni - ale czy będzie tak przytulny i dopracowany jak Twój?
A u Ciebie aż się chce przysiąść na kanapce, albo przy komputerku :rolleyes:
i siedzieć i siedzieć.....:rolleyes:

Miłego poranka :hug:

Siner
28-01-2013, 08:48
Bardzo mi się podoba ten wasz łańcuszek zależności :)
Dywan super....juz niedługo będzie jednokolorowy ( tak by z pewnościa było u nas :sick: )

barbe-cue
28-01-2013, 09:02
Aniu, cudoooownie! A dasz jakieś ujęcie z kawałkiem boskiego okna? No i o tę drugą część biblioteczki ładnie proszę.
Buziaki!

pysiaczek
28-01-2013, 09:20
Hej Aniu :)

W końcu trafiłam i do Ciebie po dłuższym czasie :) A tu jakie zmiany :o Przycisk w wc bardzo elegancki :D Lodówka na szyfr :o Niezłe :D
Świetne scrable z przedpokoju - jednak zrealizowałaś ten pomysł :yes: Wiem pewnie już wcześniej to pokazywałaś, ale przegapiłam ;)
No i salon - dopełnienie całości. Jest dokładnym odzwierciedleniem Ciebie! Super! Wszystko ze sobą świetnie gra i jest tak nietuzinkowo :yes:

Jeszcze zapomniałam pochwalić designerskie drzwi do szaf :lol: Są naprawdę super!
I ten fotel kinowy w przedpokoju - wyszedł genialnie!!! :)

narendil
28-01-2013, 10:17
Aniu,
bardzo mi sie podoba w waszym pokoju, super ten dywan pasuje:wiggle:
kotecek jak puma wygląda - śliczny:)
A Kuba jaki podrywacz, juz oczko do nas puszcza :D
Ano rośnie mi babiarz :rolleyes:
Każda sprzedawczyni w sklepie jego.
Autobusem boję się z nim jeździć.
Za dywan dziękuję :hug:
A kot? Taki był zamysł. Moja czarna pantera :)


Ale to szczera prawda :)
Zimno w tym moim salonie :(, wiem wiem że jak czegoś przybędzie to to się zmieni - ale czy będzie tak przytulny i dopracowany jak Twój?
A u Ciebie aż się chce przysiąść na kanapce, albo przy komputerku :rolleyes:
i siedzieć i siedzieć.....:rolleyes:

Miłego poranka :hug:
W takim razie zapraszam na zdezelowany narożnik :lol2:
Aguś, ja tam w Ciebie wierzę. Masz większą powierzchnię, to i czasu więcej trzeba. Że o finansach nie wspomnę :rolleyes:
Ale już jest cudnie. A będzie jeszcze lepiej :hug:


Bardzo mi się podoba ten wasz łańcuszek zależności :)
Dywan super....juz niedługo będzie jednokolorowy ( tak by z pewnościa było u nas :sick: )
:) :)
Dywan ma pozostać dwukolorowy. Mąż wie, że w razie czego sam go wyciąga i do pralni wiezie. To powinno działać.


Aniu, cudoooownie! A dasz jakieś ujęcie z kawałkiem boskiego okna? No i o tę drugą część biblioteczki ładnie proszę.
Buziaki!
Baśku, jak ja się cieszę, że Cię widzę!
Myślałam, że już na amen zatonęłaś w robocie. Nieustająco zaciskam kciuki!
Drugiej części biblioteki jeszcze nie ma. Bo chodzi Ci o tą, gdzie ma stanąć krewetkarium, tak? Na razie walczymy z innymi wydatkami. Łóżko, szafki nocne, zagłówek i takie tam pierdołki.
A zdjęcie z oknem specjalnie dla Cię zrobię. Muszę tylko zgrać dwie drobnostki: słońce i ja o tej samej porze w domu :lol2:


Hej Aniu :)

W końcu trafiłam i do Ciebie po dłuższym czasie :) A tu jakie zmiany :o Przycisk w wc bardzo elegancki :D Lodówka na szyfr :o Niezłe :D
Świetne scrable z przedpokoju - jednak zrealizowałaś ten pomysł :yes: Wiem pewnie już wcześniej to pokazywałaś, ale przegapiłam ;)
No i salon - dopełnienie całości. Jest dokładnym odzwierciedleniem Ciebie! Super! Wszystko ze sobą świetnie gra i jest tak nietuzinkowo :yes:

Jeszcze zapomniałam pochwalić designerskie drzwi do szaf :lol: Są naprawdę super!
I ten fotel kinowy w przedpokoju - wyszedł genialnie!!! :)
Cześć pysiaczku :hug:
Dawno Cię nie było, ale dzięki temu porcja komplementów obszerniejsza :hug:
Dziękuję!

rere79
28-01-2013, 10:17
Narendil, fajnie u Was. Bardzo mi się podoba salon :)

agatah
28-01-2013, 10:56
Narendil, napisz proszę skąd lustro w przedpokoju? A może sami robiliście?
Ja planuję sama mniej więcej takie zrobić takie zrobić.:rolleyes: W prostej czarnej ramie, tylko pokrytej farbą akrylową, bo Twoje widzę, że chyba bejcowane?

Drop_Inn
28-01-2013, 11:42
Salon jest cuuudny! :wiggle:
(i jest dywan :wiggle:)

Przytulny, dopieszczony... Aż nie do wiary, że tak krótko tam mieszkacie :o

mugatka
28-01-2013, 16:13
mieszkanie jedyne w swoim rodzaju :) dopiero zaczynacie mieszkać a już się w nim czuje "DUSZĘ" ... szacuneczek :)

narendil
28-01-2013, 19:39
Narendil, fajnie u Was. Bardzo mi się podoba salon :)
Cieszę się :hug:


mieszkanie jedyne w swoim rodzaju :) dopiero zaczynacie mieszkać a już się w nim czuje "DUSZĘ" ... szacuneczek :)
Super, że nie tylko mi się podoba.
Dziękuję :)


Salon jest cuuudny! :wiggle:
(i jest dywan :wiggle:)

Przytulny, dopieszczony... Aż nie do wiary, że tak krótko tam mieszkacie :o
Piękny ten dywan, prawda?
Krótko? Dropku, plan był taki, że do takiego wnętrza się sprowadzimy.
Ale już nie marudzę.
Jest dobrze. Będzie jeszcze lepiej :)

narendil
28-01-2013, 19:42
Narendil, napisz proszę skąd lustro w przedpokoju? A może sami robiliście?
Ja planuję sama mniej więcej takie zrobić takie zrobić.:rolleyes: W prostej czarnej ramie, tylko pokrytej farbą akrylową, bo Twoje widzę, że chyba bejcowane?
Nie, lustra jeszcze sama nie robiłam :lol2: Z naciskiem na jeszcze.
Ale za wiele nie pomogę, bo kupowane 4 lata temu w sklepie-relikcie z poprzedniej epoki. I to za śmieszne pieniądze.
Lustro jest bejcowane i lakierowane.

bluezee
28-01-2013, 20:40
narendil piękny, przytulny salon stworzyłaś.Swój dywan widzę, białe regały-troszkę przypomina mi mój biurowy.

~~slonko~~
29-01-2013, 12:11
witam :)

salon ślicznie urzadziliscie :) dywan tez wpadl mi w oko :) a kociak - czad :)

agawi74
29-01-2013, 16:07
Hej Aniu:hug:

witam się pourlopowo, a tu takie smakołyki na mnie czekają:rolleyes:
salon masz BOSKI i basta!:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Jest spójnie, przytulnie no jednym słowem sesja jak z najlepszego pisma wnętrzarskiego:D
Aż się wierzyć nie chce, ze to Ty sama... zmieniaj profesję kochana:lol2::lol2:

illusjon
29-01-2013, 23:43
Kochana Aniu,

Miałam dzisiaj w pracy ciężki dzień. Może nie tyle dużo roboty, co sporo nerwów.
Siedzę na FM, odpisuję na posty i nagle myśl - Ania kupiła dywan i ostatnio jak u niej byłam przytulała, go przez folię... Może jednak go rozwinęła?"

Wpadam do Ciebie i od razu siadam na kanapie, biorę kota na kola i gadam z Młodym, bo widać, ze rezolutny.

Twój salon to taka czysta forma posiadająca w sobie ten rodzaj ciepła, że jak ktoś już raz do niego wejdzie to trudno się go pozbyć :rolleyes:

Bardzo miło gościć w takim pokoju.
Dywan absolutnie znakomity. Nie wiem, nie widziałam, ale myślę, że w folii nie prezentował się tak okazale.

narendil
30-01-2013, 07:23
narendil piękny, przytulny salon stworzyłaś.Swój dywan widzę, białe regały-troszkę przypomina mi mój biurowy.
Dzięki!
Pewne podobieństwa są :)


witam :)

salon ślicznie urzadziliscie :) dywan tez wpadl mi w oko :) a kociak - czad :)
Dziękuję słonko :)
Kociak super, choć czasem nic tylko łeb tej małej cholerze ukręcić ;)

narendil
30-01-2013, 07:25
Hej Aniu:hug:

witam się pourlopowo, a tu takie smakołyki na mnie czekają:rolleyes:
salon masz BOSKI i basta!:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Jest spójnie, przytulnie no jednym słowem sesja jak z najlepszego pisma wnętrzarskiego:D
Aż się wierzyć nie chce, ze to Ty sama... zmieniaj profesję kochana:lol2::lol2:
Oj, Aguś, zarumieniłam się :oops:
Udana sesja to w sporej mierze zasługa słońca, które raczyło zza chmur się wychylić.
Ale nieskromnie powiem, że lubię swój salon. Pomimo braków dobrze się w nim czas spędza.

narendil
30-01-2013, 08:37
Siedzę na FM, odpisuję na posty i nagle myśl - Ania kupiła dywan i ostatnio jak u niej byłam przytulała, go przez folię... Może jednak go rozwinęła?"
:D


Wpadam do Ciebie i od razu siadam na kanapie, biorę kota na kola i gadam z Młodym, bo widać, ze rezolutny.
Zapraszam serdecznie :)



Twój salon to taka czysta forma posiadająca w sobie ten rodzaj ciepła, że jak ktoś już raz do niego wejdzie to trudno się go pozbyć :rolleyes:
Bardzo miło gościć w takim pokoju
Wiesz jak cieszą takie słowa :hug:

barbe-cue
30-01-2013, 08:47
Dzień dobry! Pochmurny, ale chyba dobry!


Baśku, jak ja się cieszę, że Cię widzę!
Myślałam, że już na amen zatonęłaś w robocie. Nieustająco zaciskam kciuki!

No, może nie zatonęłam, ale fakt - głównie nurkuję, tylko czasem wynurzam się dla zaczerpnięcia oddechu. Sprawdziłam, że najświeższe powietrze jest tu, na forum ;)


Drugiej części biblioteki jeszcze nie ma. Bo chodzi Ci o tą, gdzie ma stanąć krewetkarium, tak? Na razie walczymy z innymi wydatkami. Łóżko, szafki nocne, zagłówek i takie tam pierdołki.
A zdjęcie z oknem specjalnie dla Cię zrobię. Muszę tylko zgrać dwie drobnostki: słońce i ja o tej samej porze w domu :lol2:

Nie pamiętam, czy to o krewetkowy regał chodzi, pamiętam tylko, że była jeszcze jakaś druga część, chyba z dwoma panelami, gdzieś bliżej przedpokoju. Ale może coś mi się pokiełbasiło ;). A Twoje mieszkanie jest fajne nawet w pochmurny dzień, więc nie każ mi czekać do połowy maja na pierwszy promień słońca! Foty foty foty, i prędziutko mi tu!

Ściskam i idę dalej nurkować.

narendil
30-01-2013, 11:19
Baśku, specjalnie dla Ciebie w weekend coś pstryknę :)
Nie zważając na warunki pogodowe i zdychające baterie w aparacie.
Czyli nie pisałaś o regale krewetkowym, tylko przedpokojowym.

Mam nadzieję, że hausty świeżego forumowego powietrza wpływają pozytywnie na zaawansowanie pracy.
Wierzę w Ciebie, Kochana :hug:

narendil
30-01-2013, 11:21
Chodzi za mną od wczoraj ten cytat.

Piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona.
William Congreve

narendil
30-01-2013, 11:27
Coś bym sobie kupiła :rolleyes:
Tylko nie wiem co i za co :P

Siner
30-01-2013, 15:54
Aneczko, przepraszam za off topic ale czy możesz mi podpowiedzieć jak sie wyrejestrowac z FM ?
Klikam, szukam, przeglądam wszystkie opcje i nic.
Może Ty masz jakies patenty ????

narendil
30-01-2013, 16:23
Aneczko, przepraszam za off topic ale czy możesz mi podpowiedzieć jak sie wyrejestrowac z FM ?
Klikam, szukam, przeglądam wszystkie opcje i nic.
Może Ty masz jakies patenty ????
Aniu, patentu nie mam. Nigdy nie potrzebowałam takiej opcji. Po prostu przestawałam wchodzić na jakieś forum, gdy przestawało mi pasować.
Jeśli to decyzja przemyślana, to zostaje chyba napisać do admina. On może usunąć konto.
Ale na pewno tego chcesz?

Siner
30-01-2013, 16:49
Chcem !!!
Z adminem w sprawie Marzennika też łatwo nie było ale, że Joliska sercem wielkiem się wykazała stąd "sukces".....

marimag
30-01-2013, 19:23
Witam sie u koleżanki po raz pierwszy :bye:

admete
30-01-2013, 19:48
Coś bym sobie kupiła :rolleyes:
Tylko nie wiem co i za co :P

:rotfl:

Znalazła coś Pani? :popcorn:

Miłego wieczorku :hug:

narendil
30-01-2013, 19:57
Chcem !!!
Z adminem w sprawie Marzennika też łatwo nie było ale, że Joliska sercem wielkiem się wykazała stąd "sukces".....
Anula, skoro jesteś zdecydowana, to pisz do Joliski.
Szkoda.

PS. Na sms to pani nie raczyła odpisać :P

narendil
30-01-2013, 19:58
Witam sie u koleżanki po raz pierwszy :bye:

A witam, witam serdecznie :welcome:
Zapraszam jak najczęściej!

narendil
30-01-2013, 19:59
:rotfl:

Znalazła coś Pani? :popcorn:

Miłego wieczorku :hug:

Kilka drobiazgów.
Ponad połowa z nich niedostępna :bash:
Pffff...

marimag
30-01-2013, 20:10
A witam, witam serdecznie :welcome:
Zapraszam jak najczęściej!

Z pewnością !!!
Podczytuję i podglądam....fajnie u Ciebie :)

narendil
30-01-2013, 20:16
Wazonu poszukuję :lol2:
Coś na kształt tego:

http://naczyniaszklane.pl/wp-content/uploads/2012/09/Wazonik_krosno_3.jpg (http://naczyniaszklane.pl/plaski_wazonik/)

Musi być w środku szeroki na minimum 6 cm.
I nie kosztować równowartości nerki.

Jako, że nigdy nie kupiłam sama wazonu, wspomóżcie namiarami na jakieś sklepy:)

illusjon
30-01-2013, 20:24
Ania,

No dobra, wazonów w swoich zbiorach nie mam, ale może najwyższy czas złożyć folder "Wazony na 6 cm szerokie a nawet więcej" :lol2:

narendil
30-01-2013, 20:29
Mam niejasne wrażenie, że ktoś się ze mnie nabija :P

Tylko prawidłowa nazwa to "Nie kosztujące równowartości nerki wazony na 6 cm szerokie a nawet więcej".
Zakładaj ten folder, za tydzień zgłoszę się po jego zawartość :lol2:

illusjon
30-01-2013, 20:30
No dobrze zmienię na "Nie kosztujące równowartości nerki wazony na 6 cm szerokie a nawet więcej" :P

Siner
30-01-2013, 20:31
Aniu, przepraszam bardzo ale :
- mam nowy okropny telefon, którego nie umiem jeszcze obsługiwać
- nie piszę sms-ów ..prawie nigdy, wole pogadac na zywo

Juz sie rehabilituję i sprawdzam....

Aniu w sprawie wazonu...macie tam jakiegos Jyska czy BRW ? Może jeszcze w zwykłych marketach..Leroy Merlin ?

illusjon
30-01-2013, 20:38
Narendil

Płaski wazonik szklany – KROSNO. (http://naczyniaszklane.pl/plaski_wazonik/)

Niewielkich rozmiarów płaski wazonik wykonany z krystalicznie przejrzystego szkła. Ręcznie wykonana forma szklana pochodząca z huty szkła Krosno. Niewielkie rozmiary czynią z niego idealny wazon na drobne kwiaty lub małą kompozycję.

Wymiary gabarytowe artykułu:

- szerokość: 10 cm
- głębokość: 4 cm
- wysokość: 9 cm

166228166229166230166231166232

Nie znam ceny bo nie podali, ale myślę, że całej nerki za niego niego nie będą chcieli :lol2:

milkowska
31-01-2013, 11:05
Witam,
Chcialam spytać o sklep w którym kupiłaś lampę Leimotiv Retro, nie mogę jej zlokalizowac przez google, jest tylko czarna a ja wolałabym bialą.
Pozdrawiam

narendil
31-01-2013, 15:24
Aniu w sprawie wazonu...macie tam jakiegos Jyska czy BRW ? Może jeszcze w zwykłych marketach..Leroy Merlin ?
Szukałam. Stacjonarnie nic nie ma :mad:

narendil
31-01-2013, 15:27
Narendil

Płaski wazonik szklany – KROSNO. (http://naczyniaszklane.pl/plaski_wazonik/)
To ten sam, który podałam za wzór :lol2:



Wymiary gabarytowe artykułu:
- szerokość: 10 cm
- głębokość: 4 cm
- wysokość: 9 cm

Kochana, 6 cm :lol2:
6 cm. I to w środku.

Chyba się nieprecyzyjnie wyraziłam. Szerokość z głębokością mi się pomieszała.
Głęboki na 6 cm w środku lub więcej.

narendil
31-01-2013, 15:28
Witam,
Chcialam spytać o sklep w którym kupiłaś lampę Leimotiv Retro, nie mogę jej zlokalizowac przez google, jest tylko czarna a ja wolałabym bialą.
Pozdrawiam
Kupowałam w Studio Indygo. Ale to było dość dawno temu.

karolek59
31-01-2013, 15:31
Aniu coś z tego

166474
Ale one sa typowo kanciate

illusjon
31-01-2013, 15:33
Ania, a ten z Krosna?

Czy ty chcesz konkretnie taki?

Bo jeżeli tak, to ja mogę podjechać gdzieś, gdzie są sprzedawane produkty Krosna i zobaczyć czy taki wazon mają w sprzedaży.

Edit:

Teraz zobaczyłam, że odpisałaś.

To tylko dopytam, kształt ma być dokładnie taki sam?

Bo TAKI (http://sklep.krosno.com.pl/wazon-kwadratowy-8cm-super-cena-produkt-1053.html), to już pewnie nie?

admete
31-01-2013, 16:50
Buziaki ze świata wirusów zostawiam :hug:
Przez net chyba nie zarażam :p

illusjon
31-01-2013, 19:48
Narendilku jesteś, czy Admete Cię zaraziła? :rolleyes:

marimag
31-01-2013, 21:56
hej narendil :bye:

narendil
01-02-2013, 07:36
Odżyję, jak wystawię studentom oceny.
Zostało mi jeszcze do sprawdzenia 40 projektów zaliczeniowych i 60 kolokwiów.

Do tej pory znikam :bye:

wyanna
01-02-2013, 08:04
Ania, no proszę cię, kawałów o profesorach nie znasz? Zbierz wszystko, podrzuć i co spadnie na biurko to 5, reszta, która spadnie nazwiskiem widocznym to 3, pozostali drugi termin :)

barbe-cue
01-02-2013, 08:54
He he, mocno przeterminowany kawał ;). Teraz studenci to klienci, czyli "płacę-wymagam" - nawet jeśli uczelnia państwowa i bezpłatna. Każda ocena to targowanie się jak na arabskim suku, nie ma mowy o fantazyjnych, archaicznych metodach wystawiania ocen ;).

illusjon
01-02-2013, 10:07
Oj kobitki...

Gdyby jednak niektórzy wykładowcy stosowali jeszcze tę technikę sprawdzania prac... powiem synowi, żeby na wszelki wypadek podpisywał się z obu stron..

Witam piątkowo :bye:

agawi74
01-02-2013, 14:41
Odżyję, jak wystawię studentom oceny.

Nie bądź zbyt surowa Aniu...:rolleyes:
Miłego weekendu:bye:

narendil
01-02-2013, 15:28
Jestem wypruta, wyżęta i czuję się jakby walec z buldożerem po mnie przejechał.
Za miękkie mam serce :bash:
Projekty odhaczone, zostało tylko 60 kolokwiów.

illusjon
01-02-2013, 15:41
Jestem wypruta, wyżęta i czuję się jakby walec z buldożerem po mnie przejechał.

Ania :hug:


Za miękkie mam serce :bash:

Z pozycji rodzica, mam nadzieję, że więcej jest takich wykładowców. Chociaż nie, ja takich fajnych nie miałam :no:
Na pokrzepienie ciasteczko... 166790


Projekty odhaczone, zostało tylko 60 kolokwiów.

Pewnie powalił Cię potencjał tych projektów... :rolleyes:

agawi74
01-02-2013, 15:52
Aniu wytrwałości:wiggle: a na osłodę przynoszę Ci fajny kubeczek:rolleyes:


http://namoimstole.pl/media/catalog/product/cache/1/image/462x316/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/8/s81004_1.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnamoimstole.pl%2Fm edia%2Fcatalog%2Fproduct%2Fcache%2F1%2Fimage%2F9df 78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%2Fs%2F8%2Fs81004_1.j pg)
Do kupienia TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnamoimstole.pl%2Fk ubek-w-pepitke-maxwell-williams-art-deco-325)

mmajeczkaa
01-02-2013, 16:09
Z tym samym kubeczkiem miałam przyjść ...

ale Aga mnie uprzedziła :P


Miłego weekendu Aniu :bye:

agawi74
01-02-2013, 16:11
Z tym samym kubeczkiem miałam przyjść ...

ale Aga mnie uprzedziła :P

Phi :P trzeba szybkim być:lol2::lol2:

mmajeczkaa
01-02-2013, 16:17
Phi :P trzeba szybkim być:lol2::lol2:

Szybszej od Ciebie tu niema :lol2::lol2:

agawi74
01-02-2013, 16:24
Szybszej od Ciebie tu niema :lol2::lol2:
:rotfl:oj tam oj tam:rotfl:

karolek59
01-02-2013, 18:13
Aniu
dasz radę ;)

narendil
02-02-2013, 14:35
Sprawdzanie trwa :bash:
Życie utrudnia pogoda za oknem (u Was też listopad?) i spowodowany nią ból głowy...
Mam nadzieję, że do wieczora skończę...

Korzystając z nieobecności Jakuba i w ramach oczyszczenia umysłu od radosnej inwencji twórczej moich studentów zrobiłam kilka fotek pokoju mojego łobuziaka.

https://lh4.googleusercontent.com/-HmdlO_Z4-L4/UQ0hmo8YR0I/AAAAAAAAEmc/qxBcK4NPiK0/s512/J1.JPG

Jakub na amen zaanektował fotel z sypialni. Na szczęście mam takie dwa ;)
https://lh5.googleusercontent.com/-XEl-i9ukWvQ/UQ0hohj1foI/AAAAAAAAEms/eZXFNubLVQc/s640/J2.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-Y7G4pTNMw_g/UQ0hn-UGclI/AAAAAAAAEmk/sLsyhmjo9Gw/s512/J3.jpg

Zawisł zagłówke/zabocznik.
Sporo mu do doskonałości brakuje, ale i tak się cieszę.
Chyba najbardziej z faktu, że przeżyłam :lol2:
Jakub przeszczęśliwy. To są teraz jego najukochańsze podusie ;)
https://lh6.googleusercontent.com/-SLaKibAa78Y/UQ0hpj7mLgI/AAAAAAAAEm0/iBQxnGeh_50/s640/J4.JPG]

Puzzelki :)
https://lh3.googleusercontent.com/-mORTjhbJvM0/UQ0hr6OmPcI/AAAAAAAAEm8/tLe17ysD76U/s640/J5.jpg

Baśku, i specjalnie dla Ciebie druga część biblioteczki :)
https://lh4.googleusercontent.com/-YbGDTdwnYi8/UQ0hr8L7J2I/AAAAAAAAEnA/QrcxkzsNDl4/s512/DSCF0300.JPG

Wracam do pracy.
Tylko najpierw przeszlifuję szafeczki nocne ;)

Ola.U
02-02-2013, 15:21
Pokoik Jakuba bardzo mi się podoba :yes:.Kolorowy ,przytulny ,ale nie "naćkany",naprawdę bomba :cool:

U nas też listopad ;)i łączę się z Tobą w bólu głowy ;):hug:(ja wczoraj umierałam ;))
Trzymaj się :hug::hug:

nicol21
02-02-2013, 20:40
bardzo fajny pokoik !!! oczywiscie wielki plus za szarosci i te zywe kolorki. kurcze, jakos ta mata na scianie nad lozkiem do mnie nie przemawia..... moze jutro bedzie juz gites :)

Kamilcia
02-02-2013, 20:43
super pokój ! wszystko świetnie pasuje :)

ivy17
02-02-2013, 20:44
fajniutko tutaj :yes: lampy super wyglądają, i zabocznik rewelacja :D

narendil
02-02-2013, 20:54
Pokoik Jakuba bardzo mi się podoba :yes:.Kolorowy ,przytulny ,ale nie "naćkany",naprawdę bomba :cool:

bardzo fajny pokoik !!! oczywiscie wielki plus za szarosci i te zywe kolorki. kurcze,

super pokój ! wszystko świetnie pasuje :)

fajniutko tutaj :yes: lampy super wyglądają, i zabocznik rewelacja :D
Dzięki!
Jakub tez lubi swój pokój. Przynajmniej tak twierdzi :P



jakos ta mata na scianie nad lozkiem do mnie nie przemawia..... moze jutro bedzie juz gites :)
Bo ona jakaś krzywa.
Teraz już jestem mądrzejsza i zamiast 8 poduszek uszyłabym jedną wielką.
A tak to tu coś odstaje, tu coś zwisa.
Jak mnie nerw szarpnie, to zmienię.

A abstrahując od moich umiejętności krawieckich, to bardzo się sprawdza.
Można wygodnie usiąść i oprzeć się o ścianę.
Jakub nie wydłubuje kolejnych dziur - to chyba jest największy plus ;)

Drop_Inn
02-02-2013, 21:46
Fajny pokoik :wiggle:
Ten miniaturowy eamesik jest absolutnie przeuroczy! http://emoty.blox.pl/resource/loveit.gif

admete
03-02-2013, 07:47
Phi :P trzeba szybkim być:lol2::lol2:

To ja byłam szybsza :P(ten jeden jedyny raz :lol2:)
- wkleiłam go u mnie z 1-2 tyg temu :lol:

============

Aniu oj czekałam na ten pokoik :yes:
Ty to umiesz trzymać w napięciu :rolleyes:

Jest pięknie i niepowtarzalnie - wielkie brawa!!!!!

Milej niedzieli :hug:

rere79
03-02-2013, 10:18
Aniu, pokój Jakuba świetny. Podobają mi się te plamy koloru. Eamesik boski.

Ps. Pomiędzy poduchami wszyłabym zamek, nie rozłaziłoby się to wszystko. I tak jestem pełna podziwu dla początkującej krawcowej ;)

TwoOfUs
04-02-2013, 12:10
Fajnie u Jakuba :wiggle: a puzzelkowe guziczki genialne :D i przesłodko wygląda ta wielka lampa w zestawieniu z malutkim Eamsem :)

julianna16
04-02-2013, 12:31
Ale cudne okno u Jakuba :D. Całość wygląda naprawdę super i te meblowe smaczki - mmm... świetne :). Nie nie wspomnę o dziele Twoich pracowitych rączek :D

marimag
04-02-2013, 13:48
hej narendil :bye:

U syna fajnie ale co masz w oknie, żeby go słońce nie raziło ?

Priv leci :)

reni1980
04-02-2013, 14:47
oj fajowy pokoik, a do Jakuba nie ma drzwi czy ja ślepa?

Anka dałabyś wszystkim 4(bez tracenia czasu na czytanie) to i byś sobie odpoczęła i wszyscy zadodowoleni:D

illusjon
04-02-2013, 15:01
Byłam pełna podejrzeń co to jest ten zabocznik... Ufff

Zabocznik bardzo fajny. Mnie się podoba i to, że nie jest taki całkiem pod linijkę, tym bardziej, że to pokój dziecięcy... Nie musi być wszystko na kant.

Eamesik, guziczki i lampa - cudne smaczki do szarości.

Bardzo ładny pokój, nie przesłodzony, a równocześnie przytulny. W takim pokoju można się bawić, ale i skupić się np. na nauce.

Wszystko mi się w nim podoba :yes:

narendil
04-02-2013, 15:45
Fajny pokoik :wiggle:
Ten miniaturowy eamesik jest absolutnie przeuroczy! http://emoty.blox.pl/resource/loveit.gif
:)
Pamiętam, że jak znalazłam to krzesełko, to wizualki pokoju Jakuba były jedynym o czym mogłam myśleć.
I że je po katach, pod stołem w pracy robiłam :rolleyes:


To ja byłam szybsza :P(ten jeden jedyny raz :lol2:)
- wkleiłam go u mnie z 1-2 tyg temu :lol:
Tiaaa, a do mnie nie przyniosłaś :P


Aniu oj czekałam na ten pokoik :yes:
Ty to umiesz trzymać w napięciu :rolleyes:

Jest pięknie i niepowtarzalnie - wielkie brawa!!!!!

Dziękuję!
Ładne mamy lampy, prawda?


Aniu, pokój Jakuba świetny. Podobają mi się te plamy koloru. Eamesik boski.
:)


Ps. Pomiędzy poduchami wszyłabym zamek, nie rozłaziłoby się to wszystko. I tak jestem pełna podziwu dla początkującej krawcowej ;)
Taki był pierwotny plan. Ale na myśl o tych zamkach robiło mi się słabo i chciałam sobie roboty zaoszczędzić.
No, i wyszło, że lenistwo nie popłaca :rotfl:


Fajnie u Jakuba :wiggle: a puzzelkowe guziczki genialne :D i przesłodko wygląda ta wielka lampa w zestawieniu z malutkim Eamsem :)
Małgosiu, a wiesz, że dopiero na zdjęciu zobaczyłam ten kontrast?


Ale cudne okno u Jakuba :D. Całość wygląda naprawdę super i te meblowe smaczki - mmm... świetne :). Nie nie wspomnę o dziele Twoich pracowitych rączek :D
Dziękuję Ewuś.
Czasem mnie tak nachodzi, czy nie przesadzam z tą swoją manią meblową. Może przynajmniej u małego powinnam przystopować?


hej narendil :bye:
U syna fajnie ale co masz w oknie, żeby go słońce nie raziło ?

Halo :bye:
Na razie nie mam nic :P
Wyobraź sobie, że te rolety rzymskie same się uszyć nie chcą :mad:
Gorzej, mechanizmy się same nie chcą zamówić.


oj fajowy pokoik, a do Jakuba nie ma drzwi czy ja ślepa?
Nie ślepa. Drzwi jeszcze nie ma.
Na razie wersja oszczędnościowa, tylko łazienka i wc odrzwione.



Anka dałabyś wszystkim 4(bez tracenia czasu na czytanie) to i byś sobie odpoczęła i wszyscy zadodowoleni:D
O nie nie. Tak łatwo nie ma.
Niektórzy naprawdę nie zasługiwali na zaliczenie.
A niektórych 4 by skrzywdziło.
Chciałam, to mam :)


Byłam pełna podejrzeń co to jest ten zabocznik... Ufff
Ciekawam bardzo, co pani po głowie chodziło :rolleyes:



Zabocznik bardzo fajny. Mnie się podoba i to, że nie jest taki całkiem pod linijkę, tym bardziej, że to pokój dziecięcy... Nie musi być wszystko na kant.
Problem w tym, że ja taka na kant jestem ;)


Eamesik, guziczki i lampa - cudne smaczki do szarości.
Bardzo ładny pokój, nie przesłodzony, a równocześnie przytulny. W takim pokoju można się bawić, ale i skupić się np. na nauce.
Wszystko mi się w nim podoba :yes:
O, miło mi :)
Ilu, sporo serca włożyłam w ten pokój.
A jeszcze więcej pieniędzy włożę, żeby było tak jak zaplanowałam :rotfl:

narendil
04-02-2013, 15:49
Prace sprawdzone, oceny wystawione.
Jeszcze jutro egzamin przeprowadzić i sprawdzić.
I będę mogła wrócić do kombinowania :wiggle:

W planach mam:
1. zasłonkę w roli drzwi do garderoby
2. rolety rzymskie u Jakuba
3. zagłówek do naszego łóżka (szafki na ukończeniu ;))
4. wymyślić taki sposób na wieszanie ramek w sypialni, żeby nie prosić męża o wiercenie dziury za każdym razem, gdy mi się zechce zmienić ułożenie zdjęć w galerii - jakieś pomysły?

Niech jeszcze pogoda się ustabilizuje, bo moja biedna głowa ledwo ciągnie...
Rano do pracy chyba tylko siłą woli się doczłapałam.
Jedyne co mnie trzyma, to to, że chyba wiosna idzie :lol2:

barbe-cue
04-02-2013, 16:51
Anulka, bosko, jak zwykle! Co by tu napisać, żeby się nie powtórzyć...
Uwielbiam zaglądać do Twojego domu, jest po prostu fajnie, tak jak być powinno. Na drobne szczegóły typu drzwi czy rolety przyjdzie odpowiednia pora ;). Biblioteczka nr 2 - ach i och! Pokój Jakuba - ach i och! Pamiętam Twoje oszałamiające wizualki (kolejka drewniana i inne fajne tegesiki). A - że tak jeszcze zapytam - pokażesz kawałek łazienki, co to ją tak rozkminiałyśmy gremialnie?

Ilona Agata
04-02-2013, 17:19
Fajny pokój :yes:
Najbardziej mi się podoba to, że jest kolorowy, ale nie do przesady; dziecięcy, ale umiarkowanie :)
Taki właśnie, jaki powinien być, żeby i mama i dziecko byli zadowoleni :)

słońce 2
04-02-2013, 18:02
hej Aniu przyszłam dzisiaj trochę poodwiedzać kuliżanki
fajny pokoik, masz dar do tworzenia dodatków

agawi74
05-02-2013, 17:41
Ale ja mam zapłon:bash::bash:
pokoik wyszedł Ci ślicznie Aniu- podobnie jak cała reszta.
Fajny ten kulkowy żyrandolik:yes: A i fotelik tam pasuje jak ulał:D
Pozdrawiam cieplutko:hug:

mugatka
05-02-2013, 20:39
Też uważam że pokoik i własnoręcznie uszyte podusie są GIT :) baaaaaardzo na TAK :) jak zwykle z umiarem i ze smakiem :)

narendil
05-02-2013, 21:03
Basiu, Ilonko, słońce, ateno, Aga, mugatko dziękuję za uznanie.
Jeszcze sporo brakuje, ale cieszy nas ten pokój.

narendil
05-02-2013, 21:06
A - że tak jeszcze zapytam - pokażesz kawałek łazienki, co to ją tak rozkminiałyśmy gremialnie?
Baśku, za czas jakiś ;) Na razie tam niewiele się od przeprowadzki zmieniło.
Wyobraź sobie, że zestaw szczotka, kosz i dozownik, który sobie wymarzyłam nie jest już dostępny :mad:
Znalazłam coś podobnego w UK, ale ściągać z wysp szczotkę do kibla, to już chyba przegięcie?
Rozumiem oświetlenie, baterie, wieszaczki. Ale szczotkę?
Mąż już nic nie mówi...

marimag
05-02-2013, 22:01
Basiu, Ilonko, słońce, ateno, Aga, mugatko dziękuję za uznanie.
Jeszcze sporo brakuje, ale cieszy nas ten pokój.

a Ja ? :oops:

barbe-cue
05-02-2013, 22:12
Wyobraź sobie, że zestaw szczotka, kosz i dozownik, który sobie wymarzyłam nie jest już dostępny :mad:

Przypomnisz, o jakie chodziło? Może coś gdzieś komuś w oko wpadnie?

marimag
05-02-2013, 22:13
ponieważ koleżanka bardzo zdolna i w klimacie DIY to może lampa ze starego bębna pralki i piłeczek ping - pongowych ?

Tu :

http://www.trendhunter.com/trends/to-martins-rewashlamp

narendil
06-02-2013, 07:32
a Ja ? :oops:
Przecież się wcześniej ustosunkowałam :)


ponieważ koleżanka bardzo zdolna i w klimacie DIY to może lampa ze starego bębna pralki i piłeczek ping - pongowych ?

Tu :

http://www.trendhunter.com/trends/to-martins-rewashlamp
Za dużo skojarzeń mam z oczami. Nie, dziękuję :P

narendil
06-02-2013, 07:34
Przypomnisz, o jakie chodziło? Może coś gdzieś komuś w oko wpadnie?

O takie:
http://www.bellemaison.pl/1508-1923-large/dozownik-slate.jpg (http://www.bellemaison.pl/1508-dozownik-slate.html)
http://www.bellemaison.pl/1506-1921-large/szczotka-do-wc-slate.jpg (http://www.bellemaison.pl/1506-szczotka-do-wc-slate-5039314016495.html)

Buuu...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

illusjon
06-02-2013, 08:19
Cześć Narendil,

Te kosze, szczotki i dozowniki dostępne są TUTAJ (http://www.bellemaison.pl/12_garden-trading?n=50&p=8&id_manufacturer=12)

narendil
06-02-2013, 08:26
Illusjon, no właśnie nie :(
Pisałam już do nich.
Być może kiedyś coś podobnego producent wypuści, ale na razie nie ma.
Rzeczywiście, z katalogu producenta zniknęły.

vesila
06-02-2013, 10:12
Aniu,
gdzieś mi umknął pokoik Kuby, no nie wiem jak to mogło sie stać:oops:

zabocznik wspaniale komponuje sie z kulkami
w ogóle jaki fajny ten pokoik:wiggle: przytulny i uporządkowany
nie to co u moich czortów - sto tysiecy pierdółek, które im są niezbędne :rolleyes: i brak miejsca do ich schowania:bash:wstyd pokazać ich pokój;)

Sharlotka
06-02-2013, 10:14
Aniu,
super pokój - dzieciowy, a taki nie-dzieciowy w klimacie:)

narendil
06-02-2013, 10:45
Aniu,
gdzieś mi umknął pokoik Kuby, no nie wiem jak to mogło sie stać:oops:

zabocznik wspaniale komponuje sie z kulkami
w ogóle jaki fajny ten pokoik:wiggle: przytulny i uporządkowany
nie to co u moich czortów - sto tysiecy pierdółek, które im są niezbędne :rolleyes: i brak miejsca do ich schowania:bash:wstyd pokazać ich pokój;)
vesi, uwierz, to nie jest na stan na co dzień :no:
Chociaż liczbę zabawek dość restrykcyjnie ograniczamy.
Inaczej Jakub się gubi, nie wiem czym chce się bawić i jest bieda.
A Twoje dzieci to trochę większe są niż mój łobuziak. To i więcej niezbędnych pierdułek mają.
I na nas przyjdzie taki czas.
I cieszę się, że Ci się podoba :)

Aniu,
super pokój - dzieciowy, a taki nie-dzieciowy w klimacie:)
Aniu, nie lubię typowo dziecięcych pokoi. I dopóki mam taką możliwość, to robię po swojemu.
Chociaż zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas pojawią się pewnie elementy, które mnie nie zachwycą a Jakubowi będzie na nich zależeć.
Na razie współpraca układa nam się dobrze.
Muszę tylko wymyślić sposób na wpasowanie plakatu ze Spidermanem i innymi bohaterami :lol2:

narendil
06-02-2013, 10:46
Mam pytanie.
Czy klej do tapet może się przeterminować?

reni1980
06-02-2013, 10:54
:yes:

narendil
06-02-2013, 10:57
:yes:
Cholera.
A po czym poznać, że już się nie nadaje?

Nie chce mi się kupować opakowania kleju na dwie szufladki.

reni1980
06-02-2013, 10:58
traci składniki które sie kleją, ja tak próbowałam i tapeta nie trzymała, szkoda tapety

reni1980
06-02-2013, 11:01
hmm spróbować mozesz:) wydawałby się ze to tylko proszek ale przeterminowany cement np nie wiąże sie z wodą.

żona m
06-02-2013, 11:18
Witam sie cichutko.

Narendil bardzoooooooo podoba mi się u Ciebie. Salon i pokój synka śliczny, koniecznie opublikuj fotki w głownych, tematycznych wątkach, jako fajny wzór do inspiracji.

reni1980
06-02-2013, 11:26
żona m co tak zagościłaś w galeriach?:)

żona m
06-02-2013, 11:30
bo na głownych nic się nie dziaje, nic nowego nie ma. a w galeriach cichaczem takie fajne fotki sie wstawia.

reni1980
06-02-2013, 11:35
no to prawda, tu zawsze jakieś fotki:D

narendil
06-02-2013, 14:02
hmm spróbować mozesz:) wydawałby się ze to tylko proszek ale przeterminowany cement np nie wiąże sie z wodą.
Spróbowałam.
Obklejam szuflady w szafkach. Jak zacznie odłazić, to kupię nowy klej.

narendil
06-02-2013, 14:03
Witam sie cichutko.
A dlaczego cichutko?
Hello :welcome:


Narendil bardzoooooooo podoba mi się u Ciebie. Salon i pokój synka śliczny, koniecznie opublikuj fotki w głownych, tematycznych wątkach, jako fajny wzór do inspiracji.
Dziękuję :)
W tematycznych? Serio?
A tam nie gryzą?

reni1980
06-02-2013, 14:11
czasami gryzą i to jadem:P

ale Ty nie masz się czego obawiać, pokój Jakuba to wzór dla innych matek że kolorowo nie znaczy kiczowato:yes:

ivy17
06-02-2013, 14:18
Aniu wrzucę i u Ciebie , może ktos coś mi podpowie - gdzi emożna kupić taki stół ?

http://annakoszela.pl/sites/default/files/ozorkow04_jadalnia_3.jpg

i zostawiam deserek na osłodę w ten ponury dzień

http://polki.pl/work/privateimages/formats/V5_MT_LIFE/71138.jpg

narendil
06-02-2013, 14:26
ivy, a coś takiego: http://www.sklep.meble.pl/p198056,stol-negri-drewno-nowosc.html

Ze słodyczy, to z kolegami z pokoju właśnie wciągnęliśmy dużą milkę, pół opakowania ptasiego mleczka i pół bombonierki wiśni w likierze.

ivy17
06-02-2013, 14:31
Ze słodyczy, to z kolegami z pokoju właśnie wciągnęliśmy dużą milkę, pół opakowania ptasiego mleczka i pół bombonierki wiśni w likierze.

a mi szef przyniósł własnie Croissanty z malinami :yes: mam plusy z jego nieobecnośći, bo mi zawsze wtedy coś do jedzenia przynosi jak się spóżnia, a często to robi :D

narendil
06-02-2013, 14:33
Ależ szef :jawdrop:

marimag
06-02-2013, 14:34
Aniu, jakis czas temu zastanawiałas się nad zagłówkiem łóżka...nadal aktualne ?

Znalazłam coś co może byłoby alternatywą dla pikowań. Proste a robi wrażenie.. ( pewnie mi znowu język pokażesz ;) )

http://ak1.ostkcdn.com/images/products/L13679469.jpg

narendil
06-02-2013, 14:35
Aniu, jakis czas temu zastanawiałas się nad zagłówkiem łóżka...nadal aktualne ?

Znalazłam coś co może byłoby alternatywą dla pikowań. Proste a robi wrażenie.. ( pewnie mi znowu język pokażesz ;) )

Nie pokażę :)
Bardzo mi się podoba ten zagłówek.

marimag
06-02-2013, 14:39
ufffffffffffffffff ;)

narendil
06-02-2013, 14:42
Oglądam sobie meble na stronie jednego sklepu.
Jedne ładne, inne mniej.
Mają stół, który jest w moim guście ;)
Wchodzę na stronę główną, żeby obejrzeć spis produktów.
I widzę TO :lol2:

168019

Nie wiem, czy ja źle myślę, że takiego słowa nie ma?

barbe-cue
06-02-2013, 14:48
Buuu...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

A w tym sklepie (http://www.prettymaison.co.uk/bathroom/soap-dispenser-slate.html) już się dowiadywałaś o koszty wysyłki? Ewentualnie szukaj "dobrej koleżanki" w Ju-Keju.

marimag
06-02-2013, 14:53
Jestem pewna, że chodzi o to :)

Wyprzedaz pamiątek i rzeczy osobistych.

http://www.sciaga.pl/tekst/130219-131-dzieje-cezarego-baryki-bohatera-przedwiosnia

MarJel
06-02-2013, 15:33
Dawno mnie tu nie było...przyszłam zostawić przytulasa :hug:, a przede wszystkim zostawić opadającą szczenę :jawdrop:
Anula, te twoje nietuzinkowe pomysły, twój styl...Ty jedyna siedzisz na fm, ale w ogóle się nami nie inspirujesz ;) jako jedyna masz inaczej niż wszyscy :D
Pokoik Jakuba boski!!!!!

agawi74
06-02-2013, 16:11
Aniu wrzucę i u Ciebie , może ktos coś mi podpowie - gdzi emożna kupić taki stół ?

Najlepiej zrobić na zamówienie- stół wydaje się być całkiem prosty w wykonaniu- kwestia doboru toczonych nóg:yes:

Hej Aniu:bye:

żona m
06-02-2013, 19:21
Baryka, Baryką, ale jak wygląda taki meble?

narendil
06-02-2013, 20:19
A w tym sklepie (http://www.prettymaison.co.uk/bathroom/soap-dispenser-slate.html) już się dowiadywałaś o koszty wysyłki? Ewentualnie szukaj "dobrej koleżanki" w Ju-Keju.
Dzięki Baśku :hug:
Na razie odpowiedzi brak.
Ale obawiam się, że tak jak we wszystkich będzie out of stock :(
Poza tym i tak nie mają na stronie całego kompletu. A mnie najbardziej zależy na szczotce i koszu.

narendil
06-02-2013, 20:21
Dawno mnie tu nie było...przyszłam zostawić przytulasa :hug:,
Wzajemnie :hug:



a przede wszystkim zostawić opadającą szczenę :jawdrop:
Anula, te twoje nietuzinkowe pomysły, twój styl...Ty jedyna siedzisz na fm, ale w ogóle się nami nie inspirujesz ;) jako jedyna masz inaczej niż wszyscy :D
Pokoik Jakuba boski!!!!!
Tak to wygląda?
Taka łoryginalna jestem?
Dzięki Martuś :)

narendil
06-02-2013, 20:23
Jestem pewna, że chodzi o to :)

Wyprzedaz pamiątek i rzeczy osobistych.

Pudło :lol2:


Baryka, Baryką, ale jak wygląda taki meble?
To najpoczciwsze na świecie BARKI (http://www.foorni.pl/26,kat,baryki) :lol2:

aneta s
06-02-2013, 20:26
Aniu cudnie Macie:yes::) mnie sie wszystko podoba:yes::D Pokoj Jakuba wyszedl super:jawdrop:

żona m
06-02-2013, 20:49
:lol2:
Pudło :lol2:


To najpoczciwsze na świecie BARKI (http://www.foorni.pl/26,kat,baryki) :lol2:

:lol2::lol2::lol2:

narendil
06-02-2013, 21:25
Że tak się sama zacytuję :rolleyes:

Przez tą pracę przegapiłam zakończenie aukcji.
I nie kupiłam sobie wymyślonej dekoracji.
:mad:
A już ją widziałam oczyma duszy na półce.
Udało się :lol2:
Dzisiaj przyszła.

ivy17
06-02-2013, 21:42
Dzisiaj przyszła.


tradycyjnie ...pokaż :popcorn::popcorn:

narendil
06-02-2013, 21:45
tradycyjnie ...pokaż :popcorn::popcorn:
Nieee :no:
Muszę ją odpowiednio zaaranżować.

A jak Ci moja propozycja stołu przypasowała?

ivy17
06-02-2013, 21:48
A jak Ci moja propozycja stołu przypasowała?

juz napisałam do nich czy maja jakies foty w innym wybarwieniu, bo wzór :yes: kolor z głownego foto :no: tylko jeszcze nie wiem jakie wymiary beda ostatecznie mi pasować :cool:

narendil
06-02-2013, 21:51
Ale tam były inne kolory.
Nie pasowały?
Kolor na zdjęciu paskudny, fakt.

hazeleyes1982
06-02-2013, 21:54
Aneczko, :hug:
widzialam pokoj Jakuba-jest mega:yes: a pantonik mnie rozbroił:)
nie zlokalizowalam niestety reszty fotek:(
Pamietacie,Dziefffczynki na której sa stronie?

narendil
06-02-2013, 22:00
Aneczko, :hug:
widzialam pokoj Jakuba-jest mega:yes: a pantonik mnie rozbroił:)
nie zlokalizowalam niestety reszty fotek:(
Pamietacie,Dziefffczynki na której sa stronie?

Zakrętasku, a kiedy u mnie ostatnio byłaś? :hug:
Na szczęście u mnie niewiele się dzieje.

KLIK1 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187193-Narendil-i-jej-p%C3%B3%C5%82-apartament&p=5726571&viewfull=1#post5726571)
KLIK2 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187193-Narendil-i-jej-p%C3%B3%C5%82-apartament&p=5739766&viewfull=1#post5739766)
KLIK3 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187193-Narendil-i-jej-p%C3%B3%C5%82-apartament&p=5774508&viewfull=1#post5774508)

PS. To eamsik, a nie pantonik :P

barbe-cue
06-02-2013, 22:22
Aniu wrzucę i u Ciebie , może ktos coś mi podpowie - gdzi emożna kupić taki stół ?

http://annakoszela.pl/sites/default/files/ozorkow04_jadalnia_3.jpg



Ivy, może zaczaj się na allegro i poluj? Tak na szybko znalazłam taki stół, oczywiście do pomalowania:
http://allegro.pl/duzy-stol-debowy-i3011308322.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fduzy-stol-debowy-i3011308322.html)

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/11/30/83/3011308322

agawi74
06-02-2013, 22:26
juz napisałam do nich czy maja jakies foty w innym wybarwieniu, bo wzór :yes: kolor z głownego foto :no: tylko jeszcze nie wiem jakie wymiary beda ostatecznie mi pasować :cool:

Ivy, a ile Ty chcesz na ten stół wydać? Pytam, bo spotkałam bardzo podobne, ale niestety znacznie droższe od propozycji Ani...
Kolory pewnie do dogadania;)

http://altaplana.pl/media/products/92120b1459e6416dd25745ee00c6b014/images/thumbnail/large__DSC9038_RGB_kopia.jpg?updated_at=1345732542

http://altaplana.pl/stol-lille-noir-5534.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Faltaplana.pl%2Fsto l-lille-noir-5534.html)
http://altaplana.pl/stol-lille-naturel-5534n.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Faltaplana.pl%2Fsto l-lille-naturel-5534n.html)

Możesz jeszcze spróbować coś znaleźć pod hasłem eklektyczny na Allegro:yes:

hazeleyes1982
06-02-2013, 22:43
Oj no taaaak, przeciez pantonik to jest u mojego Mi w pokoju:oops::lol:
Te foteczki widziałam i skomentowalam nawet:wave: ufffff, czyli, ze nie jest ze mna tak zle:D
Dzieki, Aneczko:hug:

admete
07-02-2013, 07:07
Witam się z rana i miłego dnia życzę :hug:

Ivy ale masz szefa :jawdrop:

MarJel
07-02-2013, 08:42
Taka łoryginalna jestem?
Dzięki Martuś :)

Taka jedyna w swoim łodzaju :lol::hug:

ivy17
07-02-2013, 09:01
Ivy, a ile Ty chcesz na ten stół wydać? Pytam, bo spotkałam bardzo podobne, ale niestety znacznie droższe od propozycji Ani...
:

Dziękuję, te ceny sa chyba maksymalne dla mojej jadalni ;)


Ivy, może zaczaj się na allegro i poluj? Tak na szybko znalazłam taki stół, oczywiście do pomalowania:
http://allegro.pl/duzy-stol-debowy-i3011308322.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fduzy-stol-debowy-i3011308322.html)

dziękuję własnie przeszukuje świat , może własnie cena spadnie jak kupię coś do renowacji.




Ivy ale masz szefa :jawdrop:

Szef jak szef, ideałem nie jest jak to szef;) znalazł sposób na załagodzenie tematu jak zamiast o 11 jest o 14 a już o 1530 pilnie musi wyjść :cool:

narendil
07-02-2013, 11:57
Tam, tam, tam
szafeczki nocne mam :lol2:

https://lh3.googleusercontent.com/-K-5c5-fc0F4/UROPqULaFaI/AAAAAAAAEnY/4Ur8dtg8l0A/s640/s2_1.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-EExwA6DAY5Q/UROPqojf3FI/AAAAAAAAEng/4vxIjKdkNxM/s640/s2_2.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-LCAf84ozjwQ/UROPqsTL4xI/AAAAAAAAEnc/Hy1nmJQQYsw/s640/s2_3.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-lQbmOGOWJSY/UROPs13AOaI/AAAAAAAAEnw/KD8xLiPC3CI/s512/s2_4.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-zfzOjUFSjGY/UROPuHI-iNI/AAAAAAAAEn4/OGIM6SX_mvQ/s640/s2_5.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-SsyPve_IMHw/UROPuGpkFYI/AAAAAAAAEn8/5onwIgpB4rM/s640/s2_6.jpg

Chyba muszę kupić narzutę :rolleyes:

narendil
07-02-2013, 11:58
Maż nadal szuka zagłówka idealnego :rotfl:

illusjon
07-02-2013, 12:01
Ania,

Jaki masz cudne szafki.

Boziu, jak byłam mała moi rodzice takie mieli tylko bardziej niebieskie.

Absolutne cudo 168375

Ilona Agata
07-02-2013, 12:18
Super te szafki, jestem nimi autentycznie zachwycona :yes:
i te kolory :rolleyes: krótko mówiąc, turkus w środku to mistrzostwo :yes:

ivy17
07-02-2013, 12:23
szafeczki :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Ola.U
07-02-2013, 12:26
Wpasowały się idealnie :cool:

narendil
07-02-2013, 12:29
Super te szafki, jestem nimi autentycznie zachwycona :yes:
Ja też.
Tym bardziej, że sami zrobilismy :rolleyes:


i te kolory :rolleyes: krótko mówiąc, turkus w środku to mistrzostwo :yes:
Ten turkus to tapeta.
Tak mi się swego czasu spodobała, że okleiłam nią tylną ściankę regałów z książkami.
Nie pomyślałam, że woluminy wszystko zasłonią :rotfl:
Teraz będę mogła się nią w końcu nacieszyć :lol2:

narendil
07-02-2013, 12:31
Ania,
Jaki masz cudne szafki.
Boziu, jak byłam mała moi rodzice takie mieli tylko bardziej niebieskie.

Absolutne cudo 168375


szafeczki :jawdrop::jawdrop::jawdrop:


Wpasowały się idealnie :cool:

:lol2: :hug:
Dziękuję za uznanie.
Przekażę co nieco mężowi.
Byle nie za dużo, bo jeszcze spuchnie z dumy i nic więcej nie zrobi :P

TwoOfUs
07-02-2013, 12:41
Aleś je zrobiła na szaro :cool: turkusowe wnętrze super :jawdrop: a zagłówek w turkusie byłby genialny :p

ivy17
07-02-2013, 12:47
Ja też.
Tym bardziej, że sami zrobilismy :rolleyes:


sami ??? poprosze jakiś tutorial :cool:

Ilona Agata
07-02-2013, 13:09
Jak: sami???
Opisuj tu szybko, bo jestem ciekawa :popcorn:
Tapeta :eek: fajny pomysł, muszę zapamiętać ten patent :yes:

karolek59
07-02-2013, 13:37
Aniu


przyczłapałam pochwalić nowosci

pokój młodego ekstra
a szafeczki wymiatają


rządzisz kofffana:yes::yes:

agawi74
07-02-2013, 13:44
Ożżżżżżż Tty BABO jedna Ty...... znowu coś pięknego pokazujesz:P:P:P:hug:
Szafeczki są absolutnie w Twoim stylu Aniu i pasują jak ulał:yes:
Kolorek wyszedł świetny:jawdrop: Też jestem za turkusowym zagłówkiem jakby ktoś pytał:yes:

narendil
07-02-2013, 20:34
Szafki wymiatają :jawdrop:

Aleś je zrobiła na szaro :cool: turkusowe wnętrze super :jawdrop:

pokój młodego ekstra
a szafeczki wymiatają
rządzisz kofffana:yes::yes:

Ożżżżżżż Tty BABO jedna Ty...... znowu coś pięknego pokazujesz:P:P:P:hug:
Szafeczki są absolutnie w Twoim stylu Aniu i pasują jak ulał:yes:

Dziękować, dziękować :yes:
Urosłam o kilka centymetrów.
Wzwyż, nie wszerz :rotfl:

narendil
07-02-2013, 20:36
a zagłówek w turkusie byłby genialny :p

Też jestem za turkusowym zagłówkiem jakby ktoś pytał:yes:

Obawiam się, że się nie da.
Mąż protestuje :P
Wyklejone szuflady to maks dla niego.
Będzie czarny albo szary.
Ale może chociaż jakieś guziczki przemycę :lol2:

narendil
07-02-2013, 20:37
sami ??? poprosze jakiś tutorial :cool:


Jak: sami???
Opisuj tu szybko, bo jestem ciekawa :popcorn:


:oops:
Bierzemy kilka kawałków płyty i skręcamy je ze sobą :lol2:
Malujemy i obklejamy tapetą.

Serio chcecie dokładny opis?

ivy17
07-02-2013, 20:40
:oops:
Bierzemy kilka kawałków płyty i skręcamy je ze sobą :lol2:
Malujemy i obklejamy tapetą.

Serio chcecie dokładny opis?
ja tak jeśli można :yes:

żona m
07-02-2013, 20:52
a nóżki a obłe kształty? nie uwierzę, jak nie zobaczę krok po kroku roboty.

mamy taki sam ''blancet'' z kodem kreskowym i podusię do tego.


Zagłowek w kolorze szmaragdowym, jak wnętrze szufladki byłby idealny.

vesila
07-02-2013, 20:55
Brawo Aniuhttp://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a035.gif
świetnie dopasowane szafeczki, oraz pudełeczko na chusteczki superowe, wszystko piknie gra ze sobą http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/b015.gif

Ilona Agata
07-02-2013, 20:57
No właśnie obłe kształty tej płyty mnie zaciekawiły?
Nóżki - pamiętam - zbierane ;)

Kamilcia
07-02-2013, 21:06
szafki już podziwiałam - super są !

i pokoik Jakuba świetny, lampa szczególnie mi do gustu przypadka i zagłówek fajny zrobiłaś :)

julianna16
07-02-2013, 21:44
:jawdrop: Aniu JAK TO ZROBIŁAŚ?
Krok, po kroczku proszę :)

narendil
07-02-2013, 21:45
Jak zrobić szafkę nocną w 10 krokach :lol2:

1. Korpus szuflady.
My trochę poszliśmy na łatwiznę i wykorzystaliśmy gotowca ze starych szafek.
Ale robiliśmy sami szuflady do łóżka i nie jest to wielka filozofia. Ot, 4 boki i dół.

2. Korpus szafki.
Kupiliśmy i skręciliśmy 4 kawałki płyty wiórowej i kawałek dykty na plecy, w takich wymiarach, aby wpasowały się prowadnice od szuflady. U nas płyta 18 mm.

3. Front szuflady.
Kawałek płyty wiórowej o wymiarach po 4mm mniejszych niż korpus szafki przykręcamy centralnie do korpusu szuflady. Front zrobiliśmy z płyty 12 mm.

4. Korpus szafki część druga.
Ponieważ chciałam mieć obłości niezbędne było dodatkowe ścianki. Jednocześnie zakryły one po bokach front szuflady.
Kupiłam 3 kawałki płyty, dwa na boki i jeden na górę szafki.
Głębokość tych kawałków to głębokość pierwszego korpusu szafki zwiększona o głębokość frontu szuflady i głębokość dykty.
Szerokość taka sama jak szerokość elementów pierwszego korpusu.
Grubość płyty to znowu 18 mm.
Każdy z kawałków przykręcamy do pierwszego korpusu, wkręty umieszczamy od wewnątrz. Mąż trochę kręcił nosem, bo średnio mu było wygodnie, ale dał radę.

5. Obłości
Kupiłam 4 ćwierćwałki o grubości 18 mm i długości takiej jak głębokość drugiej warstwy korpusu szafki. Przykleiłam na rogach. Otwory zalepiłam szpachlą do drewna. Wyszlifowałam. Powtarzałam do momentu, aż gładkość łączeń mnie satysfakcjonowała.

6. Nóżki
Wykorzystałam takie stoliki/kwietniki.
168511
Mąż przeciął je na pół i blatami przykręcił tak, by nieprzeciętymi bokami stykały się z dolnymi ćwierćwałkami.
Z przodu i z tyłu szafki na dole przykleiłam listewki, aby zamaskować blat przykręconych stoliczków.

7. Malowanie.
Tak jak łóżko szafki pomalowałam farbą Bejmanima Moora.
Super farba, tylko droga.
Ale wydajna.

8. Oklejanie szuflad.
Zdecydowanie łatwiej jest obklejać, jeśli szuflady nie są zamontowane.
Niestety, u nas tak dobrze nie było, bo włożyliśmy je myląc prowadnice i już nie dało się ich wyjąć. W użytkowaniu to zupełnie nie przeszkadza.
A, i nie ma sensu oklejać tyłu szuflady.
Wpadłam na to po przykręceniu tylnej ścianki szafki ;)

9. Przykręcenie gałeczki/uchwytu.

10. Wstawienie szafek do sypialni :)

Wszystkie kawałki docinaliśmy na wymiar w Castoramie.
Polecam robienie tego etapami, bo niestety nie zawsze uda się wszystko idealnie wyliczyć.
U nas jedna szafka jest o 2 milimetry szersza, bo tak się mężowi skręciło.
Pierwszy korpus szafki mamy skręcony na konfirmaty.
Drugi mocowany jest wkrętami do drewna.

Uffff...

Rozumiecie coś? Czy obrazki potrzebne?

Ilona Agata
07-02-2013, 21:56
Ja tylko rozumiem, że to by było ponad moje siły i umiejętności :yes:
Także - szacun :yes: :)

narendil
07-02-2013, 22:09
Obok łóżka staną szafeczki nocne. Tylko się zrobić muszą ;)
Coś na kształt takich:
http://www.alexanderandpearl.co.uk/ekmps/shops/aandp/images/mid-century-vintage-grey-1-drawer-cabinet-14259-p.jpg (http://www.alexanderandpearl.co.uk/mid-century-vintage-grey-1-drawer-cabinet-14259-p.asp)
Ważne są nóżki i zaokrąglone rogi. Raczej tylko z szufladką, bez półeczki.
Pomysł i część materiałów już mam. Mąż również przekonany. Tylko czasu brak.

I jak myślicie, udało się?
Bo ja na razie bezkrytyczna jestem ;)

julianna16
07-02-2013, 22:13
Aniu przy 4-tym kroczku wymiękłam, ale UDAŁO SIĘ jak cholera (kurcze to moje pierwsze publiczne brzydkie słowo :lol2:)

ivy17
07-02-2013, 22:14
I jak myślicie, udało się?
Bo ja na razie bezkrytyczna jestem ;)

ładniejsze Twoje :yes::yes::yes:
super, że można zrobić tak ładnie sypialnie samemu :D



Czy obrazki potrzebne?

jeśli możesz :cool:

narendil
07-02-2013, 22:15
Ja tylko rozumiem, że to by było ponad moje siły i umiejętności :yes:
Także - szacun :yes: :)


Aniu przy 4-tym kroczku wymiękłam, ale UDAŁO SIĘ jak cholera (kurcze to moje pierwsze publiczne brzydkie słowo :lol2:)

Ale to nie jest trudne. Serio.
Tylko ciężko to opisać.
Jutro Wam kurs obrazkowy zrobię :)

Ewuniu, no nie wiem, czy mam się cieszyć czy rumienić ze wstydu, że Cię tak sprowokowałam :o

narendil
07-02-2013, 22:16
ładniejsze Twoje :yes::yes::yes:
super, że można zrobić tak ładnie sypialnie samemu :D
Mają lepsze proporcje, prawda?
Nie ma to jak obiektywne spojrzenie ;)



jeśli możesz :cool:
Jutro.
Ale talentów plastycznych to ja nie mam :no:

MarJel
07-02-2013, 22:27
Jesssu, Anka Ty jesteś niemożliwa :jawdrop: te szafffki to mistrzostwo świata!!! Cudne Ci wyszły!!!

julianna16
07-02-2013, 22:27
Cieszyć, cieszyć, tylko cieszyć :D.

Drop_Inn
08-02-2013, 00:52
Jak to sami zrobiliście szafki?!?!?!?!?!?!?! :jawdrop: I to takie!!!!! :jawdrop:

Musiałam się 2 razy cofnąć i doczytać, bo to jakieś niewiarygodne rzeczy.

Noo, Anula... RESPECT! :o Są przeboskie! :)

żona m
08-02-2013, 06:59
napiszę tak -SZACUN!

emiranda
08-02-2013, 07:19
Aniu podziwiam, super Ci te szafki wyszły :)

Miłego dzionka zyczę :)

narendil
08-02-2013, 08:42
Jesssu, Anka Ty jesteś niemożliwa :jawdrop: te szafffki to mistrzostwo świata!!! Cudne Ci wyszły!!!


Jak to sami zrobiliście szafki?!?!?!?!?!?!?! :jawdrop: I to takie!!!!! :jawdrop:

Musiałam się 2 razy cofnąć i doczytać, bo to jakieś niewiarygodne rzeczy.

Noo, Anula... RESPECT! :o Są przeboskie! :)


napiszę tak -SZACUN!


Aniu podziwiam, super Ci te szafki wyszły :)

Miłego dzionka zyczę :)

Dziękuję!
Miło się czyta takie słowa, szczególnie, gdy za oknem szaro, buro i ponuro.

narendil
08-02-2013, 08:45
Zrobiłam rysunki :lol2:
Ale umówmy się, że coś takiego jak skala nie istnieje ;)
Po kliknięciu na obrazek otwiera się strona z większą wersją.


https://lh5.googleusercontent.com/-1tgX3kdNXQo/URS42ATM3oI/AAAAAAAAEog/cwPfiYaHIzM/s512/instrukcja_szafki_1.jpg (http://aragorn.pb.bialystok.pl/~ania/instrukcja_szafki_1.jpg)

https://lh5.googleusercontent.com/-euKyMclHY6I/URS42Y1_3JI/AAAAAAAAEok/_dEt4dhOGWc/s512/instrukcja_szafki_2.jpg (http://aragorn.pb.bialystok.pl/~ania/instrukcja_szafki_2.jpg)

https://lh3.googleusercontent.com/-D9n6hyw-Ark/URS41zEzLaI/AAAAAAAAEoc/sKt9YyAuotg/s512/instrukcja_szafki_3.jpg (http://aragorn.pb.bialystok.pl/~ania/instrukcja_szafki_3.jpg)

ivy17
08-02-2013, 09:29
jeeeeeeeny kochana jesteś :hug:

barbe-cue
08-02-2013, 09:31
Anka, uwielbiam Cię!!! Jesteś normalnie jeszcze gorsza (tak by powiedział mój małżonek) niż ja - z tym rozrysowywaniem i opisami technicznymi :yes:. A powiedz mi, dobra duszo, czy ten drugi front jest przykręcany od wewnątrz (żeby śrubek nie było widać), czy jakoś klejony do pierwszego frontu?

narendil
08-02-2013, 09:34
jeeeeeeeny kochana jesteś :hug:
Proszę bardzo :hug:
To kiedy zaczynasz :lol2:

narendil
08-02-2013, 09:36
Anka, uwielbiam Cię!!! Jesteś normalnie jeszcze gorsza (tak by powiedział mój małżonek) niż ja - z tym rozrysowywaniem i opisami technicznymi :yes:. A powiedz mi, dobra duszo, czy ten drugi front jest przykręcany od wewnątrz (żeby śrubek nie było widać), czy jakoś klejony do pierwszego frontu?
Z wzajemnością!
Przykręcany od środka.
Mąż trochę się namęczył, bo się wkrętarka ledwie mieściła.
Na klej się bałam, bo jednak płyta trochę waży. Ale ćwierćwałki już klejone.

illusjon
08-02-2013, 09:37
Ania,

powiem to raz jeszcze Słodowy z MakGajwerem mogli by Ci buty czyścić.

Niesamowita jesteś.
Czytam tą Twoja rozpiskę i oglądam rysunki z takim zainteresowaniem jak kiedyś komiksy.
Niesamowite, genialne i ... nie wiem co jeszcze. Brak słów.

168573168574168575168576

Ja wiem... Ty czarownica jesteś :jawdrop:

168577

barbe-cue
08-02-2013, 09:39
Kurczę, chyba sobie trzasnę takie szafeczki, ale dla odmiany w kolorze drzewiannym, ze sklejki (żeby w przekroju było widać kolejne warstwy). Wiem, będzie widać ćwierćwiałek, ale co to przeszkadza? Następny punkt na liście "must do".

mrówka75
08-02-2013, 09:40
szafeczki idealnie wkomponowane w klimat mieszkania:yes:

MarJel
08-02-2013, 09:40
Rozpiska i instrukcja jeszcze lepsza niż sama szafka :jawdrop::rotfl:

barbe-cue
08-02-2013, 09:42
A tak w ogóle to początkowo myślałam, że to są fajne szafeczki mid-century wyhaczone na allegro. Idealnie trafione w styl.

rere79
08-02-2013, 09:47
Od wczoraj słychać z tego wątku ohy, ahy i wielbienie.

Już wiem dlaczego. Ania, zasłużyłaś na takie brawa. Szafeczki wyszły perfekt. Są śliczne. A od czytania samej instrukcji składania szafeczki zmęczyłam się.
Brawo!

narendil
08-02-2013, 10:07
Ania,

powiem to raz jeszcze Słodowy z MakGajwerem mogli by Ci buty czyścić.

Niesamowita jesteś.
:oops:
Nie, no bomby z pudełka po zapałkach nie zrobię :rolleyes:
Zawsze byłam córeczką tatusia. A tatuś lubi majsterkować.


Czytam tą Twoja rozpiskę i oglądam rysunki z takim zainteresowaniem jak kiedyś komiksy.
Niesamowite, genialne i ... nie wiem co jeszcze. Brak słów.

168573168574168575168576

To teraz kupujesz płytę i skręcasz szafeczki :lol2:
I te ikonki będą dla Ciebie :)



Ja wiem... Ty czarownica jesteś :jawdrop:

168577
Czarnego kota mam.
Czarny kapelusz mam. (Prezent na dzień kobiet od męża, tak na marginesie. Ma talent :rotfl:)
Okrągły wazon-kulę wczoraj kupiłam.
Miotła też się znajdzie.
OK, jestem czarownicą.

narendil
08-02-2013, 10:09
szafeczki idealnie wkomponowane w klimat mieszkania:yes:
Miło mi mróweczko :lol2: :lol2:


Od wczoraj słychać z tego wątku ohy, ahy i wielbienie.

Już wiem dlaczego. Ania, zasłużyłaś na takie brawa. Szafeczki wyszły perfekt. Są śliczne. A od czytania samej instrukcji składania szafeczki zmęczyłam się.
Brawo!
Dzięki rere!
Aż tak zawile napisana ta instrukcja? Taka męcząca?


Rozpiska i instrukcja jeszcze lepsza niż sama szafka :jawdrop::rotfl:
No wiecie co :P

narendil
08-02-2013, 10:13
Kurczę, chyba sobie trzasnę takie szafeczki, ale dla odmiany w kolorze drzewiannym, ze sklejki (żeby w przekroju było widać kolejne warstwy). Wiem, będzie widać ćwierćwiałek, ale co to przeszkadza? Następny punkt na liście "must do".
Baśku, przekrój sklejki jest bardzo ładny. Ale do mnie nie pasuje.
Widziałam w necie takie regały. Super to wyglądało.
Jeśli wyszlifujesz dobrze ćwierćwałek, to też będzie super. Możesz też jego bok zabejcować pod ciemniejszy kolor z przekroju sklejki.
A co masz poza tym na liście?


A tak w ogóle to początkowo myślałam, że to są fajne szafeczki mid-century wyhaczone na allegro. Idealnie trafione w styl.
Widziałam takie na Allegro raz. Przeważnie są z kwadratowymi nóżkami. Kosztowały coś koło 500 zł. No i były rozkosznie ciemno-brązowe.
Byłam nawet skłonna je kupić, ale ktoś mi je sprzątnął sprzed nosa.
A tak swoje mam za 1/5 tej ceny. No, może nie wliczając farby. Drogi ten BM jak pieron :bash:
I są dokładnie takie, jakie chciałam.

ivy17
08-02-2013, 10:14
Proszę bardzo :hug:
To kiedy zaczynasz :lol2:

jak jakieś nózki zdobęde fajne :yes: a czy szlifowałaś ?? i jaka dokładnie to farba ??

narendil
08-02-2013, 10:22
jak jakieś nózki zdobęde fajne :yes: a czy szlifowałaś ?? i jaka dokładnie to farba ??
Nóżki przeciągnęłam papierem ściernym, tak żeby farba lepiej trzymała.
Czarna, na nóżkach, to akrylowa farba dla plastyków. Taką miałam pod ręką. Na duże powierzchnie się nie nadają, ale bardzo dobrze kryją.

Szara farba to Benjamin Moore, seria Aura. Jest podobno bardzo wytrzymała, to szarpnęłam się na łóżko i szafki. Kiedyś malowałam łóżko zwykłą farbą do drewna, ale mój mąż to prawdziwy niszczyciel i zaczęła obłazić. Jakub dokończył dzieła. Chociaż to pewnie też wina tego, że malowałam zwykłą płytę laminowaną.
Płyta wiórowa nie jest taka śliska i ma lepszą przyczepność.
No, ale dzięki temu zrobiliśmy też nowe łóżko, bo takiego obdrapańca nie życzyłam sobie w sypialni.

Poluj na nóżki :yes:

wyanna
08-02-2013, 10:34
Jak zrobić szafkę nocną w 10 krokach :lol2:

1. Korpus szuflady.
My trochę poszliśmy na łatwiznę i wykorzystaliśmy gotowca ze starych szafek.
Ale robiliśmy sami szuflady do łóżka i nie jest to wielka filozofia. Ot, 4 boki i dół.

2. Korpus szafki.
Kupiliśmy i skręciliśmy 4 kawałki płyty wiórowej i kawałek dykty na plecy, w takich wymiarach, aby wpasowały się prowadnice od szuflady. U nas płyta 18 mm.

3. Front szuflady.
Kawałek płyty wiórowej o wymiarach po 4mm mniejszych niż korpus szafki przykręcamy centralnie do korpusu szuflady. Front zrobiliśmy z płyty 12 mm.

4. Korpus szafki część druga.
Ponieważ chciałam mieć obłości niezbędne było dodatkowe ścianki. Jednocześnie zakryły one po bokach front szuflady.
Kupiłam 3 kawałki płyty, dwa na boki i jeden na górę szafki.
Głębokość tych kawałków to głębokość pierwszego korpusu szafki zwiększona o głębokość frontu szuflady i głębokość dykty.
Szerokość taka sama jak szerokość elementów pierwszego korpusu.
Grubość płyty to znowu 18 mm.
Każdy z kawałków przykręcamy do pierwszego korpusu, wkręty umieszczamy od wewnątrz. Mąż trochę kręcił nosem, bo średnio mu było wygodnie, ale dał radę.

5. Obłości
Kupiłam 4 ćwierćwałki o grubości 18 mm i długości takiej jak głębokość drugiej warstwy korpusu szafki. Przykleiłam na rogach. Otwory zalepiłam szpachlą do drewna. Wyszlifowałam. Powtarzałam do momentu, aż gładkość łączeń mnie satysfakcjonowała.

6. Nóżki
Wykorzystałam takie stoliki/kwietniki.
168511
Mąż przeciął je na pół i blatami przykręcił tak, by nieprzeciętymi bokami stykały się z dolnymi ćwierćwałkami.
Z przodu i z tyłu szafki na dole przykleiłam listewki, aby zamaskować blat przykręconych stoliczków.

7. Malowanie.
Tak jak łóżko szafki pomalowałam farbą Bejmanima Moora.
Super farba, tylko droga.
Ale wydajna.

8. Oklejanie szuflad.
Zdecydowanie łatwiej jest obklejać, jeśli szuflady nie są zamontowane.
Niestety, u nas tak dobrze nie było, bo włożyliśmy je myląc prowadnice i już nie dało się ich wyjąć. W użytkowaniu to zupełnie nie przeszkadza.
A, i nie ma sensu oklejać tyłu szuflady.
Wpadłam na to po przykręceniu tylnej ścianki szafki ;)

9. Przykręcenie gałeczki/uchwytu.

10. Wstawienie szafek do sypialni :)

Wszystkie kawałki docinaliśmy na wymiar w Castoramie.
Polecam robienie tego etapami, bo niestety nie zawsze uda się wszystko idealnie wyliczyć.
U nas jedna szafka jest o 2 milimetry szersza, bo tak się mężowi skręciło.
Pierwszy korpus szafki mamy skręcony na konfirmaty.
Drugi mocowany jest wkrętami do drewna.

Uffff...

Rozumiecie coś? Czy obrazki potrzebne?


Wariatka normalnie! Jednak to prawda, że doktor to jakiś nadludź, nie to co zwykły magister...
Kurczę, chyba sobie trzasnę takie szafeczki, ale dla odmiany w kolorze drzewiannym, ze sklejki (żeby w przekroju było widać kolejne warstwy). Wiem, będzie widać ćwierćwiałek, ale co to przeszkadza? Następny punkt na liście "must do".

To tylko potwierdzenie moich słów. :rotfl:

Autentycznie po raz pierwszy brak mi słów. Weź ty kobito otwórz jakąś manufakturę i sprzedawaj po tyśunc pińćset od sztuki :)

narendil
08-02-2013, 10:37
Wariatka normalnie! Jednak to prawda, że doktor to jakiś nadludź, nie to co zwykły magister...
Hola, hola, wolnego.
Do doktora mi jeszcze nieco brakuje :P

TwoOfUs
08-02-2013, 10:48
Hola, hola, wolnego.
Do doktora mi jeszcze nieco brakuje :P
A stanowczo powinnaś już mieć drugiego honoris causa, ja nadal pamiętam słoiczki na przyprawy http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif

narendil
08-02-2013, 11:08
A stanowczo powinnaś już mieć drugiego honoris causa, ja nadal pamiętam słoiczki na przyprawy http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif
To piszcie do prezydenta. Może mi od razu profesurę nada i nie będę się musiała z tym %^$%^$# doktoratem użerać :lol2:

julianna16
08-02-2013, 11:35
Już niedużo Ci zostało Aniu :hug:
Choć w tej branży wiadomo... jak zdobędziesz dr, to włączają bezlitosne odliczanie do hab. ;)
Instrukcja powaliła mnie na kolana. Załapałam skąd te obłości :D. Jesteś kochana :hug:

mirela99
08-02-2013, 11:36
Matko ... jak można byc tak zdolnym ?? To jest fantastyczne !!!