PDA

Zobacz pełną wersję : belki stropowe - zostawić widoczne, czy zakryc płytą GK?



Jaśka
13-04-2004, 16:24
Proszę Was o radę, mam dylemat:
Remontuję stary dom, wkrótce bedziemy zwalać sufity, które są na trzcinie. Mam dylemat:
zostawiac odkryte belki stropowe, czy podwiesic płyty GK? Jak robiliście u siebe? Jakie są za /przeciw?
Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam,

pawel.k2
13-04-2004, 16:42
Jeśli zakryjesz i na stelażu ułozysz wełnę min. to lepiej oddzielisz akustycznie pomieszczenia. Jeśli zostawisz je to chyba tylko kwestia wystroju wnętrza.

pitbull
14-04-2004, 07:54
To zalezy od gustu, charakteru wnetrza, stanu belek oraz tego czy nastepna kondygnacja jest uzytkowa.

Jaśka
14-04-2004, 09:19
Poddasze w przyszlosci bedzie uzytkowe - zostawiam to sobie na za kilka lat, w tym roku (jak kasy starczy) zrobie ocieplenie wełną.
Strop drewniany, wiec pracuje, czy plyta GK mi nie popeka?

Pozdrawiam,

pitbull
14-04-2004, 09:54
Popekaja laczenia plyt. Sufit podwieszony musi byc na stelazu. Konstrukcja stropu powinna byc maksymalnie usztywniona i wygluszona druga warstwa welny w plytach ale i tak wydaje mi sie ze zarysowania plyt beda. Plyty mozna po zaszachlowaniu i zazbrojeni polaczen wykleic mata z wlokna szklanego.

Jaśka
14-04-2004, 15:07
To zrobie tak:

Zwale sufit w jednym pomieszczeniu, zobacze jak wygladaja belki. Jesli sa ok, to poloze deski, plyty wygluszajace i plyty OSB.

Jesli belki sa strasznie poharatane od wyjmowanych gwozdzi, to dam GK podwieszane na stelazu, paroizolacje, wate i plyty OSB.

Czy to brzmi w miare rozsadnie?

Pozdrawiam,

pitbull
15-04-2004, 08:00
Brzmi. Pytanie co jest pomiedzy legarami - jesli polepa to nalezy ja wyjac od gory. Sprawdz rowniez chodzac po belkach czy sie bardzo uginaja i strop drga.

dzierzba
03-07-2007, 18:36
ja mam podobny problem chc zeby bylo widac legary sa wielkie i stare zal ich zakrywac gipsem. Chce zrbic na poddaszu podloge z podwojnych desek calowki bte na przemienie tak z ebedzie podwojna warstaw na to pojda panele. Ciekawi mnie jak bedzie praciwac taka podloga zaznaczam ze pomiedzy legary nie chcialem nic wkladac zadnego wyciszenia ani ocieplenia jednak martwie sie ze moze mi cieplo uciekac na strych ten bedzie jednak caly ocieplony. Czy ktos probowal czegos takiego ?? i czy to ma sens. W ostatecznosc chce pmiedzy legary wlozc welne 5 lbuc 10 cm i od spodu wladowac deski tak ze bedzie widoczna tylko czesc legarow.