PDA

Zobacz pełną wersję : Nie otrzymam WZ przez ?wir???



AgaTad
13-04-2004, 17:34
Kolejny niesamowity news z mojej gminy, nie dostane WZ bo na mojej dzialce sa zloza zwiru :evil: Dzwonilam juz do dzialu prawnego, i do MI, podobno nie moga sie powolac na cos takiego, dzialka jest przeciez moja, a z badan na dzialce po drugiej stronie ulicy, jakies 400m od mojej (wykonanych ok.20-tu lat temu wynika, ze zloza sa marne). O co zatem chodzi? Jutro bede w urzedzie gminy, by odebrac odpowiedz na pismie. Hmmm.... w kazdym razie podziwiam was wszystkich, ktorzy przez ten etap przebrneliscie, u mnie to droga przez meke :(

hawkmoon
13-04-2004, 19:26
Jako właściciel działki mozesz się starać o koncesję na wydobycie żwiru :lol: .
Jest jakaś ustawa o ochronie takich złóż surowców mineralnych i rzeczywiście jeśli na działce jest udokumentowane złoże to nie tylko warunków, ale również pozwolenia na budowę nie dostaniesz. Masz wyjście - wyeksploatować złoże, a za zyski ze sprzedaży żwiru kupić piękną działkę w innym miejscu i może jeszcze na stan surowy starczy :D

AgaTad
15-04-2004, 16:19
baaaaardzo smieszne :evil:
z tego co wiem zwir nie zalicza sie do surowcow mineralnych podlegajacych szczegolnemu traktowaniu, poza tym te "zloza" to jakas iluzja, bo tam zwiru nie ma!!! Czy mam wziac geologa (bieglego sadowego???), by ich przekonac, ze taka ingerencja w moja dzialke to przesada?
W dodatku dzialki szukalismy prawie rok, i nie wyobrazam sobie innego miejsca niz to, na ktore sie zdecydowalismy, a tu juz nie ma wolnych dzialek, poza tym skladanie calej dokumentacji trwalo wieki.
Na ironie na stronie www gminy jest list burmistrza, w ktorym to zachwala jak baaaaardzo pomaga inwestorom, by ich sciagnac. Chyba mu go wydrukuje :roll: :evil: