PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie Pomalowanych Ścian



Łukasz Matkowski
27-09-2011, 10:58
Witam,

Przepraszam, jeżeli zwracam się z banalną i pewnie wałkowaną kilka razy wszędzie prośbą o radę.
Jestem laikiem i nigdy tego nei robiłem a z różnych, ważnych powodów rodzinnych (potomek w drodze :)) muszę to zrobić szybko i nie wiem kogo zapytać.
Mam do pomalowania pokój, wymiary około 3m na 3,5m+ 2m wys ściany ( w tym duże okno na jednej ze ścian). Jak zrobić to jak najszybciej? Jaką farbę wybrać? ile tej farby? (5l czy może 10l)? czy jeżeli teraz Ściany są pomalowane farbą w kolorze ciemna zieleń to jeżeli chcę pomalować ściany kolorem jaśniejszym to powinienem zedrzeć wpierw farbę którą ściany są pomalowane? A może wystarczy tylko umyć ściany? Może użyć jakiegoś podkładu? czy może po prostu dobra farba akrylowa pokryje mimo tego że jest jaśniejsza? Będę wdzięczy za kilka rad. Uprzejmie za nie z góry wszystki dziękuję

KortoBear
27-09-2011, 16:54
Hej. Nie jestem zawodowcem ale z tego co wiem jak widzisz, że gdzieś farba odchodzi to nie obejdzie się bez drapania. A jak drapanie, to będzie trzeba wyrównać ściany głądzią gipsową. Jak nie masz do tego smykałki to do gipsowania zatrudnij fachowca. Jak nigdzie nie odchodzi to masz farta.

Żeby na ciemny dać jasny kolor to musisz najpierw zagruntować ściany, pomalować białą farbą a dopiero potem malować kolorem. Szacunkową ilość farby liczysz z powierzchni do malowania. Wiesz ile metrów masz do pomalowania i patrzysz na wiaderko na ile m2 starcza.