PDA

Zobacz pełną wersję : Duże zużycie kleju do styropianu



jarett
27-09-2011, 18:26
'Robię' właśnie elewację. Coś koło 200m2.
W hurtowni wyliczyli mi na to 32 worki (800kg) kleju. W sumie nie wnikałem czy to styknie bo zawsze ta hurtownia dobre ilości mi podsyłała. W połowie roboty ekipa krzyczy mi, ze trzeba jeszcze 34 worki... Znaczy ktoś pomylił się o skromne 100%. Możliwe to? Przy założeniu, że ekipa nie kantuje to może hurtownik od początku dał d... albo klej jakiś felerny (Kreisel). Ekipa twierdzi, że może hurtownik założył, że będą kleić 'na placki' a oni oprócz placków dają klej dookoła każdej płyty ('tak jak należy') i dlatego tyle tego wychodzi. Ile zużyliście kleju i na jaką powierzchnię?

Łukasz80
27-09-2011, 19:00
'Robię' właśnie elewację. Coś koło 200m2.
W hurtowni wyliczyli mi na to 32 worki (800kg) kleju. W sumie nie wnikałem czy to styknie bo zawsze ta hurtownia dobre ilości mi podsyłała. W połowie roboty ekipa krzyczy mi, ze trzeba jeszcze 34 worki... Znaczy ktoś pomylił się o skromne 100%. Możliwe to? Przy założeniu, że ekipa nie kantuje to może hurtownik od początku dał d... albo klej jakiś felerny (Kreisel). Ekipa twierdzi, że może hurtownik założył, że będą kleić 'na placki' a oni oprócz placków dają klej dookoła każdej płyty ('tak jak należy') i dlatego tyle tego wychodzi. Ile zużyliście kleju i na jaką powierzchnię?

a masz ściany domu proste? Czy są wykusze lub wnęki itp? Na tym idzie więcej kleju, mi klej się skończył po 2/3 powierzchni, a był obliczony wg danych producenta....

PS. hurtownik nie liczy wg metody klejenia, na worku masz podaną ilość kleju potrzebną na 1 m2...

jarett
27-09-2011, 19:03
http://z500.pl/projekt/z127.html - dom nie jest jakoś szczególnie skomplikowany, chociaż fakt, że jest kilka załamań. Musieliby zużywać z 8kg/m2 czyli 2x więcej niż zakłada producent, żeby osiągnąć taki wynik (200m2 z 66 worków).

ddoommiinniikk
27-09-2011, 20:02
Ja uważam, że wykonawca ma coś za uszami. Klej do styropianu liczy się według zużycia 4 kg/mkw. Skład policzył dobrze. Albo kleją na całej powierzchni, albo ściany są dziurawe jak polskie ulice wczesną wiosną (i równają te dziury klejem), albo kradną. Innego wyjaśnienia nie ma.

katazipen
12-04-2015, 07:03
Ja uważam, że wykonawca ma coś za uszami. Klej do styropianu liczy się według zużycia 4 kg/mkw. Skład policzył dobrze. Albo kleją na całej powierzchni, albo ściany są dziurawe jak polskie ulice wczesną wiosną (i równają te dziury klejem), albo kradną. Innego wyjaśnienia nie ma.

A ja uważam że musisz przestać stanowczo się wypowiadać na tym forum !!! Takich bzdur nie słyszałem dawno!
Kleiłeś kiedyś styropian ? Masz pojęcie o tym wytłumaczę jak krowie na granicy , !
Zużycie to jedno a napis na worku to drugie , wystarczy że Ekipa klei brzegowo i po 2-3 placki i zużycie ma się nijak do napisów do worków ! Brzegowe klejenie jest lepsze ponieważ w zimę nie zauważymy(przynajmniej przez kilka lat) efektu schodków pod słóńce CZOWIEKU !!!!!!

coulignon
12-04-2015, 07:08
i czekałeś 4 lata żeby mu to powiedzieć?

EWBUD
12-04-2015, 11:43
Cierpliwy człowiek :)