PDA

Zobacz pełną wersję : Technologia Izodom - co na ten temat wiecie?



kaiika
13-04-2004, 19:48
Witam
Właśnie jestem na etapie wyboru materiału na budowę domu. Słyszałam o technologii zwanej Izodom. Może ktoś z Was mógłby powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Wysłycham wszelkich opinii

PAJONK
14-04-2004, 06:40
jeśli to jest to samo co THERMODOM ( lego zalewane betonem) to ja postawiłem taki domek, jeszcze nie mieszkam - jestem w trakcie kładzenia płyt G/K.
Zadawaj pytania, a my będziemy odpowiadać.
Pozdrawiam

KrzysiekMarusza
14-04-2004, 07:07
Teoretycznie moze gorzej tłumić dźwięki, bo sciany głównie ze styropianu
Poza tym powinno być ciepło :)

hej - Krzysiek

Marty
11-08-2004, 12:58
Witam,
mam pytanie do pajonka, jak duzy domek, jaka powierzchnia scian,
i jak dlugo trwaly prace przy wznoszeniu scian.
Byly jakies klopoty z montazem.
Beton z budowy czy zamawiany?
Z gory dzieki.

PAJONK
11-08-2004, 13:59
170m2 - powieżchnia ścian - nie mam pojęcia, beton z betoniarki robiony na miejscu, trzeba uważać aby nie brudzić zatrzasków na kształtkach, jak się pobrudzą - poczekać aż wyschnie i dopiero wykruszać, dziennie można zalać 2,5 kształtki na wysokość, czyli przy jednej kondygnacji roboty jest na około tydzień ( jak robią dwie osoby), poamiętać o wentylacji w każdym pomieszczeniu. I to chyba wszystko. Najlepiej poprosić o matriały reklamowe u producenta- bez problemu wysyłają.

Marty
12-08-2004, 08:39
Wieleki dzieki za odpowiedz, zaraz do nich napisze, sprawdzalem ceny i wyszlo mi ze izodom jest minimlanie drozszy (liczylem dla 35 cm grubosci ) niz termomur, ale jestem z Lodzi i w razie czego mam do nich blizej (tanszy transport).

HenoK
22-05-2007, 16:53
Dylematów z wyborem technologi c.d.

T i A
31-08-2009, 16:21
Podnosze temat nikt nic nie wybudował w tych systemach do dziś :o
Zadnych relacji :o

HenoK
31-08-2009, 17:02
Podnosze temat nikt nic nie wybudował w tych systemach do dziś :o
Zadnych relacji :oZapraszam do mojego dziennika budowy :).

T i A
31-08-2009, 23:42
Juz go dawno przestudiowałem :D
Dla poczatkujacego inwestora są tam bardzo ogólne opisy.
Pare lat temu spedziłem rok na budowie,a od czerwca na forum to moje całe doświadczenie.
Interesuje mnie jak przeliczyc rozne technologie,na co zwrocić uwage(jakie parametry) przy wyborze materiału na dom.

HenoK
01-09-2009, 05:28
Interesuje mnie jak przeliczyc rozne technologie,na co zwrocić uwage(jakie parametry) przy wyborze materiału na dom.Myślę, że tym pytaniem musisz zwrócić się do projektanta. Materiał na ściany musi spełniać cały szereg wymagań i przy małym doświadczeniu będziesz narażona na sugestie sprzedawców poszczególnych systemów z reguły pokazujących zalety materiału, a dyskretnie pomijających jego wady :(.
Powiem tylko, że technologia Izodom 2000, czy Thermomur są tylko z pozoru technologiami prostymi. W rzeczywistości wymagają doświadczonej ekipy i starannego nadzoru, wcale nie mniejszego niż przy innych systemach.

T i A
01-09-2009, 12:11
Myślę, że tym pytaniem musisz zwrócić się do projektanta. Materiał na ściany musi spełniać cały szereg wymagań i przy małym doświadczeniu będziesz narażona na sugestie sprzedawców poszczególnych systemów z reguły pokazujących zalety materiału, a dyskretnie pomijających jego wady :(.
Powiem tylko, że technologia Izodom 2000, czy Thermomur są tylko z pozoru technologiami prostymi. W rzeczywistości wymagają doświadczonej ekipy i starannego nadzoru, wcale nie mniejszego niż przy innych systemach.

W moim przypadku bezsensowne są rozmowy ze sprzedawcami,bo mam za małą widze na temat budownictwa zdaje sobie z tego sprawe :(
Dlatego szukam opinii o technologiach.

Chyba kazda technologia i wykonawca wymaga nadzoru-to tez wiem.Nie liczyłem na to,ze Izodom bedzie prostą technologia.Napewno zmniejsza ona szanse na zrobienie mostow term. z winy wykonawcow.
Chcialbym zbudowac dom moze nie pasywny(bo moj dom nie spelnia wszystkich wymogow i bedzie to bardzo trudne oraz nieekonomiczne),ale jak najbardziej niskoenergetyczny w stosunku do cen domu tradycyjnego moze tylko troszke drozszego jezeli bedzie to opłacalne :wink:

HenoK opisz coś wiecej jak Wam się mieszka,reflekcje,cos bys zmienił,błędy-mam nadzieje ze ich nie ma.

carloos
08-12-2009, 19:59
Jakieś 14 lat temu zbudowalem dom z izodom 2000, niestety zanim w nim zamieszkalem, musiałem go sprzedac oczywiście z przyczyn finansowych. Teraz przygotowuje się do budowy drugiego domu i mam zamiar w nim zamieszkac. Na początek pojechałem do "mojego" domu zapytac obecnego właściciela jak sie w nim mieszka i ile to kosztuje. Parterówka 12 na 12,dach kopertowy, poddasze użytkowe, wentylacja naturalna wymagała powycinania kawałków uszczelnień z okien i drzwi, dom jest suchy i czysty, rachunki za gaz ziemny w sezonie około 300PLN za miesiac. Pustaki jakie były użyte miały 25cm. Znając już zalety i prostotę budowania wybór był prosty, tylko tym razem ściana będzie grubsza, a wentylacja z rekuperatorem.