PDA

Zobacz pełną wersję : Co my?licie o Marysi?



migota
13-04-2004, 20:31
Dla mnie to jast cudny domek. Może macie jakies swoje wnioski o tym projekcie ? Będę wdzięczna za radę. Boję się popełnić błąd.

http://www.domdlaciebie.com.pl/_pietrowe/_marysia/marysia.html

Dzięki

migota
14-04-2004, 12:11
Szkoda, że się nikomu nie podoba. :cry:

Żaba
14-04-2004, 19:04
Witaj,
domek jest bardzo ładny :D , ale mam kilka uwag:
- niestety salon przy takiej wielkości oraz zachowaniu ogrodu zimowego jest mało ustawny,
- przydałby się kominek, więc dodatkowo trzeba by było go gdzieś zmieścić
- pomyłką jest (jak dla mnie) projektowanie w domu sypialni o wielkości mniejszej niż 11m2. Jeśli będzie służyć tylko i wyłącznie do spania to jeszcze ujdzie, ale jeżeli ma to byc "normalny" pokój to jednak coś jest nie tak.
- no i balkon. Przyznam się iż osobiście uważam balkon w domu za niepotrzebny wydatek, ale to tylko kwestia upodobań.

Tak czy inaczej uważam iz projekt jest bardzo ciekawy.

Pozdrawiam

PPawluk
15-04-2004, 07:39
Czesc (dla mnie jest troche bez sensu - sorry..)

Moje uwagi:
1. Nie widze miejsca do zdejmowania kurteczki :) wiatrolap jest troche przy maly jak na szafy natomiast w hollu nie ma kawalka sciany zeby tam postawic szafe

2. Brak mi jadalni obok salonu - w salonie albo wstawisz stol do jedzenia - zegnajcie fotele albo wstawisz fotele i lawe - zegnaj stol jadalniany ... oba sie chyba nie zmieszcza...

3. Holl na dole jest duza powierchnia ktorej nie zagospodarujesz (wg mnie wyjdzie tego wiecej niz 4,81 m2 bo tutaj takze wchodzi powierzchnia wokol schodow oraz przelot przez salon do otwartej kuchni)

4. Ogrod zimowy jest wg mnie pomylka bo lepiej miec wiekszy salon i tam nastawiac kwiatow zamiast marnowac przestrzen (to tylko moje zdanie ...)

5. Strasznie duza roznica pomiedzy pow uzytkowa a "podlogowa" :) na poddaszu - trzeba byloby podwyzszyc sciane kolankowa - od razu pomieszczenia by "urosly"

To tyle uwag - przepraszam za ogolnie krytyczny ton ale jestem na podobnym etapie i wszystkie projekty dla siebie oceniam tak samo ...:)

Ogolnie czy jestes pewna ze potrzebujesz dwoch pokoikow na dole ??
Przez to musisz miec zmniejszony salon ja slyszalem wiele opinii ze salon to minimum 30 m2 a jesli nie ma oddzielnej jadalni to nawet kolo 35

Zobacz sobie projekt romina na www.archigraph.pl - tez ma dwa pokoje, salon i kuchnie na dole a wg mnie jest to duzo lepiej rozplanowane.
[/url]

migota
15-04-2004, 17:02
Dziękuję za wypowiedzi!

No niestety, wszystko rozchodzi się o te dwa potrzebne pokoiki na dole.Ciężko jest znależć taki projekt ,który jednocześnie nie ma zbyt dużych wymiarów.Zwykle cierpi na tym salon.Tutaj myslałam o powiększeniu salonu do "ściany" ogrodu zimowego, który wtedy zniknie.Również myslałam o podniesieniu ściany kolankowej, bo te pokoje sa rzeczywiście maleńkie (przywykłam do tego na blokach).

Dziekuję PPawluk za adres strony, na niej jeszcze nie byłam. Projekt ramina jest interesujący i ma balkony które tak lubię.


Pozdrawiam :D

PPawluk
16-04-2004, 07:20
Jelsi chcesz obdyskutowac Romine (lub Montalbano - to samo z garazem) to czekam na pytania - sam by go budowal - i dosyc powaznie to rozwazalem - tylko mam niepasujacy uklad dzialki - wersja z garaem bedzie troche za szeroka jak dla mnie.

Jesli musisz miec dwa pokoje to powiem ci ze nie pamietam niczego poza tymi co by spelnialo to zalozenie ....

ukaiali
16-04-2004, 11:30
Witam Panią,
jestem projektantką Marysi. Cieszę się, że spodobała się Pani propozycja domu Marysia.
Marysia jest w fazie koncepcji i ulega właśnie zmianom. Zależy mi na tym aby moje projekty nie tylko się podobały ale również zapewniały wygodę. Projekt Marysia ulega zmianie - będzie poprawiony już na nowej stronie www, która właśnie jest w trakcie realizacji. Zmienione zostało pom. techniczne tak aby powiększyć kuchnie a schody zostaną tak zaprojektowane aby powiększyć salon właśnie o powierzchnię, którą obecnie zajmuje kaltka schodowa.
Jeżeli byłaby Pani zaiteresowana projektem Marysia możemy pani przesłać mailem rzuty poprawionego domku.
Dziekuję wszystkim za uwagi - są cenne, ale dbając o kieszeń klijenta staramy się często zmieścić na małej powierzchni dużą funkcję. Nie sztuką jest zaprojektować wielki dom z wygodnym każdym powieszczeniem... takie domy powstają indywidualnie. Domki typowe są niestety kompromisami.
Pozdrawiam serdecznie
Maja

BK
16-04-2004, 13:26
Mnie w tym domu nie pasuje WC widzialne (i doskonale słyszalne ...) z salonu.

Szkoda że projektanci często tak projektują - przecież to bardzo krępujące dla gości.

Brakuje pomieszczeń gospodarczych i garderób - można się zastanowić nad przerobieniem jednego pokoju na garderobę i pomieszczenie do wszystkiego.

Anna Wiśniewska
16-04-2004, 13:36
A mnie się Marysia bardzo podoba.

Można zlikwidować ścianke pomiędzy kuchnią i salonem, wstawić tam stół albo zrobić taki blat przylegający do jednej ściany- w sam raz na posiłki.

Z ogrodu zimowego też bym zrezygnowała na rzecz powiększenia salonu.

Pomieszzcenie techniczne jest na tyle duże, ze można w nim użądzić też spiżarkę. Jest blisko kuchni więc jak najbardziej się do tego nadaje.

Też nie jestem zwolenniczką balkonów, ale ten akurat dodaje temu domkowi sporo uroku :wink:

Dwa pokoje na dole też mam, co pozwala urządzić najpierw dół, a potem górę. Dla mnie bardzo praktyczne rozwiązanie.

Jedynym problemem może być ten brak miejsca na płaszcze w wiatrołapie, ale trochę pomysłowości, jakieś dobre rady i wszystko da się urządzić.

:lol: :lol: :lol:

Wiech
16-04-2004, 14:06
Przed podjęciem decyzji proszę się dowiedzieć ile będzie kosztować dach który jest wielopołaciowy. Okna dachowe umieszczone przy balkonie przy samym koszu(co się będzie działo przy silnej ulewie). Prawie wszystkie okna są połaciowe ,co podroży koszt.Pozdrawiam Wiech.

migota
17-04-2004, 10:49
Pani Maju!

Rzeczywiscie Marysia jest domem, który bardzo mi się podoba.Jeżeli błaby Pani tak miła to prosiłabym o przesłanie zmienionego projektu na priv.

Serdecznie pozdrawiam.

migota
17-04-2004, 13:20
PPawluk czy widzał Pan ten projekt?

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=44&id_autora=3&spacer=2&proj=W%20SAM%20RAZ


Dla mnie wszystko ok gdyby nie ten wielki dach.

Pozdrawiam.

rubin23
17-04-2004, 19:35
Marysia zawsze mi się podobała. jest śliczna

migota
22-04-2004, 16:03
Wczoraj dostałam zmienioną Marysię.
Jest jeszcze bardziej prosta a jednoczesnie funkcjonalna.
Czy ktaś zdecydował sie na ten projekt? Przydałbysię jakis towarzysz w budowie.

Pozdrawiam

migota
25-04-2004, 22:16
Czyli nikt juz nie dołączy do moich zachwytów nad Marysią ???
I nikt jej nie chce budować ???
Dlaczego ???

olinek
07-01-2005, 11:25
Wczoraj dostałam zmienioną Marysię.
Jest jeszcze bardziej prosta a jednoczesnie funkcjonalna.
Czy ktaś zdecydował sie na ten projekt? Przydałbysię jakis towarzysz w budowie.

Pozdrawiam
Coś te wątki "Marysiowe" giną śmiercią tragiczną :( Ciekawe jak Ci idzie budowa - a może też zrezygnowałaś ? Ciekawe, czy aktualnie na stronie biura znajduje się projekt Marysi już zmieniony czy też w starszej wersji ? Może kogoś jeszcze Marysia zainteresuje. Mnie interesuje projekt z podwyższoną ścianą kolankową (chodzi o zmianę kąta dachu do max 35 stopni) - ciekawe jak wyglądałby wtedy domek. Pozdrawiam.