PDA

Zobacz pełną wersję : mapa zasadnicza a mapa do celów projektowych



linciano
28-09-2011, 16:32
Czy mapa do celów projektowych to to samo co mapa zasadnicza zaktualizowana przez geodetę o elementy stwierdzone i pomierzone na gruncie? Tj., czy w celu pozyskania mapy do celów projektowych powinienem zakupić mapę zasadniczą (1:500 lub 1:1000) w Ośrodku dokumentacji geodezyjnej... i przekazać tę mapkę geodecie celem uaktualnienia i uczynienia z niej mapkę do celów projektowych? Czy coś pokręciłem :confused:

lelelek
28-09-2011, 22:21
nic nie kupujesz, przekazujesz geodecie nr działki i obręb i to on załatwia wszystko. W efekcie tego przekaże tobie mapę do celów projektowych (opieczętowaną kopię mapy zasadniczej)

linciano
28-09-2011, 22:51
Dzięki lelelku! Nawiasem mówiąc jeden geodeta powiedział mi, że pierwsze kroki powinienem skierować do projektanta ("adaptera"), żeby określił na mapie zasadniczej obszar jego zainteresowania, a potem z taką mapką mam przyjść do geodety, a ten resztę załatwi, tj. przygotuje mapę do celów projektowych zgodnie z potrzebami projektanta.
Niby to ma sens, ale wymusza pierwszeństwo wyboru (znalezienia) projektanta przed sporządzeniem mapy do c.p.

mikolayi
29-09-2011, 09:16
ma to jak najbardziej sens, zwłaszcza przy dużych inwestycjach. Dla Twoich potrzeb, jeśli bedziesz budować na "typowej" działce budowlanej czyli ok 1000m2 to geodeta może zaktualizować po prostu obszar całej działki. JEśli jednak będziesz budować na kawałku z np. kilku hektarów, to jak najbardziej zasadne jest wskazanie obszaru do aktualizacji. Zapłacisz mniej i geodeta mniej się napracuje.