PDA

Zobacz pełną wersję : Inspektor nadzoru - ile wizyt w trakcie budowy?



AndrzejSi
29-09-2011, 09:30
Witam

na jakich etapach polecacie wzywać inspektora nadzoru na budowę? Które są kluczowe z punktu widzenia konstrukcji?
- zbrojenia (fundamentów, stropów)
- na koniec stanu zero
- więźba


Kiedy jeszcze? Podejrzewam, że wizyt powinno być kilkanaście w trakcie budowy, ale nie mam pomysłu kiedy je zaplanować, żeby miały największą wartość.

Dzięki z góry za pomoc.

czp01
29-09-2011, 13:01
Oprócz w/w inspektor nadzoru był u mnie przy budowaniu kominów ponad ostatni strop. Był przy zbrojeniu balkonu bo mam balkon wypuszczony na bodajże 5-ciu betonowych belkach ( taska nietypowa konstrukcja). Poza tym zawsze dzwoniłem do niego o porady jak coś nie wiedziałem. Był przy każdych dokonanych zmianach jak np. inne okna albo w innym miejscu, albo przesunięcia ścianek, albo zmiana umiejscowienia kotłowni bo musiał zaakceptować zmiany i nanieść poprawki w projekcie. W każdym razie był wiele razy a nawet zdarzało mu się przyjechać bez zapowiedzi aby doglądnąć.

Jarek EM08
10-10-2011, 12:44
Najważniejsze są więźba i wszelkie zbrojenia. Generalnie można napisać, że kierownik powinien oglądnąć wszelkie elementy (konstrukcyjne) przed zakryciem (czyli przed zasypaniem czy zalaniem). Po co chcesz wołać kierbuda po stanie 0? Żeby oglądnął wylaną płytę?... To nie ma sensu.
Co do ilości wizyt, to zależy od Ciebie.
Jak jesteś "oczytany" i potrafisz sam dopilnować jakości wykonanych prac potrzebujesz mniej wizyt. W przeciwnym przypadku trzeba zapłacić więcej, aby gościć kierbuda częściej...

:bye:

Elfir
10-10-2011, 14:42
u mnie rolę inspektora pełni kier-bud (niezależny od wykonawcy) i jest przed każdymi pracami, które będą zakrywać elementy (np. zbrojenie fundamentu, zbrojenie nadproży, wieńców), poza tym sprawdzał czy wyprowadzenie pierwszej warstwy jest równo i ostatniej, przed położeniem stropu.
W zasadzie jest dostępny na telefon, jak go potrzebuję.

Matilde1
10-10-2011, 18:32
Inspektora nadzoru nie mam. Gdybym wybierała to kogoś kto sam potrafi zaproponować/ustalić odpowiednie wizyty. Fundament, strop, więźbę kierownicy uznają za kluczowe i takie etapy sprawdzają (przynajmniej mój). Inspektora wolałabym widzieć na budowie częściej - także przy murowaniu ścian, montowaniu okien, orynnowaniu itp.