PDA

Zobacz pełną wersję : Który kominek do sporadycznego rozpalania, który da jednak ciepło w pokoju?



kkasperc
29-09-2011, 14:46
Witajcie,
W domu jesteśmy wieczorami i w weekendy.
Obecnie jest piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem na wodę, chyba z 30l i prócz kosztów akceptujemy to rozwiązanie.
Grzeje, daje ciepłą wodę.
Chcemy w salonie postawić sobie kominek.
Charakter kominka - wyłącznie nastrojowy ponieważ stosunkowo rzadko bywamy w domu, a jak już jesteśmy to codzienne palenie w piecu nie będzie naszym hobby więc zrezygnowaliśmy z kominka z Płaszczem Wodnym + zbiornika na c.w.u.
Niemniej jednak trochę szkoda ciepła puszczać kominem jak się już rozpali kominek.
Rozprowadzenie ciepłego powietrza na piętro chyba również nie zrobię gdyż:
a) za rzadko będę palić w kominku
b) lubię jasne i czyste ściany/sufity i nie zniosę w pokojach ciemnych nalotów.

W takim przypadku zastanawiam się czy i w jaki sposób wykorzystać uzyskane ciepło?
Czy wylot ciepłego powietrza nad kominkiem to jedyne słuszne rozwiązanie?

Jaki wybrać kominek (model), który przy opisanych powyżej obostrzeniach:
a) będzie miał szybę kątową, kąt prosty, nie panoramiczną
b) szyba będzie bez ozdób, zaciemnień itp. będzie miała najmniejsze obramowanie
c) co by szyba się nie brudziła za bardzo - czytałem, że niektóre kominki mają jakiś nawiew na szybę by się szyby nie smoliły lub inne rozwiązania

i najważniejsze
d) będzie możliwość grzania chociaż pomieszczenia w którym znajduje się piec, a pomieszczenie z kuchnią i aneksem ma z 75m2.

Najchętniej poproszę o konkretne modele
Preferuję również piece wykonane w Skandynawii a nie te składane gdzie indziej z części skandynawskich.


Cena gra dużą rolę. Z uwagi na sporadyczne wykorzystywanie całą inwestycję chciałbym zamknąć w 4 tyś jeśli to w ogóle jest realne.

z góry dziękuję za doradzenie

eniu
29-09-2011, 15:12
Witaj , zanim zapytasz , poszukaj odpowiedzi.


:(

zamiast zakładać kolejny watek , należało najpierw przeczytać ten:



http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175224-Kominek-5-7-tys-czy-to-w-og%C3%B3le-realne

M***ki
29-09-2011, 17:44
Skandynawski za 4 tysiące .. ale złotych czy euro ? Jeśli chcesz mieć kominek z szybą narożną za 4 tysiące zł to marne szanse , dodatkowo masz wymagania co do pochodzenia skandynawskiego .. w takim razie szanse są równe zeru .... niestety :(

kkasperc
29-09-2011, 18:15
Sam wkład mnie pewnie tyle wyniesie :(
W takim razie na jaki wydatek muszę się przygotować?

Czytam wskazany wątek, ale to kolejne 15 stron do już nieźle pokaźnej biblioteki forum a czas na wskazanie miejsca pod piec mam do połowy przyszłego tygodnia.
A piec to nie jedyna rzecz do przygotowania.
To może napisze inaczej
Pragnę piec z narożną szybą pod kątem prostym lub alternatywnie prostą lub panoramiczną
Chciałbym by obudowa pieca akumulowała ciepło coś w rodzaju pieca kaflowego.
Chciałbym odpowiedź w stylu:
polecam taki a taki kominek - model taki i śmaki takiej firmy i zabudowę wykonany w tej technologii
Koszta montażu i obudowy przeciętnie wąchają się w okół ...zł
Przy zakupie zwróć uwagę na...
Przy montażu zwróć uwagę na.....
Dokup jeszcze .....

M***ki
30-09-2011, 06:19
My budujemy na Romotop Dynamic seria KV 025 , są to wkłady opracowane do ciepłych zabudów z wentylacją lub bez tzw Hypokaustum , przykłady realiazacji znajdziesz na naszej stronie . Do tych wkładów możesz stosować: kanały akumulacyjne wersja 01 , krążki Ortnera lub Cebudu wersja 01 ORT , ewentualnie wersje podstawową wersja 02 . Wkład te spełnią wszystkie Twoje oczekiwania ..oprócz jednego nie posiadają szyby narożnej :( niestety:( Zobacz narożne zastosowanie wkładu Dynamic kv 025 FR www.kafle-kominki.pl/kominek_darek.htm

Andrewhoopoe
30-09-2011, 08:30
Pozwolę sobie dopytać w tym wątku bo w innym nie dostałam odpowiedzi a temat dotyczy odzyskiwania ciepła nawet przy sporadycznym paleniu. Proszę o konkretną informację. Jestem zainteresowana założeniem kominka z systemem odzysku ciepła przez instalację m.in. kręgów na wkładzie . Zaproponowano mi wkład austroflamm . Myślę jednak nad innym tańszym. Pytanie : ponieważ kręgi sporo ( a nawet bardzo dużo) ważą czy każdy wkład kominkowy nadaje się do takiego systemu i przy wyborze mam się kierować jedynie ceną, wyglądem czy też niektóre nie wytrzymają konstrukcyjnie takiej masy akumulacyjnej i wybierając trzeba zwracać uwagę na jakiś inny parametr. Bardzo proszę o podanie z jakich firm wkłady nadają się do założenia kręgów.

niktspecjalny
30-09-2011, 09:08
Witaj , zanim zapytasz , poszukaj odpowiedzi.


:(

zamiast zakładać kolejny watek , należało najpierw przeczytać ten:



http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175224-Kominek-5-7-tys-czy-to-w-og%C3%B3le-realne

Co sie wcinasz w rozgawor :D:D."KAFLOOKI":D:D:D załatwia tu interesy.;);)

eniu
30-09-2011, 10:34
Co sie wcinasz w rozgawor :D:D."KAFLOOKI":D:D:D załatwia tu interesy.;);)


Ja bylem piersy , pse Pana... :D


KOFLOOKI .... no ,no...:hug:

M***ki
30-09-2011, 10:41
Wkład kominkowy Romotop Dynamic KV 025 F01 ORT - opracowany z myślą o zabudowach akumulacyjnych, m. in. do pierścieni Ortnera

M***ki
30-09-2011, 10:43
Tu wersja KV 025M z podstawą do pierścieni

niktspecjalny
30-09-2011, 10:57
Jak ty mnie mierzisz tymi wypowiedziami.Nie zapominaj mądralo ,że czyta to także laik.

http://www.kafle-kominki.pl/kominek_olimpia.htm
znasz ten kominek z tymi pierścieniami???

Forest-Natura
30-09-2011, 12:47
Witam.

Zaproponowano mi wkład austroflamm . Myślę jednak nad innym tańszym.
Teoretycznie możesz takie krążki zamontować na każdym palenisku.
Napisz jednak co wg Ciebie znaczy "tańszym" i do czego to porównujesz (który model Austroflamma i za ile).
A tak w ogóle to powinno wyglądać to tak - "niestety nie mam pieniążków na Austroflamm, proszę mi zaproponować coś innego pod krążki". I w przeciągu paru chwil masz w tym samym miejscu odpowiedź.
Pozdrawiam.

kkasperc
30-09-2011, 12:58
Hmmm,
nie powiem, żeby urokiem to rozwiązało mnie zadowalało, ale będę musiał poszukać jakiego kreatywnego zduna w Łodzi co powie, czy moja wizja estetyczna zabudowy kominka (której jeszcze nie ma) będzie możliwa do adaptacji.

Czy taki piec z okrągłym pierścieniamy aku można zabudować w innym kształcie, np w prostokąt?
Jakim materiałem zabudowywać by nadal była skuteczna radiacja?
Czy duże będą straty w radiacji ciepła na zewnątrz poprzez oddalenie kafli od aku?

M***ki
30-09-2011, 18:35
Kwadratowy klocek z akumulacją www.kafle-kominki.pl/kominek_mkk001.htm Wkład plus nasada akumulacyjna , wymiary 670x670x1900mm , waga 570 kg , wylot spalin fi 150 mm. Dostępny w ponad 80 kolorach .. Możliwość zamówienia wyższego zestawu kafli oraz zainstalowania drugiej nasady akumulacyjnej:yes: .

eniu
30-09-2011, 19:03
Jak ty mnie mierzisz tymi wypowiedziami.Nie zapominaj mądralo ,że czyta to także laik.

http://www.kafle-kominki.pl/kominek_olimpia.htm
znasz ten kominek z tymi pierścieniami???


Ale musisz przyznać ,ze jak na hurtownika , walczy o każdą duszyczkę
na forum zawzięcie :D

Cóś cieniutko Romotopy schodzą pewnie...

(oczywiście pasożyt zaraz napisze ,że tirów nie nadąża rozładowywać :D)

M***ki
30-09-2011, 20:39
Nadążam .. ostatnio kupiłem fajny wózek widłowy ;) mały żółty ale zwrotny i szybki w ruchach:) i serce ma samuraja :D A tak na marginesie skąd wiesz że ostatnio transporty robimy TIRami ?

niktspecjalny
02-10-2011, 09:52
Z autopsji.:D.A tak na drugim marginesie.Tym widlakiem jeździsz do klienta???:D

bohusz
02-10-2011, 11:37
NIKT
Prowadziłeś kiedyś firmę na własnym rozrachunku, czy pracowałeś u kogoś, lub gdzieś jako pracownik najemny?

Wyobrażasz sobie aby właściciel tak poważnej i sporej firmy sam osobiście jeździł do klientów :D

niktspecjalny
02-10-2011, 12:21
Nie no znowu się mylłeś :D nie wyobrażam sobie aby właśnie nie jeździł.Jeżeli nie jeździ to nie ma firmy tylko prywatny folwark.:(

bohusz
02-10-2011, 14:03
Nie no znowu się mylłeś :D nie wyobrażam sobie aby właśnie nie jeździł.Jeżeli nie jeździ to nie ma firmy tylko prywatny folwark.:(
Jak widzę Nikt masz słabą wyobraźnie i nikłe pojęcie o prowadzeniu poważniejszej firmy.
Może Masz skojarzenia tylko i obraz firm działających w szarej strefie, czyli poza systemem.
Pisząc prywatny folwark, miałeś na myśli fermę? a może gospodarstwo agroturystyczne.

niktspecjalny
04-10-2011, 06:23
Jak widzę Nikt masz słabą wyobraźnie i nikłe pojęcie o prowadzeniu poważniejszej firmy.
Może Masz skojarzenia tylko i obraz firm działających w szarej strefie, czyli poza systemem.
Pisząc prywatny folwark, miałeś na myśli fermę? a może gospodarstwo agroturystyczne.

Jak zwykle ni z gruszki ni z pietruszki :D .Ale to w twoim stylu już ci mówiłem.Człowiek wchodzi na FM, poświęca swój czas, chce się wypowiedzieć,bo już niedługo będzie wymieniał KZPŁW,każdemu wpisowi poświęca uwagę ale nie........... zawsze znajdzie się jakiś bohusz , który autorytatywnie stwierdzi.:(:(:(

......masz słabą wyobraźnie i nikłe pojęcie o prowadzeniu poważniejszej firmy.............. Masz skojarzenia tylko i obraz firm działających w szarej strefie, czyli poza systemem..Człowieku po co to mi piszesz??? Myślisz ,że nie mogę zwrócić uwagi "prowadzącemu firmę???Prywatny folwark to w jego wydaniu nic innego jak tylko decydowanie po za kręgiem zainteresowanych.Do prowadzenia firmy -szkoły trzeba mieć predyspozycje.Jeśli ich nie ma cały czas będzie spotykał się z krytyka ogółu.Tyle z mojej strony dla ciebie.