PDA

Zobacz pełną wersję : Pękniecia wylewki w kazdym pomieszczeniu tak samo.



grejf
30-09-2011, 17:16
Witam,

Firma wykonała wylewki miksokretem (styropian 5cm + folia - sam rozkładałem). Przy ścianach i w przejściach miedzy pomieszczeniami wykonane dylatacje, do betonu dorzucone włókna, plastyfikator. Grubość wylewki 5-6cm. Polewane przez 10 dni.

Po dwóch miesiącach od wylania, zauważyłem praktycznie w KAŻDYM pomieszczeniu dwa pęknięcia przez środek ( idą od każdej ściany ze środka). Wpierw bardzo delikatne, teraz się powiększyły (około 0.5mm, może trochę więcej). W każdym pomieszczeniu IDĄ PRZEZ ŚRODEK (od ściany do ściany). Dzieląc pomieszczenia -wylewkę na cztery części.

Przy pęknięciach wylewka jest równa.

Co robić? Firmę wybrałem opierając się na opinii znajomych. Nie wiedza co jest powodem pęknięć, ale mówią żebym się nie przejmował.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem??

O pomieszczenia gdzie będę miał panele sie nie boje, ale co z płytkami?

Elfir
30-09-2011, 19:20
a nie pracuje ci grunt pod budynkiem?

grejf
30-09-2011, 20:09
Nie wiem, wylewki robione po 2 latach, licząc od stanu surowego, to chyba powinien już nie pracować. Ale jest taka możliwość, bo fundament robiony metodą tradycyjną, szałunek ziemny.

orko
30-09-2011, 20:25
To nie dobrze, że sam przygotowywałeś podłoże bo teraz firma zwali winę na ciebie.
A na czym układałeś ten styropian?

Baba_Budowniczy
30-09-2011, 20:27
Szalunek ziemny? Czyli beton do wykopu znaczy się? A usunąłeś warstwę organiczną (czyli to zielone i przyległości) ze środka przyszłego domu?

grejf
30-09-2011, 20:40
Dom jest podpiwniczony (piwnica, parter, poddasze). Wykopany fundament grubość:40cm, (poszerzony dołem) następnie zalany. Później ziemia wybrana 1m i zrobiony strop. Ze względów finansowych wybrana taka starodawna metoda. Styropian układałem na stropie, starannie to zrobiłem. W domu nie mam żadnych pęknięć na ścianie, świadczących o "siadaniu " budynku.

Baba_Budowniczy
01-10-2011, 01:34
Czyli mówisz o stropie nad piwnicą?

grejf
02-10-2011, 11:42
Tak, na stropie nad piwnica. I podobna sytuacja jest na poddaszu. W piwnicy mam wylany na gruzie chudy beton( zero pęknięć).

Elfir
02-10-2011, 19:53
Hmmm.. A jakieś dylatacje? Bierzesz pod uwagę ugięcie stropu?

grejf
03-10-2011, 11:51
Dylatacje - tylko w przejściach i przy ścianach (przez środek pomieszczeń nie było, ani dylatacji ani żadnych nacięć) Zamiast zbrojenia drutem, były mikrowłókna w wylewce ( i to chyba mój błąd, że zgodziłem się). Nie ma możliwości ugięcia stropu. Ale rozmawiałem z jednym z użytkowników forum, któremu również popękały wylewki, przez środek.

Elfir
03-10-2011, 14:46
strop nad piwnicą jest zbrojony?

grejf
04-10-2011, 07:54
Strop, oczywiście że jest zbrojony. Beton z betoniarni B-15 (zgodnie z projektem domu) Zbrojenie bardzo mocne, zamiast fi10 ( w projekcie), dałem 12-tki., zachowując odległości pomiędzy kolejnymi drutami. Przy ścianach, przy kominie dodatkowe zbrojenia.
Poddasze taka sama sytuacja.

fenix2
04-10-2011, 10:03
A styropian twardy na podłogę ?
Bo albo strop się ugiął albo styropian siadł.

grejf
04-10-2011, 10:23
Styropian twardy, leżakowany 2.5 roku. Ale każdy styropian jak się klęknie na nim, to się odgniecie. Więc styropian na pewno troszkę "siądzie" pod ciężarem wylewki. Ale dlaczego w połowie ścian są pęknięcia? DO łazienki kupowałem styropian 4cm, żeby więcej wylewki było i też pęka.

Że pęka to pół biedy, Płytki i panele będę kładł luty - marzec. Klej wysoko-elastyczny pod płytki. Tylko żeby nie pękało nadal.