PDA

Zobacz pełną wersję : płytki na tarasie nie kleją się



konri75
30-09-2011, 21:21
Witam,
Mam problem. Ekipa położyła mi na tarasie płytki, a po 48h zauważyłem, że niektóre można zdjąć, bo się nie przykleiły.
Nie było przymrozku.
Pod linkiem jest filmik, jak miękki jest klej po 48h schnięcia zeskrobany z płytki.
http://www.youtube.com/watch?v=4j1Hc-y3d8M

Załączyłem też zdjęcia.

Jak myślicie czy to wina kleju czy ekipy?
K
PS: mi się wydaje, że klej jest za kiepsko położony i miał za mały styk z płytką

karoka65
30-09-2011, 22:05
Wyjątkowe paproki.
Goń i nie płać.

orko
01-10-2011, 13:11
A po cóż od razu gonić. Zwrócić grzecznie uwagę i zaczekać aż poprawią.

orko
01-10-2011, 14:40
Przecież najwyraźniej robota jest jeszcze nieskończona. Brakuje fug!

emilus18
01-10-2011, 17:41
Najgorsze, że roboty będzie sporo :( Płytki trzeba oczyścić, stary klej skuć i zrobić wszystko od nowa. Za poprawienie roboty oczywiście bym nie zapłaciła, bo ekipa ewidentnie spartoliła robotę. No i zastanowiłabym się czy nie kazać im zwracać za materiał (klej) - nie wiem ile masz tych płytek położonych. No i nie wiem czy miałeś położoną izolacje przeciwwilgociową na tarasie - koniecznie powinna być jeśli taras jest odkryty.

vadiol
01-10-2011, 17:55
1.Podaj nazwe kleju .
2.Na tarasie bezwzglednie stosujemy metode kombinowana , czyli nakladamy klej na podloze i na plytke .
3.Hydroizolacja .

A tak na marginesie , to zanim przedmowcy wydali wyrok , to powinni zapytac o okolicznosci w jakich ta praca zostala wykonana .Uzyskalibysmy wtedy pelny obraz sytuacji .

Zaden klej przeznaczony na zewnatrz , nie moze tak sie zachowac po 48h , jak ten z filmika.

karoka65
01-10-2011, 22:03
Przecież najwyraźniej robota jest jeszcze nieskończona. Brakuje fug!
A co ?
Fuga będzie to trzymać ?

karoka65
01-10-2011, 22:07
Za poprawienie roboty oczywiście bym nie zapłaciła, bo ekipa ewidentnie spartoliła robotę.No i zastanowiłabym się czy nie kazać im zwracać za materiał (klej)

No raczej nie ma się za bardzo nad czym zastanawiać.

karoka65
01-10-2011, 22:11
A tak na marginesie , to zanim przedmowcy wydali wyrok , to powinni zapytac o okolicznosci w jakich ta praca zostala wykonana .Uzyskalibysmy wtedy pelny obraz sytuacji .


Nie po to płacę kupę kasy żeby rozpaczać okoliczności.
Jak ktoś ma zrobić usługę to powinien wiedzieć za co bierze kapuchę, ot co.

vadiol
02-10-2011, 07:32
Nie po to płacę kupę kasy żeby rozpaczać okoliczności.
Jak ktoś ma zrobić usługę to powinien wiedzieć za co bierze kapuchę, ot co.

A jak sie nazywa ferowanie wyroku po wysłuchaniu wyłącznie jednej ze stron ?

orko
02-10-2011, 10:09
Na dobrą sprawę można nawet wyobrazić sobie taką sytuację, w której winę ponosi inwestor. Wszak wszedł na płytki przed zakończeniem prac!

ikaria
04-10-2011, 15:01
Zdecydowanie za mało kleju.Klej zapewne kiepskiej jakości lub z "dodatkami" od ekipy w gratisie.Ogólnie spaprana robota.

eniu
04-10-2011, 16:25
Przyjdzie fuga i wyrówna :D. Pomijam już kwestię klejenia płytek
na tarasach w naszej strefie klimatycznej. Pierwsza zima i te
nawet dobrze wyfugowane , ale źle przyklejone płytki wygarniesz
szypą razem ze śniegiem. Woda dostając się w nie wypełnione
szczeliny rozsadziła niejedną skałę , lasując całe pasma gór. A
najgorszy jest nie mróz , który chwyci i trzyma , tylko nasza
polska zima : w dzień + , w nocy - .W dzień topi , w nocy mrozi.

sewerynslowi
05-10-2011, 11:47
dlatego klei się metodą kombinowaną (klej na podłoże i na płytkę) - tak aby pod całą płytkę znajdował się klej.
Pod klej oczywiście hydroizolację dwuskładnikową, nie żadną folię w płynie.

Fuga jaka by nie była, zawsze trochę przepuści wody. Ale po to stosuje się hydroizolację.

Jak dla mnie - jeżeli jest to taras niezakryty, bo będzie za rok, może dwa cały do poprawki. Widać ze nie wszędzie rozpłynął się klej.

U nas tak juz jest, że musisz się znać na wszystkim - niestety.