PDA

Zobacz pełną wersję : poddasze



witekgo
01-10-2011, 13:47
proszę pomóżcie mi mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza co myślicie o takim ociepleniu?? Między krokwie wełna 15cm rockwool potem całe zadeskować na deski styropian 10cm i siatka z klejem gips no i kolor co myślicie o takim ociepleniu poddasza??????????

emilus18
01-10-2011, 17:56
Nie wiem czy do końca dobrze rozumiem Twój pomysł... a jeśli tak, to wydaje mi się trochę bezsensowny, bardzo pracochłonny no i nie najtańszy. Po co chcesz zakładać deski w środku ocieplenia? Nie słyszałam, żeby ktoś mieszał wełnę i styropian - nie wiem więc czy to właściwe rozwiązanie. Co mogę powiedzieć to to, że sam styropian nie wystarczy na sufit. Powinieneś założyć płyty k-g i porządnie je przykręcić na stelażach i dopiero te możesz gipsować (albo zagipsować tylko spojenia)

witekgo
07-10-2011, 14:43
dlaczego mówisz że drogi właśnie mi sie wydaję że chyba tańszy. Styropian tańszy od wełny, deski mam po budowie no i taką zabudowę jestem sobie sam zrobić tylko nie wiem czy to zda egzamin a na sufit dam szlichte tynku CW i na skosy też

emilus18
08-10-2011, 19:17
dobry styropian wcale nie jest tańszy od wełny to po pierwsze. Po drugie - jak wyobrażasz sobie np. przykręcenie żyrandola do samego styropianu?? Na pewno będziesz też mieć jakąś zabudowę przykręcaną do sufitu i co wtedy? Poza tym piszesz że dasz 15 cm wełny między krokwie. Wystarczy kupić jeszcze 5 cm wełnę żeby dać ją w poprzek (lepsza wersja to oczywiście 10 cm, ale jak zależy Ci na kosztach to 5cm wystarczy). Stelaże potrzebujesz tak czy inaczej - bo niby jak przytwierdzisz styropian do desek? Zostają więc koszty płyt k-g (a te wg mnie i tak będziesz musiał kupić dla pomieszczeń tzw. mokrych). Jakoś też nie wierzę żeby desek na całe poddasze wystarczyło Ci z budowy. Ja takie deski wykorzystywałam ale do deskowania dachu i duuużo ich zabrakło. Ale jakby nie było to Twój dom i Ty będziesz w nim mieszkał.

michal_mlody
09-10-2011, 11:51
Też rozważam taki sposób ocieplenia poddasza:
- Między krokwie wełna
- OSB przykręcona do krokwi
- styropian przyklejony na piance do OSB
- na to siatka z klejem i jakiś tynk gładki

Wydaję mi się, że to dobre rozwiązanie. Wcześniej myślałem o styropianie między krokwie ale boję się butwienia więźby dachowej no i bardziej pracochłonne.
Co myślą fachowcy w tej dziedzinie?

Dla mnie dużym plusem będzie rezygnacja z płyt g-k. Styropian będzie tu pełnił (tak myślę) rolę folii paroizolacyjnej lepiej niż jakaś folia podziurawiona przez wkręty. Będzie bardziej szczelne. Będzie wentylacja mechaniczna w moim przypadku

witekgo
09-10-2011, 18:38
mi sie wydaje ze to dobry pomysł ale rzeczywicie z tymi zyrandolami to moze byc problem bo nie bedzie do czego przykrecic

witekgo
09-10-2011, 18:49
tylko sie jeszcze zastanawiam nad groboscia plyty osb i nie wiem jaka kupic czy myslicie ze 10 mm wystarczy

michal_mlody
09-10-2011, 20:12
mi sie wydaje ze to dobry pomysł ale rzeczywicie z tymi zyrandolami to moze byc problem bo nie bedzie do czego przykrecic

wydaje mi się że to najmniejszy problem

michal_mlody
09-10-2011, 20:17
tylko sie jeszcze zastanawiam nad groboscia plyty osb i nie wiem jaka kupic czy myslicie ze 10 mm wystarczy

nie ma doświadczenia ale pewnie bezie OK. Nikt po tym chodził nie będzie, a jak płyty będą przykręcone do krokwi to cała konstrukcja będzie wystarczająco sztywna.

Rom-Kon
14-10-2011, 20:11
...no to mamy pionierów. Tylko opiszcie jak Wam to wyszło!

michal_mlody
14-10-2011, 20:40
Może jakiś Nobel ale to by było zbyt proste:)

Rom-Kon
14-10-2011, 21:07
Byle nie Ig Noble (ignoble ;))