PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z173 pracownia STUDIO Z500



suomi
02-01-2011, 21:04
Heja,

na tapetę wziąłem kolejny projekt:
http://www.z500.pl/projekt/z173,wygodny,projekt,domu,o,przyjemnym,charakterze ,i,funkcjonalnym,wnetrzu.html

Parter w oryginale wygląda tak:
http://www.z500.pl/projekty/173/rzuty/z173_rzut1_0.jpg

po moich zmianach, tak:

http://img543.imageshack.us/img543/4190/z173parterzmiany.jpg

Zależało mi przede wszystkim na

1) ciut większej łazience na dole (aby zmieścić saunę) oraz

2) zmianie lokalizacji oraz powiększeniu pomieszczenia gospodarczo-kotłownianego ;-)

3) garderobie przy sypialni.

4) likwidacja drugiego tarasu od północy (wg. moich stron świata).

Miejsce poprzedniej kotłowni można przeznaczyć jako w-c (dodatkowo poszerzając nową kotłownię na miejscu istniejącego), albo zrobić tam schowek - tak jak na rys.

Druga rzecz wynikająca z tych zmian to zmiana bryły na delikatną eL-kę i w efekcie okno w sypialni na dole jest od południa + likwidacja tarasu od północy.

I co wy na to ?

suomi
03-01-2011, 21:18
Ciekawy jestem waszych opinii - nie dajcie się prosić ;-)

bowess
05-01-2011, 09:27
Zmiany ok. Trochę kiszkowaty wyszedł jedynie korytarzyk do głównej sypialni Obawiam się o koszt przeprojektowania fundamentów, ściany i przede wszystkim dachu. No i kotłownia w innym miejscu, więc projekt instalacji też do dużej korekty. Nie wiem, czy koszt projektu + poprawki nie wyjdzie taki, że byłby w tej cenie projekt indywidualny.

Może na czymś takim zmiany wyszłyby taniej, bo bez naruszania obrysu i dachu?
http://img.extradom.pl/grafiki/15729/parter_big.gif?ext=gif,jpg&q=85&resize=512x512
Tu też można wydzielić garderobę w dużej sypialni i zmniejszyć kotłownię na korzyść łazienki.

bowess
05-01-2011, 09:33
Kurczę - tak myślę sobie, że rozmawiamy o domach za ponad pół miliona. Może warto wydać powiedzmy 10 tys. i jednak mieć dokładnie to, co się chce.
Wrzuciłam wyżej rzut domu z zupełnie innego przedziału cenowego. :D

suomi
13-04-2011, 09:39
Czy ktoś może zakupił już ten projekt ?

Bardzo mnie ciekawi wasza opinia na temat szacunkowych kosztów - wydają mi się ciut zawyżone w porównaniu do domków z innych pracowni o podobnym metrażu....

bartekkolo
10-07-2011, 10:34
Suomi, zastanawiam się czy zdecydowałeś się może na projekt Z173 i wprowadzenie w nim swoich zmian? Bardzo podoba mi się twoje podejście do zmian i pasują idealnie pod moją działkę. Interesuje mnie tylko jaki byłby koszt adaptacji i jaki wpływ na koszty budowy.
Czy ktoś wybudował już Z173 i może się podzielić informacjami na temat funkcjonalności i kosztów budowy?

suomi
28-07-2011, 22:40
Suomi, zastanawiam się czy zdecydowałeś się może na projekt Z173 i wprowadzenie w nim swoich zmian? Bardzo podoba mi się twoje podejście do zmian i pasują idealnie pod moją działkę. Interesuje mnie tylko jaki byłby koszt adaptacji i jaki wpływ na koszty budowy.
Czy ktoś wybudował już Z173 i może się podzielić informacjami na temat funkcjonalności i kosztów budowy?

Dzięki, wychodzi na to, że powinienem iść na architekta :D

Wybrałem iny projekt bo mi się koncepcje pozmieniały. Co do tych zmian, to skopiuj moje rysunki i roześlij do architektów z twojej okolicy. Z mojego doświadczenia połowa ci odpowie na maila z orientacyjną wyceną. Sam nie doszedłem do tego punktu, więc nie wiem ile to wyjdzie. Powiedziałbym, że sporo - bo zmieniamy wszystkie rysunki z rzutami - od fundamentów przez parter, poddasze aż po dach... Może lepiej wziąć te szkice i znaleźć kogoś, kto narysuje od nowa ?

bartekkolo
29-07-2011, 20:18
Powoli dorastam właśnie do decyzji aby narysować wszystko od nowa. Jest jeszcze kilka rzeczy których nie ma w tym projekcie i jak sobie podliczyłem orientacyjnie koszty, to wychodzi że chyba lepiej niewiele więcej dołożyć a mieć to co się chce :)

PS. Na jaki projekt się zdecydowałeś?

Pemps
01-10-2011, 15:57
Witam wszystkich...

Co prawda ja buduje dom oparty na tym projekcie, ale chetnie poczytam rozne spostrzezenia, oceny, kosztorysy itp...:yes:

Pozdrawiam wszystkich
Jak ogarne to forum to wkleje swoje rzuty.

Sabi1983
03-10-2011, 10:46
Witam, zamierzam zakupic projekt i budować się na wiosne 2012 roku. Na jakim etapie budowy Pan już jest? Jakie są koszty i czy zmieniał Pan coś w projekcie?
Pzdr