PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przykleic płytki nie używając listwy poziomującej ?



newyork
01-10-2011, 20:12
Muszę przykleić dwa rzędy płytek nad piecem.
Niemam możliwości zamontowania listwy poziomującej i w sumie też mającej za zadanie podtrzymać ich ciężar.
Jak to zrobić ?
Mam klej Atlas Plus na którym jest informacja,że można kleić płytki "od góry" tylko,ze na ścianie obok jak kleiłem to te płytki zjeżdżały w dół :/ Na szczęscie tam mogłem podeprzeć je długą listewką,a tutaj niestety nie ..

-płytki 20x25cm
-dwa rzędy
-klej Atlas Plus

dzabij
02-10-2011, 09:29
1 - nawiercić w poziomej linii cienkie otwory i powtykać drut który podeprze płytki, lub
2 - przyklejone płytki "złapać" tymczasowo taśmą klejącą (papierowa) do czegoś powyżej linii klejenia, lub
3 - zrobić jakieś podparcie tymczasowe, z jakichś listewek

Wrzuć może fotkę, będzie łatwiej rozeznać się w sytuacji.

WOJSKI
03-10-2011, 21:43
Muszę przykleić dwa rzędy płytek nad piecem.
Niemam możliwości zamontowania listwy poziomującej i w sumie też mającej za zadanie podtrzymać ich ciężar.
Jak to zrobić ?
Mam klej Atlas Plus na którym jest informacja,że można kleić płytki "od góry" tylko,ze na ścianie obok jak kleiłem to te płytki zjeżdżały w dół :/ Na szczęscie tam mogłem podeprzeć je długą listewką,a tutaj niestety nie ..

-płytki 20x25cm
-dwa rzędy
-klej Atlas Plus

za rzadki lub za grubo klej :)

Kasia242
06-10-2011, 20:51
daj sobie spokój z Atlasem....Kup klej elastyczny Webbera lub mapei elastyczny P9 ...rozrób go do gestszej konsystencjii i jesli połozysz na grzebien(poziomo zęby!!!),to nic nie zjedzie.pozdrawiam

vadiol
07-10-2011, 20:50
daj sobie spokój z Atlasem....Kup klej elastyczny Webbera lub mapei elastyczny P9 ...rozrób go do gestszej konsystencjii i jesli połozysz na grzebien(poziomo zęby!!!),to nic nie zjedzie.pozdrawiam

Dokładnie tak . Grzebień 4mm .