PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SŁONECZKO pracownia HORYZONT



szarek1
04-08-2002, 23:54
Witam. Jestem na etapie kupna działki, jednocześnie zastanawiam się na projektem. Bardzo zainteresował mnie dom Słoneczko z Horyzontu.www.domnahoryzoncie.pl/dom.php?name=Sloneczko. Jeżeli ktoś buduje taki dom i może przedstawić swoje opinie będę bardzo wdzięczny. Szczególnie interesują mnie koszty, a także wszelkie inne uwagi.Mam swój pomysł na niewielkie zmiany parteru.Ale o tym póżniej. Proszę o opinię.

Ivo
19-01-2003, 13:06
Minęło trochę czasu i jestem ciekawa czy zdecydowałeś się jednak na projekt domku Słoneczko...
Daj znak, bo ja też myślę o tym projekcie...

Ivo
19-01-2003, 14:46
http://www.domnahoryzoncie.pl/dom.php?name=Sloneczko

O ile się zdecydujemy na ten projekt to chcielibysmy wprowadzić nastepujące zmiany (na dzień dzisiejszy):

1) przystosowanie do pieca na paliwo stałe - WC połączymy z łazienką (kabina) - wejście z hollu. Zaś łazienka - pomieszczenie na węgiel.
2) na poddaszu - w pokoju nr 2 postawimy ściankę (wnęka) - uzyskamy dzieki temu garderobę dostępną z hallu.

Co myślicie o tym? Może macie jakieś propozycje?



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Ivo dnia 2003-01-19 14:47 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Ivo dnia 2003-01-19 14:48 ]</font>

fifan
21-01-2003, 14:48
NO, pięknie - również zdecydowaliśmy się z żoną na "Słoneczko", z tym, że ja znalazłem ten domek w katalogu MTM styl, he, he...

Bardzo nam się podoba ten domek, zaraz po jego znalezieniu przestaliśmy przeszukiwac projekty. Odpowiada nam prawie idealnie. Prawie, ponieważ myślimy o kilku zmianach:
- przede wszystkim nieco szerszy garaż (40-50 cm)
- podobnie jak Wy, zakładamy początkowo piec na paliwo stałe, więc rozważamy możliwość częściowego podpiwnieczenia (ale to ostateczność). Ja skłaniam się raczej ku wygospodarowaniu jakiegoś "pojemnika" na węgiel lub miał, raczej w pom. gospodarczym lub garażu ("piwniczka" głębokości 70 cm lub coś w tym stylu)
- koniecznie dodamy okno połaciowe nad schodami (ciemne schody są dla nas nie do zaakceptowania!)
- myślę również o takim przerobieniu łazienki na parterze, aby można było wejść do niej bezpośrednio z pom. gospodarczego (wydaje mi się to bardzo praktyczne)

Z dodatkowych atrakcji: obowiązkowo planujemy zainstalować system zagospodarowania deszczówki, zbiornik będzie wkopany za garażem, a deszczówka będzie zasilała spłuczki, podlewanie ogrodu i pralkę (jeśli będę miał czas instalować w niej zawór trójdrożny). Planujemy również wymuszony obieg wentylacji z wymiennikiem krzyżowym, choć jeszcze nie rozplanowaliśmy przebiegu kanałów wentylacyjnych(rekuperator na "stryszku").

"Słoneczko" ma wszstkie pomieszczenia jakich potrzebujemy, w odpowiedniej wielkości. Nie wiem jakie są możliwości wstępnego przejrzenia projektu przed kupnem w pracowni "Horyzont", w MTM Styl nie istnieją.

Ogólnie, planujemy w tym roku kupić działkę, w przyszłym rozpocząć budowę, w 2005 zamieszkać. NIeoczekiwanie pojawiła się jednak inna możliwość: możemy kupić gotowy, trochę mniej funkcjonalny i atrakcyjny dom, wykończony jednak na wysokim poziomie i położony znacznie bliżej centrum miasta niż działka, na której planujemy wznieść "Słoneczko". Cena jest zbliżona do planowanego przez nas budżetu budowy, dlatego zastanawiamy się, czy nie pójść na taką łatwiznę i zaoszczędzić sobie wszystkich problemów związanych z budową ( pozbawiając się również satysfakcji, niestety). Za gotowym domem przemawia nasze "zapracowanie" i brak konieczności kupna (i utrzymania!)drugiego samochodu. Więc zastanawiamy się, choć "Słoneczko" jest naszym planem #1...

Anya
11-02-2003, 10:50
Witajcie,niniejszym zgłasza się inwestor (to brzmi dumnie!) budujący Słoneczko w wersji ciut zmodyfikowanej. Chętnie podzielę się ogólnymi wrażeniami natury estetycznej i nie tylko, natomiast szczegóły techniczne byłby w stanie przedstawić mój mąż (jeśli się da zapędzić do komputera!!!), jako że ja a-techniczna jestem...

Pozdrawiam serdecznie

Anya
11-02-2003, 10:51
Witajcie,niniejszym zgłasza się inwestor (to brzmi dumnie!) budujący Słoneczko w wersji ciut zmodyfikowanej. Chętnie podzielę się ogólnymi wrażeniami natury estetycznej i nie tylko, natomiast szczegóły techniczne byłby w stanie przedstawić mój mąż (jeśli się da zapędzić do komputera!!!), jako że ja a-techniczna jestem...

Pozdrawiam serdecznie

AgnesK
13-02-2003, 21:35
Anya, na ile szacujecie koszty budowy? Jeśli to możliwe z podziałem na poszczególne etapy. Dzięki

Anya
22-02-2003, 20:08
Dzień dobry.
AgnesK, szczerze powiedziawszy nie robimy szacunków, żeby się nie stresować :wink: Z tego co widzimy, to dom jest stosunkowo tani w budowie, np. koszt dachu (dach prosty, dwuspadzisty). W tej chwili zbliżamy się dopiero do zamknięcia stanu otwarteg; część kosztów była niższa niż początkowo szacowane przez naszego kierownika budowy, co zawdzięczamy własnej oszczędności (np. dobór wykonawców), ale z kolei stosunkowo dużo kosztowały nas fundamenty ze względu na grunt na działce (wysoki poziom wód gruntowych, przez co robiliśmy wyższe fundamenty i zersze ławy fundamentowe). Dodatkowo, podwyższaliśmy poddasze, przez co zwiększyła się powierzchnia dachu plus więcej materiałów na to poszło (cegła, zbrojenie + robocizna). Wydaje mi się, że oszczędności można próbować szukać zawsze plus trzeba uwzględnić inne kwestie - bardziej indywidualne, więc nie sądzę, żeby nasz kosztorys był do końca miarodajny dla realizacji Słoneczka.
Na razie porównujemy oferty na dalsze etapy prac. Jeśli o wrażenia ogólne, to jesteśmy zadowoleni, ale zalecamy ostrożność w przestrzeganiu wytyczych w projekcie (zwłaszcza konstrukcja dachu) i wybór "myślących ekip" lub rozejrzenie się za jakąś osobą, która ma trochę wiedzy i praktyki budowlanej.
Jeśli interesują Cię inne wrażenia, daj znać. Na jakim etapie jesteś - czy kupiłaś już projekt?
Pozdrawiam
Anya

AgnesK
23-02-2003, 13:57
Dzięki za odpowiedź,intensywnie rozglądam się za projektem a moi znajomi zdecydowali się na Słoneczkow 99%, dlatego też byłam ciekawa waszych kosztów. Mogłabyć choć trochę uchylić rąbka "tajemnicy"? Zdaję sobie sprawę z możliwych wahnięć. Sam projekt jest naprawde super, maksymalne i naprawdę sensowne wykorzystanie powierzchni. Będę wdzięczna jeśli choć ramowo określisz wasze dotychczasowe koszty. Jaka jest pow. dachu (już nawet ta wasza zmieniona)? Pozdrawiam Agnieszka

Anya
23-02-2003, 15:53
AgnesK,
w takim razie przejdźmy do szczegółów wg. szacunków z "górką" - 52 tys. zł koszty materiałów (z VAT-em, kosztem transportu i rozładunku) = stan surowy otwarty bez dachu. Pwierzchnia dachu wyszła nam 250 metrów kwadratowych. Wieźba dachowa z materiałami = 8 tys. zł, dachówka betonowa Braas plus rynny plus opierzenia = 12 500 zł. Robocizny nie podaję, bo to zależy od wykonawców / regionu. Mam nadzieję, że to daje jakieś pojęcie o kosztach budowy do stanu surowego otwartego.
Pozdrawiam i zmykam od komputera. POwodzenia w podejmowaniu decyzji!
PS. Mogę Ci kiedyś przesłać zeskanowane zdjęcia Słoneczka, jakie nam "wzeszło", jeśli chcesz.

AgnesK
23-02-2003, 21:26
Dzięki, za uświadomienie. Super! Przesyłaj zdjęć ile wlezie i życzę coby Wam wschodziło jak najszybciej: [email protected] jak będze miała pytania nie omieszkam się odezwać.

Anya
24-02-2003, 09:17
AgnesK, wysyłam kilka. Pozdrawiam A.

AgnesK
24-02-2003, 12:34
Właśnie idą. Wieczorem podzielę się refleksjami. dzięki :)

dorotek
24-03-2003, 18:06
Powiedzce mi proszę, czy ktoś z was buduje Słoneczko w okolicach Poznania?

AgnesK
31-03-2003, 21:34
Próbowałam Ci wysłać zdjęcia, podobnie jak Ania, ale wszystko wraca do nas....... :(

Anya
01-04-2003, 21:23
Hej,

nie mogę wysłać Ci maila - non stop dostaję zwroty, a Słoneczko buduję w Wielkopolsce....
Może spróbuj się odezwać z innego adresu?

Pozdrawiam

MarcinM
20-05-2003, 12:02
Witajcie, widzę, że temat nie był dawno poruszany, ale może znajdzie się kilku chętnych do podyskutowania o Słoneczku. Właśnie planuję zakup tego projektu. Chcę aby garaż był na 2 samochody i wykorzystać powierzchnię nad nim jako suszarnię i pokój do ćwiczenia (rower, wiosła itp). Myślę też raczej o odbiciu lustrzenym - garaż z prawej strony od wejścia, zlikwidowaniu przejścia z garażu do domu.
Proszę o komentarze osoby, które już budują swoje Słoneczko. ciekawi mnie np umiejscowienie kominka i wrażenia ze stojącego już domu (co jest uciążliwe, co jest dobrym rozwiązaniem, Wasze pomysły na aranżację przestrzeni). I na koniec pytanie o obsługę w pracowniach - MTM i Horyzont, bo chyba te dwie sprzedają ten projekt. Jaka jest ich skłonność do współpracy (zmian itp)? :smile:

Elya
15-06-2003, 16:59
Cześć, MarcinM. Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, której podoba się Słoneczko. A znam niemal na pamięć tysiące projektów! Jest jeszcze parę innych spełniających moje oczekiwania, ale na działkę, którą wreszcie znaleźliśmy Słoneczko będzie chyba najlepsze. Dom jest uroczo prosty, bezpretensjonalny, funkcjonalny, odpowiada niemal w 100% naszym potrzebom i - jak sądzę - niemal we wszystkim mu będzie mu do twarzy. Niestety, raczej dopiero za rok rozpoczniemy budowę, więc pewnie nie będę mogła dzielić się doświadczeniem z placu budowy, ale służę swoją opinią w kwestiach estetycznych i praktycznych (szczególnie w babskich rewirach). Pomysł na podwojenie garażu i wykorzystanie poddasza nad nim wydaje mi się dobry. Wydłuży ci się bryła budynku, ale chyba nie zaszkodzi to zbytnio proporcjom. Ja raczej zlikwiduję ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Zostawię tylko jej fragment od strony wejścia do kuchni (na szerokość spiżarki) i minimalnie przesunę ją w głąb kuchni, żeby jeszcze trochę powiększyć pokój dzienny. Wtedy stół (koniecznie rozkładany) można będzie ustawić nieco bardziej w stronę okna lub wzdłóż (po linii hallu). Jeżeli chcesz mieć w pokoju dziennym telewizor, to raczej po przeciwnej stronie niż kominek (nie będzie światło padać na ekran). Pewnie w rogu, tam, gdzie na rysunku widnieje kanapa. Tworzy się problem, gdzie postawić kanapę. Dlatego ja być może zrobiłabym wejście do kuchni pod schodami, a przedłużyłabym ścianę, na której jest kominek o szerokość hallu. Ale niekoniecznie. Można po prostu pokombinować z ustawieniem mebli i na pewno coś wyjdzie. Byle nie było ich zbyt dużo w salonie. Można też sypialnie zamienić na pokój kominkowy, jeśli chce się ze spaniem przenieść na górę, lub pokój telewizyjny zorganizować na górze...Kończę, bo mąż mówi, że Cię wystraszę. Pamiętaj o oknie połaciowym nad schodami!

dorotek
16-06-2003, 12:10
Witaj, MarcinM,
w chwili obecnej, razem z narzeczonym, na dniach będziemy bronić swoje prace dyplomowe, a zaraz po tym kupujemy projekt. Projektów przejrzeliśmy tysiące, szukaliśmy do momentu wypatrzenia Słoneczka- jest po prostu idealne. Formalności już prawie mamy za sobą, pozostało już tylko kupno projektu, obiecuję więc,że do końca marca odezwę się i opowiem, jak wygląda kupno projektu w Horyzoncie, czy sprzedawcy są mili i rzeczowi oraz czy idą na ustępstwa.
Tymczasem pozdrawiam,
Dorota - Szczecin

Anya
25-06-2003, 14:07
Witam,

dawno mnie tu nie było.
:oops:

Nasze Słoneczko nadal "wschodzi", ale pochłania to straaaaasznie dużo czasu, stąd moja obecność nad formum bierna a nie czynna, ale cieszę się, że osób, którym odpowiada Słoneczko przybywa!

Jeśli mogę na tym etapie doradzać, to z tego, co wiem, zmiana obrysu (bryły) budynku, to dość istotna zmiana i na pewno Horyzont musi wyrazić na to zgodę.

Co do zmian aranżacji wnętrz, to powiem, że jak na razie sama wpadam w małą panikę, bo nie mogę sobie "w głowie" urządzić salonu - niby dużo miejsca, ale ilość zmian, jakie zrobiliśmy po drodze pociąga za sobą kolejne zmiany i nic już nie jest takie proste! W dodatku na etapie wykańczania wszyscy się domagają konkretnych odpowiedzi - gdzie będzie stać to czy owo. Łatwo nie jest...

Na przykład podczas robienia instalacji elektrycznych, musieliśmy już określić gdzie jakie gniazdka + urządzenia w kuchni, no i zrobił się problem, bo projektant od kuchni dał ciała i nie dostarczył projektu (nawet wstępnego- tzn. to, co dostarczył kompletnie nie zgadza się z tym, co mu wcześniej mówiliśmy oraz tym, co widział na budowie, bo był na pomiarze; w efekcie projekt jaki udało nam się od niego wyciągnąć przedstawia RĘCZNIE NARYSOWANE SZAFKI w zupełnie innych miejscach niż wstępie sugerowaliśmy i bynajmniej nie świadczy to o jego pomysłowości w urządzaniu naszej kuchni... :-? O rzetelności wymiarów nawet nie chcę myśleć... a elektryk już musiał zaczynać swoją robotę.). Coż, kuchnię będziemy chyba urządzać "pod gniazdka".
Niezłe, co? Cóż ... przy trzeciej budowie na pewno takich błędów unikniemy hi hi. :roll:

Pozdrawiam przyszłych inwestorów i w miarę możliwości służę odpowiedziami na konkretne pytania, bo tak ogólnie, to mogłabym pisać i pisać i pisać....

kacha.t
30-08-2003, 13:00
Witam.
mnie tez bardzo podoba sie ten projekt. czy moge prosic o przeslanie zdjec.
Pozdrawiam, Kacha
[email protected]

kacha.t
14-09-2003, 08:47
Witajcie!
ja tez mam w planie kupno tego projektu. Dziekuje Ci Anya za przeslanie zdjec. dach jest sliczny, klasyczna czerwien, braas, jak sadze. Mam nadzieje, ze moje sloneczko tez niedlugo zacznie wschodzic.
Pozdrawiam wszystkich fanow tego projektu.

cami1
15-09-2003, 19:30
Witam

Budujemy z moją Dorotką wg projektu Sloneczko. W najblizszym czasie zalewamy strop. Jezeli ktos chce obejrzeć zdjecia, prosze o info, na pewno przesle.

Pozdr.

kacha.t
18-09-2003, 15:46
hej> jesli mozesz przeslij mi zdjecia [email protected]
pozdrawiam

kacha.t
22-09-2003, 14:18
witajcie!
mam takie pytanie: w kilku roznych katalogach projekt "Sloneczko " ma podane rozne wymiaty poddasza: w jednym znalazlam 58 , w innym 48 m.
napiszcie prosze jak to wyglada w rzeczywistosci.
Pozdrawiam.

mikesz
25-09-2003, 10:29
Jesteśmy na etapie wylewania posadzek naszego Słoneczka. Projekt uważam jest prosty i funkcjonalny, chociaż parę zmian zamierzamy zrobić. Napiszę na początku jakie zmiany:
-podwójny garaż (6m na 6m)-taka wersja jest dostępna u projektanta,
-cofnęliśmy garaż do tylnej ściany budynku, dzięki temu będziemy mogli parkować samochód po zamknięciu bramy wjazdowej na posesję przy minimalnej wymaganej odległości domu od granicy działki 4 m,
-pomieszczenie gospodarcze zmieniamy na łazienkę (ogrzewanie gazowe i kominkowe) (drewno będziemy trzymać najprawdopodobniej w garażu),
- przesuniemy ściankę działową w korytażu od strony łazienki, aby było miejsce na wygodną zabudowaną szafę. (łazienka i tak pozostanie wystarczająco duża dla potrzeb naszych na dole i ewentualnie gości (prysznic, umywalka, ubikacja)
- kuchnia pozostanie zamknięta (namawiam wszystkich na zamykanie kuchni, bo wiem z doświadczenia, czym to grozi)
- kuchnia pozostanie ze spiżarnią jak jest w projekcie, ale zastanawiam się nad małym okienkiem w niej, ale nie wiem jak to rozwiązać jeśli chodzi o okiennice, koniecznie chcę je mieć- tyle że jasne, drewniane i wówczas boję się, że to okienko mi popsuje trochę elewacje,
-okno w kuchni i łazience pozostaje rozmiarowo bez zmian,
-w salonie poszerzymy okno balkonowe do 2 m, zastanawiam się, czy tak czasem nie powiększyć okna bocznego i zrezygnować z tej strony z okiennic,
-nie mam pomysłu na jadalnię, niby taki wielki pokój, a ustawić się dużego stołu nie da, chociaż można zmniejszyć trochę kuchnię i postawić stół wzdłuż ściany kuchennej, ale jakoś wolałabym tam ustawić kanapę i wzdłuż bocznej drugą, a w rogu telewizor. Wtedy zostanie miejsce na fotele skierowane bądź do "kąta telewizyjnego", bądź do kominka, ale wówczas nie ma miejsca na stół.
-schody będą ażurowe, drewniane
- u góry powiększam okna w ścianie szczytowej do 1,2 m szerokości
-dodaję okno nad schodami i być może w pokoju 3 (tu jeszcze nie zdecydowaliśmy)
- ponieważ cofnęliśmy garaż, wejście z łazienki na strych musimy zrobić kosztem pokoju, ale powiększamy tym samym łazienkę.
-strych połączony z łazienką będzie spełniał funkcję pralni i suszarni, musieliśmy dodać okno połaciowe od strony ogrodu),
-acha bardzo ważne, ściana kolankowa 80cm powoduje, że pomieszczenia u góry powiększają swoją powierzchnię użytkową (poprzedni formułowicz pisał o rozbieżnościach w metrach użytkowych poddasza podawanych w projekcie- być może z tego właśnie wynika). Projekt jest dostępny ze ścianką kolankową 80cm.
-stryszek nad poddaszem będzie też wykorzystany na różne graty i wejście będzie na niego, albo z przedpokoju, albo naszej sypialni po rozkładanych schodach.

To moje uwagi i propozycje. Co wy na to, napiszcie!!!

Acha przeczytałam wyżej o ciekawej koncepcji przejścia do kuchni z wiatrołapu pod schodami, czy to jest technicznie możliwe do wykonania, bo pomysł jest super (czy aby napewno bieg schodów nie będzie tam za niski?, a może chodziło o skrócenie przejścia z holu do kuchni?

Dora2
14-04-2004, 13:56
Bardzo podoba nam się projekt Słoneczko, powoli przymierzamy sie do ostatecznego wyboru. Będę bardzo wdzięczna za uwagi wszystkich, którzy zakupili ten projekt. Czy warto decydować się na ten domek?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Słoneczkowiczów!

Lawy
14-04-2004, 19:54
Dawno nie uzytkowany wątek, a właśnie ktoś się spytał o ten projekt a i ja jestem mocno zainteresowany tymże. Czy ktoś z Was już zbudował, jakieś uwagi..??
Dzięki z góry

James Bond
26-05-2004, 19:16
Jesteśmy w trakcie realizacji tego projektu. Wprowadziliśmy stosunkowo dużo zmian (zmiana technologii na trójwarstwową, na strop monolityczny, przesunięcie ścianek działowych, kominów niektórych okien wszystko oczywiście za zgodą autorów projektu). My kupiliśmy projekt w wersji z podwójnym garazem i ścianą kolankową. Pozdrowienia

maag
27-05-2004, 01:39
Poczytaj na początek następujący temat:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832

będzie dużo łatwiej

James Bond
27-05-2004, 15:45
Dawno nie odkurzany watek, ale dla nas bardzo ciekawy.
My jesteśmy w trakcie realizacji Słoneczka. U nas wzeszło do ścian parteru, na dniach zaczniemy robić strop itd. Czy ktoś z forumowiczów może pokazać zdjęcia stanu bardziej zaawansowanego. Jestesmy ciekawi jak wygląda w realu taki domek?

toomas
17-08-2004, 19:55
Przegladałem Archiwum i jest kilka osób które realizują ten projekt. W związku z tym mam 2 pytania:
1. Czy bez sciany kolankowej zmieści się prysznic+wanna na górze w łazience?
2. Ile od ściany wystaje daszek nad wejściem ?

Będę wdzieczny za odpowiedz...

Waldon
18-08-2004, 14:49
Przegladałem Archiwum i jest kilka osób które realizują ten projekt. W związku z tym mam 2 pytania:
1. Czy bez sciany kolankowej zmieści się prysznic+wanna na górze w łazience?
2. Ile od ściany wystaje daszek nad wejściem ?

Będę wdzieczny za odpowiedz...
witam serdecznie
ja buduje ten domek ale z maBymi modyfikacjami mi. sciana kolankowa tak wiec odpowiem ci tylko na 2. to 60 cm od sciany i jest w lini z okapem
tu mój album co jakis czas mam zamiar go aktualizowac
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&q=net4u&k=2

Waldon
18-08-2004, 15:01
tu jest kilka z naszej budowy:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&q=net4u&k=2
jak mozesz to pochwal sie swoja budowa
pozdrawiam

Waldon
18-08-2004, 15:05
puki co budujemy na razie po wprowadzeniu kilku zmian nie zalujemy ale nie wiemy jak sie bedzie meszkac
tu kilka fotek z realizacji:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21458&q=net4u&k=2

toomas
18-08-2004, 16:25
to w takim razie poweidz czy w wersji ze ścianką kolankową jest w łazience więcej miejsca i czy zmiesci sie tam zestaw prysznic i wanna..

Waldon
19-08-2004, 07:34
napewno w okolicach komina tam gdzie projektant umiescil muszle i umywalke zmiescisz standardowa kabine.

toomas
19-08-2004, 08:13
napewno w okolicach komina tam gdzie projektant umiescil muszle i umywalke zmiescisz standardowa kabine.

Dzieki. Dzwoniłem wczoraj do pracowni i ku mojemu zdziwieniu poprosili mnie o adres i powiedzieli że prześlą przekroje i więcej informacji o tym projekcie. Jak narazie biuro mi się podoba..domek zreszta też..

Waldon
19-08-2004, 08:37
w tym projekcie zastosowano wiezbe krokwiowo jetkowa, przez co nie ma slupów podpierajcych platwie, a to daje dowolosc w ustawieniu scianek dzialowych i problem z kabina mozesz rozwiza sam przez przeprojektowanie ksztaltu lazienki, ograniczenia jakie sa to piony kanalizacyjne, komin,klatka schodowa

James Bond
30-08-2004, 14:07
Chetnie sie pochwale, tylko jak wkleic zdjecie aby przy otwieraniu postu bylo od razu widoczne?

toomas
01-09-2004, 17:34
Projekt jest dostępny ze ścianką kolankową 80cm.


A nie przypadkiem 68cm?? Przekrój z taką ścianką otrzymałem z Horyzontu...

Waldon
02-09-2004, 09:38
Projekt jest dostępny ze ścianką kolankową 80cm.


A nie przypadkiem 68cm?? Przekrój z taką ścianką otrzymałem z Horyzontu...
tak z 68 cm

fiszer10
02-09-2004, 11:45
Wznosimy sloneczko również. Jesteśmy przed ułożeniem dachu(zaczynamy za 2 tygodnie). Stad pytanie czy ktoś zwiekszal okapy-daszki nad wejsciem i tarasaem i czy przedłuzal pałacie dachu w wersji z podwyzszona sciana kolankowa?. Pozdrawiam

Waldon
02-09-2004, 12:01
nie zwiekszalismy. poszly troche do gory daszki ale przy tym kacie dachu w stosunku do szerokosci budynku to okapy wystawalyby troche za daleko i dlugosc, teraz jest 60 cm w rzucie a okolo 100 po polaci.

fiszer10
02-09-2004, 14:25
czy daszki nad wejsciem i nad tarasem nie warto lekko wysunac by byly bardziej funkcjonalne?(lub zrezygnowac nad wejsciem -mam wrazaenie ze pelnia bardziej funkcje ozdobna). Jak one sie sprawdzaja?Chronia troszke przed deszczem ?Pozdrawiam.Dziekuję.

Waldon
02-09-2004, 14:36
czy daszki nad wejsciem i nad tarasem nie warto lekko wysunac by byly bardziej funkcjonalne?(lub zrezygnowac nad wejsciem -mam wrazaenie ze pelnia bardziej funkcje ozdobna). Jak one sie sprawdzaja?Chronia troszke przed deszczem ?Pozdrawiam.Dziekuję.
masz racje 90% to ozdoba 10 % to raczej przed sniegiem chronia, polac jest spora bo ponat 7m i ma co sie zsówac rezygnujac z nich trzeba postawic plotki albo okraglaki przeciwsniezne. Paatrzac dzis na decyzje czy robic czy zrezygnowac to na 100% pozostaBbym przy zrobieni ich
dodaja mnostwo uroku domkowi. Jestem zadowolony ze z nich nie zrezgnowalismy z zona

geguś
03-09-2004, 19:32
Witam
podoba mi się gienia ale będę stawiał słoneczko i sąsiedzi obok nas też, tylko ja chcę lustrzane odbicie
sąsiedzi mówią, że stawiają z silki ja z BK
przeróbki standardowe już opisane, z tym że garaż na całą długość budynku i kawałek nad garażem mały taras z wejściem z sypialni nr 2 na poddaszu
Waldon:
- jaką grubą ścianę stawiasz i ile warstw?

toomas
03-09-2004, 20:58
Ja też będę stawiał Słoneczko ale chyba zrezygnuję z okapów. ZAmontuje na dachu płotki przeciwśnieżne a nad drzwiami wejściowymi mamy zamiar zrobić nieduży daszek. Do zmian zaliczyć trzeba przesunięcie garażu w tył dzięki czemu zamiast strychu będziemy mieli dużą garderobe. Pozatym łączymy na dole łazienkę z WC. Rezygnujemy też z okien połaciowych w łazience i 2 sypialniach. W zamian powiększymy okna w sypialniach i wstawimy okienko normalne w łazience. Więcej zmian na razie nie planujemy.

fiszer10
04-09-2004, 00:11
dobry pomysl z tym wejsciem na stryszek od pokoju a nie od lazienki(jednak przy naszym garazu od przodu to chyba nie bedzie mozliwe). czy deska kalenicowa jest w sloneczku bardzo potrzebna, mozna z niej zreyzgnowac? a jak doswietlic schody- okno w scianie kolo kuchni czy o. dachowe- zmiesci sie kolo okapu ? dzieki za odpowiedzi !! :)

toomas
04-09-2004, 16:34
a jak doswietlic schody- okno w scianie kolo kuchni czy o. dachowe- zmiesci sie kolo okapu ? dzieki za odpowiedzi !! :)

Nad tym się też zastanawiamy. Będę kombinował z okienkiem w ścianie bo jakoś nie lubie połaciowych..

toomas
05-09-2004, 10:08
Witam.
Czy ktoś może podpowie jak zrobić ten domek w II Etapach? Podstawowe założenie to najpierw dół a potem poddasze. Ale jak to zrobić? Wydaje mi się sensowne wogóle nie wykańczać góry (no moze posadzki bo na scianach płyty planuje) zostawic w stropie otwor na schody, na posadzce ulozyc welne (ktora później pojdzie w skosy) no i zamknąć to płytą GK (no moe zrobic schody strychowe). Czy macie może jakies rady?? Dzieki za każde przemyslenie.
Pozdrawiam Tomek
Link do projektu http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=36&id_autora=3&spacer=2&proj=SŁONECZKO

geguś
05-09-2004, 12:37
Witam
oj, ja też mam ochotę zrobić w 2 etapach, z tym że schody ze spocznikiem i od razu, a na stropie napewno coś trzeba położyć, żeby dachówek nie grzać
nas jest trójka + pies, to na dole się zmieścimy
no cóż, wszystkie instalacje i tak trzeba wyciągnąć na piętro
ja piszę wszystkie zmiany i propozycje, a puźniej architekt będzie się wypowiadał co robić a co nie
zaczynam na wiosnę 2005 (może)

toomas
05-09-2004, 13:59
Instalacje tez wyciągniemy ale chyba nie bedziemy wszystkiego robić. Niewiem też jak zrobić z oknami (w tym 2 połaciowe). Najchetniej bym ich nie robil bo o to za filozofia żeby wstawić okna i zamknąc poddasze niewiadomo na ile...

geguś
05-09-2004, 14:18
Witam
nie jestem budowlańcem z zawodu, to nie wiem czy okna połaciowe montować teraz czy jak będziemy robić poddasze
zapytam o to architekta, ale na pewno rezygnujemy z jednego okna połaciowego w sypialni nr2 i nr4 a jak może być za ciemno to w ścianach
damy większe
i przykład naszego słoneczka

http://sloneczko358.w.interia.pl/parter_lustrzane_odbicie.jpg

http://sloneczko358.w.interia.pl/sloneczko1_lustrzane_odbicie.jpg

toomas
05-09-2004, 14:40
Podobnie jak Wy planujemy zrezygnowac z okien polaciowych na gorze w sypialniach tych po przeciwnej stronie garazu (nie pamietam nr). Garaz przesowamy do tylu a zamiast strychy robimy garderobe dostepna z jednej sypialni. W alzience na gorze montujemy okno w scianie. Pozatym zastanawiamy sie jak doswietlic schody. Na parterze tez mamy zmiar polaczyc WCi łazienke.

geguś
05-09-2004, 15:07
a to dalsza część:

http://sloneczko358.w.interia.pl/1.jpg

http://sloneczko358.w.interia.pl/2.jpg

Waldon
09-09-2004, 14:55
ja mam doswitlenie klatki schodowej oknem w scianie 60x90
http://foto.onet.pl/upload/47/21/_315948_n.jpg
widzialem tez z oknem polaciowym jest tu http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/realizacje/sloneczko_1.jpg

toomas
09-09-2004, 17:19
I właśnie takie okienko mi trzeba. Dodatkowo mam zamiar nie robic ścianki kolankowej nad garażem. Dzieki temu u góry w łaience (cofam garaż) bedzie okno w ścianie.

Waldon
15-10-2004, 08:51
z t sciank kolankowa to dobrze wymysliles faktycznie bedziesz mial 1 okno wicej no i bryBa garazu bedzie bardziej proporcjonalna

toomas
20-10-2004, 20:12
no dzisiaj dzwoniłem do urzedu i maja wydać WZiZT po mojej mysli. Także Słoneczko o malutki kroczek bliżej :)))

shago
28-10-2004, 11:45
ej, koledzy i kolezanki skad macie te wizualizacje?
dlaczego nie ma ich na stronie projektu?
ja juz mam projekt po uzgodnieniach i wniosek zlozylem ale ta wersja jest rewelacyjna.

geguś
28-10-2004, 14:04
Witam
bo to są nasze wolne przemyślenia nad tym projektem i dlatego ich nigdzie nie ma oprócz tego tematu

zrobione jest to zwykłm programem do obróbki grafiki jakich pełno

shago
29-10-2004, 10:29
dorobiłem za pomoca architekta piwnice do tego projektu, z garazem od strony salonu w piwnicy, nawet ładnie wygląda, narazie porjekt w starostwie , ale za tydzien bede go mial więc moze uda sie zaskanowac i wkleić.

Waldon
29-10-2004, 15:00
fajnie to moze juz nie dlugo zalozymy grupe budujacych sloneczko :D :wink:

ania67
29-10-2004, 16:05
Witam SHAGO! będę czekać na te zdjęcia , ponieważ interesuje mnie ten projekt właśnie z piwnicą i garażem w piwnicy!!! jestem na etapie wyboru projektu i własnie ten jest jednym z moich faworytów! Pozdrawiam!

lydia
01-11-2004, 10:56
Witajcie. Jestem w trakcie budowy Słoneczka / obecnie jest juz parter /,
ale zastanawiam się nad pytaniem natury estetycznej ,czy okna w ścianach szczytowych w pokojach na poddaszu nie są zbyt małe w stosunku do szerokości ściany i wielkości pokoju.Bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam serdecznie. :)

lydia
01-11-2004, 11:11
Witajcie. Jestem w trakcie budowy Słoneczka / obecnie jest juz parter /,
ale zastanawiam się nad pytaniem natury estetycznej ,czy okna w ścianach szczytowych w pokojach na poddaszu nie są zbyt małe w stosunku do szerokości ściany i wielkości pokoju.Bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam serdecznie. :)

Miśki
01-11-2004, 13:10
lydia,

a gdzie znalezc ten projekt? moze podaj jakis link

pozdrawiam

a nazwa domku fajniutka :lol:

shago
24-11-2004, 19:31
pozwolenie mam, ale skaner padl
w przyszlym roku kole maja bedą pierwsze zdjęcia

fiszer10
25-11-2004, 23:23
Z naszym słoneczkiem jest źle- runeła ściana szczytowa - ta nad salonem. zabrala ze soba kominy.... Przewróciła więźbę. Wszystko przez opoznienia z wiezba.... Braklo 2 dni....A teraz idzie-jest zima... :( czy ktos ma doświadczenia ze wzmocnieniami scian szytowych.....

toomas
27-11-2004, 22:50
Z naszym słoneczkiem jest źle- runeła ściana szczytowa - ta nad salonem. zabrala ze soba kominy.... Przewróciła więźbę. Wszystko przez opoznienia z wiezba.... Braklo 2 dni....A teraz idzie-jest zima... :( czy ktos ma doświadczenia ze wzmocnieniami scian szytowych.....

Można wiedzieć dlaczego runeła??

slaw
28-11-2004, 23:22
W Słoneczku nie ma wieńca na ścianach szczytowych ? Buduję Lilię - bardzo podobną do Słoneczka i w niej jest wieniec zbrojony 4xfi16mm.

fiszer10
29-11-2004, 00:28
Powod ????!.... Był wiatr, słabe murowanie, nie zwiatrowana wiezba ?!!

W sloneczku jest wieniec w scianie szczytowej (ok 1m w glab od naroza ze sciana kolankowa)...
Sciana pekla nad wiencem.....mimo ze byla podparta scianka dzialowa 12cm i 2 h .... zostal gruz z tych scian.

slaw
29-11-2004, 19:21
U mnie wieniec był zaprojektowany na szczycie ścian szczytowych - czyli ma kształt trójkąta. Podstawa tego wieńca to wieniec stropu nad parterem, z niego wypuściłem po 4 pręty zbrojeniowe pionowe, które później związały w jedną całość dwa fragmenty wieńca lane po całkowitym wymurowaniu ścian szczytowych (te pod kątem 45 stopni do poziomu).

http://slaw.kosnet.pl/files/PICT4647_Wieniec_na_scianach_szczytowych.jpg

tropicielka
11-01-2005, 18:29
proszę prześlij zdjęcia mnie również :-) jeżeli możesz
[email protected]
nie wiem czy się zdecydiwać na ten projekcik
pozdr

tropicielka
11-01-2005, 18:33
proszę o zdjęcia i koszty jakie ponieśliście dotychczas
dzięki ;-)
[email protected]

FigoFago
14-01-2005, 22:00
Waldon i inni

Czy byli byście skłonni podzielić się informacjami o kosztach jakie do tej pory ponieśliście? Na ile wyceniacie koszty stanu surowego zamkniętego?

Boowa
22-01-2005, 17:35
witam,

w maju 2004 zacząłem budowę Słoneczka.. wybór padł na ten projekt, ponieważ najbardziej odpowiadał moim wymaganiom, jak rónież najbardziej pasował do okolicy w której jest budowany (mała wieś pod Oleśnicą - niedługo myśle będzie to duża, spokojna noclegownia dla mieszkańców tego miasta..)

zdecydowałem się na zmiany w projekcie, zamiast zadaszenia z przodu spory ganek, zamiast tego z tyłu- spore przedłużenie dachu jako przykrycie tarasu na który wychodzi się z salonu.. inną zmianą jest przesunięcie do tyłu i wydłużenie garażu (wejście do pokoju nad nim jest z sypialni) i podwyższenie jego szczytu.. aha no i oczywiście jak wielu z was do projektu dorzuciłem ścianę kolankową..

obecnie dom wygląda jak na zdjęciach poniżej, nie zamontowane są jeszcze okna dachowe, których ilość zmniejszyłem o jedno (w pokoju nad kuchnią), ale jeszcze zastanawiam się czy nie przesunąć go tylko nad schody..

ściany postawione są z betonu komórkowego o grubości 36cm, więźba strasznie solidna, położona dachówa to ceramiczna glazurowana, od niemieckiej firmy Meindl, baardzo ją polecam..
chętnie podyskutuje na temat aranżacji wnętrz, wykończeń bo właśnie mam to przed sobą.. problemem dla mnie obecnie jest: zaplanowanie miejsca na miał (chcę mieć dwa piece, na gaz i miałowy, przygotowane mam już pod to przewody kominowe), ale chciałbym zachować i łazienkę i toaletę na parterze, a w kotłowni wstawić także pralkę.. drugi problem to zaplanowanie łazienki na górze.. chciałbym tam mieć i wannę i prysznic ale uniknąć chciałbym ustawienia wanny na lewo od wejścia do tej łazienki..

prześlijcie mi proszę fotki lub opiszcie tutaj i wklejcie zdjęcia waszych zmian, postaram się być w kontakcie..

pozdrawiam

JolaS
09-02-2005, 18:50
Jestem również zainteresowana tym projektem. Bardzo chciałabym zobaczyć realizację Słoneczka. Czy byłaby możliwość obejrzenia już wybudowanego Słoneczka w okolicach Wroclawia?

Boowa
09-02-2005, 19:18
zerknij na mój post nad Twoim, to Słoneczko powstaje 28 km od Wrocławia, jak chcesz oglądnąć to zapraszam..

mój mail [email protected]

monka
09-02-2005, 19:30
Boowa
fajne to Wasze słoneczko :D
Ile kosztował dach i jaka to dachówka?
Jaki kolor elewacji planujecie?

JolaS
09-02-2005, 19:36
Wiem doczytałam, że budujesz w okolicy Oleśnicy, ale nie śmiałam prosić wprost. Jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko temu to skontaktuję się z Tobą wkrótce na podany przez Ciebie e-mail.
Bardzo dziękuję za tak szybki odzew.

Boowa
09-02-2005, 19:48
JolaS zapraszam...! :)

monka, przepraszam że poprawiam ale nie "wasze" tylko niestety "twoje", bo mam dopiero 25 lat i jestem jeszcze kawalerem :p

dachówka firmy Meindl produkowana w niemczech, ceramiczna glazurowana, moi majstrzy mówili że bardzo łatwo się ją kładzie bo jest bardzo prosta.. co do koloru elewacji to od zawsze planowałem piaskowy, no i okiennice w kolorze słupów i podbitki..

monka
09-02-2005, 19:54
:oops: chyba mnie końcówka "a" w nicku zmyliła :D
A możesz podać ogólną kwotę za dach? Oczywiscie jeżeli to nie problem dla Ciebie.

Boowa
10-02-2005, 07:08
łączny koszt dachu około 45 tysięcy, dach ma powierzchnie około 180m2, dachówka z membraną paroprzepuszczalną, taśmami pod gąsior i do uszczelnienia komina o ile dobrze pamiętam 20-22 tysiące..

pozdrawiam

shago
14-02-2005, 13:27
powitać, ja dopiero dół kopie i to za miesiąc, ale potem mam nadzieje że słoneczko wzejdzie nad polaną. ciekawią mnie koszty jakie ponieśliście po maju 2004 roku.

shago
19-02-2005, 16:22
bowa nie masz więcej zdjeć?
jakbyś miał to jeśli mozesz wyślij na adres [email protected]

Boowa
19-02-2005, 19:40
hej

niestety mam kupe zdjęć ale zrobionych zwykłym aparatem, a nie mam możliwości poskanowania u siebie odbitek..

pozdrawiam

shago
21-02-2005, 07:26
schade

gosikk
19-04-2005, 19:16
Witam za miesiąc prawdopodobnie zaczynam budowe "słoneczka"czkam na pozwolenie i ruszamy .Czy może ktoś się podzielić swoimi doswiadczeniami? :D Wszelkie sugestie mile widziane.

Boowa
19-04-2005, 23:07
ciężko doradzić coś co może być uniwersalne dla wszystkich budujących Słoneczko, wszystko raczej trzeba aranżować wg własnych potrzeb, a jedyne co przychodzi mi na myśl to żeby planować wszystko z dużym wyprzedzeniem, żeby ważnych decyzji nie podejmować pod naciskiem czasu lub nagłej potrzeby..
konsultujcie wybory ze znajomymi lub ludźmi na forum (niekoniecznie budującymi ten sam dom), pytajcie jak najwięcej o rady, czytajcie...

pozdrawiam i życzę powodzenia gosikk

shago
20-04-2005, 15:15
uważaj na ławy fundamentowe, są moim zdaniem przewymiarowane, idzie na nie 15 metrów betonu. (razem z garażem) bez garażu 13,5. ławy sa 80 typowo na gline i to mocną. pal gazem lub olejem bo inaczej kominy ci sie nie zmieszczą w kotłowni. narazie tyle, konczą mi strop nad piwnicą(dorobiłem sobie piwnice)

gosikk
20-04-2005, 20:35
Witam i dziekuje za podpowiedzi które są zawsze mile widziane.Moje "słoneczko"jest w odbiciu lustrzanym z podwujnym garażem i przesuniętym do tyłu i zrobiliśmy pare zmian w środku :zrezygnowalismy z jednego komina, taras mamy z boku budynku ze względu na usytuowanie działki wjazd od południa ,zrezygnowalismy ze spizarni ,schody mamy ze spocznikiem ,otworzylismy kuchnie i jeszcze pare drobnych poprawek. My mamy własnie na dzialce gline,ale po wykopaniu fundamentów bedzie można dokładnie zbadać grunt.Jestem na etapie wybierania ekipy do budowania ,możecie podać ceny jakie płaciliscie za robociznę stanu surowego otwartego z dachem z góry dziękuje Gosikk

shago
21-04-2005, 07:49
możecie podać ceny jakie płaciliscie za robociznę stanu surowego otwartego z dachem z góry dziękuje Gosikk

murarz 9500(piwnica, parter i poddasze-murki oporowe, stropy itd) , pomocnicy na bierząco dniówka 55 zł (2 sztuki ale tylko jak potrzebni), cieśla i dekarz z obróbkami kominów, obitkami , rynnami, wstawieniem 7 okien dachowych itd, 8500 robocizna. nie jest to bardzo tanio ale jak bierzesz firme to dolicz drugie tyle.

sylvia1
14-08-2005, 19:11
Jeszcze 3 mies temu byłam na 100 % przekonana, że będziemy budować Kropkę z pracowni p. Charkiewicza (apa-domy). Niestety pozmieniało nam sie i obecnie poszukuję domu z użytkowym poddaszem- prostego i taniegio w budowie. Prosze o odpowiedź tych, którzy już zbudowali (a wiem, że tacy są bo wątki dawne przewertowałam) o uwagi na temat tego co i dlaczego zmieniali w projekcie słoneczko z horyznotu oraz na jakie pułapki natrafili podczas realizacji. (Acha intetresuje mnie wersja bez garazu)

Dziękuję

Sylwia

Loxia
19-12-2005, 19:13
czy powstały jakieś nowe Słoneczka? możecie się nimi pochwalić?
zdradzić koszty?
Zachęcić do budowania?:) albo zniechęcić do wyboru tego domku?

geguś
19-12-2005, 19:29
Witam :)
A powstały nowe :D.
Moje słoneczko stan surowy 100kzł :(.

sylvia1
19-12-2005, 22:47
no własnie pochwalcie sie prosze też rozwazamy ten projekt... :roll:

shago
20-12-2005, 07:34
moje 200 tys, bez mebli, paneli, płytek, drzwi wewnętrznych. ale ja mam dodatkowo pełne podpiwniczenie i dwa garaże w bryle. w tej cenie jest tez ogrodzenie działki 1100 m2. w cześci klinkierem w czesci siatką.

Loxia
20-12-2005, 08:04
A może jakieś zdjęcia macie?

Boowa
20-12-2005, 11:44
no wreszcie ktoś tu coś napisał o słoneczkach :D

koszty dotychczasowe ogromne, w środku mam tynki, całą elektrykę, działający alarm i jak narazie jeszcze tylko chudy beton i całość to około 200 tysiaków.. w styczniu jadę z C.O. i wylewkami, później już sama wykończeniówka..

pozdrawiam

Loxia
20-12-2005, 11:48
Boowa ładne to Słoneczko :)
a co masz na dachu? bardzo ładne wykończenie okien.
jakieś extra zmiany wprowadzałaś, że ono tyle kosztowało?

Boowa
20-12-2005, 12:53
dzięki :D

na dachu jest dachówka ceramiczna glazurowana,

zmian w projekcie wprowadziłem mnóstwo, co jest widoczne na zdjęciu..
ganek, z tyłu ogromny taras zadaszony, garaż zrównany z tylnią ścianą budynku (cofniety w stosunku do przedniej ściany), ogólnie dom jest wyższy, ma wysoką ścianę kolankową, ale to wszystko pewnie nie wpłynęło aż tak na podniesienie kosztów, jak właśnie wybór drogiej dachówki, drogich materiałów, okien, bramy garażowej, itp..
to są rzeczy które wybieramy świadomie droższe, bo myślimy sobie aaa zamiast 14 to wolę dać 16tyśPLN za coś tam przykładowego, ale niedawno sobie dopiero uświadomiłem że to końcowo tworzy sporą sumkę która nie była planowana w wydatkach..

pozdrawiam

shago
20-12-2005, 21:02
witam
jak wstawić zdjecie to pokaże wam mmoje słoneczko. :-)[/img]

Loxia
20-12-2005, 21:37
shago
"1. Wejdź na http://www.imageshack.us/
2. Kliknij 'Przeglądaj' i wybierz zdjęcie ze swojego komputera, które chcesz zamieścić w naszej wspaniałej galerii
3. Kliknij 'Host it!'
4. Skopiuj adres, który pojawił się w ramce po lewej stronie (pierwszy od góry) np.: [I M G]http://img56.exs.cx/img56/9997/noelaet9ix.jpg[/I M G]
5. Teraz wystarczy, że wkleisz ten adres w wybrane miejsce w galerii bez dodawania i obrazek jest już gotowy"

tylko tego się potem nie da usunąć :)
ewentualnie http://foto.onet.pl/albumy, www.labfoto.pl ale oba wymagają zalogowania.

sylvia1
22-12-2005, 19:13
Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)
ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.
no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

shago
22-12-2005, 22:10
Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)
ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.
no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

okna na poddaszu radze zostawić, są naprawdę takie jak potrzeba, innych sie nie da tam wstawić bo ściana za mała, co do dachowych to większe przy ściance kolankowej tylko i wyłącznie z napędem bo osoba poniżej 180 będzia miała trudnosci z otwarciem.
http://img497.imageshack.us/img497/2110/10068859mi.jpg
a to moje słoneczko

Loxia
22-12-2005, 22:19
shago :) ładne :)

Loxia
22-12-2005, 22:36
nie macie może gdzieś na kompie projektów z wymiarami Waszych słoneczek? pdf na stronie Horyzontu był zszedł..
gdybyscie mieli to proszę o przesłanie
[email protected]

shago
23-12-2005, 09:39
prawdę mówišc w całym projekcie niespodobał mi sie komin do kominka, wyszedł mi zdecydowanie za długi, a robiony był zgodnie z wymiarami projektowymi, sam więc nie wiem czemu tak wyszło.

Boowa
23-12-2005, 11:36
Boowa my jeszcze projektu nie kupilismy ( mamy czas czekajac na prąd)
ale zmiany planujemy podobne tzn taras- zadaszenie pdobne do waszego, ganek - koneicznie bo ten daszek to nie wiadomo co... no i powiekszenie okien na poddaszu bo te sa malutkie... w środku bedą tylko dwie zmiany- powiekszenie wiatrołapu kosztem pom. gosp. i połaczenie łazienek na dole.
no i bedizemy budowac wersje bez garazu za to chyba z wyższa wersja ścianki kolankowej... :roll:

witaj,

ja zmiany wewnątrz mam następujące:
- wejście do pomieszczenia gosp z wiatrołapu (wydłużony wiatrołap)
- połączone łazienki na dole
- kuchnia całkowicie otwarta (połączona z salonem)
- schody drewniane
- garaż dzięki przesunięciu i zrównaniu go z tylnią ścianą budyknu izachowaniem wejścia do pom. gosp trochę się wydłużył (i pokój nad garażem też)
- na górze wejście do pokoju nad garażem jest nie z łazienki ale z sypialni
- ścianka kolankowa (moim zdaniem konieczna!)

Weołych Świąt wszystkim Słoneczkowiczom :-)

geguś
23-12-2005, 12:12
Witam :)


- schody drewniane

My też chcemy, ale cena :( 8kzł.
Ile Was kosztowały?

shago
23-12-2005, 12:16
na same schody idzie około 1,5 m3 betonu i trochę stali, przyjmijmy że za 500 zł. okładzina debowa 2 tys. na gotowo z robociznš, poręczami, tralkami itd.

Boowa
23-12-2005, 18:29
schody dębowe, masywne, naprwdę eleganckie będą mnie kosztowały niecałe 10 tysięcy..

cóż, drogo..., ale śiwadomie się na to zdecydowałem..

pozdrawiam

P.S. shago wrzuć coś z wnętrza :)

shago
23-12-2005, 20:00
Boowa nic tam jeszcze nie ma oprócz tynków i wylewek
nie wiem czy to interesujące :-) masz pewnie to samo :-) tak apropo mam problem ze skraplaniem się pary wodnej na wewnętrznej stronie folii paroizolacyjnej, fiolia dobra, tyvek solid ale psia mać skrapla się i nie wiem czemu.
co do zdjęc to musze zrobić wnętrza, :-) bo nie mam

Boowa
24-12-2005, 01:46
masz ocieplone poddasze rozumiem i para zbiera się na folii paroizolacyjnej? to po prostu wszystko wewnątrz ci wysycha, odparowuje i tylko trochę dziwnie że wentylacja nie wyrabia z wyciąganiem..

chyba że nie masz ocieplonego poddasza i para skrapla się na folii paroprzepuszczalnej zamontowanej zaraz pod pokryciem dachu.. to już jest problem, bo folia paroprzepuszczalna powinna bez problemów przepuszczać wilogoć na zewnątrz..

pozdrawiam

shago
24-12-2005, 16:07
masz ocieplone poddasze rozumiem i para zbiera się na folii paroizolacyjnej? to po prostu wszystko wewnątrz ci wysycha, odparowuje i tylko trochę dziwnie że wentylacja nie wyrabia z wyciąganiem..

chyba że nie masz ocieplonego poddasza i para skrapla się na folii paroprzepuszczalnej zamontowanej zaraz pod pokryciem dachu.. to już jest problem, bo folia paroprzepuszczalna powinna bez problemów przepuszczać wilogoć na zewnątrz..

pozdrawiam

mam ocieplenie, folie paroizolacyjną, płyty regeps i wentylację jak z bajki, wilogotność powietrza w domu 30% - a dom tegoroczny, co właczone 23 stopni na parterze i na piętrze. i nie wiem czemu ale para skrapla sie na fiolii paroprzepuszczalnej, tej od strony dachówki lub jak u mnie blachodachówki.

Boowa
24-12-2005, 16:13
hehe od strony pokrycia? to wszystko OK, na folii paroprzepuszczalnej z zewnątrz u mnie też zbiera się wilgoć, zwłaszcza jak jest mgła - to po prostu wilgoć z powietrza osiada (tak samo jak na samym pokryciu) i to tylko przez to że pod pokryciem ciągle przecież krąży powietrze..

apropos:
jaki masz piec, możesz zrobić kiedys fotkę jak i gdzie masz go umocowanego?

pzdr

shago
24-12-2005, 22:35
ale problem jest że od strony wełny skrapla sie para wodna na folii paroprzepuszczalnej. czyli zamacza mi wełnę. gdy pisałem od strony pokrycia miałem na myśli folię a nie stronę skraplania pary :-). piec mam na ekogroszek, zamontowany w piwnicy w kotowni. jak chcesz moge zdjęcie zrobic, i wrzucę albo na maila ci wyśle.

Boowa
25-12-2005, 11:35
a dobrze masz ułożoną folię, tzn czy odpowiednią stroną do góry?

jeżeli możesz to wzuć zdjęcie kotłowni tutaj

pzdr

sylvia1
26-12-2005, 18:35
okna na poddaszu radze zostawić, są naprawdę takie jak potrzeba, innych sie nie da tam wstawić bo ściana za mała, co do dachowych to większe przy ściance kolankowej tylko i wyłącznie z napędem bo osoba poniżej 180 będzia miała trudnosci z otwarciem.



hmm a pani z horyzontu zapewniała ze te okna można powiekszyć... nie chodzi mi o dachowe tylko zwykłe. no cóż zobaczymy jak juz będzie projekt w ręku... :roll: chętnie zobaczę zdjecia ze srodka...

Boowa
27-12-2005, 08:40
hmm a pani z horyzontu zapewniała ze te okna można powiekszyć... nie chodzi mi o dachowe tylko zwykłe.

można powiększać okna robiąc adaptację projektu, czy to zwykłe czy to dachowe, dobrze Ci powiedziano..

shago
27-12-2005, 23:28
pewnie że można, ale nie wiem jak twoim zdaniem Boowa ale na mój kaprawy łep to na poddaszu jest naprawdę wiele światła. polecałbym okno nad klatką schodową.

Boowa
28-12-2005, 08:10
shago zależy ile kto światła potrzebuje..

ja też mam okno nad klatką, które doświetla bardzo dobrze korytarzyk na piętrze.. i widzę, że Ty zrobiłeś tak samo jak ja :D

shago
28-12-2005, 14:15
shago zależy ile kto światła potrzebuje..

ja też mam okno nad klatką, które doświetla bardzo dobrze korytarzyk na piętrze.. i widzę, że Ty zrobiłeś tak samo jak ja :D

powiem więcej, w tamtym roku gdzies widziałem to rozwišzanie, moze nawet u Ciebie i zrobiłem tak samo, to akurat nie był mój pomysł autorski. :-)

sylvia1
30-12-2005, 20:30
a mam pytanka o zdjątka lub czy można któreś z waszych słoneczek odwiedzić? prosze powiedzmyalbo okolice warszawy albo górny ślask :roll:

Boowa
02-01-2006, 18:23
sylvia zapraszam, ale niestety buduje pod wrocławiem...

pozdrawiam

sylvia1
03-01-2006, 20:13
ups to dla mnie za daleko.. :cry:

brzuzens
04-01-2006, 16:13
Boowa, a mnie zainteresowały Twoje kominy - czym są wykończone powyżej dachu?

cyla
04-01-2006, 19:16
Ja też bym chciała Słoneczko, ale narazie bije się z myślami. Podziwiam Wasze pomysły i czytam wszystko ciekawsko :o
Mam nadzieje,że pomożecie jak się zdecyduje :D

Boowa
06-01-2006, 07:36
Boowa, a mnie zainteresowały Twoje kominy - czym są wykończone powyżej dachu?

witaj,

kominy wymurowane są z cegły klinkierowej rustica z celowymi przebarwieniami w różnych odcieniach, do tego miała być ciemno szara fuga, która dałaby zdecydowanie lepszy efekt, ale niestety jak potrzebowałem barwnik do zaprawy to wszędzie był tylko czarny i niestety fugi są bardzo ciemne..

pozdrawiam

sylvia1
06-02-2006, 11:03
mam prośbe możecie powiedzieć na ile kosztorys z horyzontu jest ok?

shago
06-02-2006, 12:08
to jest kosztorys na dom surowy zamknięty, czeœciowo z tynkami metoda gospodarcza. co do konkretnych wyliczeń bym się nie zgodził, ale moje słoneczko 125 tys bodajże za surowy zamknięty. instalacje, okładziny itd. nastepne 125 tys. :-) nie mam marmurów (przysłowiowych bo obecnie marmurowy schodek kosztuje tyle co debowy :-))

sylvia1
06-02-2006, 12:38
dzieki...

Boowa
07-02-2006, 12:19
wg mnie kosztorys jest strasznie kiepski, przyjęte są naprawdę najtańsze i niegodne polecenia materiały..

shago
08-02-2006, 15:42
wg mnie kosztorys jest strasznie kiepski, przyjęte są naprawdę najtańsze i niegodne polecenia materiały..
niektóre tak, niektóre nie, ogólnie jes to kosztorys pozwalajacy zorientowac się w przedziale cenowym, niekoniecznie tyle samo wyjdzie ale wiesz ze dom kosztował bedzie w przyblizeniu 125 tys a nie 200 tys. i o to chyba tu chodzi.

sylvia1
08-02-2006, 21:01
Shago tak i o to chodzi ale bardziej o uściślenie do której kwoty bliżej mają się realne ceny... :roll:

ninijeszym informuje: tadam! projekt zamówiony :wink:

gosikk
08-02-2006, 21:56
Sylvia1 gratuluje podjęcia decyzji ja też buduje "sloneczko" za stan surowy otwarty do tej pory wydalam 100tys. obecnie jestem na etapie okien są już zamówione czekam na zamontowanie .dodam jeszcze że garaż mam dwustanowiskowy i podniesioną scianke kolankową i w środku troche zmian.Pozdrawiam i życze powodzenia :D

sylvia1
09-02-2006, 07:04
jak juz dostanę projekt w swoje łapki to peweni będę miała mnóstwo pytań... :wink: a na razie mam pytanko czy zmienialiście technologie ścian z ytonga na coś innego?
czy są jakies zmiany które polecacie?
- na pewno powiekszenie daszku nad gankiem i zmiana daszku nad tarasem na palpitowy
- połaczenie łazienek na dole
- powiekszenie wiatrołapu (przesunięcie w stronę łazienki)
- okno doświetlające schody
- zamiana tarasu wylewanego na drewniany (wysoki stan wód gruntowych)
- czy zamieniliście schody z zabiegowych na schody ze spocznikiem? :-?

dziękuję od razu za wszelkie uwagi
a czy są jakieś "niedoróby" w projekcie? :roll: na co warto zwrócic uwagę szczególną?

gosikk
09-02-2006, 09:19
sylvia1

zmiany, które zrobiliśmy to:większosci te o których piszesz
_schody ze spocznikiem
_okno doświetlajace schody
_powiekszenie wiatrołapu
_połączenie na dole łazienki z wc
_zrezygnowanie ze spiżarni
_połączenie kuchni z salonem
_na górze powiększenie okien na 150/150
_przeniesienie tarasu na boczną ściane (ze względu na strony świata)
postaram się zrobic zajęcia i wkleję .Jak będziesz miała jakieś pytania to służe pomocą ,a zapomniałabym budowaliśmy z bloczków komórkowych 24 ocieplenie będzie styropianem 12cm.[/b]

sylvia1
09-02-2006, 10:10
gosikk
a mam pytanie okna 150x150 zmieściły sie bez problemu jaka macie scianke kolankową? standardowe 68 czy wiekszą ?
podwyższaliście parter o jeden bloczek? bo mąz sie nad tym zastanawia... :roll:
my bysmy chcieli ceramike + 15 cm ocieplenia

gosikk
10-02-2006, 23:12
sylvia1
ścianki kolankowej więcej jak 68 nie podnosiliśmy i okna są ok

sylvia1
16-02-2006, 13:59
ok za godzinke projekt bede miała w rączkach... :lol: :P

sylvia1
24-02-2006, 16:26
projekt w adaptacji jutro ogladamy pierwsze rysunki. pani architekt odradziła zmiany shcodów na takie ze spocznikiem bo trzebaby było je wydłuzyc a tam wejście do kuchni. :o
poza tym wg jej szkicu daszek nad tarasem to jakis dziwny jest wydrukowałam dzis zdjęcie waszych daszków i zobaczymy co powie na to...
dodatkowe zmiany poza tymi o których mówiłam to okno dachowe doświetlające schody zmiejszenie okna w kcuni tak by kuchenka zmieściła sie na tej samej ściance co okno i dołożenie drugie okna w kuchni (okno na wjazd)
powiekszenie okien na poddaszu
połączenie łazienek wiatrołap przesunienie scianki

gosikk
24-02-2006, 21:49
sylvia1
a nie lepiej ,żeby doświetlić schody dać okno powyżej spoczniku ja tak ma i jest ok pomijając ze okno dachowe jest droższe jak chcesz to moge wysłać zdjęcie na maila

sylvia1
25-02-2006, 15:57
pewnie lepiej ale gdzie te okno dac jak sa zabiegowe a nie ze spocznikiem? nasza pani architekt twierdzi ze zmienic na takie ze spocznikiem mozna ale to trzeba którąś cześć schodów przedłużyc coby sie zmiescic.. a my nie chcemy całkiem otwierać kuchni na salon i wejście ma zostac tak jak jest

chętnie poprosze zdjecia na maila i jak masz zmieniane schody to rzut schodków... :wink:

sylvia1
25-02-2006, 19:03
dzięki juz wiem skad myślałam ze wy wszyscy podnosiliście ścaianki kolankowe bo u mnie w wersji bez garazu dach jest oparty na stropie :o (tzn murłata na stropie jest bezposrednio)
uff dobrze ze to wyłapalismy... i teraz tez bede miała ścianke kolankową..

geguś
25-02-2006, 19:15
Witam :)

nasza pani architekt twierdzi ze zmienic na takie ze spocznikiem mozna ale to trzeba którąś cześć schodów przedłużyc coby sie zmiescic.. a my nie chcemy całkiem otwierać kuchni na salon i wejście ma zostac tak jak jest


A możecie obrócić schody? Niech się zaczynaja na ścianie salon/wiatrołap. Moga wtedy być na dole dłuższe i mozliwe że zmieścicie spocznik.
A i proponuje zrobić krótsze na górze, bo orginalnie wchodzą na pół korytarza i w nocy po jednym głębszym można expresem wylądować na dole :D.

sylvia1
25-02-2006, 19:25
u nas pani architekt przedłużyła scianke od łazienki wiec nie ma problemu z wejsciem na schody

shago
27-02-2006, 08:35
ja mam odwrócone schody, ze wzgledu na piwnicę. ale nie mam spoczników. te które wyszły sa bardzo dobre, :-)

sylvia1
27-02-2006, 08:55
shago dzięki..
a mogłabym prosic jakies zdjątka z waszych słoneczek?

shago
27-02-2006, 10:01
jak porobię to wkleję, czasu mało poprostu :-)

gosikk
01-03-2006, 21:59
ja tez mam jak sie okazuje odwrócone
sylvia1 wysłałam zdjęcia

sylvia1
02-03-2006, 08:49
Gosia dziekuje za zdjęcia ale kurcze patrząc na prawo od schodów to tam co jest wiatrołap (jakiś duzy sie wydaje), czy cos innego? :oops:

gosikk
02-03-2006, 08:55
Sylwia ja mam projekt w odbiciu lustrzanym i tam po prawej jest kuchnia

sylvia1
02-03-2006, 09:05
tak myślałam bo mi nijak nie pasowało... :lol: i wychodziło ze wiatrołap powiekszyłas kosztem pom. gosp a potem wpadłam na pomysł, ze pewnie masz odbicie lustrzane jakoś ta pogoda źle na mnie wpływa..

jaworzyna
13-03-2006, 21:17
Hej, Słoneczka !!! :)
Zastanawiamy sie z mężem nad Słoneczkiem i z dużym zainteresowaniem czytamy Wasze uwagi. Czy można by któreś z Waszych Słoneczek (najlepiej w okolicach Warszawy) obejrzeć? Myślę, że pomogłoby mi to podjąć ostateczną decyzję co do zakupu tego projektu. Urzeczywistniłoby to moje wyobrażenie przestrzenne dotyczące Słoneczka, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić niektóre elementy projektu w realu!!! A decyzja dotyczaca projektu to jednak poważna decyzja i jakoś trudno mi się tak ''w ciemno'' zdecydować. :)) Chociaż pewnie nie ja pierwsza mam taki problem.

gosikk
15-03-2006, 22:17
Ja mam 'SŁONECZKO"ale troche daleko bo w Szczecinie .
Mam pytanie do osób które już wybudowały odnośnie ogrzewania jak macie podłogówkę to co ile macie rozłozone rury, bo u mnie kierownik z instalatorem mają inne zdanie na ten temat ,a ja już nie wiem komu wierzyć .

shago
17-03-2006, 07:51
moje jest 120 km od warszawy, co do projektu to jest duzo miejsca w środku, zupełnie niewidocznego z zewnątrz. to jest chyba zaskoczenie dla każdego kto wejdzie do środka.

sylvia1
17-03-2006, 11:55
shago e 120.. a w która strone mozna Cie odwiedzić? ( ale sie bezczelnie wpraszam) :oops: :roll:

sylvia1
17-03-2006, 11:56
zawsze to bliżej niż szczecin.. :lol: 8)

jaworzyna
17-03-2006, 14:55
To może ''wprosisz'' nas na jeden termin? :))

gosikk
17-03-2006, 23:49
sylvia1
masz już zrobioną adaptacje? Jak tak to jakie zmiany ?i kiedy ruszacie

shago
19-03-2006, 15:21
powitać
miejscowośc to puławy, obok jest kazimierz dolny
termin mozliwy to po 12 maja, :-) teraz jeszcze trwa mój bój z fahofcyma.
:-)

jaworzyna
20-03-2006, 08:58
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona na spotkanie po 12 maja. Jeśli któryś z dni weekendu (13-14.05.06) będzie Ci odpowiadał chętnie z mężem zrobimy sobie wycieczkę. 8) Tymczasem powodzenia z fahowcami :))
Pozdrawiam i szukam jakiegoś dobrego architekta :))
ps. Jak tylko będziecie mogli wklejcie trochę nowych zdjęć swoich Słoneczek!!!! :D

sylvia1
20-03-2006, 17:23
ja też bardzo chętnie zwłaszcza w któryś weekend :wink: :roll:

shago
27-03-2006, 15:26
lepiej bedzie koło 20 maja, ze wzgledu na mój wyjazd, :-)dam znać bo traz dostępu do netu miec nie będę, pozdrawiam

sylvia1
27-03-2006, 19:40
nie ma sprawy moze byc i lipiec.. wlasnie sie dowiedziałam ze w tym roku nie zaczne bo moze prad bede miała w marcu 2007

jaworzyna
27-03-2006, 20:23
My też się dostosujemy, ja juz sie nie mogę doczekać :))
Czekamy na jakieś wieści.

ps. Może do tego czasu dowiemy się czy zmiany jakie chcemyzrobić w projekcie są możliwe. Ostatni architekt z jakim rozmawialiśmy delikatnie sugerował, że może być z tym ciężko.

sylvia1
28-03-2006, 08:42
Jaworzyna to napisz jakie zmiany chcesz zrobić? ja swoje zrobiłam i nie było słowa niemozliwe no jedynie architekt uparła sie ze schodów zmieniac nie bedize ale ponieważ ktoś tu napisał, że ma takie jak w projekcie i sa ok to sie nie upierałam... :wink:

jaworzyna
29-03-2006, 14:09
Jeśli chodzi o zmiany to jest ich kilka.
(1)Pierwsza podstawowa, to wydłużenie garażu do końca bryły budynku. Tym samym powiększenie ilości miejsca na parterze ale i na piętrze o kolejne pomieszczenie nad garażem, do którego byłby dostęp z pokoju nr.2.
Architekt stwierdził więc już na wstępie, że jest to znacząca zmiana w bryle budynku, co wpłynie na wygląd zewnętrzny domu ale i konieczność dodatkowych przeliczeń na nowo powstałą powierzchnię dotyczących np. instalacji elektrycznej itp. (No i bez wątpliwości ma rację).
Wydłużenie garaży dałoby dodatkowe miejsce na opał i stworzenie pomieszczenia na sprzęty, które gdzieś trzeba chować np. kosiarka.
Jako, że garaż w naszym przypadku nie byłby wykorzystywany na trzymanie samochodu, wszelkie niezbędne pomieszczenia gospodarcze znajdowałyby się blisko pomieszczenia z piecem i byłyby skumulowane w jednym miejscu domu, bez konieczności budowy jakiś dodatkowych komórek itp.
(2)Koleją zmiana na parterze budynku miałoby być połączenie wc. z łazienką, tak aby wejście znajdowało się od strony korytarza.
(3)Następnie, myśleliśmy o zmianie biegu schodów, co umożliwiłoby zlikwidowanie wydzielonej kosztem kuchni spiżarni na rzecz schowka pod schodami, do którego byłoby wejście w miejscu gdzie na planie znajduje się wejście do kuchni. Nie stanowiłoby to problemu, (4) gdyż ściankę działową pomiędzy kuchnią i salonem chcemy zlikwidować i tym samym wejście do kuchni byłoby od strony salonu.
I właściwie na parterze byłby to koniec zmian. :) Jeśli chodzi o piętro to podstawową zmianą poprzez powiększenie przestrzeni nad garażem, byłoby powiększenie pokoju nr.2. (5)Dlatego wejście do tego pokoju chcemy zrobić w miejscu gdzie na planie jest wrysowana szafa, (6)a powierzchnię gdzie są właściwe drzwi na planie- oddzielić tworząc mała garderobę z wejściem z korytarzyka.
Pomieszczenie suszarniane przy łazience zmniejszone byłoby kosztem przedłużenia pokóju nr.2. Ale czego się nie robi żeby było wygodniej.
Oczywiście do tego wszystkiego chcemy dołożyć (7)ściankę kolankową i (8)troszkę powiększone okna, bo te na projekcie wydają się być za małe na porządne oświetlenie pomieszczeń.
(9) Mój mąż upiera się też przy oknie połaciowym nad schodami, ja nie jestem w pełni przekonana...ale... No i właściwie to byłoby na tyle.

Architekt sugerował, że właściwie to nasze poprawki mogą być na tyle kosztowne, że sensowniej byłoby zrobić prywatny projekt. Oczywiście wszystko uzależniał od ostatecznej decyzji autora projektu oraz firmy która ten projekt stworzyła i go sprzedaje. Zasiał jednak w nas pewnien niepokój.
Tak wyglądałoby idealne Słoneczko dla naszych potrzeb i mam nadzieję, że mimo wszystko uda się przeforsować te zmiany. Bo nie chcę już szukać niczego nowego.
:cry:

sylvia1
30-03-2006, 08:58
my mamy wersje bez garazu ale zmienialismy
1)wysokosc fundamentów
2) rodzaj sciany z Ytonga na pustaki ceramiczne + ocieplenie
i tez trzeba bylo wszystko przeliczac koszt adaptacji z planem zagosp. dzialki 2,5 tys zl

to ja powiem co mi sie wydaje w twoich zmianach:
1) słusznie.
2) ja tez polaczylam
3) a co ze scianka nosna dla schodów?
4)i ok..
5) może byc..
6) tez nad tym myslimy
7)u nas jest 0,80 ale w pierwowzorze nie bylo wogole ( w wersji z garazem jest 0,68 lub 0,86)
8)tez powiekszalismy i to chyba za malo bo do 120 x120 rezygnujac z dachowych
9)u nas jest dachowe nad schodami

:)

jaworzyna
31-03-2006, 20:02
Jeśli chodzi o ściankę dla schodów to będzie przedłużeniem tej malutkiej kuchennej, widocznej od strony salonu -80 cm, w tą czy w tamtą ..to już malutka zmiana... :lol: jak mniemam.
Ale co do okien to sama nie wiem, jakie byłyby na tyle duże, żeby było jasno w tych pomieszczeniach (gdyby zrezygnować z okien w dachu), a jednocześnie nie stworzyło czegoś okrutnie nieproporcjonalnego na zewnątrz budynku. :-?
Zresztą tych okien naliczyłam tyle w Słoneczku, że aż się przeraziłam....kto to będzie mył???? A i tu właśnie pojawia sie wątpliwość co do okna nad schodami, chyba bardzo trudny byłby do niego dostęp-a przez brudne i tak kiepsko będzie widać schody :D nieprawdaż?

Wymyśliliście coś jeszcze w swoim Słonku co mogloby być przydatne w przyszłości?
Bo ja w ramach rozmyślań zaczęłam się zastanawiać nad jakąś formą zadaszenia tarasu..ale wszystkie możliwe przychodzące mi do głowy strasznie by zaciemniły salon. A szklanego dachu robić nie bendę. :wink:

sylvia1
01-04-2006, 13:27
ja zrobiłam tak jak na zdjeciach w tym wątku dach pulpitowy.. szczegóły w moim dzienniku tam tez dałam zeskanowane rzuty i elewacje z projektu

jaworzyna
01-04-2006, 18:02
No, no, no :D wygląda to całkiem fajnie...ten daszek nad tarasem.
Rzuciki- znakomite...dzięki nim widzę więcej parametrów :)
Łazienka dolna wygląda bardzo ''ludzko'' dzięki temu połączeniu z wc. Podoba mi się. :) łączymy, łączymy....

Martwi mnie tylko, że tak długa droga jeszcze przed nami...zanim Słońce w pełni zajaśnieje 8) ach....

shago
02-04-2006, 08:47
Zresztą tych okien naliczyłam tyle w Słoneczku, że aż się przeraziłam....kto to będzie mył???? A i tu właśnie pojawia sie wątpliwość co do okna nad schodami, chyba bardzo trudny byłby do niego dostęp-a przez brudne i tak kiepsko będzie widać schody :D nieprawdaż?


połaciowych jest dużo bo robią łądny wygląd domu, a zwykłych nie jest wiele. co do innych zmian to się nei wypowiem, bo kazdy robi to co mu się poboba :-) moim skromnym zdaniem im więcej przeróbek tym gorzej dla projektu. sam mam kilka i napewno niezrezygnowałbym obecnmie z tarasu betonowego i zadaszenia nad tarasem , ale cóż. :-)

sylvia1
02-04-2006, 20:58
shago ok ale np polaczenie wc+ lazienki to nie jest duza zmiana...
no dach pulpitowy nad tarasem to juz i owszem.. :wink:

jaworzyna
04-04-2006, 20:09
Shago,
Jasne, że im więcej przeróbek ''tym gorzej'' bo w pewnym momencie to sie robi całkowicie inny dom!!! :)
Jestem jednak zdania, że jeśli można coś zmienić tak aby ułatwiało mi życie, a nie utrudniało to powinno się to zrobić.
Oczywiście bez przesady...ale gdzie tak naprawdę jest jej granica, ..bo chyba dla każdego gdzie indziej. :wink: ''Złoty środek'' to chyba najlepsze wyjście.
:P

jaworzyna
05-05-2006, 13:48
Sloneczka czemu milczycie? Taka piekna wiosna, zapewne i Wasze SLonka juz piekniejsze i bardziej dopracowane, przyslijcie jakies fotki!
wiosennie pozdrawiam 8)

sylvia1
01-06-2006, 13:44
shjago to ja sie ładnie przypominam o obiecane zaprosiny :D jesli by to było mozliwe...

jaworzyna
08-06-2006, 09:05
Shago chyba nie chce nam pokazać swojego 'Słońca' :(
Shago...my tak ładnie z Sylwią prosimy !!! :oops:
:wink:

sylvia1
25-08-2006, 16:47
wątek słoneczek zginał... :(
u mnie w przyszłym tygodniu wylewamy strop słoneczka...
jednak schody będą ze spocznikiem tak jak to opisał ktoś wczesniej...
i co nikt więcej słoneczka nie buduje? :)

bea & paweł
22-01-2007, 11:02
Jak narazie jesteśmy zdecydowani na kupno tego projektu ze strony www.e-projektydomow.pl

PDJ 0099 (słoneczko) = SŁONECZKO (http://e-projektydomow.pl/projekt/52)

Założenia:
- mały, skromny
- niepodpiwniczony
- z 1stn. garażem
- kuchnia oddzielna
- z użytkowym poddaszem, ale z możliwośćią zrezygnowania z okien dachowych
- mały koszt budowy (co chyba najważniejsze...) z możliwością upiększania go w przyszłości, jak będą fundusze i chęci...

Pytanie: czy jest ktoś na forum tak samo bardzo oczarowany tym domem, jak my?

Mały
25-02-2007, 18:28
Mi wpadł w oko PDJ-0461 - ale w zdecydowanie innych kolorach, no i z likwidacją jednego okna na tyłach budynku , żeby uzyskać dwa takie same pokoje dla dzieciaków.

sylvia1
25-02-2007, 21:21
witaj
tak naprawdę to projekt jest z pracowni horyzont (i tam koszt zakupu projektu to 1300)
a tu ma swój wątek
wątek słoneczko z horyzontu (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=3696&highlight=s%B3oneczko)
a dużo zdjęć z budowy tego domku znajdziesz w moim dzienniku (link w podpisie)

pozdrawiam Sylvia

PS: słuszny wybór :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

ciaszka
27-02-2007, 18:07
Pozdrawiam wszystkich budujących Słoneczko.
Obserwuję ten wątek od chwili jego narodzin. Też żałuję ,że nie jest popularny :P
Rekompensuję to sobie odwiedzając dziennik budowy Sylvia1.
Jestem na etapie rozmów z pracownią. Nie wiem czy kupować gotowy projekt w stanie w jakim jest proponowany i w ramach adaptacji dokonywać przeróbek czy nalegać już teraz na zmiany.
Jestem zdecydowana na lustrzane odbicie wersji C : z podwójnym garażem.
Nie wiem o ile ścianka kolankowa zwiększy powierzchnię użytkową . Chcę się załapać na kredyt z dopłatą .
Domek bardzo mi się podoba szczególnie ze zmianami jakie wprowadził Boowa i Sylvia1
Pozdrawiam i życzę powodzenia :P

bea & paweł
13-03-2007, 13:11
Dziękuję!!!

sylvia1
13-03-2007, 21:38
ciaszka bardzo mi miło, że czytasz mój dziennik :D zapraszam do komentarzy... wiem że w paru wątkach trafiłam na nicki z takim samym avatarkiem więc słoneczko znowu zyskuje swoją popularność :) co do powierzchni to z 118 m2 robi się 139 (ale bez powierzchni nad garażem bo ja mam wersję bez)

Coobah
14-03-2007, 06:13
trafiłaś także na mój avatarek :)

Coobah
14-03-2007, 16:53
Ja zaczynam budować Słoneczko w wersji z podwójnym garażem i w odbiciu lustrzanym. Kilka zmian wprowadzamy, żeby zwiększyć funkcjonalnosc domku...
W tym tygodniu kopareczka wykopie fundament, a w nastepnym gruszka wyleje do niego beto :)

DONKK
25-04-2007, 19:46
Witam
Ja zaczynam budowę słoneczka w czerwcu z podwójnym garażem niedaleko Torunia, może znajdzie się kilka osób które również w tym roku reazlizują ten projekt powymieniamy sie informacjami.

Coobah
26-04-2007, 00:21
Witam
Ja zaczynam budowę słoneczka w czerwcu z podwójnym garażem niedaleko Torunia, może znajdzie się kilka osób które również w tym roku reazlizują ten projekt powymieniamy sie informacjami.

ja aktualnie jestem na etapie wylanych ław fundamentowych i wsypywania piachu do wnętrza fundamentów....
Możliwe, że w piątek bedzie lana płyta...

sylvia1
26-04-2007, 08:42
a u nas wylewki

mapan
26-04-2007, 22:42
Witam, jak tylko dostaniemy decyzję o pozwoleniu na budowę (btw co za idiota wymyślił wyłączanie gruntu z produkcji rolnej, o czym dowiadujemy się jak odrzucą wniosek o pozwolenie??) ruszamy z robotą. Mam nadzieję w tym sezonie po leku zrobić stan zero. Póki co woda , prąd i buda na działce. Jest przynajmniej gdzie zrobić grilka :).

Ania_O
27-04-2007, 15:12
Witam wszystkich budujących Słoneczka.
My w Słoneczku mieszkamy od ponad dwóch lat - od grudnia 2004. Zakochałam się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
-podniesienie ściany kolankowej (bez tego pokoje na górze to straszne klitki)
-połączenie łazienki na dole z WC i wejście od korytarza - powstała bardzo wygodna łazienka.
-otwarta kuchnia - żałuję.
-wyjście na taras z boku domu.
-na górze dodaliśmy podest nad schodami - bez tego korytarz byłby strasznie mały - trudno by było nawet rozłożyć schody na strych.
Co bym zrobiła teraz - gdybym mogła:
zamknięta kuchnia!!! podczas gotowania albo śmierdzi albo wyciąg hałasuje, nawet cicha zmywarka przeszkadza nam w oglądaniu tv.
zmieniony bieg schodów + spocznik. (zabiegowe są bardzo niewygodne - jeszcze teraz - po przeszło dwóch latach nie zejdę po nich nie patrząc pod nogi).
spiżarka pod schodami - wtedy większa kuchnia.
garaż cofnięty do tyłu domu - przez co wejście do pokoju nad garażem z jednej sypialni, a nie z łazienki (tak mam teraz, dlatego służy tylko jako graciarnia - a przecież mogła być taka piękna garderoba).
Większe okna na górze - te z projektu są bardzo małe.
I jeszcze jedna uwaga. Ten dom jest bardzo głośny: kiedy ogląda się tv w salonie, to na górze w pokojach przy otwartych drzwiach słychać głośniej niż na dole!!! Bardzo mnie to denerwuje.
Wiatrołap jest stanowczo za mały.
Pokój na dole też jest bardzo mały - skromny jednoosobowy.
Pozdrawiam wszystkich
Ania

mapan
27-04-2007, 18:54
ale czy zamknięcie kuchni jeszcze bardziej nie zmniejszy optycznie salonu?

DONKK
03-05-2007, 16:14
Dzięki Aniu za tak szeroki opis zmian, właśnie zmieniliśmy z żoną opinię co do otwartej kuchni na jednak zamkniętą, gdyż wielu znajomych nam tak radziło (i Ty jako użytkownik tego konkretnego domu ) to przesądziło sprawę. 1)Ja zmieniam schody z zabiegowych na takie ze spocznikiem. 2)Łączę standardowo :) łazienkę na dole z wc, i zastanawiam się właśnie czy ścianka kolankowa 68 cm to nie za mało....
3)Wyjście na taras będdziemy mieli z boku domu, 4) Garaż będzie cofnięty i wydłużony z osobnym dachem 5) U góry powiększyliśmy okna.
pzdr

sylvia1
04-05-2007, 14:10
Ania dzięki za opis ja mam
-otwartą kuchnię,
-schody ze spocznikiem i zamienionym biegiem,
-większe okna na górze (a i tak za mało powiększyliśmy),
-powiększony wiatrołap,
-połączone łazienki na dole...
-zmieniony dach nad tarasem
-między dwoma pokojami na górze wykroiliśmy garderobę wokół komina



zmartwiłaś mnie tym hałasem a z czego budowaliście może to wina ścian?

Donkk : powiekszcie do 150x150 cm my mamy 120x150 i to troszkę za mało...

warto zrobić doświetlenie klatki schodowej w postaci okienka pod wieńcem stropowym lub między wieńcami... my nie zrobiliśmy i żałujemy no i dołożyć okienka w szczytach na strychu bo tam wychodzi śliczny strych :roll:

DONKK
04-05-2007, 14:49
Witaj sylvia1
Właśnie mam zmienione okna na 120x150 i mówisz że to za mało :roll: sam już nie wiem, 150x150 wydają mi się takie wielkie w tej ścianie szczytowej, zobaczę jeszcze. Mam też dołożone okienko na klatce schodowej, widziałem na zdjęciu że ktoś miał tak zrobione. Sylvia1 mam pytanko czy jak zamawiałaś więźbę to zamawiałaś wymiary dokładnie tak jak są w projekcie czy dodawałaś coś więcej, tak w razie czego?
pzdr

sylvia1
04-05-2007, 15:33
domawiałam ze względu na daszek nad tarasem
a okna w pokojach na górze wyglądają tak (też mam 120 x150 i zrezygnowałam z dachowych):

http://img245.imageshack.us/img245/3861/img9316lx2.th.jpg (http://img245.imageshack.us/my.php?image=img9316lx2.jpg)

Z zewnątrz ale mam dołożone okno w kuchni:


http://img442.imageshack.us/img442/315/img8986ze7.th.jpg (http://img442.imageshack.us/my.php?image=img8986ze7.jpg)

DONKK
10-05-2007, 12:01
Wielkie dzięki sylvia1 ja też zrezygnowałem z dachowych i skoro można to zdecyduję się na 150x150. A jak wg twojej opinii ścianka kolankowa jest dobrej wysokości ? Byłem niedawno u kolegi i w pierwotnej wersji projektu też miał ściankę kolankową na 2 pustaki + wieniec, ale murarz mu zaproponował podwyższenie o 1 pustak, że to będzie niedużym kosztem a doda dużo więcej miejsca. I mam teraz dylemat.
pzdr

sylvia1
10-05-2007, 16:03
Donkk nam taka ścianka pasuje ale znam osoby dla których to za mało jednak trzeba zwrócić uwagę coby potem dach ładnie wyglądał z domem

bez ścianki słoneczko wygląda jak taka przyduszona chatynka, ze ścianką 2 pustaki + wieniec + murłata wygląda o niebo lepiej ale ten daszek nad wejściem za wysoko wypada. :-?

wybór należy do Ciebie

DONKK
13-05-2007, 13:25
Masz racje Sylvia, zdecydowaliśmy z żoną że nie zmieniamy tej ścianki kolankowej żeby nie zaburzyć zewnętrznej proporcji domu. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie więźby, byłem wczoraj w tartaku i gościu mi powiedział ze nie zrobi mi deski kalenicowej 6x25 długa 13,10 w jednym kawałku a co najwyżej w dwóch albo trzech. Nie wiem czy tak może być, czy można je łączyć, a wy jak mieliście? W ogóle to się dziwił czemu taka decha aż 25cm, że pierwsze słyszy że ktoś tyle daje, ja tam się nie znam i w poniedziałek jeszcze pojade do innego tartaku.
Ogólnie to mam info od architekta, że będę miał pozwolenie na budowę za 2 tygodnie, hip hip hurra....
pzdr

oleniek
05-11-2007, 21:19
Witajcie
Zainteresowałam się projektem słoneczko

i tak sobie myślę, że może tak jakąś galerię tu zrobić? , pochwalilibyście się domkami ,a osoby postronne by popodziwiały :D

mapan
06-11-2007, 08:13
można, jednak jedna galeria już istnieje na stronie horyzontu:
http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=galeria

oleniek
06-11-2007, 08:36
Dzięki
byłam na tej stronie, ale znalazłam tylko jedno słoneczko, dopiero teraz zauważyłam zakładkę, i to że jest ich więcej :D

oleniek
06-11-2007, 12:20
A czy ma ktoś na poddaszu tylko dwa pokoje tyle że większe?
i na ile wysoki jest stryszek dostępny z górnej łazienki? mógłby pełnić funkcję suszarni?

mapan
06-11-2007, 14:27
jeśli projekt jest ze ścianką kolankową, to spokojnie zrobisz tam pralnię i suszarnię (taką realizację oglądałem pod wrocławiem). Pokoje na górze są wystarczająco duże jak dla mnie, więc robienie z 3 pokoi dwóch, mija się z celem Ale połączyć można. Sporo osób idzie w przeciwnym kierunku (z dwóch pokoi wydzielają jeszcze garderobę.

oleniek
08-11-2007, 09:14
Szukam budującego słoneczko z garażowym dachem będącym przedłużeniem dachu domu (słoneczko wersja a nr 11 w galerii na stronie horyzontu) jest tu może na forum?

p_piatek
04-12-2007, 20:50
Witam,
W dniu dzisiejszym dokonaliśmy zakupu słoneczka :D Jesteśmy z Wrocławia budujemy w okolicach Świdnicy...mozę jest ktoś z okolić Wrocławia kto mógłby pochwalić się swoim Słoneczkiem i spostrzezeniami..pozdrawiamy

olusicka
11-04-2008, 16:39
Witam, zastanawiam się (i to dość poważnie) nad budową tego domku, czy mogłabym prosić o jakieś fotki? np. z budowy albo i wnętrza?

olusicka
11-04-2008, 16:39
acha, mój mail to [email protected]

rymcymcym
17-06-2008, 19:05
a ja widzę ten projekt tak

http://twojezdjecie.pl/pliki/d27778e6a6750d980555d15d93fed665.jpg

1- wiatrołap powiększony schody po prawej na górę

2- schowek pod schodami wyjdzie większy niż spiżarnia

3- kuchnia będzie duzo większa

4- typowo łazienka zostanie połączona

co otym sądzicie? wiem że może się wydawać dziwne że schody będą w wiatrołapie ale tak mi jest wygodniej

no i zmieni się układ na poddaszu

http://twojezdjecie.pl/pliki/eaab42899393d29836f2ecea4f7bc365.jpg

mapan
18-06-2008, 09:27
uwag mam kilka. Zmniejszenie salonu na dole kosztem kuchni wg mnie jest dużym błędem. Kuchnia osiąga prawie wielkość salonu. Mam stan surowy zamknięty i zdecydowaliśmy sie wbrew wcześniejszym planom na pozostawienie kuchni otwartej z tego względu, że salon jest po prostu mały, a połączenie go z kuchnią optycznie go powiększa. Nie wyobrażam sobie np zejścia w nocy do kuchni po szklankę wody przez wiatrołapy, hole itd. Wysokość schodów także uniemożliwia wykonanie stropu nad pierwszym biegiem schodowym (początkiem schodów) tak aby możliwe było powiększenie dodatkowo pokoju. Wg mnie pokoje na górze są wystarczające jeśli to jest projekt ze ściana kolankową.

rymcymcym
18-06-2008, 14:34
salon 30 m2 wcale nie jest mały a kuchnie chcę powiększyć do 15m2 no i końiecznie musi być zamknięta dla mnie to bardziej komfortowe( to wciecie w salon poprostu nie wiem jak jest z długościami ścian aby sobie to policzyć) dlatego te schody a schowek pod nimi i drugi aspekt że wejście na górę będzie osobno, a co do szklanki wody to mam sypialnie na dole ( to dzieciaki maja ganiać po schodach a nie ja :D )
a co do góry to narazie nie mam koncepcji bo i tak tam chcę tylko 2 pokoje zrobić to było tylko teoretycznie narysowane


a takie schody mi chodzą po głowie
http://twojezdjecie.pl/pliki/aa29caf4964025378c605263ebeee828.jpg

a tak to widze w słoneczku czekam na opinie
http://twojezdjecie.pl/pliki/66ee3435a8e477b0abee7b10346ab680.jpg

a co do góry to narazie nie mam koncepcji bo i tak tam chcę tylko 2 pokoje zrobić to było tylko teoretycznie narysowane

rymcymcym
18-06-2008, 15:20
a to kilka fotek tych którzy już zbudowali ale zastosowali ciekawe zmiany

tu jest fajny wykusz w kuchni tylko ciekawe jak są rozstawione meble w kuchni
http://twojezdjecie.pl/pliki/d71bae3039b7b31dd727497eec4bdc51.jpg

a to reszta

http://twojezdjecie.pl/pliki/7950780aeeb5977f701ecc78f4c0a72a.jpg

http://twojezdjecie.pl/pliki/1c777fb81c1a974ca2171c320a62aa18.jpg

http://twojezdjecie.pl/pliki/df10a5a06bf8647b56005edb57e2ccc3.jpg

ciaszka
22-06-2008, 12:15
rymcymcym, nie zmniejszaj salonu kosztem kuchni. Salon na prawdę nie jest duży,chyba ,że zrezygnujesz z kominka. Na styk zmieścisz w nim komplet wypoczynkowy i TV. Ja już mam problem , ponieważ w salonie chcę mieć stół z krzesłami co powoduje ,że nie ma dobrego miejsca dla TV . Kuchnia moim zdaniem jest akuratna. Nie mała i nie duża.

rymcymcym
25-06-2008, 15:57
rymcymcym, nie zmniejszaj salonu kosztem kuchni. Salon na prawdę nie jest duży,chyba ,że zrezygnujesz z kominka. Na styk zmieścisz w nim komplet wypoczynkowy i TV. Ja już mam problem , ponieważ w salonie chcę mieć stół z krzesłami co powoduje ,że nie ma dobrego miejsca dla TV . Kuchnia moim zdaniem jest akuratna. Nie mała i nie duża

to była tylko teoria ze zmiejszeniem salonu, i chyba od tego już całkiem odejdę w kuchni nie będzie spiżarki ( będzie pod schodami pogłębiona jak w projekcie w49.12 robią) i z kuchni będzie blisko, kominka nie robię nie jest praktyczny (ale uroku daje dużo) też nie wiem jak w takim układzie będzie stał stół ( zobaczymy) ale co napewno przesunę to wiatrołap) co o tym myślisz?

krzys_i_aga
16-07-2008, 10:12
Witam !
Zastanawiam się nad robieniem ścianki kolankowej, jak wyglądają pokoje bez ścianki. Można o jakieś zdjęcia ? Generalnie nie zależy mi na dużych pokojach na górze.
- Kuchnia na pewno będzie zamknięta,
- Łazienka na dole połączona.
- schody drewniane wejście na schody od strony ścianki wiatrołapu,
- zmniejszenie ścianki od holu (przez puszczenie na niej krótszej części schodów),
- taras z tyłu powiększony 30 m2,
- powiększenie okna w kuchni do takiego jak w salonie,
- rezygnacja z części okien dachowych,
- powiększenie okien na ścianach bocznych piętro.
- powiększenie kuchni kosztem spiżarki,
Czekam na konstruktywne rady !

ciaszka
21-07-2008, 22:04
rymcymcym uważam ,że warto mieć większy wiatrołap. Zatem jestem za powiększeniem. Kominek w salonie zajmuje sporo miejsca. Ja jeszcze go nie mam , mimo to zarezerwowane miejsce mniej więcej daje obraz całości. Można bez niego się obejść . To już decyzja indywidualna. Ja chcę mieć kominek w salonie chyba bardziej niż stół.
krzys i aga, jeśli można kilka wtrąceń z własnych doświadczeń : powiększenie okien i owszem bardzo dobry pomysł. Co do tarasu, ja mam 30 metrów i nie wydaje mi się za duży. Może kiedyś tak jak Sylvia1 wyciągnę go bardziej w stronę ogrodu. Ja mam schody wylewane a pod nimi mini- piwniczka. Na pewno zdecydowanie ładnej wyglądałyby drewniane.Łazienka na dole nawet po połączeniu nie jest za duża. Nie wyobrażam sobie gdybym została przy wersji jaką zakłada projekt. W kuchni przydaje się spiżarka a skoro chcecie z niej zrezygnować zwróćcie uwagę na komin. Lepiej przesunąć go w kąt.Pokoje bez ścianki kolankowej są w galerii zdjęć na stronie pracowni projektowej.

Asyenna
25-08-2008, 10:43
Witajcie,
dołączam do grona budowniczych Słoneczka. My jak na razie to jesteśmy na etapie wyboru projektu ale jesteśmy już na Słoneczko zdecydowani. W sumie to zaczęliśmy od projektu a nie od kupna działki (jeszcze nie mamy pieniędzy na działkę -ale będą) ale w końcu trzeba wiedzieć co się chce zbudować. :D
Czekam na wszelkie wasze sugestie. Przeczytałam cały wątek i czytam słoneczkowe dzienniki.
Pozdrawiam wszystkich. :D

krzys_i_aga
25-08-2008, 11:03
Witajcie,
dołączam do grona budowniczych Słoneczka. My jak na razie to jesteśmy na etapie wyboru projektu ale jesteśmy już na Słoneczko zdecydowani. W sumie to zaczęliśmy od projektu a nie od kupna działki (jeszcze nie mamy pieniędzy na działkę -ale będą) ale w końcu trzeba wiedzieć co się chce zbudować. :D
Czekam na wszelkie wasze sugestie. Przeczytałam cały wątek i czytam słoneczkowe dzienniki.
Pozdrawiam wszystkich. :D

Nie zaczynał bym od zakupu projektu ale właśnie od zakupu działki.
Podam dwa ważne powody.
1. Będziecie musieli kupić działkę pod projekt a nie odwrotnie (wymiary działki, umiejscowienie okien),
2. Warunki zabudowy mogą nie dopuszczać budowy domu np:. z takim kątem nachylenia dachu dachu itp.

Projekt zawsze zdążycie kupić a w między czasie może Wam się spodobać coś innego.
Pozdrawiam !

Asyenna
25-08-2008, 11:30
krzys_i_aga dzięki za rady, ale nie jesteśmy aż tak bezmyślni. Owszem z pośród wielu projektów spodobało nam się jak na razie najbardziej słoneczko ale jeszcze go nie kupujemy -nie ma obaw. :D
Ale tak czy inaczej swój typ już mamy -chodziło mi o to że trzeba mieć koncepcję co i jak chce się mieć w domku jak i na zewnątrz. :D

sylvia1
23-10-2008, 14:40
i jak słoneczkowicze?
my już ponad rok mieszkamy niektóre rzeczy bym teraz inaczej zrobiła ale wyboru projektu generalnie nie żałuje... Każdy odwiedzający dziwi się, że z zewn domek niepozorny a w środku tak dużo przestrzeni (ale to dzięki otwarciu kuchni na salon). Wiatrołap koniecznie powiększajcie bo ten co jest w projekcie to jakiś lilipuci... My powiększyliśmy i kosztem przedpokoju (ma ściankę równo z ta między kotłownia a łazienką) i kosztem kotłowni (ale tylko o 0,5 m)...

marmag
26-01-2009, 09:21
Witajcie "słoneczkowicze",

Wraz z małżowinką zakochaliśmy się w tym projekcie od pierwszego spojrzenia i decyzja zapadła będzie "Słoneczko" - nieco zmodyfikowane - odbicie lustrzane ze ścianką kolankową>

Macie sporo doświadczeń z projektem, który wpadł nam w oko. Nie ukrywam, że to co poniżej to jest podpatrzone na budowach i w necie, jednak chciałbym Was zapytać co sądzicie na podstawie swoich doświadczeń o tych zmianach, które planuję wprowadzić do projektu.

Liczę na wszelkie uwagi, jestem na takim etapie że wszystko jeszcze można zmienić.

Nasza wizja parteru: rezygnacja ze spiżarni (będzie w zagłębieniu pod schodami), przesunięty komin w kuchni, przesunięty komin w pokoju (z czyszczakiem na zewnątrz) i kominek w salonie w rogu, zamiast jednego dwa okna (salon i kuchnia), dodane okno przy wyjściu z salonu na ogród, połączona i pomniejszona łazienka na dole, przebudowane pomieszczenie gospodarcze, mocno powiększony wiatrołap i maksymalnie powiększony garaż w którym znajdzie się miejsce na wszelkie ustrojstwa ogrodowe itp.

http://images24.fotosik.pl/318/9c3b4dcc4bb373b3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9c3b4dcc4bb373b3)

Poddasze niemal nie zmienione oprócz rozkładu sprzętów w łazience:

http://images42.fotosik.pl/53/cf5e86c571d5549em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cf5e86c571d5549e)

narysowałem też jak po zmianach powinny wyglądać elewacje:

http://images43.fotosik.pl/53/6ab6328d02bd66d1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6ab6328d02bd66d1)

http://images31.fotosik.pl/445/beecf03d1aaa082bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=beecf03d1aaa082b)

http://images31.fotosik.pl/445/c471d38499ecc357m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c471d38499ecc357)

http://images49.fotosik.pl/53/4125f87a47019428m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4125f87a47019428)

marmag
28-01-2009, 19:13
Ula, la jaki ruch w temacie. :o

Po kolei proszę i nie przekrzykiwać się :D

mapan
28-01-2009, 22:31
Wiele zależy od Waszych potrzeb, które tylko Wy znacie. Jaką kotłownię będziecie mieli? Jak na ekogroszek to za mała, jak na gaz to za duża :). Warto mieć większą łazienkę na dole kosztem kotłowni. Ja dodałem tylko jedno okno w salonie od strony ogrodu i jest wystarczająco doświetlony pokój. Kolejne dodatkowe okno w ścianie szczytowej spowoduje, że salon będzie jeszcze mniej ustawny. Bardzo mi zależało, żeby telewizor nie był na tej samej ścianie co kominek. Połączyliśmy kuchnię z salonem, jak na domek to sam salon jest troszkę maławy, a po połączeniu z kuchnią zyskuje się dodatkową przestrzeń. Projektowe rozwiązanie wejścia do kuchni jest mocno poronine. Na piętrze warto wygospodarować garderobę między pokojami nr 2 i 3. Rozwiązanie pralni za łazienką to dobry pomysł.

marmag
28-01-2009, 22:48
Jaką kotłownię będziecie mieli?

Pompa ciepła


Połączyliśmy kuchnię z salonem,

zapomniałem tego wrysować - nie wyobrażam sobie, żeby miało być inaczej


Kolejne dodatkowe okno w ścianie szczytowej spowoduje, że salon będzie jeszcze mniej ustawny

hmm, słuszna uwaga w pogoni za światłem zupełnie o tym zapomniałem, dla TV miejsce zrobił kominek uciekając do kąta, wielkość salonu też spędza mi sen z powiek, chociaż żonka nie bez racji mnie przekonuje, że w domku będzie tylko salon, a nie jak w mieszkaniu kilka funkcji jednego pomieszczenia.



pikne dzięki za uwagi, mam nadzieję, że nie będą one jedyne :wink:

sima74
14-04-2009, 21:36
witam
czy ktoś z forumowiczów buduje słoneczko na podkarpaciu?

krasnalek
19-04-2009, 16:10
Witam.
Trochę późno trafiłem na to forum - domek skończyłem i od sierpnia zeszłego roku już mieszkam. Widzę tu wiele ciekawych rozwiązań, które myślę, że uprościłyby mi etap budowy, a tak z żoną sami dostosowaliśmy domek do naszych potrzeb. To co nas zaskoczyło już na etapie budowy, to bardzo duża przestrzeń w tym domu. Zmiany wprowadzone przez nas do tego projektu (projekt w wersji C (ściana kolankowa i garaż dwustanowiskowy)):

1. Doprojektowana piwnica (ogrzewanie piec na pellets - więc w piwnicy jest kotłownia, skład opału i jeszcze starczyło miejsca na klasyczną piwnicę, dzięki czemu mogłem zrezygnować ze spiżarni oraz pomieszczenie, które miało być siłownią, a ostatecznie jest biblioteczką). Piwnica jest całkowicie schowana pod ziemią - niewielkie okienka w studzienkach doświetleniowych. Drzwi do piwnicy znajdują się na dole, dzięki czemu nie psują ogólnego wrażenia salonu. Powietrze do kotłowni doprowadzone rurą z zewnątrz - podobną jak powietrze do kominka
2. Rezygnacja z spiżarni, dzięki czemu w kuchni jest dość wygodnie.
3. Połączenie salonu z kuchnią
4. Rezygnacja z połączenia garażu z domem, a w miejscu przewidzianym na kotłownię/pomieszczenie gospodarcze znajduje się mały pokoik ("gabinet" - miejsce na komputer itp.). Aby nie trzeba było za każdym razem otwierać wjazdu do garażu, gdy wchodzi się tam po jakiś drobiazg są drzwi do garażu od podwórka.
5. Rezygnacja z komina wentylacyjnego w kuchni - obieg powietrza jest wymuszony rekuperatorem.
6. Rezygnacja z daszku nad wyjściem na taras dzięki czemu w pokoju nad salonem jest podwójne okno dachowe (to duży pokój, który u mnie jest położony od północno-wschodniej strony i bez tego byłby za ciemny).
7. Połączenie wc z łazienką na dole i likwidacja przejścia z pokoju do łazienki
8. Niewielkie wydłużenie dachu poza obrysy budynku, dzięki czemu domek pomimo ściany kolankowej nie wygląda niezgrabnie.

Ponadto w czasie budowy wprowadziliśmy dodatkowe zmiany (dobrze, że przy zakupie projektu poprosiłem o zgodę na wszystkie zmiany, jakie tylko przyszły mi na myśl i miałem cierpliwego projektanta/kierownika budowy). Oto te zmiany:

1. Zmiany dotyczące technologii, w której wykonany jest strop. Po pierwsze typ terivy, która była na projekcie musiałbym ściągać z daleka, a blisko mam producenta trochę starszego typu terivy, u którego wynegocjowałem niezłą cenę. Starsza technologia nie pozwala na produkcję tak długich belek, jak te, które były potrzebne w salonie/kuchni, tak się trzeba było ułożyć belki "w drugą stronę", a w miejscu, gdzie na projekcie jest ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jest kolumna z podciągiem podtrzymujące strop. Kolumna i podciąg stanowią optyczną granicę pomiędzy salonem, kuchnią i schodami. Ponadto w podciągu zamontowaliśmy lampki (na systemie linowym) - akurat nad stołem.
2. Belka kątowa, na której opiera się dach garażu od strony podwórka - ta sama historia co z terivą - daleko producent, co ściąganie belki czyniło zupełnie nieopłacalnym. Zastosowaliśmy bardziej tradycyjną metodę - po prostu ściana jest nieco wyższa i strop opiera się na niej, a nie na belce kątowej. Spowodowało to niestety konieczność niewielkiego zmniejszenia okna szczytowego w jednym z pokoi na piętrze. Poza tym spowodowało niespodziewany bonus:
3. Przez cały czas budowy (w stanie surowym) zastanawialiśmy się jak zagospodarować stryszek nad garażem. Po wybudowaniu okazało się, że pomieszczenie to jest duże - garaż dwustanowiskowy ma około 34 m2, a dzięki belce kątowej pomieszczenie nad garażem ma dokładnie taką samą podłogę. Ponadto ściana kolankowa, która jest z przodu budynku powoduje dodatkowe powiększenie miejsca - jest to największe pomieszczenie na piętrze. Zdecydowaliśmy się na wygospodarowanie korytarza kosztem łazienki i jednego z pokoi, dzięki czemu mamy dużą, ładną sypialnię z wejściem z korytarza i z łazienki. Tylko drzwi są nieco węższe niż w innych pomieszczeniach, ponieważ nie zmieściły się "90".
4. Ściana kolankowa powoduje, że między jętkami a kalenicą jest sporo miejsca - wystarczająco by mogła swobodnie stanąć nawet wysoka osoba. Tak więc na jętkach położyliśmy podłogę, a ocieplenie poszło po krokwiach aż do kalenicy. Dzięki temu jest tam całkiem spory, nieogrzewany, ale ocieplony strych. Idealne miejsce na rekuperator, zbiornik wyrównawczy do instalacji CO i wszystko, co zwykle trzyma się na strychu (byle lekkie, cięższe rzeczy trafiają do piwnicy). Schody strychowe chowane w suficie
5. Wyłaz dachowy dla kominiarza. Z zewnątrz praktycznie niewidoczny (znajduje się za kominem), za to świetnie oświetla strych.

I w końcu zmiany, które rozważaliśmy, ale sobie "odpuściliśmy":

1. Przesunięcie kominka do rogu - marginalizacja położenia kominka nie pozwoliłaby na grawitacyjne rozprowadzenie ciepła do zbyt wielu pomieszczeń. Ponadto dzięki kominkowi powstał kąt, w którym upchnęliśmy telewizor, tak, że jest doskonale widoczny z każdego miejsca salonu/kuchni, a jednocześnie nie stanowi centralnego punktu (kominek jest ozdobą salonu, a telewizor nie) - z reguły jest wyłączony i w kącie nie przeszkadza... Jednego czego czasem trochę żałuję, to nie wprowadzenie na etapie budowy ścian nośnych otworu w ścianie na kominek (takiego jak na drzwi - komin znajduje się po drugiej stronie ściany i pozwoliłoby to na większe schowanie kominka w ścianie, ale i tak dobrze, bo gdyby komin był po stronie salonu, to kominek stałby na jego środku). A czyszczak od komina mam w piwnicy - więc upadł argument z wyprowadzeniem go z pokoju
2. Okno dachowe nad schodami - o rezygnacji zdecydowało zastawianie się jak takie okno umyć... Na szczęście przy schodach otwartych na salon i przeszklonych drzwiach na piętrze schody wcale nie są "ciemne" i okno to jest całkowicie zbędne.

Wszystkich znudzonych długaśnym wywodem przepraszam

ciaszka
25-04-2009, 15:24
:lol: :lol: :lol: nie zmęczyłeś za to pobudziłeś wyobraźnię . Może w wolnej chwili wrzucisz kilka fotek. Jak ci się mieszka w Słoneczku ?

krasnalek
25-04-2009, 19:07
Mieszka się super.
Kilka fotek z domku (niestety nie wszystko da się uwiecznić na zdjęciu).

Domek en face (jeszcze nadal jest piach - na polbruk trochę muszę poczekać, w trakcie budowy były pilniejsze powody wydawania pieniędzy. Wyłazu kominiarskiego nie widać bo jest za kominem):
http://img128.imageshack.us/img128/504/dscn5848.jpg (http://img128.imageshack.us/my.php?image=dscn5848.jpg)

i z przeciwnej strony (widać dodatkowe drzwi do garażu, taras i dodatkowe okno dachowe zamiast daszku):
http://img228.imageshack.us/img228/6400/dscn5842.jpg (http://img228.imageshack.us/my.php?image=dscn5842.jpg)

Lekko z boku (widać pomniejszone okno w pokoju na górze - z powodu wyżej położonego dachu garażu, a także większe okno nad garażem - w końcu jest tam sypialnia, a nie strych):
http://img168.imageshack.us/img168/1203/dscn5845.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=dscn5845.jpg)


a to dwie fotki ze środka - kuchnia otwarta na salon - zdjęcie zrobione z salonu (widać na nim między innymi podciąg oddzielający optycznie część kuchenną od salonu, a jednocześnie nie ograniczający przestrzeni):
http://img159.imageshack.us/img159/7347/dscn5648.jpg (http://img159.imageshack.us/my.php?image=dscn5648.jpg)

i na koniec kominek na środku ściany, a telewizor w rogu (skoro już musi być, to niech będzie, ale w rogu, a nie w centralnym miejscu salonu):
http://img235.imageshack.us/img235/9805/dscn5765.jpg (http://img235.imageshack.us/my.php?image=dscn5765.jpg)


Pozdrawiam wszystkich "słoneczkowiczów"

ciaszka
30-04-2009, 11:04
Dzięki za zdjęcia , udał wał wam się domek :P. Ładnie położony przy lesie . Bardzo ładnie prezentują się okna na przedniej elewacji . Dobry mieliście pomysł z wyjściem z garażu na podwórko . Kto go nie ma na pewno żałuje ( na przykład ja :wow:). Stryszek nad garażem aż grzech byłoby nie wykorzystać. Wychodzi z niego w sumie najfajniejszy pokój na górze.
Kuchnia też wyszła całkiem duża po rezygnacji z komina wentylacyjnego. Nawet stół się zmieścił , no proszę .
Widzę ,że przy oknach masz skrzynki do rolet podobnie jak ja :P . Niestety moi tynkarze nie spisali się przy ich obróbce.
Piękny domek w ciepłych kolorkach . Gratuluję i pozdrawiam.

krasnalek
03-06-2009, 20:49
Wielkie dzięki. Też mi się podoba, ale racze nie jestem obiektywny :D
Nareszcie położony polbruk... Za to wrzucam zdjęcie, które wydaje mi się, że pokazuje urok "Słoneczka" i zachęca trochę do poeksperymentowania z kolorami (myślę, że jeszcze nabierze uroku jak się skarpa wokół domu zazieleni...)

http://img364.imageshack.us/img364/5403/dscn5961.jpg (http://img364.imageshack.us/i/dscn5961.jpg/)

p_piatek
07-06-2009, 10:43
Witam, wszystkie słoneczka temat troszkę podupadł...wszyscy raczej zajęci budową... ;-) my na dzień dzisiejszy usiłujemy uporac się z pokryciem dachu, okna powinny dojechac za ok. 2tyg łącznie z drzwiami..aaaa i ścianki działowe juz są..
pozdrawiam

mw1976
09-03-2010, 13:55
Witam słoneczkowców! Ja również upodobałem sobie ten projekt :) Dziwię się, że tak mało informacji na forum jest o tym domku, mało osób go buduje. Przecież to bardzo fajny dom, prosty i tani w budowie, ładny (ale o gustach się nie dyskutuje) oraz funkcjonalny.

Ogromna prośba, a raczej kilka. Co można zmienić, ulepszyć w projekcie? Ja planuję powiększenie okien od południa, dodanie okna w spiżarni, poszerzenie garażu.

Kolejna prośba: zdjęcia z realizacji, dużo zdjęć :) I wszelkie uwagi, pomysły, trudności, itp.

Pewnie przyjdzie kiedyś czas, że wproszę się do kogoś na budowę Słoneczka. Nie ma to jak na swoje własne oczy przekonać się czy garaż 20m2 jest za mały czy w sam raz. Podobnie inne pomieszczenia.

sylvia1
25-03-2010, 19:16
zerknij do mojego dziennika tez budowałam słoneczko

krzys_i_aga
13-05-2010, 12:22
Zapraszam do mojego Słoneczka.

kasia1981
22-05-2010, 21:39
witam
budujemy słoneczko etap deweloperski. nasze zmiany to rezygnacja z okien dachowych poza lazienką. w pokoju na wprost łazienki lukarna. pozostale pokoje sa od południa i powiększyliśmy okna. garaż szerszy o 1 metr. kuchnia- ściana przesunięta o 60 cm w stronę salonu i zamknięta. brak spiżarni- będzie pod schodami. zadaszony taras na całej długości domu taki w stylu z westernów i pow 32 m i daszek z tyłu garażu na drewno. mamy kominek i uważam że miejsca wystarczy bo nie będzie tv w salonie.

mw1976
09-06-2010, 15:42
Zapraszam do mojego Słoneczka.

Gdzie powstaje Twoje Słoneczko jeśli to nie tajemnica?

krzys_i_aga
17-08-2010, 15:20
Jak wyszły schody zapodaj jakieś foto.