PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urządzić domowy gabinet z pokojem gościnnym?



Szolga
02-10-2011, 20:35
Witam

Potrzebuję porady w urządzeniu pokoju w którym docelowo będzie domowy gabinet z pokojem gościnnym. Pokój jest dość długi(485cm) i wąski(235cm). Okno znajduje się w centrum krótszej ściany. Drzwi zaraz przy jednej z dłuzszych ścian, na którą też się otwierają. Chciałabym w pokoju wydzielić część do pracy biurowej i część gościnną. Pierwszy zamysł był taki, że duże biurko pod całym oknem, pod nim szafki, a obok regały na ksiażki. Bliżej drzwi miałaby być strefa gościnna(kanapa, stolik, komoda itp.) Jednak jest pewien problem. Biurko zasłoniłoby cały kaloryfer, który jest pod oknem i tym samym pokój może być niedogrzany. Czy ktoś może zaproponować mi inne ustawienie pokoju dla tych dwóch stref domowych? Meble nie są jeszcze wybrane, więc można poszaleć ;) Biurko będzie raczej na zamówienie, tylko nie wiem czy robić pod oknem na całą ścianę, czy może jakieś narożne? Wszystkie pomysły mile widziane. Pozdrawiam.

http://i52.tinypic.com/2dhs8x2.jpg

Elfir
02-10-2011, 20:57
jak biurko na zamówienie, to wstaw w blat, na wysokości kaloryfera, kratkę wentylacyjną.

Szolga
03-10-2011, 08:13
Biurko będzie drewniane, więc szkoda chyba robić w nim kratkę... Zresztą taka kratka niezbyt mi się też podoba... Oprócz tego boję się, że biurko pod oknem będzie uniemożliwiało mi dostęp do okna i np. jego mycie.

Salomka
08-10-2011, 22:02
Jak na zamówienie to według mnie tylko biurko narożne.

zdzisiek.b
26-01-2012, 20:50
A nie lepiej przedłużyć parapet i zrobić z niego blat biurka? Jeśli blat będzie oryginalny, to można dokupić lub zamówić jakieś wymyślne nogi, lub odwrotnie - klasyczne nogi + efektowny blat na całości. Pod spodem jakieś kosze na prowadnicach lub szafka na kółkach.

kartonowydom
10-02-2015, 10:12
Ja nie widzę innej racjonalnej opcji niż tą co podałeś. Nie możesz umieścić kaloryfera na innej ścianie? Wiem, że to są dodatkowe koszta, ale poniekąd rozwiązało by sprawę.