PDA

Zobacz pełną wersję : podkładki pod słupy na poddaszu



supernik
03-10-2011, 10:19
Co można zastosować jakio podkłady pod słupy na poddaszu podtrzymujące dach o minimalnych wuymiarach z projektu 16x6 L=60. ??

winiu1
03-10-2011, 18:41
Blacha stalowa 50x50x1cm.

Andrzej Wilhelmi
03-10-2011, 19:18
Zadajesz to samo pytanie w kolejnym wątku. Masz to opisane w projekcie, można również tak jak proponuje "winiu1" natomiast wymiar stopy jest uwarunkowany rodzajem stropu. Można również zamienić słupy drewniane na stalowe. Wszystkie te sprawy należy uzgodnić z kierownikiem budowy. Pozdrawiam.

slawek9000
03-10-2011, 22:31
stosowanie podwalin na stropie żelbetowym nie ma żadnego sensu (poza może łatwiejszym do wykonania połączeniem słupa tak, by nie odleciał razem z dachem przy jakiej wichurze) , natomiast na terivie itp wynalazkach (choć w zasadzie pod słupkiem powinna być wylewka bądź poszerzone żebro rozdzielcze) lepiej imho położyć na płasko ceownik 160 czy 140, i wewnątrz kanału przymocować słupek. Można użyć ceownika UPE wtedy ma ścianki równoległe i jest nieco wygodniej.

winiu1
04-10-2011, 04:53
supernik, rozumie że rozmawiamy o stropie z pustaka.

supernik
04-10-2011, 06:10
Tak rozmawiamy o stropie z pustaków Teriva. Pod słupami są 3 belki dozborjone a pod drugim słupem podciąg. Widziałem wczoraj nażywo podkładki - są to swykłe deski calowe. Na żadna stal tego nie zmieniam bo w projekcie mam drewniane słupy.
Na zdjęciach innych użytkowników mojego projektu ale i innych pod słupami nie było żadnych podkładek, stały na stropie na papie. Dziwne...

winiu1
04-10-2011, 19:00
Jeśli słup wypada na pustaku należy zastosować podwalinę, ale na pewno nie z calówki. Stal z drewnem da się połączyć, płytę z blachy 1cm przykryje każda wylewka

Andrzej Wilhelmi
04-10-2011, 21:53
... Na żadna stal tego nie zmieniam bo w projekcie mam drewniane słupy.
Na zdjęciach innych użytkowników mojego projektu ale i innych pod słupami nie było żadnych podkładek, stały na stropie na papie. Dziwne...

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
To, że inni inwestorzy nie budują zgodnie z projektem nie może być wykładnią dla Twojej inwestycji.
Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.