PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu na żywo! Relacja online 24H!



admin
03-10-2011, 13:40
Prawdziwy fiński drewniany dom modułowy, budowany jest przez firmę FDPL w woj. łódzkim. W ciągu 14 dni roboczych ma powstać dom parterowy o powierzchni 106,70 m2. Portal MuratorDom.pl jest patronem tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Dzięki temu na żywo, w relacji online można podpatrywać postęp prac budowlanych. Oglądajcie, analizujcie, komentujcie! (http://www.budowanazywo.muratordom.pl/?utm_source=Forum&utm_medium=link&utm_content=podstrona&utm_campaign=Budowa%2Bna%2B%C5%BCywo)

beton44
03-10-2011, 15:00
fundament jest już gotowy /godz. 16

chyba jednak był zrobiony wcześniej:stirthepot:

parę dni wypada dołożyć

lesz
03-10-2011, 19:58
ciekawe, warto będzie raz po raz zajrzeć - ale powinniście robić stop-klatki co np. 15 min i w galerię, bo nie każdy ma możliwość siedzieć/patrzeć non-stop.
ja np. chciałbym wejść wieczorem na www, zobaczyć co zrobili przez dzień, to byłoby raptem kilkanaście zdjęć (10h x 4 zdjęcia co kwadrans = 40 fotek/dzień)

a co do dzisiejszego dnia:
1.Przyjazd ciężarówek z Finlandii
2.Rozładunek elementów ściennych
3.Rozładunek wiązarów
4.Sprawdzenie geometrii fundamentu

kolejność raczej nie ten-teges w naszych realiach ;) przyjadą, rozładują się - a tutaj fundament do d.... nie wiem kto tak pracuje ;) ta fińska myśl techniczna...

ewatre
03-10-2011, 20:26
bardzo fajny pomysł na dom. Szkoda, że nie znalazłam ich wcześniej...
Z przyjemnością będę tu zaglądać.

Ciekawe, jak cenowo przedstawia się ta oferta...

eniu
04-10-2011, 06:42
W Finlandii domy kosztują kosmiczne pieniądze . Też mnie ciekawi co
oni tu robią ?! :D

robdk
04-10-2011, 07:05
Patrzę i nic nie widzę. Może pracują od 10:00??


PS
Już wizja jest ;)

piotrmak
04-10-2011, 07:12
Chłopaki nawet piwa nie wypiją bo kamery:)

Gosiek33
04-10-2011, 07:12
Popieram lesza nie da się siedzieć i patrzeć jak inni pracują ;) Mam nadzieję, że później będzie można zobaczyć film z całości budowy. Nawet na swoim czasu nie było by ciągle patrzeć

fenix2
04-10-2011, 10:37
O kurde ściany stawiają.

FDPL
04-10-2011, 14:37
Witam,

W trakcie dyskusji pojawiło się kilka pytań na które postaramy się odpowiedzieć, zapraszamy do zadawania kolejnych - będziemy odpowiadać w miarę naszych możliwości.

@ beton 44 - tak fundament był przygotowany już wcześniej, założyliśmy że jest to tak standardowa procedura że nikt nie będzie chciał tego oglądać, 14 dni o których mówimy to samo postawienie budynku do stanu surowego zamkniętego z pokryciem dachowym oraz elewacją zewnętrzną.

@ lesz - w ramach kontynuacji projektu zamknięte dni zmienią się na archiwum gdzie będą zamieszczone 4 zdjęcia, oraz film w wersji skróconej do 15 minut z całego dnia prac - 8 godzin w 15 minut.
Co do kolejności, dajemy radę :), ale słuszna uwaga przy tego rodzaju konstrukcji dokładność wykonania fundamentu jest kluczowa, przed rozpoczęciem stawiania domów sprawdzamy geometrię fundamentu.

beton44
04-10-2011, 19:24
proponuję właścicielowi wątku /bo raczej za niego zapłacił/

zapoznać się z podobnym wątkiem Praefy

są to raczej źle wydane pieniądze:stirthepot:

FDPL
05-10-2011, 07:43
przeczytałem dwa artykuły o Praefie dostępne na stronach Muratora, niestety ciężko się ustosunkować ze względu na:
- technologia jest nieporównywalna,
- zakres oferowanego serwisu w stosunku do tego co oferujemy my jest węższy,
- jeśli zaś chodzi o doświadczenie to Finowie produkują w tej technologii od lat 70tych.

firewall
05-10-2011, 08:24
Ale zapir...lają. Jak tak dalej pójdzie to czystej roboty wyjdzie godzinkę na dniówkę.
A swoją drogą ciekawe ile bierze firma za postawienie domku? Domy też mają tajne ceny. Gdy napisałem do nich o cenę dwóch podobnych domków - to oni olali mnie.

niktspecjalny
05-10-2011, 09:41
Patrze i patrze i się zastanawiam dlaczego filmiki z budowy naszych domków nie można wklejać na FM.:(:(:(
Pomysł zajefajny teraz jakoś mało pomarańczowych na budowie:D:D:D