PDA

Zobacz pełną wersję : projekt CZARUŚ pracownia MG PROJEKT



12iwa34
03-10-2011, 18:29
Witam serdecznie. Czy ktoś buduje lub zamierza budować dom Czaruś z pracowni Mg Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czarus/index.php#widok
Interesowałyby mnie wszystkie opinie na temat tego projektu.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Elfir
03-10-2011, 21:29
co prawda nie buduję, go ale dla mnie ogromny minus za toaletę w salonie.
Czy można swobodnie skorzystać, jeśli pogłos będzie roznosił się po jadalni i w salonie?

12iwa34
04-10-2011, 13:04
Zgadzam się z tym. Dlatego ja planuje zamiast tej toalety zrobić sobie małą spiżarnie. To nie jest duży dom aby były dwie toalety. Wystarczy jedna w łazience.

Elfir
04-10-2011, 20:07
IMHO dla rodziny 2+2 dwie toalety to minimum.

Crazy
05-10-2011, 09:14
Ja też usunąłbym toaletę i zrobił w niej spiżarnię. Zrezygnowałbym jeszcze z przejścia z domu do garażu na rzecz tej sypialni 9,30mkw, szkoda by mi było miejsca w tak małym domku na dodatkowy korytarz. Poza tym domek bardzo fajny. Pzdr.

12iwa34
05-10-2011, 20:29
Witam.
Jesteśmy nowicjuszami na tym forum i chcielibyśmy się dowiedzieć od Was kilku mądrych rzeczy:D
Na wiosnę mamy zamiar zacząć budowę naszego domu. Wybraliśmy projekt Czaruś http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czarus/index.php#widok.
Mamy do dyspozycji 260 tys. Działkę już posiadamy.
Czy mamy możliwość wybudowania tego domu za tę kwotę?
Pozdrawiamy.

firewall
05-10-2011, 20:32
To może warto rozpocząć od poczytania wątków już istniejących na taki temat. U góry strony istnieje okienko a obok ikonka lupy - znaczy szukaj.

marcel232
05-10-2011, 20:38
Witam.
Jesteśmy nowicjuszami na tym forum i chcielibyśmy się dowiedzieć od Was kilku mądrych rzeczy:D
Na wiosnę mamy zamiar zacząć budowę naszego domu. Wybraliśmy projekt Czaruś http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czarus/index.php#widok.
Mamy do dyspozycji 260 tys. Działkę już posiadamy.
Czy mamy możliwość wybudowania tego domu za tę kwotę?
Pozdrawiamy.

Spokojnie mury i dach za to wybudujesz

wykonczenie: zaleznie od standardu dodaj 1 lub 2 krotnosc postawienia stanu surowego

fenix2
05-10-2011, 21:15
Czytaj :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok.200-ty%C5%9B.-jest-sens-marzy%C4%87

Kwitko
06-10-2011, 13:20
Wszystko zależy od Was!!!
Jest to jak najbardziej możliwe.
Warto poczytać dzienniki budowy forumowiczów, podobnych domków jest sporo.
Powodzenia!

klemensik77
06-10-2011, 17:08
Myślę , że da radę. My mamy powierzchni użytkowej 133 m, też parterówka, narazie zalany strop, czekamy na cieśli. SSO wyniesie nas około 120 tyś., a projekt to Z10. Czytam dużo o Z10 i np. rozbieżność na dachu jest od 38 tyś do 76 tyś. wszystko zależy z czego, jak i za ile.

Piotrek42
06-10-2011, 21:47
Jesteśmy nowicjuszami

W życiu nie wystarczy !!! nie ten projekt! sama papierologia+ kierbud+inne duperele nie wbijając łopaty w ziemie to lekko liczc 10-20tys, a gdzie reszta? ile pojdzie na taaaki dach?? dodaj 100tys i buduj

Piotrek42
06-10-2011, 22:01
Arturo a wybudowałeś sie??? Kazdy papierek, kazda pieczatka, kazdy swistek czy to w urzędzie czy geodezji kosztują.... kierbud 2koła+mapka do celów projektówych ok 500zł+ mapka do oddania domu następne 500zł+ prąd ok 4koła+ gaz (najtaniej 2,5koła) woda pewnie ze 2tys, kanaliza ew szambo... jakies mapki dodatkowe z geodezji jakieś papierki z gminy... Mówie ci ze same zezwolnia + papierki pociągnie lekko 10-20tys.masz jakiś wstępny kosztorys swojego domu chętnie bym się z nim zapoznał....

Piotrek42
06-10-2011, 22:08
Buduje się,papierologie mam za sobą,prąd 2tys.zł,gaz biorą nie myślący
Wstępny kosztorys jest dla naiwnych,kalkulator i net

Powodzenia życze :) papierologie masz za sobą?? to TY tak myslisz :) spytaj się tych co się wybudowali i juz oddali domy do użytku.

jasiek71
06-10-2011, 22:14
Arturo a wybudowałeś sie??? Kazdy papierek, kazda pieczatka, kazdy swistek czy to w urzędzie czy geodezji kosztują.... kierbud 2koła+mapka do celów projektówych ok 500zł+ mapka do oddania domu następne 500zł+ prąd ok 4koła+ gaz (najtaniej 2,5koła) woda pewnie ze 2tys, kanaliza ew szambo... jakies mapki dodatkowe z geodezji jakieś papierki z gminy... Mówie ci ze same zezwolnia + papierki pociągnie lekko 10-20tys.masz jakiś wstępny kosztorys swojego domu chętnie bym się z nim zapoznał....
rzuć okiem do mojego dziennika, to co tam zobaczysz kosztowało razem z wyposażeniem ok. 260 tys.;)
obecnie zrobiłbym to jeszcze taniej:cool:

Piotrek42
06-10-2011, 22:20
jasiek71 bryła domu to koszmarek, cos z horrorów,ale srodeczek to miodzio.No i ten wpis
większość prac budowlanych i instalacji wykonałem sam z pomocą ojca, wykończyłem wnętrza samodzielnie według własnych pomysłów a srodeczek domu jest PIĘKNY!!

jasiek71
06-10-2011, 22:27
jasiek71 bryła domu to koszmarek
nie bardzo coś ciekawszego postawisz jak masz 10m szerokości działki i musisz zostawić przejazd;)

Piotrek42
06-10-2011, 22:44
Widziałem,po fotkch że masz mało miejsca, sam komponowałeś ten środek bez architekta?? robocizna teraz jest bardzo droga ( a mówią że jest bezrobocie ;) ) mi robocizna zjadła jakąs 1/4 wartosci domu wiec zobacz sam ile oszędziłes budując domek samodzielnie,ja sam to sobie drzewka posadziłem :)

jasiek71
06-10-2011, 22:58
Widziałem,po fotkch że masz mało miejsca, sam komponowałeś ten środek bez architekta?? robocizna teraz jest bardzo droga ( a mówią że jest bezrobocie ;) ) mi robocizna zjadła jakąs 1/4 wartosci domu wiec zobacz sam ile oszędziłes budując domek samodzielnie,ja sam to sobie drzewka posadziłem :)
jak mówisz że tam jest mało miejsca?, każdy kto pierwszy raz ma kontakt z tym domem ma nie co inne zdanie;)
wszystko w środku wymyśliłem i zrobiłem sam:) ( żeby było śmieszniej robiłem to pierwszy raz ucząc się na własnych błędach)
odnośnie robocizny to zależy co chcesz w tym domu mieć, ja jako że robiłem wszystko sam mogłem sobie pozwolić dodatkowo na to czy tamto, inaczej byłby standard z robocizną.

12iwa34
07-10-2011, 17:06
Jeśli chodzi o, jak to nazwał Piotrek42, papierologię, to na to mamy osobne oszczędności. Kwota 260 tys. jaką będziemy dysponować jest kwotą przeznaczoną na budowę i wykończenie. W naszym przypadku musimy niestety polegać na firmie budowlanej. :bash:

Piotrek42
07-10-2011, 17:25
W naszym przypadku musimy niestety polegać na firmie budowlanej

No to dozbierać pieniązki.... a na meble w kuchni ? biały montaż w łazienka i elektrykę??

karhor
08-11-2011, 22:50
Witam, my ruszamy z Czarusiem MG w marcu/kwietniu 2012. Projekt jest świetny, choć posiadał parę fatalnych rozwiązań. Mamy już wszystkie kwity i co najważniejsze wprowadziliśmy parę zmian. 1. Mała toaleta: pomieszczenie zostało wydłużone, oryginalne wejście do toalety zamknięte, a wejście zrobione z przedpokoju (stanie się ona bardziej intymna z wc, małym zlewem i prysznicem). 2. Zamknięte przejście do garażu i przestrzeń niby garderoby wcielona do pokoju. 3. Zlikwidowanie małe okna na krawędzi budynku (pomieszczenie stanie się bardziej ustawne w dodatku nie będzie "wiało" w głowę). I tak w/g wyliczeń i standardów powierzchnia okien (kuchnia - salon) jest nawet za duża. Ogrzewanie gazowe z "junkersa" (ten będzie w dużej łazience) oraz kominek z rozprowadzaniem ciepła. Stan surowy wyceniany jest na 140 tys. brutto. Chętnie podejmę dyskusję nt. tego projektu. FAKT: pierwotna mała toaleta z wyjściem na salon to totalna bezmyślność. Sama bryła dość ładna, lekka.

karhor
08-11-2011, 22:54
I jeszcze jedno: zamiast małej taoalety można także otworzyć jej przestrzeń na przedpokój wstawiając tam szafę "garderobę" w naszym projekcie już przekształconym może ona mieć 2,39 m długości.

12iwa34
13-11-2011, 17:21
Cieszę się, że ktoś też zdecydował się na Czarusia. Długo szukaliśmy projektu, który będzie nam pasował i oczywiście podobał. Po kilku nieprzespanych nocach zdecydowaliśmy się na Czarusia i nie zamienimy go już na żaden inny. Jak już pisałam my likwidujemy małą toaletę i robimy z niej spiżarkę. Też ściankę w niej nieco wydłużamy. Dzięki temu powiększy się nam nieco kuchnia. Też planujemy ogrzewanie gazowe i kominek z płaszczem wodnym. Oczywiście z tych okienek w salonie też rezygnujemy, to faktycznie niezbyt udany pomysł. Nam bardzo spodobał się zadaszony taras z tyłu domu. My nie likwidujemy wejścia z domu do garażu, bo szukaliśmy projektu z takim rozwiązaniem, jednak Wasz pomysł ze zrobieniem tam garderoby jest bardzo fajny.

kaberka
28-02-2012, 21:45
A gdzie w tym domku planujecie pralkę? Myślę i myślę i nie mam jakoś pomysłu. Ale na pewno mała toaleta zostanie zamieniona na spiżarnię, zmniejszona zostanie sypialnia na rzecz przesunięcia łazienki i wtedy zmieści się jeszcze dodatkowa mała toaleta obok łazienki hmmm ale gdzie ma być pralka - nie wiem? Jesteśmy rodziną 2+1 i nie bardzo potrzebne mi trzy sypialnie dlatego tak śmiało zmniejszam trzecią sypialnię. Może tam będzie garderoba, a może pokój z komputerem, a może goście się prześpią jak przyjadą. Albo tam będzie jeden wielki bałagan... Kto ma jeszcze ochotę na ten domek? Dla mnie dużym plusem jest zadaszony taras i wejście z garażu do domu.

PIOTRKUP
03-07-2012, 20:37
Witam

Mi również podoba się projekt domu Czaruś. Proszę budujących o opinię. Jeżeli to możliwe proszę o zdjęcia z realizacji na meila [email protected]

Pozdrawiam

Tobiasz21
06-07-2012, 10:25
Opinie jest troche wiecej na forum mg projekt

PIOTRKUP
09-07-2012, 21:24
Dziękuję za informacje. Niestety na forum MG PROJEKT jeszcze nie zgłosił się nikt kto już buduje Czarusia.
Na tym forum z powyższych postów wynika, że doświaczenia mogą być większe:)

wodnik_31
24-07-2012, 21:33
Stan surowy wyceniliście na 140 tys sami, czy może jakaś firma?
W jaki sposób budujecie? Systemem gospodarczym, czy korzystacie z firmy, która zajmie sie wszystkim.
My właśnie jesteśmy na etapie szukania ekipy. Początkowo chcieliśmy zlecić firmie, ktora wybuduje nam dom pod klucz, ale
coraz bardziej przekonujemy się do tego, aby prace zlecać poszczególnym ekipom na konkretnym etapie inym.
Oczywiście wydaje się nam, ze tak będzie taniej.
Ciekawa jestem jaki jest koszt robocizny i materialów na dach oraz koszt materiału na fundament w tym projekcie. Jeśli mozecie - napiszcie.

iwanka83
24-09-2012, 20:15
Witam.
Kupiliśmy projekt Czarusia. Wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwsza z nich to powiększenie szerokości garażu o jeden metr ( podpowiedz taty , który wybudował już kilka domów). Dodaliśmy również w nim dwa niewielkie okna, w kotłowni również jedno okno. W salonie zrezygnowaliśmy z dwóch okien w narożniku a daliśmy jedno obok drzwi tarasowych.Dodaliśmy również jeden komin spalinowy ( nigdy nie wiadomo jakim paliwem bedziemy palić w domu a tak zawsze jest jakaś alternatywa wyboru gazu bądź drzewa lub czegoś innego). W łazience daliśmy większe okno( jest jedno wiec niech wlatuje trochę więcej dziennego światła). To tyle co pamiętam z większych zmian. W środku układ pozostanie ten sam , mogą wystąpić lekkie przesunięcia ścianek działowych (ale okaże się na żywo ). W razie pytań proszę pisać. : [email protected]

pendrak
30-10-2014, 10:02
Iwonka, widzę, że my wprowadziliśmy dokładnie te samy zmiany z wyjątkiem dodatkowego komina i garażu, czego żałuję jeśli chodzi o garaż, bo jest faktycznie dosyć wąski i z większym autem może być problem, więc jeśli ktoś jeszcze nie zaczął budowy, to radzę sobie dokładnie pomierzyć garaż i auto.