PDA

Zobacz pełną wersję : Wzory dokumentów - gdzie szukać?



Rak
14-04-2004, 18:52
Witam,

interesują mnie miejsca w sieci, gdzie mogę znaleźć jakieś info na temat wzorów dokumentów niezbędnych przy budowie domu, np. wzory pozwoleń na budowę, projekt oczyszczalni, wyburzenie starego (nowego?) domu, pozwolenie na wycięcie drzew itd?

Jest jakieś jedno miejsce w Necie gdzie moge to znaleźć?

Pozdrawiam
Rak

Renia
14-04-2004, 20:18
Niektórych wzorów dokumentów możesz poszukać w dziale "dokumenty własne", trochę niżej. Natomiast nie ma nigdzie wzorów pozwolenia na budowę ani wzorów pozwolenia wycięcia drzew. Jak się zwracasz do Urzędu Gminy o pozwolenie, to nie musisz mieć druku, bo to Urząd Ci przecież daje pozwolenie i to nie jest żaden druk, tylko pismo. Na pozwolenie wycięcia drzew jest chyba podobnie. Pozwolenie wyburzenia też dostajesz z Urzędu Miasta lub Gminy w formie pisma. Musisz przedtem wypełnić co prawda druk urzędowy, ale w Urzędzie Ci go dają. W ogóle dają wszelkie druki do wypełnienia, tylko trzeba o nie poprosić. Natomiast projekt oczyszczalni ścieków to chyba musisz zlecić projektantowi żeby Ci zrobił.
W necie możesz dotrzeć do wzorów umów np. z kierownikiem budowy, z inspektorem nadzoru, z firmą budowlaną itp. Niektórzy na forum podają wzory, a raczej przykłady kosztorysu, harmonogramu prac itp., bo to jest potrzebne do banku jak się starasz o kredyt budowlany. Ale niektóre banki wymagają kosztorysu sporządzonego nie przez Ciebie, tylko przez uprawnionego rzeczoznawcę, ja dostałam listę rzeczoznawców właśnie w banku, więc nawet wzoru kosztorysu nie potrzebuję.

Rak
14-04-2004, 21:11
Dzięki.

pzdr

nurni
14-04-2004, 21:34
Sęk w tym, że ja najpierw znalazłem wszystkie potrzebne mi dokumenty w necie, podrukowałem sobie i na szczęście nie wypełniłem.
W moim urzędzie (przemiłym skąd inąd) mieli swoje obowiązujące druki na których to tylko przyjmowali zgłoszenia i wnioski. :o :D :evil:

Pozdrawiam.

Karolf
15-04-2004, 08:38
problem polega na tym, że każda gmina, aby ułatwić życie sobie i oczywiście petentowi :D tworzy własne wzorce większości dokumentów
Njpierw spróbuj znaleźć stronę Twojej gminy w internecie i zobaczyć, czy nie opublikowła tam wzorów wszystkich formularz, widziałem już strony takich gmin. Jeśli nie, to konieczna niestety wizyta tylko po to, aby pobrać papier

pozdrawiam

Karol