PDA

Zobacz pełną wersję : czy dawać styropian na obrzeżch pod podbetonem ?



Lottta
05-10-2011, 07:45
mmm

jajmar
05-10-2011, 08:04
Poplątane z pomieszanym.

Z bloczkami rownasz podsypkę piaskowa? Powinnien byc zrównany podbeton(chudziak)

Jeżeli kierownik chce dać styropian na szerkości 1 m od ścian to chce docieplić posdzkę, nie wiem czemu chce dać też wzdłuż wewnętrznej ściany , i dlaczego tylko 2cm. Jak dawac to z 5cm po obrysie budynku. Folia i siatka tylko nad styropianem ? - bez sensu.

A może kierownik chce dać 2cm styropian ale jako dylatację między chudziak a ścianę ? Wtedy sens ma dawanie wzdłuż wszystkich ścian.

Jak dawac siatke to na całości ,

Wszystkie te zabiegi nie uchronią budynku przed osiadaniem.

Dopytaj co kierownik chcial i opisz dokładnie albo jeszcze lepiej narysuj.

ChemikTeoretyk
05-10-2011, 10:34
Twój kierownik budowy to chyba jakiś niespełniony projektant. Możesz go zapytać po co mu jest w ogóle projekt i czy rozumie on funkcję kierownika budowy.

Dom WYKONUJEMY ZGODNIE Z PROJEKTEM. Adaptację do warunków lokalnych (czyli np. do posadowienia domu na glinie) oraz wszystkie zmiany w projekcie dokonuje projektant, i tylko on. Nie kierownik budowy, nie inspektor nadzoru inwestorskiego i co może poniektórych zdziwić nie inwestor pod wpływem rad udzielonych na forum.muratordom.

Jeżeli natomiast nie masz adaptacji i teraz razem z kierownikiem, budowlańcami i całym forum zastanawiasz się jak by przerobić projekt żeby było jako-tako to ... pisałem coś już o budowaniu od du.y strony?

antech
05-10-2011, 18:48
kiedyś w projektach było docieplenie strefy przybrzeznej podłogi na gruncie, wynikało to z tego że w tej strefie były wieksze straty ciepła niż w srodku podłogi, te straty obecnie też są wieksze, ale w przeciągu kilkunastu lat grubości ociepleń przyziemia jak i podłogi wzrosły 2 razy. I dokładanie dodatkowego docieplenia mija się z sensem, bo ekonomicznie to jest nie opłacalna.
Wcześniej jak dawano pod podłogę 5 cm styro i na przyziemie też 5 to takie docieplenie obwodowe od wewnątrz dawało efekt.

Nie spotkałem się z takim kładzeniem styropianu..pod chudziak, owszem na chudziak tak, a w pasie tego metra od ściany chudziak był zaniżony o te 5 cm, odchodzi wtedy problem..dylemat..czy chudziak peknie na styropianie?..i dlatego kierownik chce dozbroić ten pas siatką.