PDA

Zobacz pełną wersję : komin Schiedla w szkieletówce



zoltala
07-10-2011, 10:59
Mamy zagwozdkę co do komina.

Na parterze potrzebujemy cztery kanały, z czego jeden leci od kominka, jeden od pieca gazowego, a dwa są wentylacyjne. więc teoretycznie dwa leciałyby od podłogi, a dwa od sufitu, a ostatni kanał w łazience na piętrze możnaby zacząć od sufitu na piętrze.
I teraz powstaje pytanie: Czy można w ten sposób stawiać komin przy szkieletówce??

Myśleliśmy o kominie Schiedla.

butynski
07-10-2011, 14:28
można

peter4x5
07-10-2011, 16:49
mialbym zastrzezenia co do umieszczenia wylotow kanalu wentylacyjnego w poblizu wylotu kanalu spalinowego
w przypadku powstania w pomieszczenia ujemnych cisnien moze nastapic zassanie spalin do lazienki

butynski
07-10-2011, 19:52
mialbym zastrzezenia co do umieszczenia wylotow kanalu wentylacyjnego w poblizu wylotu kanalu spalinowego
w przypadku powstania w pomieszczenia ujemnych cisnien moze nastapic zassanie spalin do lazienki

W kominach systemowych są gotowe moduły gdzie kanały kominowe są obok wentylacyjnych i nic się nie dzieje .

Łukasz80
07-10-2011, 20:34
W kominach systemowych są gotowe moduły gdzie kanały kominowe są obok wentylacyjnych i nic się nie dzieje .

no tak, u mnie widzę w systemowym, że wentylacyjne są zakończone pod betonową czapą i "patrzą na boki", dymowy jest zakończony ponad czapą i "patrzy" w górę - to wg mnie wyklucza zasysanie - chociaż, ja mam tylko wentylacje garażu i kotłowni w tym kominie.

peter4x5
07-10-2011, 22:48
no tak, u mnie widzę w systemowym, że wentylacyjne są zakończone pod betonową czapą i "patrzą na boki", dymowy jest zakończony ponad czapą i "patrzy" w górę - to wg mnie wyklucza zasysanie - chociaż, ja mam tylko wentylacje garażu i kotłowni w tym kominie.

przy silnym wietrze i dwuspadowym dachu za krawedzia powstaje strefa ujemnego cisnienia i fortex, wtedy dzieja sie rzeczy znane tylko czarownicom

Łukasz80
08-10-2011, 07:31
przy silnym wietrze i dwuspadowym dachu za krawedzia powstaje strefa ujemnego cisnienia i fortex, wtedy dzieja sie rzeczy znane tylko czarownicom

a jesli wszystko jest powyzej poziomu kalenicy, to tez moze wystapic taka sytuacja?

peter4x5
08-10-2011, 12:20
szczerze? nie potrafie odpowiedziec
spotkalem sie z przypadkiem gdy dym z komina byl zasysany przez przewod wentylacyjny, stad moje zastrzezenie
zeglarstwo nauczylo mnie jednego, kazda proba rozmowa o aerodynamice konczy sie przypuszczeniami
temperatura gazow z pieca w kominie jest zdecydowanie wyzsza niz temperatura powietrza z wentylacji (ktore jest tez bardziej nasycone wilgocia), moze to ma tez jakis wplyw , nie znam odpowiedzi
ps. kazde ujscie komina powinno byc powyzej kalenicy

butynski
08-10-2011, 18:38
Temat troszkę zboczył . Tak samo może zasysać w szkieletówce jak betonówce . Do drewnianych domów bezpieczniejsze są systemówki gdzie kanał spalinowy jest bardziej wytrzymały (np w przypadku zapalenia się sadzy ) . Ponadto jest wyizolowany ( a nawet wentylowany )