PDA

Zobacz pełną wersję : ENION - przyłącze na plac budowy vs docelowe



samotnik
07-10-2011, 15:56
Mam gołą działkę, najbliższy prąd (końcówka kabla podziemnego ze skrzynką w granicy działki sąsiada) jest 50m w górę drogi dojazdowej, słup jeszcze kolejne 50m dalej.

W ENIONie powiedzieli, że prąd budowlany i docelowy to dwie kompletnie różne sprawy. Wg nich mam wystąpić o warunki do prądu dla placu budowy, oni wydadzą, skasują co prawda grosze od kilowata za przyłączenie, ale będę musiał na własny koszt dociągnąć instalację do istniejącej 'końcówki'. I jednocześnie wystąpić o warunki dla docelowego domu i przy jego podłączeniu skasują te standardowe sto kilkadziesiąt zł za kilowat.

Jak to przeprowadzić, żeby jak najmniej forsy wydać? Dlaczego nie mogą mi podciągnąć po prostu od razu tego kabla pod działkę, zrobić skrzynki i z niej udostępnić prąd na plac budowy, a później docelowy? Chyba większość budów jednak prędzej czy później się kończy wybudowaniem domu, więc w czym problem? Może to jest po prostu taka akcja, żebym za swoje wkopał kabel wyręczając ich?

Krótko mówiąc - czy jest jakiś sposób na ominięcie robienia prowizorycznego przyłącza dla budowy, a zamiast tego aby ZE zrobił kabel i skrzynkę docelową i z niej puścił prąd tymczasowy?

geguś
09-10-2011, 15:01
Krótko mówiąc - czy jest jakiś sposób na ominięcie robienia prowizorycznego przyłącza dla budowy, a zamiast tego aby ZE zrobił kabel i skrzynkę docelową i z niej puścił prąd tymczasowy?Są dwa. Pierwsze to prąd od sąsiada, drugie to dać w łapę.

robertsz
10-10-2011, 14:03
Prąd docelowy to minimum 1 rok, a maksimum to i nawet 3-4 lata. Po drodze 1-2 aneksy do umowy.... itd.
Prąd budowlany robisz sobie sam, bez projektów, bez zgody, byle było bezpieczne. I masz go od ręki.
Jeśli Cię czas nie nagli to wystąp tylko o prąd docelowy, nie ma obowiązku budowania na prądzie budowlanym.

energetyk74
29-10-2011, 10:51
Są dwa. Pierwsze to prąd od sąsiada, drugie to dać w łapę.

Rozbrajają mnie takie teksty o dawaniu w łapę. A konkrenie gdzie dawaleś w łapę?

geguś
30-10-2011, 14:58
Ja? Nigdzie. :lol: I z tego powodu czekałem na licznik 2 miesiące.

kalumet
30-10-2011, 15:08
Prąd docelowy to minimum 1 rok, a maksimum to i nawet 3-4 lata. Po drodze 1-2 aneksy do umowy.... itd.
Prąd budowlany robisz sobie sam, bez projektów, bez zgody, byle było bezpieczne. I masz go od ręki.
Jeśli Cię czas nie nagli to wystąp tylko o prąd docelowy, nie ma obowiązku budowania na prądzie budowlanym.

to ciekawe
ja umowę podpisałem w czerwcu
w piątek nam zakładają licznik
miał być wcześniej ale nie wyrobiliśmy się z inst więc podpisaliśmy aneks przedłużający do grudnia
po trzech tyg od zgłoszenia inst będziemy mieli prąd
budowę ciągnę na agregacie
kupiłem sobie diesla 5kv i jestem zadowolony

thomyk
30-10-2011, 20:31
dużo dałeś ?? jaka firma ? ile pali ? przymierza, się też do takiego zakupu

kalumet
09-11-2011, 19:03
dużo dałeś ?? jaka firma ? ile pali ? przymierza, się też do takiego zakupu

kupiłem na allegro najtańszego diesla za 2k z hakiem
teraz już są droższe
ale ma 5kv, miał palić koło 1l/h ale wychodzi ponad 1,5l/h