PDA

Zobacz pełną wersję : Szpachlowanie sufitu jaką gładz polecacie?



Robert999
07-10-2011, 20:33
Witam.Mam pytanie do szanownych forumowiczów ;
w domu mam wylany strop monolityczny i muszę tylko przetrzeć sufity, warstwę jaką mam zamiar nałożyć to ok.2-4mm .jaką byście polecili gładz ? i czym się różni gładz gipsowa od gładzi szpachlowej?

Robert999
08-10-2011, 21:24
Default Bąbelki na suficie- dlaczego

Witam. mam następujący problem.; dlaczego na suficie podczas szpachlowania wychodzą bąbelki,do szpachlowania używam ;(BIAŁA GŁADZ SZPACHLOWA ,firmy INTER GRĄD) sufit jest betonowy tzw.monolit, wylany był ze 2 lata temu a więc już wysechł,niedawno go zagruntowałem, a szpachli dawałem pierwszą warstwę ok.2mm i drugą ok.2-3mm. .czy te bąbelki da się przetrzeć ? a może na beton użyć jako pierwszej warstwy jakiegoś innego materiału?

Robert999
08-10-2011, 21:27
a więc zrobiłem tak.,
po nałożeniu szpachli przetarłem ją szlifierką oscylacyjną(szło jak z bajki) w miejscu bąbelków pojawiło się pełno dziurek, następnie ponownie zaszpachlowałem sufit i jak wyschło to przetarłem, efekt prawie znakomity,już tylko gdzie niegdzie widać jakieś niedoskonałości, ale myślę że grunt śnieżki załatwi sprawę..dzisiaj kupiłem gładz ŚMIG i szlag mnie trafia bo przy nakładaniu jej(grubość ok.2-3mm) znowu pojawiają się bąbelki,,nie wiem czy to istotne ale na suficie zauważyłem pełno minimalnych dziureczek wielkości od. 0,01mm do 1mm, i to najprawdopodobniej w tych miejscach pojawiają się dziurki.co z tym zrobić ?proszę o pomoc!!! Sorry za zamieszczenie tematu w dwóch działach ale tak może szybciej się czegoś dowiem.

lew 76
09-10-2011, 10:21
spróbuj użyć do szpachlowania megaron finisz,