PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić...



Hans72
08-10-2011, 11:00
Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić i na forum szukałem tylko pewnych rozwiązań technicznych...no i jak poczytałem to mam dziwne wrażenie że nic nie wiem. Kupiłem wkład kominkowy Topaz i obudowę kominkową Monika z belką drewnianą.Bardzo proszę o informacje jak toto prawidłowo zamontować ...chodzi mi przede wszystkim o zamontowanie izolacji.byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć z montażu...

Kominki Piotr Batura
08-10-2011, 11:23
Kominek...wydawało mi się że wiem jak to zrobić i na forum szukałem tylko pewnych rozwiązań technicznych...no i jak poczytałem to mam dziwne wrażenie że nic nie wiem. Kupiłem wkład kominkowy Topaz i obudowę kominkową Monika z belką drewnianą.Bardzo proszę o informacje jak toto prawidłowo zamontować ...chodzi mi przede wszystkim o zamontowanie izolacji.byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć z montażu...


Kupiłeś to wszystko na targu z jabłkami ?! Bez instrukcji , bez instruktarzu,
bez gwarancji ?!

butynski
08-10-2011, 21:30
Kupiłeś to wszystko na targu z jabłkami ?! Bez instrukcji , bez instruktarzu,
bez gwarancji ?!

nie mieszaj do tego targu z jabłkami !:)

Hans72
08-10-2011, 23:06
Dziękuje za interesującą i wyczerpującą odpowiedz...nie ma jak porada fachowca.Rozumiem że wszystko co nie kupione w firmie kominki piotr batura jest BE:)

Konto usunięte_12*
09-10-2011, 00:40
No NIE!! Nawet jako niefachowiec muszę jednak wystąpić w obronie Piotra B. Instrukcje jednak u nas dają prawie do każdego wyrobu (no, chyba że do szczoteczki do zębów), więc jego uwaga była słuszna i żadnej reklamy jego firmy tu nie było!

Aleksandryta
09-10-2011, 06:51
Nie wspominając o gwarancji :) Topaz i Monika.. piekne nazwy :rolleyes:
Spytaj się sprzedawcy o instrukcję i gwarancję też.

Kominki Piotr Batura
09-10-2011, 07:19
Cóż , być może moja reakcja była zbyt żywiołowa , ale nie wyobrażam
sobie instruowania na odległość w sprawie tak "śliskiej" , jak montaż belki
drewnianej .Poczyniliśmy pewne próby z Rumunezem (poszukaj) , ale on
miał inny typ obudowy i to był Rumunez :)

Dziękuję innym za wsparcie

Aleksandryta
09-10-2011, 07:30
Przepraszam Monica

78469

Hans72
09-10-2011, 11:40
Nie wspominając o gwarancji :) Topaz i Monika.. piekne nazwy :rolleyes:
Spytaj się sprzedawcy o instrukcję i gwarancję też.
Moze doprecyzuje ...mam gwarancje i instrukcje...chciałbym tylko dowiedzieć sie o parę detali i rozwiązań technicznych związanych z montażem izolacji np.jak szczelnie zamocować ostatni (zamykający) fragment izlolacji czapy .Nie mam pomysłu jak przykleić taśmę aluminiową na połączenie tej ostatniej części.
Dzieki za zdjecie obudowy....jednak ktoś jeszcze ja widział:) moja jest narożna.

Hans72
09-10-2011, 11:43
Przepraszam moja pomyłka w nazwie...dzieki za sprostowanie

Hans72
09-10-2011, 11:56
Cóż , być może moja reakcja była zbyt żywiołowa , ale nie wyobrażam
sobie instruowania na odległość w sprawie tak "śliskiej" , jak montaż belki
drewnianej .Poczyniliśmy pewne próby z Rumunezem (poszukaj) , ale on
miał inny typ obudowy i to był Rumunez :)

Dziękuję innym za wsparcie

A można tak było odrazu:) .Choć dalej nie wiem co miała na celu ta pierwsza wypowiedz...za te dziękuje zaraz poszukam.:rolleyes:

Hans72
09-10-2011, 11:58
No NIE!! Nawet jako niefachowiec muszę jednak wystąpić w obronie Piotra B. Instrukcje jednak u nas dają prawie do każdego wyrobu (no, chyba że do szczoteczki do zębów), więc jego uwaga była słuszna i żadnej reklamy jego firmy tu nie było!

A czy ja pisałem że tego nie mam:rolleyes:

Kominki Piotr Batura
09-10-2011, 12:32
A można tak było odrazu:) .Choć dalej nie wiem co miała na celu ta pierwsza wypowiedz...za te dziękuje zaraz poszukam.:rolleyes:


Cel był jeden . Naświetlić i wyolbrzymić problem drewna w obudowie
kominka.

bohusz
09-10-2011, 13:15
Z tego typu obudowami z cyklu gotowe, spakowane z reguły kupowane z myślą samodzielnego montażu jest kilka problemów.
Problemów z którymi kupujący boryka się już niestety po zakupie.
Obudowy te nie są całkowicie kompletne, potrzeba dokupić wiele materiałów, co w końcowych podliczeniu nieraz zaskakuje niemiło kupującego.
Obudowy te nie posiadają również pełnych i jasnych instrukcji montażowych i szczegółowych informacji jakich materiałów nie ma i trzeba dokupić.
Nieraz podczas montażu wychodzi, ze zabardzo nie pasują do konkretnego miejsca, trzeba by przerobić to i tamto.
No i co najważniejsze z mojego doświadczenia obudowy takie w większości są wykonane niedbale, nie zawsze poszczególne elementy dokładnie pasują do siebie, no i nie są trwałe.

Hans72
09-10-2011, 14:01
Z tego typu obudowami z cyklu gotowe, spakowane z reguły kupowane z myślą samodzielnego montażu jest kilka problemów.
Problemów z którymi kupujący boryka się już niestety po zakupie.
Obudowy te nie są całkowicie kompletne, potrzeba dokupić wiele materiałów, co w końcowych podliczeniu nieraz zaskakuje niemiło kupującego.
Obudowy te nie posiadają również pełnych i jasnych instrukcji montażowych i szczegółowych informacji jakich materiałów nie ma i trzeba dokupić.
Nieraz podczas montażu wychodzi, ze zabardzo nie pasują do konkretnego miejsca, trzeba by przerobić to i tamto.
No i co najważniejsze z mojego doświadczenia obudowy takie w większości są wykonane niedbale, nie zawsze poszczególne elementy dokładnie pasują do siebie, no i nie są trwałe.
Niestety musze przyznać racje i widać że wiesz o czym piszesz ale... liczyłem sie z tym,początkowo miałem zamiar zbudowac obudowę samodzielnie ale...gotową dostalem za 1/4 ceny(likwidacja ekspozycji i pewne niewielkie uszkodzenia)więc po skalkulowaniu wszelkich poprawek wyszło mi i tak sporo taniej.A czy mogę mieć
prośbę o wyjaśnienie sprawy izolacji ...chodzi o montaż ostatniego fragmentu i jeszcze czy od wewnętrzne strony proili pod płyte gk zakładać izolacje z wełny czy tylko między profile...i tu powrót do początku czyli jeśli od spodu to jak założyc ostatnią część.

Hans72
09-10-2011, 14:08
Cel był jeden . Naświetlić i wyolbrzymić problem drewna w obudowie
kominka.
A wydawało by sie ze nie powinno z tym być problemu,przecież belki drewniane w kominkach to żadna faneberia...i żadna nowość :confused:

bohusz
09-10-2011, 14:33
Ja uważam, że tych informacji na forum jest sporo, trzeba poczytać i potem myśląc dopasować do swojej sytuacji.

Takie pytanie przewijały się tu setki razy i praktycznie tyle samo prawdopodobnie jest odpowiedzi.


Jednak jeżeli uparcie chcesz aby odpowiedz była udzielona Tobie indywidualnie, to musisz poczekać jak ENIU będzie miał wiecej czasu i co również ważne był w formie i dobrym humorze. Istotne też aby był przynajmnie średnio wypoczęty. Jak będzie przepracowany może napisać odpowiedź skrótow i bedziesz się musiał dopytywać.
Ma on ogromne doświadczenie i aktualnie sporo czasu i zapewne już Twoje zapytanie jest u niego skatalogowane i w kolejce czeka do odpowiedzi.
A więc spokojnie trzeba czekać.

Hans72
09-10-2011, 15:48
Ja uważam, że tych informacji na forum jest sporo, trzeba poczytać i potem myśląc dopasować do swojej sytuacji.

Takie pytanie przewijały się tu setki razy i praktycznie tyle samo prawdopodobnie jest odpowiedzi.


Jednak jeżeli uparcie chcesz aby odpowiedz była udzielona Tobie indywidualnie, to musisz poczekać jak ENIU będzie miał wiecej czasu i co również ważne był w formie i dobrym humorze. Istotne też aby był przynajmnie średnio wypoczęty. Jak będzie przepracowany może napisać odpowiedź skrótow i bedziesz się musiał dopytywać.
Ma on ogromne doświadczenie i aktualnie sporo czasu i zapewne już Twoje zapytanie jest u niego skatalogowane i w kolejce czeka do odpowiedzi.
A więc spokojnie trzeba czekać.
Ok dzieki...uzbroje sie w cierpliwośc :popcorn:a co do szukania...coż od tygodnia szukam i dalej niestety nie znalazłem konkretnego rozwiązania...może szukam w niewłaściwym miejscu:(

Kominki Piotr Batura
09-10-2011, 16:30
Ok dzieki...uzbroje sie w cierpliwośc :popcorn:a co do szukania...coż od tygodnia szukam i dalej niestety nie znalazłem konkretnego rozwiązania...może szukam w niewłaściwym miejscu:(


Widzę ,że próby zmuszenia Cie byś wyrzucił gotową obudowę
do kontenera na gruz (:D) nie przynoszą efektów , trzeba będzie Cię
jakoś spławić . Pewnie najszybciej się odczepisz jak Ci podpowiemy
co nieco :D.

Ryzyko spore , bo jak coś spieprzysz będzie to okazja do wyjścia z
ukrycia różnych kominkowych mądrali , i wytykania nas paluchami.
Ba , nawet do odpowiedzialności może nas ktoś pociągnąć !

Zacznijmy może od Twojej instrukcji . Pokaż ją , szczególnie opis
montażu belki. Odniesiemy się do niej pokazując błędy ,lub potwierdzimy
słuszność zawartych tam opisów.

bohusz
09-10-2011, 16:37
Zapewne będzie:
Montując drewnianą belkę kominkową należy pamiętać o jej dokładnym odizolowaniu od działania wysokich temperatur.........
Albo cała instrukcja bedzie się sprowadzała do:

Montaż obudowy powinna wykonać firma z doświadczeniem zajmująca się budową kominków...

Hans72
09-10-2011, 16:48
Widzę ,że próby zmuszenia Cie byś wyrzucił gotową obudowę
do kontenera na gruz (:D) nie przynoszą efektów , trzeba będzie Cię
jakoś spławić . Pewnie najszybciej się odczepisz jak Ci podpowiemy
co nieco :D.

Ryzyko spore , bo jak coś spieprzysz będzie to okazja do wyjścia z
ukrycia różnych kominkowych mądrali , i wytykania nas paluchami.
Ba , nawet do odpowiedzialności może nas ktoś pociągnąć !

Zacznijmy może od Twojej instrukcji . Pokaż ją , szczególnie opis
montażu belki. Odniesiemy się do niej pokazując błędy ,lub potwierdzimy
słuszność zawartych tam opisów.
:D mam dużo samozaparcia...troche więcej niż osioł,ale tylko troche:) a wracając do sprawy to temat belki już opanowany,wykorzystam pomysł Rumuneza z drobnymi modyfikacjami. Cały czas kombinuje na ile szczelna musi być izolacja części powyżej obudowy i jak zamotować ostatni fragment tej izolacij, przecież nie da sie jej uszczelnic taśmą na łączeniu:bash:

Kominki Piotr Batura
09-10-2011, 17:16
:D mam dużo samozaparcia...troche więcej niż osioł,ale tylko troche:) a wracając do sprawy to temat belki już opanowany,wykorzystam pomysł Rumuneza z drobnymi modyfikacjami. Cały czas kombinuje na ile szczelna musi być izolacja części powyżej obudowy i jak zamotować ostatni fragment tej izolacij, przecież nie da sie jej uszczelnic taśmą na łączeniu:bash:

Ostatnie "grzebanie" wewnątrz obudowy możesz zrobić przez kratkę.
Przykład Rumuneza , jak już wcześniej napisałem , dotyczy innego
rodzaju zabudowy. Twoja belka jest bardziej narażona na zapalenie

Hans72
09-10-2011, 18:10
Ostatnie "grzebanie" wewnątrz obudowy możesz zrobić przez kratkę.
Przykład Rumuneza , jak już wcześniej napisałem , dotyczy innego
rodzaju zabudowy. Twoja belka jest bardziej narażona na zapalenie
Dlatego oprócz płyty daje od wewnętrznej strony izolacje z wełny, a według tego co doczytałem w instrukcji i na forum od zewnętrznej strony belka nie powinna sie nagrzać(przy prawidłowo zamontowanym wkładzie).Chyba ze sie myle:confused:
jeszcze mam pytanie dotyczące izolacji powyżej obudowy.Izolacja powinna być dwuwarstwowa czyli jedna warstwa po wewnętrznej stronie profili a druga pomiędzy nimi,czy też wystarczy jedna pomiędzy profilami? i jeszcze jak mocować wełne?Na wkręty do profili czy klić.Jeśli kleić to na jaki klej?
Z tym grzebaniem przez kratke to oczywiste....tyle że o tym nie pomyślałem :rolleyes: za mocno kombinowałem a rozwiązanie proste. Dzięki!

Forest-Natura
09-10-2011, 18:55
Witam.
Hans - w wątku Kominki nasze !!! właśnie umieszczono zdjęciową "instrukcję obsługi" zabudowy podobnej do Twojej.
Abstrahując od tego czy jest bardziej czy mniej ok, zobacz jak to jest tam zrobione. Powiedzmy że jest to tam wykonane dużo lepiej od niejednej zabudowy jaką inni "majsterkowicze" już tu pokazywali.
Pozdrawiam.

Hans72
09-10-2011, 19:12
Witam.
Hans - w wątku Kominki nasze !!! właśnie umieszczono zdjęciową "instrukcję obsługi" zabudowy podobnej do Twojej.
Abstrahując od tego czy jest bardziej czy mniej ok, zobacz jak to jest tam zrobione. Powiedzmy że jest to tam wykonane dużo lepiej od niejednej zabudowy jaką inni "majsterkowicze" już tu pokazywali.
Pozdrawiam.
super! DZIEKUJE:lol:

niktspecjalny
10-10-2011, 08:09
Bohusz nie życaj słów na wiatr.:D:D:D .Może se takie cus kupił i ma taką instrukcję.
http://instalacjeb2b.pl/files/869,Finse.pdf

Hans72
10-10-2011, 19:05
Bohusz nie życaj słów na wiatr.:D:D:D .Może se takie cus kupił i ma taką instrukcję.
http://instalacjeb2b.pl/files/869,Finse.pdf
Na temat jakości oraz przydatności instrukcji szkoda słów....zastanawia mnie tylko jakie szkolenie trzeba przejść żeby napisać 10 stron na temat obudowy z których nic nie wynika.Jestem pełen podziwu dla literata który to spłodził:jawdrop:
Na szczęście po intensywnym przekopaniu forum,pomocy stałych bywalców FM,i odwiedzenia sam nie wiem ilu jeszcze miejsc w sieci oraz obejrzeniu paru kominków na "żywo", powinienem dać rade:).Znam zdanie większości na temat wynalazków tego typu, ale cóż tylko taki mam:). Bez względu na efekt końcowy napewno dam znać co z tego wyszło, a po zimie podsumuje efekty używania.Może komuś sie to przyda...bo w koncu ktoś "se takie cus" kupuje(chyba że jestem jedynym nabywcą;))
Jeśli ktoś ma jakieś przydatne linki to chętni sie z tym zapoznam,bo może coś przeoczyłem.

Karlsen
10-10-2011, 19:23
Czy ktoś może pomóc mi zrozumieć poniższy zapis z instrukcji:
Uwaga! W przypadku montażu w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii należy zamontować dodatkową blachę ekranującą.
A dlaczego w Polsce nie trzeba i cóż ta blacha daje/odbiera?

eniu
10-10-2011, 19:37
Czy ktoś może pomóc mi zrozumieć poniższy zapis z instrukcji:
Uwaga! W przypadku montażu w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii należy zamontować dodatkową blachę ekranującą.
A dlaczego w Polsce nie trzeba i cóż ta blacha daje/odbiera?

Niemcy maja "geprufte sicherheit" :D . Dlatego u nich musi
być wszystko lepiej . I tak pewnie jest....

Blacha hamuje promieniowanie z obudowy na elementy izolacji i konstrukcji.
Nie niszcząc ich i nie nagrzewając . u nas mało kto wie co to takiego i ...
"zlewka" ...

niktspecjalny
10-10-2011, 20:08
eniu czytałeś tą rozpiską??? :D

eniu
10-10-2011, 20:36
znam ją na pamięć...

niktspecjalny
10-10-2011, 20:43
znam ją na pamięć...

Oż ty w życiu :D:D............ale jezdeś pamiętliwy..........:):) mistrzunio to chyba na przedłużonym wickendzie :D:D
)

eniu
10-10-2011, 20:46
Oż ty w życiu :D:D............ale jezdeś pamiętliwy..........:):) mistrzunio to chyba na przedłużonym wickendzie :D:D
)


...nudno bez niego ... nie ma się kogo czepić :D:D
Może na "studiach" u Szwejka ?

niktspecjalny
10-10-2011, 20:58
eniek ale ty jezdeś upierdliwy..........Pepiki wzięli go do galopu to sie mistrzo teraz będzie wywyższał.:D:D

Forest-Natura
10-10-2011, 21:07
Witam.
Ciiii ... bo się błogostan skończy ...
Pozdrawiam.

Hans72
10-10-2011, 21:51
Prosze o podzieleniem sie opinią na temat taśm do połączen wełny mineralnej.Jakiej firmy sie najlepiej sprawdzają bo podobno niektóre sa do bani.

eniu
10-10-2011, 22:30
Prosze o podzieleniem sie opinią na temat taśm do połączen wełny mineralnej.Jakiej firmy sie najlepiej sprawdzają bo podobno niektóre sa do bani.


Hans , nie rób nam obciachu . Kup płyty KW ! :(:)

Hans72
12-10-2011, 21:26
No i tyle sie dowiedzialem na temat taśm=0:)

eniu
12-10-2011, 21:38
No i tyle sie dowiedzialem na temat taśm=0:)

A kto tego jeszcze używa ? :D

agiles1978
14-10-2011, 22:05
Panowie znawcy tematu jaka jest temperatura (jakaś przybliżona) w czopuchu kominka z wkładem?

margod
14-10-2011, 22:59
W prawidłowo wykonanym kominku czyli z odpowiednio dużymi otworami wlotu i wylotu powietrza konwekcyjnego dochodzi do 200st.C., mierzona w najwyższym punkcie.
Mocno wzrasta (nawet do 300st.C) w przypadku zmniejszenia powierzchni otworów.

agiles1978
15-10-2011, 19:11
Dzięki za odpowiedź

Hans72
22-02-2012, 18:49
Pierwsze testy "wynalazek ma za sobą i...jest OK

Hans72
01-05-2012, 19:32
Po zakończeniu sezonu mogę stwierdzić że jestem bardzo zadowolony , niedługo zamieszczę zdjęcie mojego "marketowego" kominka:)