PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć i pleśn w pokoju



rukikz
08-10-2011, 21:10
Witam,


Mam problem z pleśnią i planuję się jej pozbyć którą mam w rogu przy podłodze i przy suficie, chcę skuć stary tynk cementowo-wapienny i mur pod nim wysuszyć i zabezpieczyć folią w płynie a później zaszpachlować, czy to dobry pomysł?proszę doradźcie jak to zrobić i jakich środków do tego użyć.Dodam ze budynek ocieplony, okna szczelne ale pomieszczenie wietrzone itp, izolacie fundamentów itp odpadają bo to mieszkanie w bloku. z góry dziękuję za odpowiedź:) pozdrawiam

coulignon
09-10-2011, 07:49
Folia w płynie = pomysł zły. Najpierw rozszczelnij okna. Inaczej nigdy nie pozbędziesz się ani pleśni ani wilgoci. "wietrzenie" to nie jest wentylacja na co masz przykład w swoim mieszkanku.

vadiol
09-10-2011, 15:44
Jak stary jest budynek ?

rukikz
10-10-2011, 20:34
Budynek ma około 25 lat, podejrzewam ze to wina słabej izolacji bo to mieszkanie na parterze a wiadomo jak kiedyś budowano

rukikz
10-10-2011, 20:52
już sam nie wiem co zrobić z tą wilgocią. myslę skuć stary tynk i osuszyc mur "psiknąć" czymś pleśniobójczym i zatynkować zaprawa cementową wapienną i na koniec gładź a może dodatkowo jakas kratka wentylacyjna prosto na zewnątrz. Podpowiedzcie czy dobrze myślę i doradźcie jakaś chemię na pleśń.

coulignon
10-10-2011, 21:12
nie słuchasz.Na 99% popsułeś wentylację i zagrzybiłeś mieszkanie. Jaką masz wilgotność powietrza w zimie?

EZS
10-10-2011, 21:35
budynki 25 lat temu były budowane do nieszczelnych okien. Jak wiatr hulał po mieszkaniu, to nie było problemu. potem jednak okna wymienili i jest kłopot. Parter, czyli ściana przemarza od dołu a w domu wilgoć..
Skujesz tynk, to wylezie w drugim rogu.
Jedyne co można, to grzać i rozszczelniać. Będzie jak dawniej i grzyb zniknie.

jajmar
10-10-2011, 21:45
Przecież Ci napisali rozczelnij okna , zrób aby była wentylacja