PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie na styku wanna akrylowa - kafelki



wiktorwspanialy
10-10-2011, 08:49
Witam!
Mam problem! Niedawno "prawie" ukończyłem remont łazienki. Jednak to prawi mnie dobija! Łazienkę wyłożyłem kafelkami i wstawiłem wannę akrylową i mam problem z uszczelnieniem na styku wanna - kafelki (na ścianie). Na początku wannę uszczelniłem silikonem sanitarnym firmy Atlas, ale ten silikon pięknie trzymał się kafelek, ale wanny już prawie wcale i ciągle zaciekała mi woda za wannę!! Następnie za radą "specjalistów" z Castoramy wyciąłem stary silikon i położyłem nowy: silikon akrylowy firmy Tytan - ten z kolei trzyma się wanny, ale nie trzyma się kafelek (znów woda wlatuje za wannę)!! Psychicznie już nie dają rady!! Zna ktoś jakiś porządny sposób, aby uszczelnić wannę akrylową do kafelek??

Pozdrawiam

Jarek.P
10-10-2011, 09:42
Po pierwsze, zasadniczy błąd popełniasz dostawiając wannę do gotowej opłytkowanej ściany. Wanna powinna być dosunięta do ściany i dopiero do niej powinny być dociągnięte płytki, najlepiej z listwą na granicy płytki/wanna, a pod listwą jakikolwiek uszczelniacz, najlepiej coś trwale elastycznego.
Zrobienie tego tak, jak Ty to robisz daje Ci strasznie szeroki wał silikonu na styku, tam będzie stała woda i nie ma siły, żeby silikon nie czerniał (każdy sczernieje w takich warunkach, ten "sanitarny" też).

A jeśli silikon trzyma raz płytek, raz wanny, to obstawiałbym błędy z jego nakładaniem, mokre, brudne, tłuste powierzchnie i już masz taki efekt, jak opisujesz.

J.

beton44
10-10-2011, 15:01
z tą zasadniczością to bym dyskutował /np po obejrzeniu instrukcji montażu wanny:rolleyes:

a na temat:

profil plastikowy

są specjalne profile do tegoż celu
ale IMHO one jakoś nie za bardzo się sprawdzają:stirthepot:

ja np stosuję /zupełnie niezgodnie z jego przeznaczeniem/ wetknięty pomiędzy wannę a ścianę plastikowy profil narożny taki:
http://cdn32.pb.smcloud.net/t/files/thumbnails/1c/17/90/1c1790a82ec82b63_294x240_rozmiar-niestandardowy.jpg

oczywiście wypełniony "z naddatkiem" silikonem od środka i od tej strony od ściany....

perm
10-10-2011, 20:21
Kiedyś był tu temat o uszczelnieniu wanny akrylowej. Po napełnieniu wodą wanna "siadała" (odkształcała się) o parę milimetrów co niszczyło wszelkie uszczelnienia. Nie pamiętam niestety wniosków z tamtej dyskusji ale chyba trzeba taką możliwość wziąć pod uwagę.

coulignon
11-10-2011, 12:11
Kiedyś był tu temat o uszczelnieniu wanny akrylowej. Po napełnieniu wodą wanna "siadała" (odkształcała się) o parę milimetrów co niszczyło wszelkie uszczelnienia. Nie pamiętam niestety wniosków z tamtej dyskusji ale chyba trzeba taką możliwość wziąć pod uwagę.

silikonować przy pełnej wannie? Jak sie wypuści wodę to silikon sie ściśnie.

sewerynslowi
11-10-2011, 12:16
należy uszczelnić silikonem gdy wanna jest napełniona wodą. a to ze raz się trzyma tego, a raz tego, oznacza ze źle masz przygotowaną powierzchnię, tak jak to wspomniał przedmówca/

perm
12-10-2011, 05:41
silikonować przy pełnej wannie? Jak sie wypuści wodę to silikon sie ściśnie.

Nie wiem jak powinno się to robić. Wiem że taki problem ktoś tu już opisał. Trzeba by poszukać.