PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie szciany szytowej a krokwie ?



supernik
10-10-2011, 19:53
Witam.
JAk to jest niektórzy budują ściany szczytowe równo z wierzchem krokwi.
Inni z kolei zostawiają trochę luzu pomiędzy wierzchem krokwi a wierzchem ściany szczytowej co podobno pozwoli ją ocieplić potem (zamknąć ocieplenie). Czy warto zostawić luz - około 10 cm, da się to potem jakoś docieplić czy nie warto w to się bawić.

jasiek71
10-10-2011, 22:17
Witam.
JAk to jest niektórzy budują ściany szczytowe równo z wierzchem krokwi.
Inni z kolei zostawiają trochę luzu pomiędzy wierzchem krokwi a wierzchem ściany szczytowej co podobno pozwoli ją ocieplić potem (zamknąć ocieplenie). Czy warto zostawić luz - około 10 cm, da się to potem jakoś docieplić czy nie warto w to się bawić.
postaw ścianę do dolnej krawędzi krokwi a pustkę (wysokość krokwi ) wypełnij izolacją

michal_mlody
11-10-2011, 18:11
Nie muruj do wierzchu krokwi. Zostaw trochę miejsca. Ja Docieplałem zaraz po położeniu krokwi. Około 20cm styropianu.
W dzienniku są fotki
http://imageshack.us/photo/my-images/707/dscf2167f.jpg/

DACxxxAZ
11-10-2011, 19:41
Przy poddaszu użytkowym aby zachować ciągłość izolacji termicznej zadbaj też o poprawne docieplenie w okolicach murłaty,tam też często jest doginane.

supernik
11-10-2011, 19:55
Dzięki...
Fajne zdjęcia
Ale ciekawi mnie to: http://imageshack.us/photo/my-images/846/dscf2180y.jpg/
michal_mlody:
Czy to znaczy że po położeniu styropianu obkleiłeś go klejem i siatką ?
W jaki sposób należy połączyć styropian z wełną wewnątrz budynku czy trzeba go smarować styropianem czy lepiej zostawić niezasmarowany i połaczyć czoło do czoła ?
A może jeszcze lepiej wykonać ten element na ścianie szczytowej przy wykonywaniu izolacji cieplnej poddasza i elewacji zewnętrznej ???

Jeszcze jedno...
Nie widziałem na belach złącz ciesielskich takich metalowych - jak były łączone krokwie z murłatą i jętkami ?

Dachołaz:
Słuchaj o co chodzi z tą murłatą ?? gdzie i jak to ocieplić, bo nie kumam za bardzo - może jakieś fotki da się pchnąć ?
I jeszzce chciałem uprzejmie prosić o informację na temat złącz ciesielskich do czego właściwie się je wykorzystuje ? CZy błędem jest stosowanie gwoździ do łączenia krokwi z murłatami i krowki ze sobą ???

DACxxxAZ
11-10-2011, 20:23
Jak ciągniesz izolację elewacji to połącz ja z dociepleniem między krokwiami (na styk) wełnę trzeba tak włożyć aby zachować szczelinę wentylacji .

Jeśli chodzi o blaszki niby do więźb to właśnie one są zbędne. Gwóźdź tzw. krokwiak jest dobrym łącznikiem elementów więźby.

supernik
11-10-2011, 21:35
Mieszkam w domu, który miał wykonywany dach około 20 lat temu, przykryty jest płytami pofalowanymi eternitu. Jak bele dobrze wyschły to gwożdzie które były zabite do eternitu porostu wychodzą. Większość wystaje, dlatego myślałem że te blaszki to lepsze rozwiązanie.

michal_mlody
12-10-2011, 05:16
Styropian przejechałem klejem i zatopiłem siatkę. Radzę przykleić ten styropian przed położeniem folii, potem mogą być już problemy w dokładnym wykonaniu.

Krokwie do murłat i jętek były łączone gwoździami, dodatkowo jętki z krokwiami skręcane śrubą.

DACxxxAZ
12-10-2011, 19:21
Mieszkam w domu, który miał wykonywany dach około 20 lat temu, przykryty jest płytami pofalowanymi eternitu. Jak bele dobrze wyschły to gwożdzie które były zabite do eternitu porostu wychodzą. Większość wystaje, dlatego myślałem że te blaszki to lepsze rozwiązanie.

jeśli szukasz dobrego rozwiązania to zastosuj wkręty konstrukcyjne. Jeśli chcesz jakieś info o wkrętach itp.daj cynk na tel. 601 465 304

Malybialy
13-10-2011, 19:41
Witam, co radzicie zrobić z tak wymurowanym szczytem? Krokiew prawie na styk z pustakiem, patrząc od zewnątrz szczyt wymurowany do połowy krokwi, także od góry ocieplić się da, ale połączyć ocieplenia poddasza z ociepleniem ściany szczytowej już nie. Zdjęcie robione dziś, dach jeszcze nie jest odeskowany.
http://img832.imageshack.us/img832/2407/dscf3636y.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/dscf3636y.jpg/)

DACxxxAZ
13-10-2011, 20:06
Drewno to bardzo dobry izolator więc docieplasz do drewna (krokwi) póżniej między krokwiami i pod krokwiami

Andrzej Wilhelmi
14-10-2011, 21:12
... zachować ciągłość izolacji termicznej...

To jest właśnie naczelna zasada! Dodam tylko, że tyczy się to każdej izolacji czyli paroizolacji i izolacji wodnej też. W związku z tym na nieużytkowej części poddasza należy również ocieplić od wewnątrz ściany szczytowe, kolankowe i kominy. Płyty balkonowe związane ze stropem powinny być izolowane ze wszystkich stron. Pozdrawiam.