PDA

Zobacz pełną wersję : KUJAWSKO-POMORSKIE - czarna lista wykonawców



br
06-12-2003, 08:14
UWAGA OSZUST PRZESTROGA DLA PRZYSZŁYCH KLIENTÓW - CAMP-MONT inż. Michał Baran Bydgoszcz 85-791 ul. Geodetów 7 prowadzona przez Michała Barana jest niesolidna. Nie przestrzega umów, jakość prac jest mierna. W umowie Cmap –Mont zapewnia miesięczne wykonanie usługi, a trwa to już 11 miesięcy. Jakiekolwiek przywoływanie Pana Michała Barana do porządku nie przynosi skutków. Przestroga dla przyszłych klientów NIE UFAJCIE TEJ FIRMIE. Zresztą postaram się ostrzec przed działalności tej firmy w serwisach branżowych.

Sylwia z Gdyni
17-05-2005, 14:57
Hej :)
Jestem nowa, zielona i szukam informacji :roll:

Jak w temacie, zna ktoś tą firmę, ma wlasne doświadczenia?
Proszę o wszystkie informacje, posty powyżej jest hmmm....dość stary :)

dziękuję

Paty
17-05-2005, 15:17
A dlaczego akurat interesuje Cię ta firma skoro Ty jesteś z Gadańska a firma z Bydgoszczy? Dziwne............... :o

Sylwia z Gdyni
18-05-2005, 07:52
Jestem z Gdyni, to obok...ale nie to samo :lol:
A dlaczego nie może mnie interesować i co w tym dziwnego? Firma jak firma, w Wawie domy budują często Kaszubi lub Górale i nikogo to nie dziwi :)

Teska
18-05-2005, 08:40
a post z 6 grudnia 2003????


pomyłka jakaś...

Janussz
18-05-2005, 08:51
Sylwia
daj spokój. Tak długo trzyma Cię złość do tego pana?

Sylwia z Gdyni
18-05-2005, 10:17
Ależ nie, żadna złość mnie "nie trzyma" :) Dopiero wczoraj znalazłam firmę Camp Mont, zajrzałam na to forum, zobaczyłam post i...pytam, przecież chyba nie ma w tym nic złego i niewłaściwego, że szukam informacji? Każda informacja jest cenna.
Pytam o chyba dość prostą rzecz, nikt nie zna więcej tej firmy, nie ma własnych doświadczeń, ok - szukam dalej.

Sławomir Wroński
29-12-2006, 21:08
Świetnie ,ze udało mi się znależć te opinie w pełni zgadzam się z opinią że pan Michał Baran to osoba nieuczciwa powiem więcej to zwykły naciagacz.W moim przypadku wziął zaliczkę w wysokości 4 tysięcy złotych na budowę domu , oczywiście nie podjął się budowy próbując mnie zwodzić tygodniami, pieniędzy do dziś nie odzyskałem sprawa trafiła do sadu w Bydgoszczy. Nie jest to jedyna sprawa tego pana. Jesli ktoś chciałby zasięgnąć bliższych informacji chętnie udostępnie mój nr telefonu .

dominikams
29-12-2006, 22:08
ojej to już jest idiotyczne :(

beno11
29-12-2006, 22:12
ilosc postow swiadczy o wiarygodnosci piszacych :)

Sławomir Wroński
30-12-2006, 21:08
Nie bardzo rozumiem co wtym idiotycznego ,że wyrażam opinię na temat nieuczciwego wykonawcy , ps. pocóż ten dziennik budowy ze zdjęciami , przecież camp mont to firma , która ponoć buduję domy z drewna a nie pospolite kwadraciaki metoda gospodarcza , których zdjęcia możemy w twoim poście obejrzeć, cóż ma tendziennik wspólnego z tym tematem ??????? :D :D :D

Sławomir Wroński
30-12-2006, 21:19
Szanowny beno11 Ja także padłam ofiarą Pana inzyniera Barana , który oferuje swoje produkty , lecz nie wywiazuje sie z umowy. Telefon stacjonarny w Bydgoszczy to istna fikcja nikt nigdy go nie odbiera, do sprawdzenia na stronie int firmy , a pan Baran wydaje sie działac na zasadzie branai zaliczek i odwlekania terminów rozpoczęcia budowy w nieskończoność Co do wiarygodnosci to świadcza o niej fakty, które można sprawdzić anie ilośc OPINII. Szkoda ze dotarłam do tego tematu dopiero teraz zaoszczędziłabym czas i pieniadze.

beno11
31-12-2006, 07:05
Szanowny beno11 Ja także padłam ofiarą Pana inzyniera Barana , który oferuje swoje produkty , lecz nie wywiazuje sie z umowy. Telefon stacjonarny w Bydgoszczy to istna fikcja nikt nigdy go nie odbiera, do sprawdzenia na stronie int firmy , a pan Baran wydaje sie działac na zasadzie branai zaliczek i odwlekania terminów rozpoczęcia budowy w nieskończoność Co do wiarygodnosci to świadcza o niej fakty, które można sprawdzić anie ilośc OPINII. Szkoda ze dotarłam do tego tematu dopiero teraz zaoszczędziłabym czas i pieniadze.
to juz nie rozumiem
u Ciebie prokurator na emeryture przeszedl i innego nie ma ? sady pozamykali ? samo pisanie na forum ze ten to bee a inny cacy jest malo wiarygodne bez dowodow ,
a juz niejeden tu na forum takie pierdy pisal na konkurencje ze szkoda gadac

dominikams
31-12-2006, 16:06
Nie bardzo rozumiem co wtym idiotycznego ,że wyrażam opinię na temat nieuczciwego wykonawcy , ps. pocóż ten dziennik budowy ze zdjęciami , przecież camp mont to firma , która ponoć buduję domy z drewna a nie pospolite kwadraciaki metoda gospodarcza , których zdjęcia możemy w twoim poście obejrzeć, cóż ma tendziennik wspólnego z tym tematem ??????? :D :D :D

:lol: :lol: :lol:
Dobre :lol:

Jako początkującemu na tym forum wyjaśnie uprzejmie: Idiotyczne jest to że pojawia się taki post obsmarowujący d@pę wykonawcy napisany przez osobę która nigdy wcześniej nie była na tym forum. Nasuwa się więc podejrzenie, że jest to robione tylko po to, żeby skosić konkurencję. Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. I nie pisz, że bywałeś na tym forum wcześniej (tylko do tej pory jako czytelnik), bo jeśli by tak było, to byś zauwazył, że linki pod postami wstawiają się automatycznie, niezależnie od tematu postu. Dlatego w każdym moim poście bedziesz miał linka do mojego dziennika budowy, a pod postami innych forumowiczów - linki do ich dzienników. Taka to uroda tego forum :D

P.S. Cieszę się, że ci się mój domek spodobał :wink: :lol:

dominikams
31-12-2006, 16:14
Dodam jeszcze, że Sherlock Holmes zwróciłby zapewne uwagę na pewną niekonsekwecję w twoich postach, w wyniku której cały misternie opracowany plan bierze w łeb:


Świetnie ,ze udało mi się znależć te opinie w pełni zgadzam się z opinią że pan Michał Baran to osoba nieuczciwa powiem więcej to zwykły naciagacz.W moim przypadku wziął zaliczkę w wysokości 4 tysięcy złotych na budowę domu , oczywiście nie podjął się budowy próbując mnie zwodzić tygodniami, pieniędzy do dziś nie odzyskałem sprawa trafiła do sadu w Bydgoszczy. Nie jest to jedyna sprawa tego pana. Jesli ktoś chciałby zasięgnąć bliższych informacji chętnie udostępnie mój nr telefonu .


Szanowny beno11 Ja także padłam ofiarą Pana inzyniera Barana , który oferuje swoje produkty , lecz nie wywiazuje sie z umowy. Telefon stacjonarny w Bydgoszczy to istna fikcja nikt nigdy go nie odbiera, do sprawdzenia na stronie int firmy , a pan Baran wydaje sie działac na zasadzie branai zaliczek i odwlekania terminów rozpoczęcia budowy w nieskończoność Co do wiarygodnosci to świadcza o niej fakty, które można sprawdzić anie ilośc OPINII. Szkoda ze dotarłam do tego tematu dopiero teraz zaoszczędziłabym czas i pieniadze.

Sławomir Wroński
31-12-2006, 17:49
Szanowny Beno !!!!
Po to aby wypowiedzieć się na temat firmy,z która się straciło pieniadze nie potrzebny jest wyrok sądu , który nawet jesli będzie dla mnie korzystny to odzyskanie pieniedzy jest i tak bardzo trudne, przypominam iz nie wypowiadam się na temat inny niż firma camp mont .Jeśli uważasz że każda negatywna opinia na temat firmy jest zwykłym szkalunkiem to jesteś w błędzie ,gdyż wówczas jakiekolwiek tezy na temat nieuczciwości wykonawców byłyby zupełnie niuprawnione a jest ich na forum mnóstwo. A tak poza tym to wiemy w jakim kraju żyjemy i że Polacy nigdy nie kradna ,kłamia w zywe oczy i wyłudzają pieniadze na potęgę od zwyklych ludzi .Pozostawiam moich rozmówców w głebokiim powazaniu a przyszłym klientom camp mont życzę owocnej współpracy z firma. IN FORMACJE NA TEMAT FIRMY- 7 REWIR KOMORNICZY BYDGOSZCZ , PROSZĘ O SPRAWDZENIE A NASTĘPNIE PISANIE PIERDÓŁ O ROKURATURZE GDYŻ W TAKICH PRZYPADKACH ZAKŁADA SIĘ SPRAWĘ Z POWÓDZTWA CYWILNEGO!!!!!!!pozdrawiam.

xtomi
15-10-2007, 10:07
przestrzegam przed firmą budowlaną z Otorowa po d Aleksandrowem Kuj. - Zbigniew Świerszcz, właściciel może ma dobre chęci ale ekipa to może obory budować a nie domy, ilość błedów jakie wyszły podczas budowy i po to istny koszmar.
taka sama ekipa jest od posadzek - Osielsko nazwa firmy OSKAR,

edi!
15-10-2007, 18:45
przestrzegam przed firmą budowlaną z Otorowa po d Aleksandrowem Kuj. - Zbigniew Świerszcz, właściciel może ma dobre chęci ale ekipa to może obory budować a nie domy, ilość błedów jakie wyszły podczas budowy i po to istny koszmar.
taka sama ekipa jest od posadzek - Osielsko nazwa firmy OSKAR,
ku przestrodze
pozdrawiam

olivka28
12-12-2007, 12:54
To pseudofirma, którą kierują pan Porożyński oraz Witoń.
Stanowczo nie polecam, a nawet odradzam!!!! Niesolidni, nie przestrzegają terminów, a za naprawy, które mieli wykonać na koszt własny dostalismy faktury.

edi!
14-12-2007, 18:34
a czym sie zajmuje ta firma?

olivka28
16-12-2007, 21:24
głównie murarka, częściowo równiez wykończeniówka

Red72
16-12-2007, 22:14
Zupełnie nieznana 8)

olivka28
27-12-2007, 11:24
wkrótce wkleję zdjęcia (drastyczne-ostrzegam) to może będzie troche bardziej znana :evil:

a jak ktoś jest zainteresowany skorzystaniem z usługi, znajdzie odpowiednie inf. przed zawarciem umowy...

ja szukałam, ale niestety nie znalazłam :( - a teraz żałuję, że nikt nie podzielił się wrażeniami...

kolecik
11-06-2008, 11:34
Witam,
Przestrzegam przed firmą Radbud. Firma mieści się na ulicy Magazynowej w Bydgoszczy i oferuje wszystkie akcesoria związane z dachem: dachówki, łaty, folie, rynny...
Firma jest niesolidna! Dostali zaliczkę, której do dzisiaj nie rozliczyli (od listopada zeszłego roku). Dodatkowo źle wyliczyli materiał a za zwróconą nadwyżkę nie oddają pieniędzy!
Jeżeli ktoś chce więcej informacji zapraszam na PW.
Pozdrawiam,

ewasik
02-07-2008, 08:08
Ostrzegam wszystkich przed ta firma, www.nowart.pl . Zamowilam brame w styczniu 2008 wplacilam zaliczke, termin montazu mial byc 20 maja, do tej pory bramy nie ma i nie bedzie. Pan Piotr Nowicki zwleka z terminami, wymysla coraz to nowe powody, szantazuje podniesieniem ceny o 800 zl. Mowil ze brama jest zrobiona tylko samochod mu sie popsul i nie ma czym przywiesc bramy. Telefonow nie odbiera. Pojechalam na miejsce a tam sie okazuje ze brama nie istnieje, itd.znow obiecal ze ostatecznie za tydzien, itp
Wypowiedzialam umowe i zazadalam zwrotu zaliczki ale czy odda?
Oglaszal sie na Allegro jako uzytkownik perlette , konto ma zawieszone.
Poradzcie co mam zrobic.

andrzej74
02-07-2008, 08:39
Nie znam treści umowy, ale awsze możesz:
1/ wezwanie przedsądowe do zwrotu zalickzi ew. zadatku - w zależności od tego co ustaliliście, zgodnie z k.c. mozna domagać się zwrotu w podwójnej wysokości /o ile dobrze pamiętam a nie mam k.c. pod ręką/,
i o ile nie odda kasy to:
2/ zawiadomić Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa z art. 286 k.k.- niech się trochę potłumaczy.

ewasik
03-07-2008, 09:57
dziekuje za odpowiedz, jesli ktos z was ma jeszcze jakies sugestie, bede wdzieczna.
Mysle ze zaliczki nie zwroci, czeka mnie przygoda z polskim prawem :(

mich4u
04-07-2008, 12:51
Generalnie nie znam szczegółów postępowania, ale czy przypadkiem bezzwrotne nie są "zadatki" a nie "zaliczki"? Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że to pierwsze jest nie do oddania natomiast o zaliczkę się można dopominać jeśli umowa nie jest dla nas niekorzystna wyjątkowo...

Cal
10-07-2008, 08:44
A miało być tak pięknie. Mówili, że mają doświadczenie w budowie domów z bali i szkieletowych. Pokazywali zdjęcia z budowy w Europie Zachodniej. Nawet ładne. Zapewniali, że dadzą najlepszą ekipę eksportową do budowy domu. Zrobią szybko i solidnie. Proza życia okazała się zgoła inna. Zamiast czteromiesięcznego cyklu budowlanego zrobił się ośmiomiesięczny. Mimo, że pogoda doskonała. Zima była tak ciepła, że w grudniu zalewali fundamenty. A później ciepła wiosna i lato. Więc o co chodzi?! Ano, nie było ekipy eksportowej tylko podwykonawcy. A ci okazali się partaczami, brani z łapanki, wielokrotnie zmieniani, nie mający pojęcia o pracach budowlanych. Do tego stopnia, że kierownik budowy nakazał wstrzymanie niektórych prac budowlanych. A oni swoje i dalej partaczyli. Poprawka była poprawiana następną poprawką i następną. Często na placu budowy była cisza, bo nikogo nie było. Ale tym firma ANRO się nie przejmowała. Nie pilnowała podwykonawców, nie kontrolowała robót.. Pilnowała natomiast czy wpływają kolejne transze płatności. Przedstawiciel firmy ANRO zjawiał się tylko na usilna interwencję inwestora. Z powodu opóźnionego terminu oddanie domu musieliśmy przeprowadzić się ze sprzedanego dawnego domu do hotelu. Prosiliśmy o szybkie, solidne dokończenie budowy – jak grochem o ścianę. Cztery miesiące po wprowadzeniu się pojawiają się spękania na ścianach i sufitach obłożonych płytami gipsowo kartonowymi i farmacell. Wszędzie , w każdym pomieszczeniu w narożnikach, nad i pod otworami na płaszczyznach. Długie, regularne i nieregularne.
Przyszła jesień i zima. Z rur wentylacyjnych leje się woda. Dosłownie. Wokół kratki na suficie robi się aureola wilgoci. W łazience pojawia się pierwsza pęknięta płytka na ścianie. To, co gotuje się w kuchni czuć w łazience i odwrotnie. Zawiadamiamy firmę o usterkach. Pojawia się podwykonawca i oświadcza, że jego robota jest ok. Winni są inni. Ponownie wysyłamy pisma i prosimy o interwencję, naprawę. Mijają tygodnie i miesiące. Cisza. Ani be, ani me. Totalna ignorancja. Niedawno zajrzeliśmy do stropodachu. I co? Ano płyty mocowane na stelażach, na strychu do dźwigarów. Wszystko pracuje. Brak ciągłości folii paroizolacyjnej, wełna rzucona byle jak. Rury wentylacyjne nieocieplane, łącza dwa pomieszczenia i jako jedna wychodzi ponad dach. A przecież każdy wlot musi mieć indywidualny wylot. Rury odpowietrzające instalację kanalizacyjną zatkane wełną ( stąd zapewne ten smród na podwórku w pobliżu szamba) Powołany przez nas rzeczoznawca mówi, że brak także kleju i siatek na łączeniu płyt, że ściany nie spełniają norm akustycznych i dlatego tak wszędzie i wszystko słychać. A w ogóle to firma popełniła już błędy w fazie projektowania. A firma ANRO ma certyfikat ISSO ?!! Czy pojawią się jeszcze jakieś niespodzianki? Póki co występujemy przeciwko PPH ANRO Sp. z o o. ul. Celulozowa 4 we Włocławku na drogę sądową o uchylanie się od napraw gwarancyjnych. A będzie co naprawiać oj będzie.

kpw
24-09-2008, 12:13
Witam,
jak skonczyla sie walka z NOWARtem?
Mnie gosc osobiscie zostawil z niezamontowaną bramą w garażu...
Obecnie nie odbiera telefonów...

ewasik
24-09-2008, 12:55
Witam,
jak skonczyla sie walka z NOWARtem?
Mnie gosc osobiscie zostawil z niezamontowaną bramą w garażu...
Obecnie nie odbiera telefonów...
A czy kiedys odbieral telefony?
Kpw napisz cos wiecej o sprawie.
Moze lepiej zeby ci nie montowal, bo jak mi zamontowal slupy, to musialam doplacac do ich usuniecia.

kpw
24-09-2008, 13:48
A czy kiedys odbieral telefony?
Kpw napisz cos wiecej o sprawie.
Moze lepiej zeby ci nie montowal, bo jak mi zamontowal slupy, to musialam doplacac do ich usuniecia.
Kiedyś i owszem odbierał telefony.
Przeciwwagi zalane chociaż dawały wiele do życzenia...
Jakieś 4 dni temu miał przyjechać i zamontować bramę...
Pominę fakt, że brama nie została wykonana zgodnie z pierwotnymi uzgodnieniami. Dobrze, że chociaż wzór został zachowany.
Ja ogólnie jestem człowiekiem zapracowanym i zajętym ... ale się poświęcę i
powalczę o swoje.

P.S. Proszę o jakiś kontakt tel do pani na PM jeśli można.

ricardo44
17-01-2010, 12:14
witam , chciałbym przestrzec wszystkich , mających zamiar kupić okna w oknovidzie - bydgoszcz . jestem po drugiej gwarancyjnej wymianie okien i w dalszym ciągu ramy i skrzydła są spaczone, egzekwowanie reklamacji wymaga dużej wytrwalości i pomocy rzecznika praw konsumenta ,mimo tego idzie jak po grudzie. ricardo.

ZIEiA
29-08-2010, 08:51
Firma W&K Wykończenia domów i mieszkań Wyszogrodzka i Krasucki mająca siedzibę w Toruniu na ulicy Kusocinskiego 6a/24 i w Warszawie na ul.Aluzyjnej 23d/201
bez pracowników lub z łapanki, bez środków finansowych i bez wiedzy branżowej żeruje na podwykonawcach którym
nie płaci i stwarza problemy wszystkim którzy biorą udział w procesie budowlanym.

adi24andrzej
12-12-2010, 21:05
prawdopodobnie panie elektryk źle wykonałeś prace lub coś innego w tym stylu bo Pana nikt nie zna .

Christo24
13-02-2012, 14:09
Mam taką radę do ludzi żalących się na forum na jakiegoś fachowca. Rozumiem, że chodzi o to, żeby topic został zauważony i toczyła się w nim dyskusja, ale tworzenie fikcyjnej gadaniny sam ze sobą (autor wątku oraz look 286, wykolowany, malgorzak to jedna osoba) jest nieco śmieszne i typowe dla tego typu wątków.

rychuka
13-02-2012, 14:21
Mam taką radę do ludzi żalących się na forum na jakiegoś fachowca. Rozumiem, że chodzi o to, żeby topic został zauważony i toczyła się w nim dyskusja, ale tworzenie fikcyjnej gadaniny sam ze sobą (autor wątku oraz look 286, wykolowany, malgorzak to jedna osoba) jest nieco śmieszne i typowe dla tego typu wątków.

Możesz wyjaśnić dlaczego uważasz, że jestem tą samą osobą co reszta uczestników dyskusji ?

VITO1973
28-06-2012, 17:28
Czy ktoś ma złe doświadczenia z firmami ognidniczymi w Kuj-Pom?

nisi
15-07-2012, 09:54
Witam,
chciałam przestrzec przed korzystaniem z "usług" firmy z Nowejwsi Chełmińskiej PROFIL - PLAST (montaż bram garażowych) www.profil-plast.oferteo.pl
W zeszłym roku podpisałam z nimi umowę, wcześniej robiąc wywiad na rynku jesli chodzi o producentów, jakość bram i napędów i ceny.
W marcu 2011 r. Pan G.M. - właściciel - dowiedziawszy się ode mnie jaką dostałam najlepszą ofertę, obniżył mi cenę, a że opinie na temat bram BIG TOR i napędów Beninca były pozytywne, zdecydowałam się na te produkty (o zgrozo nie prześwietlając firmy montującej). Dopiero po roku dowiedziałam się jak działa ta firma: obniżyć cenę na maksa, być najkorzystniejszym cenowo i później odbić sobie różnicę.
Zaczęło się od tego, ze jakiś czas po zamontowaniu panelu bramy (budowa trwała), gdy doszło do montażu pozostałych elementów, Pan zażyczyl sobie dodatkowej kasy za czyszczenie elementów, które leżały w garażu (oczywiscie nic o tym nie wiedziałam, gdy wróciłam z pracy, dowiedziałam się, że cyt: "moi trzej pracownicy (których nie widziałam na oczy ) musieli 3 godz. czyścić elementy zabrudzone przez tynkarza - należy się dodatkowo 250 zł."
Nie zgodziłam się na zapłacenie dodatkowej kasy (całość wynikającą z umowy dostał). Wytłumaczyłam mu, że skoro uważał, że nie wywiązaliśmy się z obowiązku zabezpieczenia elementów, mógł odmówić montażu. Zażądał telefonu do tynkarza (zadzwoniłam do mojego tynkarza, zapytałam czy mogę przekazać numer, on się zgodził), a po chwili G.M darł się na tynkarza (skąd inąd bardzo spokojnego pana po 50 - tce, właściciela firmy wykonujacej elewacje i tynki). Przy mnie padały słowa:" ty gn.ju!, tynki każdy głupi umie kłaść, kur..a, upier..liłeś bramę, oddawał kasę..". Trwało to kilkanaście minut. Wszystkie działania właściciela PROFIL-PLASTu zmierzały do wyciągnięcia 250 zł - nie udało się ode mnie, próbował wymusić na tynkarzu.
W swietle późniejszych wydarzeń okazuje się, ze powinnam zakończyć współpracę z panem G.M. od razu po tamtej sytuacji. Byłam naiwna i niestety tego nie zrobiłam.
Już po 2 miesiącach napęd zaczął odmawiać posłuszeństwa (dodam, że jest sztandarowym produktem producenta, więc byliśmy zaskoczeni) brama otwierała się kawałek, a potem stawała w miejscu.
Zadzwoniliśmy po pana G.M. - w umowie z nim jest napisane, że daje 5 lat gwarancji - po którymś telefonie pan odebrał i łaskawie przyjechał po kilku przypomnieniach. Oczywiście wg niego wszystko gra (mówił, ze to na pewno zaniki napięcia, my mamy pewność, że nie to jest przyczyną usterki). Nie płaciłam panu (on nic nie mówil, a ja uznałam, że wynika to z umowy).
Sytuacja powtarzała się z przerwami kilkumiesięcznymi - brama działała, potem znowu nie. Zaczęliśmy wczytywać się w kartę gwarancyjną - okazało się, że pan G.M. poświadczył w tym dokumencie nieprawdę m.in. podał inne daty zakończenia prac elektrycznych aniżeli w dzienniku budowy (różnica kilku miesięcy - czyżby chronienie swojego tyłka wobec problemów z pracą napędu?), skłamał pisząc o podłożu na którym została zamontowana brama. W międzyczasie przypomniałam o przeglądzie (w umowie napisał, że "pierwszy przegląd roczny bezpłatny". W gwarancji, jako pierwszy wymieniony jest przegląd półroczny, a drugi roczny, to który jest bezpłatny?) Nasze pytania kiedy przyjedzie na przegląd zawsze zbywał, odpowiadał, że nie dziś, nie dziś, bo to więcej czasu trzeba i oczywiście przekładał. Pisałam do niego sms-y, umawiał się i nie przyjeżdżał. Wielokrotnie zwalnialiśmy się z pracy i czekaliśmy bezskutecznie, bo "on po godz. 16 nie przyjedzie, oni mają rodziny i nie będą czasu prywatnego przeznaczać na jeżdżenie". Po kilku takich sytuacjach, otrzymaliśmy od niego sms z informacjami, ze ktoś inny przyjedzie (od producenta) i nikt się nie zjawiał (potem okazało się, ze producent nic o sprawie nie wiedział). W końcu postawiliśmy sprawę na ostrzu noża: dajemy panu ostatnią szansę. Napisaliśmy reklamację, którą pan G.M. miał dostarczyć do producenta, do której trzeba załączyć kartę gwarancyjną (bez przeglądów, bo pan oczywiscie nie zdążył w czasie, a ja naiwna nie zrobiłam tego przez inną firmę).
Po przybyciu właściciela firmy PROFIL-PLAST do nas od razu pokazałam mu, że wiem o poświadczeniu nieprawdy w karcie gwarancyjnej, powiedziałam, ze nie mam do pana zaufania, bo już kilka razy nas zawiódł i że chcę zrobić fotokopię karty.
I teraz najlepsze: pan G.M. wziął kartę pod pachę i zaczął zwiewać do samochodu (mówiąc nam, ze musi ksero zrobić - dodam, że mieszkam na wsi, najbliższa miejscowość 5 km ode mnie ma czynne ksero do godz. 17, a było już grubo po 17). Wystartował z piskiem opon, na szczęście mój narzeczony, który rozmawiał akurat przez telefon, zdążył uczepić się relingów (pan G.M. cały czas jechał), ja próbowałam go zatrzymać z przodu, otworzyłam drzwi i wołałam o zwrot dokumentu. Musiałam się z nim siłować. Dopiero po postraszeniu policją i zabraniu kluczyków (udało mi się wyciągnąć je ze stacyjki) oddał kartę i wrócił z nami do domu (jak sam przyznał, "nie trzyma ciśnień"). Opisałam całą sytuację wraz z akcją producentowi bramy, G.M. się pod tym podpisał (ale dopisał "bez czytania" - kuriozum). Nie omieszkał dodać, ze on mi nie zapomni tych 250 zł z zeszłego roku.
Ponadto pisemnie poświadczył, ze w końcu wykona roczny przegląd, ale oczywiście skoro upłynął już rok od montażu, mogę sobie nim ..podetrzeć - później w korespondencji z producentem wypiął się na mnie i napisał, że to przecież ja odpowiadam za przeglądy.
Dodatkowo napisał, ze za 500 zł netto + koszty producenta napędu może go wysłać do serwisu. Twierdził, że w ten sposób wychodzi mi naprzeciw. Gdy dzwoniłam do innej firmy (będącej autoryzowanym przedstawicielem producenta napędu) byli zaskoczeni skąd wzięła się kwota 500 PLN.

Sprawa jest w toku i zapewne nie obędzie się bez procesu.
Z tego miejsca mogę tylko przestrzec przed firmą PROFIL-PLAST z Nowejwsi Chełmińskiej i jej właścicielem G.M.
Budowałam w zeszłym roku dom, miałam do czynienia z różnymi ekipami, z jedną nawet musiałam się rozstać, bo nie wywiązali sie umowy, jednak wszystko odbyło się kulturalnie, z dopełnieniem wszystkich ustaleń, zarówno technicznych, jak i finansowych.
Z takim stosunkiem do klienta, jaki ma pan G.M. nie spotkałam się w całym swoim życiu.

P.S. W piśmie do producenta o klientach pisze per"cwaniaki", kilka razy złapaliśmy go na kłamstwie, które możemy udokumentować, więc lepiej uważać z firmą z Nowejwsi Chełmińskiej PROFIL- PLAST i jej właściciela G.M.
BTW na ich stronie www oczywiscie można dodawać komentarze dotyczące współpracy (ale tylko pozytywne haha, próbowałam dać negatywny komentarz, ale niestety nie ma takiej opcji - to się nazywa marketing!).

Pozdrawiam budujących:)

klinik
04-02-2013, 21:20
Na "uprzejmą" prośbę wykonawcy usuwam imię i nazwisko.


Nie polecam NEW HOUSE (dawniej TOM-REM)

1. Wieniec, trzpienie, widoczne na poniższych fotkach...Wstyd się pod taką pracą podpisać? Całość poszła do skucia i postawienia od nowa przez inną firmę.
2. Ekipa pijąca? (za rękę nie złapałem z alkomatem nie jeździłem... puszki i butelki znajduję po dziś dzień. Może leśne ludki chciały zasadzić stertę piwek aby obrodziły na lato... )




167679167680167675167676167677

robmaz
11-06-2013, 12:00
Witam jestem nowy na tym Forum i chciałbym zapytać Państwa o Architekta Pana Michała Trejderowskiego INWEST BUILDING STUDIO
ul. Reja 3/2 86-300 Grudziądz . Czy wykonywał dla Państwa jakieś projekty i jaka była współpraca , terminowość, solidność , za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje

azakrzew
09-08-2013, 22:51
Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Łukasikiem występującym na forum jako Ghost 34. Firma miała niegdyś świetną renomę jednak ich „wyczyny” w moim domu jej zdecydowanie przeczą.

Zamówiłem deski dębowe olejowane fazowane z 2 stron. Pan Andrzej zapomniał o tym szczególe i jego ekipa (sam już nie układa) bardzo szybko ułożyła mi prawie całe piętro w desce fazowanej z 4 stron. Jakość wykonania od początku pozostawiała wiele do życzenia. Kilkanaście desek kazałem od razu wymienić. Czasem kładli nawet deski uszkodzone. Niestety to również świadczy o źródle i klasie materiału. Zapewne jest bardzo tani. Sam Pan Andrzej w mojej obecności kazał kierowcy, który dowiózł deski wręczyć kilka sztuk desek fatalnej jakości producentowi. To podobno firma, w której Ghost zaopatruje się od lat. Po roku od położenia wypadło już kilka sęków, a z jednej deski zaczęły się obrywać drzazgi.

Po konsternacji dotycżacdej 4 faz zamiast 2, zgodziłem się aby na piętrze deski z 4 stronną fazą zostały na podłodze, ale na parterze miały być już z fazą 2-stornną i ułożone idealnie. Pan Andrzej zgodził się i napomknął tylko, że będzie musiał w takim razie ściągnąć cykliniarkę. Niestety żadnej cykliniarki nie było. Panowie szlifowali łączenia desek małymi ręcznymi szlifierkami. Jak się potem okazało niezbyt dokładnie. Są istotne różnice między poziomem sąsiadujących desek. Ponadto, między wieloma deskami mam dziury szerokości do 2 mm! Recepta Pana Andrzeja na takie „drobiazgi” to kit do parkietu.

Wykończenie wokół grzejnika podłogowego zostało zrobione tak, że koryto został ściśnięte i nie mieściła się kratka. Panowie niby poprawili obróbkę, ale w końcu sam musiałem doszlifować kratkę.

W ramach zakresu prac było też klejenie listew przypodłogowych z mdf i tu pokazali już mistrzostwo w niechlujstwie. 70% listew musiałem wymienić, a i to nie dało rezultatu bo okazało się, że miejscami deski nie dochodzą do ścian i gdy przykleić listwę przy ścianie to powstaje szpara, więc listwa powinna odstawać o prawie 1 cm od ściany! Pan Andrzej zwrócił mi co prawda za nowe listwy, ale robociznę płaciłem sam 2 raz. Ponieważ deski nie są w jednej płaszczyźnie między nimi a listą są przerwy różnej szerokości. Efekt raczej żałosny.

Z uwagi na bardzo napięty harmonogram tej wybitnej ekipy zostałem poproszony o odbiór podłogi bez możliwości wejścia na nią, bo była świeżo olejowana. Pan Andrzej ręczył, że wszystko jest ok., a w razie potrzeby wróci i poprawi najdrobniejszy szczegół. Głupi zgodziłem się. Poza tragicznym stanem listew, szparami, niedoszlifowanymi łączeniami desek, różnicy w poziomach między deskami dochodzącej do 1,5 mm (!), również olej jest miejscami źle położony – są np. zaschnięte krople między deskami albo nie wtarte plamy. Deski były kładzione bez przebierania więc np. na środku pokoju dziennego mam deski z wielkimi sękami i bielą, a pod kanapami (mówiłem gdzie będą) ładne deski.

Panowie nie byli też przygotowani (mimo umowy) na wykonanie łączenia schodów z deskami i musiałem kilka miesięcy czekać na dołożenie tam kątownika z desek. Przy okazji brudasy o mało nie zniszczyły mi kamiennego podestu przed domem – wmietli pył drzewny w szpary miedzy płytami kamienia co po deszczu przebarwiło płyty. Na chemię do wywabienia plan wydałem kilkaset złotych.

Co do kątownika, to partacze wykonali go tak, że miał rysy od szlifowania i faktura wyraźnie różnił się od desek. Reklamowałem go podobnie jak deskę, z której wychodziły drzazgi. Pan Duch sam wyznaczył termin naprawy, po czym nigdy się nie pojawił. Gdy dodzwoniłem się oświadczył, że miał zepsuty samochód (choć podobno przebywał w Warszawie i mogłem go nawet sam podwieźć, gdyby tylko zadzwonił i wyraził gotowość do naprawy) a obecnie przebywa na urlopie.

Zdecydowanie odradzam! Ghost, Duch, Andrzej Łukasik to nie jest firma godna plecenia.

Krzysiek231
17-10-2013, 23:23
Zastanawia mnie tak mała liczba wpisów. Podczas budowy swojego domu natrafiłem już na kilka firm kwalifikujących się do tego wątku. Z racji tego, ze prace jeszcze trwają na razie cierpliwie poczekam. Choć ta cierpliwość przez czas budowy została poważnie wystawiona na próbę.

Branża budowlana i samochodowa to niestety siedlisko oszustów i głupków.Są w nich ludzie mądrzy i uczciwi, ale stanowią mniejszość. I jeszcze w budowlance dochodzi złodziejstwo ehh. Wojna trwa :)

karolek75
18-10-2013, 07:27
Ja dopiero bede zaczynal - kazdy wpis jest na wage...moze nie złota ale złotówek.

artix1
20-10-2013, 15:14
Ja dopiero bede zaczynal - kazdy wpis jest na wage...moze nie złota ale złotówek. Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące budowy w Inie lub okolicach to wal jak w dym do moich komentarzy. Temat budowy i zakupów już trochę przerobiony, obyło się nawet bez większych problemów, także jakby coś to odpowiem na wszelkie pytania.
ps. Sorki za :offtopic:

karolek75
21-10-2013, 05:28
THX. Pewnie skorzystam, chociaz bede sie budowal kolo Bydg.

Alina&Mariusz
08-11-2013, 12:33
Zgłoś wyłudzenie.

Pawlo111
18-11-2014, 17:50
Witam.
Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwą firmą KUSBUD z Torunia właścicielka założycielka grupy budującej "Toruń i okolice" "agnieszkakusi" firma zajmuje się stolarką okienną i drzwiową oraz bramami i roletami.
Początek tradycyjnie poszukiwania okien z roletami wybraliśmy trzyszybowe na profilu veka - część z roletami i napędami.
Umowa, zaliczka [nierozsądnie daliśmy się namówić na zapłacenie całości]
Po trzech tygodniach a w umowie max 1 miesiąc miały być okna z roletami na budowie.
Po wielu prośbach i groźbach i około 4 miesiącach walki udało się wycisnąć od firmy okna innego producenta niż zamawiane.
Miały być firmy Petecki z Łodzi [kontaktowałem się z Peteckim - informacja nie współpracuje już z Kusbud] są innej firmy z Bydgoszczy.
Brakowało rolet i okna trójkątnego lukarny.
Po kolejnych 3 miesiącach dostarczono i zamontowano okno lukarny na zupełnie innym profilu, innej firmy, z pakietem dwu a nie trzyszybowym.
Do dziś nie doczekaliśmy się zamówionych i zapłaconych rolet przez co okna parteru leżą na budowie i wstrzymują nam dalszą pracę [tynki, posadzki itd...]
Właścicielka p.Agnieszka nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile...
Wcześniej obiecywała że zrealizuje zamówienie za tydzień, dwa itd... prosiła o czekanie z względu na problemy finansowe firmy.
Ale chętnie inkasowała kolejne zaliczki od kolejnych "ofiar"
Nawet padły propozycję zapłacenia po raz drugi za te same rolety w formie pożyczki.

Jarszcz
05-02-2015, 09:20
Nie polecam firmy RR-technika z Bydgoszczy.
p. Robert
NIP: 559 183 49 39
REGON: 341425050
Nierzetelny i niesłowny.
Wziął zaliczkę, zwlekał z montażem instalacji i zapłatą za komponenty. Uszkodził sterownik i nie zgłosił go na reklamacje, mimo obietnic składanych inwestorom nie dokończył swojej roboty.

adiwwl
11-07-2015, 11:30
FIRMA SIKOREK 607 898 573
Damian Sikorski 87- 330 Jabłonowo Pomorskie Nowa Wieś 41 A
NIP 874 164 25 46
Przestrzegam, przed korzystaniem z usług tej firmy. Firma wybitna, wszechstronna od solarów poprzez szamba, hydraulikę, elektrykę, ogrodzenia, fundamenty i co tylko nam się wymarzy. W rzeczywistości wylanie trzech ław fundamentowych pod domek letniskowy przerosło firmę, trwało ponad miesiąc, na koniec okazało się, że ławy które w projekcie mają szerokość 3, 90 m u nas mają 2,90 m, a domek był już spakowany gotowy do montażu. Jeździliśmy do niego bo byliśmy niezbędni co najmniej 5 razy po 300 km w jedną stronę. Pan raz odbierał telefon 10 razy nie, raz go zalało, później był tydzień w delegacji, chyba w puszczy jakiejś. Problemów z kontaktem nie było tylko kiedy potrzebny był przelew. Stracone pieniądze, nerwy i czas. Zdecydowanie NIE POLECAM!!!

karolek75
23-07-2015, 09:09
Nie polecam firmy ProfiBud w zakresie tynkow gipsowych.

VITO1973
15-01-2016, 09:25
Straszny partacz ogrodzenia Szczepański Wybcz. Montuje juz ogrodzenie 3 lata, źle umocowuje silnik, pali czujki przy montażu i zostawia nikomu nic nie mówiąc, ogrodzenie juz po 2 latach nadaje sie do powtornego malowania. Telefon to tylko rozmowa to co obiecuje nie zostaje wykonane. Miesza swojego Ojca w poprawianie przez siebie zrobionych przy montażu błędów. Ojciec z Grzywny tez nie dotrzymuje słowa. Pisze oświadczenia ale i tak terminy na nich nie są dotrzymane. Towar kupuje w firmie Darro w Toruniu ktora jest przedstawicielem NICE a sam nie jeest żadnym przedstawicielem. Gdyby ktos chciał zdjęcia montażu na maila [email protected] (przepalone czujki zwarcie zacisów photo aby tylko silnik dzialał, film chwijącego sie silnika zamontowanego tylko na 2 śruby ale do niczego pod spodem) zenada i amatorka oraz beszczelnosc i oszukiwanie klienta obiecankami tylko z tym kojarzy mi sie ta firma.

jacenty77
19-01-2017, 09:53
Łukasz Bultrowicz firma Azetech ul. Szubińska 35 Zalesie (Kcynia) tel. 697 937 706 instalacje hydrauliczne, CO i kotłownie
Chciałbym wszystkich przestrzec przed tym wykonawcą. Jest to to firma która mimo wysokiej ceny wykonuje swoją pracę nierzetelnie, niedokładnie i mało fachowo. Do tego właściciel Pan Łukasz uważa się za najlepszego instalatora na świecie tylko ma problem z przyznaniem się do swoich błędów. Jakoś wykonywanych prac pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie odradzam współpracę z tym Panem bo szkoda pieniędzy, czasu i straconych nerwów.
Dla zainteresowanych chętnie podeślę zdjęcia jego pracy - partactwa (kontakt na priv).
Generalnie przy ofercie wszystko pięknie miło i ogólnie och ach wszystko super pięknie będzie zrobione do tego gratis to + tamto. W realizacji nie jest już tak różowo - praca robiona z doskoku na odwal i byle jak byle szybko zrobić i wziąć pieniądze. Do tego kręcenie na materiałach - kotłownia uruchomiona we wrześniu, wz-tki za materiał z listopada !! pewnie od znajomego z hurtowni bo oczywiście klient wglądu w faktury nie ma. Wykonawca liczy sobie pieniądze nawet za naprawianie własnych błędów bo przecież jego zdaniem było dobrze. Ogólnie odradzam.
Reasumując wykonawca ten jest dobry ale tylko w gadce i w wystawianiu faktur.

lorqq
24-05-2017, 12:27
Ostrzegam przed pseudofachowcem Karolem Wędkowskim z Bydgoszczy. Osoba ta dodaje ogłoszenia dotyczące remontów na OLX pod nazwą PARTNERBUD.Wyłudził ode mnie zaliczkę w wysokości 500zł rzekomo na poczet materiałów, po czym kontakt się z nim urwał. Nie odpowiada na sms, nie odbiera telefonów, nie reaguje nawet na list będący ostateczną formą rozwiązania sprawy zanim trafi do sądu. Podpisał oświadczenie, że się rozliczy i pojawi z marteriałami, to miało być dla nas gwarancją, że jest rzetelny, jak widać była to forma perfidnego oszustwa żeby zamydlić klientowi oczy. Po jego zachowaniu widać, że nie jednego oszukał i okradł.

zibicwikla
16-02-2019, 20:04
Czy znacie firmę Energia Taniej z Grudziądza? Zajmują się m.in. fotowoltaiką. Czy polecacie tę firmę?

mmacie
16-08-2019, 12:45
Dzień dobry

Rozważam wykonanie usługi modernizacji centralnego ogrzewania przez Pana Bultrowicza, ale natknąłem się na Pana opinię. Czy mogę prosić o szczegóły sprawy i zdjęcia na maila?

[email protected]

Z góry dziękuję

Michał Maciejewski