PDA

Zobacz pełną wersję : Buk "rohan obelisk"



marzycielka74
12-10-2011, 08:55
Witam!!
Proszę doradzcie mi jakim innym drzewem zastąpić tego buka a(jak w tytule)..jakoś nie mogę się do niego przekonać,nie podoba mi się .Miał on rosnąć w towarzystwie jodły kalifornijskiej i wisni "Amonogawa".Szukałam coś o pokroju kolumnowym i w czerwonym przebarwieniu...ale nic nie znalazłam.

jata
12-10-2011, 09:19
Witam!!
Proszę doradzcie mi jakim innym drzewem zastąpić tego buka a(jak w tytule)..jakoś nie mogę się do niego przekonać,nie podoba mi się .Miał on rosnąć w towarzystwie jodły kalifornijskiej i wisni "Amonogawa".Szukałam coś o pokroju kolumnowym i w czerwonym przebarwieniu...ale nic nie znalazłam.

Jak nie znalazłaś nic co by ci się podobalo, to pewnie nie znajdziesz. Ten buk jest piekny, jak każdy buk, szlachetny, z wiekiem nie robi się brzydki, ale wręcz pięknieje, jest długowieczny. Jest inna kolumnowa forma tego buka, ale bardzo podobna Dawyck Purple, forma zwisła buk Purple fountain i Purpurea Pendula. Kolumnowy, ale dośc szeroki jest klon Crimson centry (3-4 m. szer, ale rośnie powoli), z tym, że on najczęściej jest oferowany szczepiony na wysokości 1,5 m. Kolumnowy jest jarząb pospolity fastigiata, ale on ma tylko korale czerwone i nie pasuje do wiśni. Nowością jest populus deltoides 'Purple Tower' , czyli topola kolumnowa czerwona, brązowy medal na wystawie "Zieleń to życie. Hodowca - Wróblewscy koło Częstochowy http://zszp.pl/?id=269&lang=1. W miarę wąska, ale na pewno nie kolumnowa jest czeremcha Shubert. Kolumnowe są też brzozy (betula pendula fastigiata) i wśród brzóz są odmiany czerownolistne (petula pendula puruprea), ale spełniajacej oba te warunki tj. kolumnowej i czerwonolistnej nie znam.

marzycielka74
12-10-2011, 17:56
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź...już przedtem myslałam o klonie ...i chyba jednak zdecyduje się na niego o ile uda mi się go dostać..