PDA

Zobacz pełną wersję : Mur vs szkielet.



rafallle
12-10-2011, 18:34
Szukalem moze niezbyt dokladnie na forum muratora, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie- chcialbym aby ktos wycenil mi m2 kompletnej sciany zewnetrznej w systemie szkieletu kanadyjskiego oraz w systemie tradycyjnym, murowanym. Prosba wynika z faktu, iz mam troszke zbyt mala orientacje w temacie budownictwa, aby prowidlowo wycenic ile kosztuje jakis tam styropian czy membrana do szkieletu czy np siatka czy tynk w scianie murowanej. Z gory dziekuje.

perm
12-10-2011, 20:09
Szukalem moze niezbyt dokladnie na forum muratora, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie- chcialbym aby ktos wycenil mi m2 kompletnej sciany zewnetrznej w systemie szkieletu kanadyjskiego oraz w systemie tradycyjnym, murowanym. Prosba wynika z faktu, iz mam troszke zbyt mala orientacje w temacie budownictwa, aby prowidlowo wycenic ile kosztuje jakis tam styropian czy membrana do szkieletu czy np siatka czy tynk w scianie murowanej. Z gory dziekuje.
Nie da się wystarczająco precyzyjnie i jednoznacznie tych kosztów określić. Taka próba może cię tylko wprowadzić w błąd. Ściana szkieletowa - ściana murowana. W każdej z nich jest sporo opcji które zmienią koszt. Grubość i rodzaj ocieplenia, rodzaj tynku, materiał nośny na ścianę murowaną, warstwy w ścianie szkieletowej a w końcu koszty robocizny moga zmienic cenę dosyć znacznie. na pocieszenie powiem ci że koszt ścian zewnętrznych i wewnętrznych jest na tyle małym ułamkiem kosztów całej budowy że nie ma wielkiego znaczenia na co się zdecydujesz. Raczej kieruj się funkcjonalnością a więc np małą akumulacyjnośćią ściany szkieletowej czy tez dużą izolacyjnośią akustyczną ścian murowanych np z silikatów.

rafallle
12-10-2011, 21:02
Uwielbiam, kiedy pierwsza odpowiedz jest wymijajaca, przez co pozostali potencjalni uzytkownicy, ktorzy mogliby pomoc, olewaja watek wychodzac z zalozenia ze ktos juz pomogl (Bez obrazy perm). Ja wiem wiele na temat wlasciwosci tych scian, wiem ze to nie jest determinujacy koszt budowy itd. Ale chce wiedziec w jakich granicach zamyka sie m2 sciany w tych 2 technologiach. Tyle.

perm
13-10-2011, 05:33
Uwielbiam, kiedy pierwsza odpowiedz jest wymijajaca, przez co pozostali potencjalni uzytkownicy, ktorzy mogliby pomoc, olewaja watek wychodzac z zalozenia ze ktos juz pomogl (Bez obrazy perm). Ja wiem wiele na temat wlasciwosci tych scian, wiem ze to nie jest determinujacy koszt budowy itd. Ale chce wiedziec w jakich granicach zamyka sie m2 sciany w tych 2 technologiach. Tyle.
Pytania też trzeba umieć formułować. Zadałeś pytanie typu "ile kosztuje samochód?" Bez sprecyzowania marki, wielkości, wyposażenia. Jeden napisze ci że jego ściana murowana kosztuje 400 zł za 1 m2 drugi że 200. Obaj będą mieli rację. Nie jesteś tu nowy więc powinieneś zdawać sobie sprawę że Nie da się na twoje pytania wystarczająco precyzyjnie odpowiedzieć.

miloszenko
13-10-2011, 11:27
Szukalem moze niezbyt dokladnie na forum muratora, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie- chcialbym aby ktos wycenil mi m2 kompletnej sciany zewnetrznej w systemie szkieletu kanadyjskiego oraz w systemie tradycyjnym, murowanym. Prosba wynika z faktu, iz mam troszke zbyt mala orientacje w temacie budownictwa, aby prowidlowo wycenic ile kosztuje jakis tam styropian czy membrana do szkieletu czy np siatka czy tynk w scianie murowanej. Z gory dziekuje.

Witaj, jedyne co moge Ci poradzic (bo podobne pytanie zadaje sobie wiele osob) to wybranie jakiegos projektu zblizonego do Twoich oczekiwan (pod wzgledem kubatury, izolacyjnosci przegrod) i wyslanie tego do wyceny do firm budujacych gotowe szkieletowe oraz wycena u jakiegos wykonawcy (sa serwisy np. www.szukaj........ pl wtedy bedziesz wiedzial co za jaka cene jestes w stanie otrzymac.

M2 w szkielecie raczej nikt nie bedzie chcial wyceniach jak juz to caly dom i to do stanu deweloperskiego, bo w tej technologii czesto sciany sa juz przygotowane pod instalacje.

Pozdrawiam

perm
13-10-2011, 16:52
wybralem szkielet "moj" koszt materialu dla kpl. sciany zewnetrznej to 270pln/m^ tzw. na gotowo.
a styropian hmmm obejde sie :D
Co za zbieg okoliczności. Moją ścianę wykonawca wycenił też na 270zł/m2 za materiał tyle że ściana murowana. Jakiś spisek?

rafallle
13-10-2011, 20:33
Kurka wodna-270 m2... drogawo. Toz to prawie w cenie hotbloka. Jak bede mial czas to policze bo widze, ze zgodnie ze starym porzekadlem: umiesz liczyc-licz na siebie.

beton44
14-10-2011, 04:42
flashback,

bilans cieplny

zerknij w wikipedię ?