PDA

Zobacz pełną wersję : Wyższy budynek niż dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania



marika77
13-10-2011, 11:40
Mój projektowany dom zgodnie z projektem jest tylko o 6 cm niższy niż dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania. To, że nie przekroczył maksymalnej wysokości zawdzięcza temu, że pomieszczenia mają wysokośc 250cm czyli dośc mało, lecz teraz mysle, tzn bardzo bym chciała podnieść wysokośc pomieszczeń o 5-10cm a to łacznie by oznaczało, że budynek finalnie będzie wyższy o ok 15cm niz dopuszczalna wysokośc okreslona w miejscowym planie zagospodarowania.
Ponadto 20cm z dopuszczalnej wysokości zabrało mi to, że budynek musi zostac posadowiony 20cm powyżej aktualnego poziomu terenu z powodu wód gruntowych, a maksymalna wysokośc budynku odnosi się do aktualnego poziomu terenu, czyli podnosząc o 20cm cały budynek musiał byc o 20cm niższy, więc pomieszczenia też a teraz chodzi mi po głowie myśl podniesienia tych pomieszczen
jakie moga byc konsekwencje gdy budynek będzie wyższy o kilka cm niż dopuszcza plan?

Tomkii
13-10-2011, 13:02
O kilkanaście cm można obniżyć budynek zmieniając typ stropu. Najcieńszym jest strop monolityczny, więc jeśli masz inny to można w ten sposób zyskać z 10cm a może i ciut więcej.

marika77
13-10-2011, 22:29
Budynek ma juz strop monolityczny. Czy nikt nie podzieli się swoja wiedzą jak sytuacja może wyglądac w sytuacji jaką opisałam? Jakie są zagrożenia takiego kroku?

Wojtek R
16-10-2011, 18:42
Budynek ma juz strop monolityczny. Czy nikt nie podzieli się swoja wiedzą jak sytuacja może wyglądac w sytuacji jaką opisałam? Jakie są zagrożenia takiego kroku?


i jak zrobisz 10 cm wyższy to satelita szpiegowski to wykryje i wyśle fakturę :)

czy ktoś kiedykolwiek widział pomiar wysokości domu jednorodzinnego przy odbiorze ....

Empus
16-10-2011, 18:45
dokładnie tych 10cm to nikt nie zauważy, wiec jak dla mnie sprawa prosta :)

dr_au
23-10-2011, 16:36
Marika77 - pogadaj z architektem. Być może najprostszym rozwiązaniem jest podniesienie działki o te 20 cm - plan to dopuszcza?