PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpeczenie przyłącza wody na zimę



marcin2372
13-10-2011, 18:57
Mam dylemat w jaki sposób zabezpieczyć wodomierz na zimę ,który jest wyprowadzony w fundamencie- niestety nie mam studzienki. Tak jak widać na zdjęciu rura jest wyprowadzona w fundamencie garażu , czy da sie to ocieplić tak żeby mróz nie rozsadził rury i wody.

f.5
13-10-2011, 20:04
2 razy wymieniałem licznik z powodu mrozu , za 3 razem kupilem drut grzejny za 150 zł plus wełnę.
Byłem na etapie stanu surowego zamkniętego więc miałem prąd drzwi i bramę w garażu.
Raz odkopywałem zasuwę bo myslałem ze tam tkwi problem z brakiem wody , okazało się ze że zamarzł filtr w konsoli zmiażdzyło go.

Na Twoim etapie budowy nie mam pojęcia:(

Elfir
13-10-2011, 21:33
Najlepiej zdjąc licznik i zaślepić rurę.

heine84
14-10-2011, 09:57
Może udało by Ci sie spuścić wode z rury? Zakręcasz zawór przy przyłączu wody i wypuszczasz ile się da wody. Ale nie wiem czy sie ta opcja powiedzie. Ja spróbuje coś takiego zrobić.

Jarek.P
14-10-2011, 10:48
Zapomnij o wszelkich ociepleniach, to nic nie da. Nie ma takiego ocieplenia, które utrzymałoby dodatnią temperaturę wewnątrz.

Jeśli tylko masz tam prąd, to leć do najbliższego sklepu zoologicznego i proś o przewód grzejny do terrarium, będzie znacznie tańszy niż specjalistyczne przewody do rynien itp. Przewodem owijasz to, co może zamarznąć, okręcasz wełną mineralną, bądź choćby starymi kapotami, podłączasz zasilanie i najwyżej na mszę dajesz w intencji, żeby przerwy w dostawach prądu nie były zbyt długie.
A w moim dzienniku, gdzieś w okolicach stanu surowego (końcówka 2009r.) znajdziesz sobie samorobny system ogrzewania przyłącza wykonany z materiałów "pod ręką"

J.

marcin2372
14-10-2011, 18:38
Zdementowałem cały wodomierz(pan z wodociągów) - pozostało tylko zaślepić rurę i na wiosnę zaprosić wodociągi do ponownego przyłączenia. Poniosę jakieś koszty ponownego przyłączenia, ale będę spał spokojnie.
Dziękuje wszystkim za porady.

markoos
14-10-2011, 18:59
orientujesz się jakie są koszty?
Tzn ile zapłąciłes za zdjęcie? i ile bedzie kosztować przyłączenie?