PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc przy urządzeniu pokoju



Sobole
14-10-2011, 12:15
Witam.
Mam do Was wielką prośbę!
Otóż wraz z rodziną zmieniamy mieszkanie i przypadł mi niewielki pokoik (ale w końcu własny :>) . Wszelkie wymiary podam na planie na końcu.
Jestem zielony w aranżacji wnętrz więc chciałbym skonsultować się z osobami bardziej doświadczonymi w tym temacie.
Mieszkanie znajduje się na 4 piętrze, okno wychodzi na stronę północną . Co do kolorów też nie jestem ostatecznie zdecydowany, bardzo podoba mi się ciemne drewno (panele/meble). Co do ścian myślałem coś w kierunku zieleni, ale zostawiam Wam wolną rękę.
Jedyne wymagania, które koniecznie muszą się znaleźć:
-na podłodze panele (+ ew dywan)
-łóżko (myślałem prostym tapczanem. Zajmuje mało miejsca, jest tani i wygodny)
-biurko (do pracy + postawienia laptopa)

Jeżeli da się gdzieś upchnąć szafę to będę skakał z radości. Do tego przydałaby się szuflada ("wyrzuć wszystko co masz w kieszeniach tutaj") i półki/szafka na książki.
Sprawa umiejscowienia biurka. Wszyscy mówili mi, żeby ustawić biurko pod okno. Jednak lekcje odrabiam przeważnie kiedy słońca już dawno na niebie nie ma więc mija się to z celem. Ma to swoje minusy, bo każdy wchodząc do pokoju pierwsze na co patrzy to ekran mojego laptopa. Strasznie denerwujące :/ Tak więc ustawieni biurka gdziekolwiek indziej jest wg mnie lepszym rozwiązaniem (o ile to możliwe).

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie pomysły, pokój jest dosyć mały więc upchnięcie wszystkiego jest dla mnie sporym wyzwaniem i mam nadzieje że mi pomożecie.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.


Plan:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/za/ki/3s6v/d8MUm4tqpk86PXX6ZX.jpg

Elfir
14-10-2011, 13:11
Jak nie chcesz mieć ciemnej nory to postaw na jasne meble i białe ściany.
Najlepsza byłaby farba z rozjaśniającymi pigmentami.

http://img683.imageshack.us/img683/8787/dwedc.jpg

Na ścianie z drzwiami duża szafa (150 cm) do sufitu - najlepiej biała o wąskich, klasycznie otwieranych drzwiach:
http://bi.gazeta.pl/im/5/7017/z7017885X.jpg
Nad drzwiami pawlacz.
Przy ścianie z jednej strony biurko z drugiej łózko, w którego wezgłowiu ustawiona jest komódka pełniąca rolę szafki nocnej (komódka ma szuflady otwierane w stronę szafy).
Na ścianie przy oknie kilka rzędów pólek na książki. Pod oknem kontenerki na kółkach, które mogą pełnić też rolę siedziska.

Podłogę możesz sobie zrobić ciemną i na to dać jasny dywanik (np. jasnoszary) przy łóżku. Ciemne drewno można powtórzyć np. na ramie lustra i na krześle. Nie za ciemna zieleń tylko w dodatkach - np. pościel, tapicerka łózka i krzesła, lampka, poduszka, naklejka na białą szafę.

W przypadku tapczanu stojącego przy ścianie, dobrze jest nakleić na ścianę deski, które zapobiegną powstawaniu tłustych plam.

http://img856.imageshack.us/img856/3448/jgg.jpg

stacha
14-10-2011, 13:12
Jak sie wchodzi do pokoju to po lewej stronie ustawiłabym łózko, które ma zazwyczaj 200cm długości, a za łóżkiem szafe na wymiar, taką z rozsuwanymi drzwiami. Miałaby jakies 195cm, czyli całkiem nieźle, a jest bardzo pakowana i praktyczna. Na przeciwko szafy postawiłabym biurko, a nad biurkiem półki. Generalnie zasada jest chyba taka, ze w długim pokoju warto cos dac równolegle w tym przypadku do drzwi, zeby optycznie go skróci, ale on w sumie nie jest az taki dlugi:) Proste kontenerki z szufladami są w ikea. Można je ustwic pod biurkiem albo obok.

Nie stawiałabym faktycznie na ciemne ściany, a jak juz to ewentualnie jedną ciemną. Ja skusiłabym się na tapetę na scianie przy której postawisz łóżko, ale ja już tak mam z tymi tapetami... wszędzie bym je widziała haha

Sobole
14-10-2011, 15:24
Dziękuję bardzo za te pomysły, na prawdę mi się spodobały i pozwoliły inaczej spojrzeć na dostępną przestrzeń :)
Co do kolorów to może 1 ściana na kolor zielony, a reszta na biało? Tapetę miałem przez 15 lat w poprzednim mieszkaniu więc... znudziła mi się ;) Ewentualnie moze jakaś fototapeta?
Z tego co wiem rodzice planują białe ściany w salonie, może lepiej pomyśleć nad czymś innym?

Elfir
14-10-2011, 15:26
moje zdanie znasz - w ciemnym pokoju od północy ze ścianami o ciemnych kolorach uzyskasz efekt nory.
Fototapeta nic ci nie da, bo nie masz dystansu, z którego możesz podziwiać jej wzór, a oglądana z bliska będzie jednym wielkim "maziajem"

stacha
17-10-2011, 13:23
U faceta w pokoju to ja widzę popiele:) A jeśli chodzi o jedna ścianę zieloną a drugą białą to wydaje mi się za duży kontrast. W ogóle z białym jakikolwiek inny mi nie pasuje. Biały to biały i koniec:) Na zdjeciu pomysł na brąz (ale tylko jedna ściana).

Akurat chodziało mi o inne zdjecie, chociaż to jest też z tego samego pokoju:)

Sobole
19-12-2011, 18:52
Termin rozpoczęcia prac w pokoju jest bardzo bliski więc intensywnie myśląc pojawił się pomysł nowych kolorów.
Najbardziej przypadło mi do gustu rozstawienie mebli które podał użytkownik Elfir, z małymi modyfikacjami.
Ściana przy której stoi biurko (na prawo wchodząc do pokoju, drzwiami oczywiście) była w kolorze zbliżonym do
#2F4F4F (coś jak aksamitna zieleń wg dekoral).
Panele odgórnie muszą być ciemne, więc i korpusy mebli coś pod kolor paneli (czy może lepiej jasne?) . Do tego fronty z płyty laminowanej w kolorze białym/szarym/jakimkolwiek jasnym (np http://www.delta.elblag.pl/galeria.php?pokaz=lamin&galeria=dekor&only=40) otwierane na zasadzie "klik".
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zechciał doradzić mi, czy te kolory są w porządku, moze lepiej coś zmienić? Byłbym również niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł zrobić szybką wizualizację, meble nie są ważne, chcę zobaczyć jak wyglądają takie kolory.
Z góry dziękuję.

duś
20-12-2011, 23:42
ta zieleń jest strasznie ciemna. jak zestawisz to z ciemną podłogą i (sic!) ciemnymi meblami to znów będzie nora.

meble zdecydowanie wybrałabym jasne. całe jasne, bo kolorowy korpus i front - nie podobają mi się wcale. co do kolorów - postawiłabym na dodatki, a nie na duże powierzchnie jak ściana.

Sobole
16-01-2012, 18:08
Ok, plan pokoju jest już gotowy :-) Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze tylko jedno pytanie:
Znalazłem w internecie wyjątkowo tanie panele:
http://abak.istore.pl/pl/kiboto-wenge-h2571.html?partner=1984
jak widać cena: 19,99 zł, przy normalnej cenie ok 60zł (w sklepach 70+) Co jest z tymi panelami nie tak? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sklepem ?

Elfir
16-01-2012, 18:57
na tak ciemnych panelach będziesz musiał odkurzać podłogę 2x dziennie by nie było widać kurzu

Sobole
16-01-2012, 19:52
1. W tym wieku kurz mi jeszcze nie przeszkadza ^.^
2. Odpowiedź mamy-osoby zazwyczaj sprzątającej w domu: " Te panele nie przyciągają kurzu" - taaa... a za 1 grosz umyje 1000 talerzy. No nic, nie wnikam.
3. Po domu biegają takie dwa małe "odkurzacze" - to wystarczy.

Reasumując dziękuję za poradę, ale podłoga ode mnie nie zależy. Pytanie tylko czy panele z w/w sklepu po tak okazyjnej cenie są dobrym pomysłem. Gdzie może być haczyk? ;>

Elfir
16-01-2012, 20:25
w jakości, jak zawsze.
Niby mają 25 lat gwarancji - tylko co z tego, jak producent to chińska firma, która za pół roku zmieni nazwę?

Sobole
16-01-2012, 21:00
No właśnie na stronie podanej przeze mnie jest napisane:
"Producent: Egger"
Czyli firma która cieszy się raczej dobrą opinią z tego co przejrzałem na szybko w internecie. Chyba że są dwie firmy "Egger" :)
No nie wiem, to decyzja rodziców, nie moja. Ja miałem tylko popytać :-)
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, albo doświadczenia co do podejrzanie tanich paneli to będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.