PDA

Zobacz pełną wersję : dom szkieletowy- którą firmę wybraliście?



gosia2610
14-10-2011, 13:29
Witam, chciałabym dla 3 osobowej rodziny wybudować mały dom ok. 75m. na śląsku kto z was budował w podobnym metrażu i kogo wybraliście? Proszę o szczerość, można pisać na [email protected] lub na forum.
PS tylko bez cukierkowej reklamy...

peter4x5
14-10-2011, 14:30
sprobuj z INEZ
zadnych powiazan, nie znam ich , opieram sie tylko na zdjeciach
wszystko wyglada ok, czysto i dokladnie, dobre drewienka, framing wyglada solidnie
wyglada ze dbaja o jakosc wykonania, a to 90 % sukcesu w szkielecie
wiem co mowie

gosia2610
14-10-2011, 18:59
sprobuj z INEZ
zadnych powiazan, nie znam ich , opieram sie tylko na zdjeciach
wszystko wyglada ok, czysto i dokladnie, dobre drewienka, framing wyglada solidnie
wyglada ze dbaja o jakosc wykonania, a to 90 % sukcesu w szkielecie
wiem co mowie

Znalazłam pewną firmę, dom całoroczny z blachą na dachu, oknami, drzwiami, schodami, tarasem o pow. 80 m można miec za niecałe 60 tyś. I tu moje pytanie w czym jest haczyk? Na pewno jakiś jest...
firma z Ustronia...
Opis domu:
Cała konstrukcja domu strugana 4-stronnie o gr.15cm impregnowana

Pełne ocieplenie wełną ISOVER o grubości 15cm (podłogi, ściany, dach)

Membrany paroprzepuszczalne i paroizolacyjne

Okładzina elewacji zewnętrznej drewniana 20mm lub w płycie OSB 20mm

Wnętrze w drewnie 15mm lub płycie OSB 15mm przygotowanej pod położenie płyt K/G

Stolarka okienna „EURO” malowana 4 krotnie z szybą zespoloną + klamki.

Okiennice na parterze

Stolarka drzwiowa

Aneks kuchenny

Podłogi drewniane parter i piętro o gr. 28mm

Schody

Pokrycie dachu blachodachówką lub blachą trapezową, kolor do wyboru

Ściany działowe na parterze

Taras wraz ze schodkami oraz ozdobną balustradą

Impregnacja podwalin + belki konstrukcyjne

peter4x5
14-10-2011, 20:00
Znalazłam pewną firmę, dom całoroczny z blachą na dachu, oknami, drzwiami, schodami, tarasem o pow. 80 m można miec za niecałe 60 tyś. I tu moje pytanie w czym jest haczyk? Na pewno jakiś jest...
firma z Ustronia...
Opis domu:
Cała konstrukcja domu strugana 4-stronnie o gr.15cm impregnowana

Pełne ocieplenie wełną ISOVER o grubości 15cm (podłogi, ściany, dach)

Membrany paroprzepuszczalne i paroizolacyjne

Okładzina elewacji zewnętrznej drewniana 20mm lub w płycie OSB 20mm

Wnętrze w drewnie 15mm lub płycie OSB 15mm przygotowanej pod położenie płyt K/G

Stolarka okienna „EURO” malowana 4 krotnie z szybą zespoloną + klamki.

Okiennice na parterze

Stolarka drzwiowa

Aneks kuchenny

Podłogi drewniane parter i piętro o gr. 28mm

Schody

Pokrycie dachu blachodachówką lub blachą trapezową, kolor do wyboru

Ściany działowe na parterze

Taras wraz ze schodkami oraz ozdobną balustradą

Impregnacja podwalin + belki konstrukcyjne

dostajesz goly domek
bral wykonczenia scian na zewnatrz, brak gk, instalacji, ogrzewania itd.
moze dlatego
wykonczenie moze przyprawic o bol glowy i pusty portfel

gosia2610
31-10-2011, 08:25
Czy jest szansa na 70m dom w stanie developerskim z fundamentem za 150 tyś?

placebo
01-11-2011, 07:53
Gosia, my mieszkamy w takim domku. Zaczęliśmy budowę we wrześniu 2009r., mieszkamy od lutego 2010r. Dolicz ok 15%.

Aleksandryta
01-11-2011, 07:54
Nie. Szkielet wbrew pozorom jest droższy w budowie od murowanego. A juz na pewno zarowno w szkielecie, jak i w murowanym nie da sie zbudowac domu o takim metrazu do stanu deweloperskiego za 150 tys.
chyba, ze postapisz tak, jak w tym dzienniku budowy..

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183175-Domek-w-cenie-mieszkania-w-5-miesiecy-zobaczymy...-)

gosia2610
03-11-2011, 15:58
No tak, wpisy robią wrażenie.. ale obecnie mieszkam w murowanym i nie ma on takiego uroku jak drewniany, technologia murowana juz mnie nie przekonuje, ale szanuje to, że nadal ludzie tak budują. Każdy buduje to co chce.
stereotypy na temat budownictwa drewnianego są nadal, znajomi pukają sie w czoło gdy słyszą co chcemy miec postawione na działce:)
Nas ogranicza tylko sprawa funduszy, puki co, ale znalazłam już wykonawcę który postawił kilkadziesiąt ładnych domków na terenie całego kraju za przystepną cenę.
Firm jest bardzo dużo, ale forumowicze na szczęście potrafią się podzielić i wiedza i radą.

Kaina
19-12-2011, 15:47
http://www.euro-tech.pl/?name=kontakt&lang=pl

mnie budowali mogę dać zdjęcia i opowiedzieć o nich. Jestem zadowolona chociaż czasem zawalali terminy:))

szkieleciak:))

maciek777
19-12-2011, 20:23
A ja mogę polecić firme MUSTER ze Zduńskiej Woli naprawde szybko i solidnie

escone
30-01-2012, 08:42
Ja znalazłem firme, która postawi mi dom 87mkw za 140 000zł (konstrukcja, ocieplenie, tynk, okna, drzwi zew, instalacje, podłogówka bez pieca, ściany działowe bez płyt KG)

heeld*
31-01-2012, 21:15
Piszesz że domek 80m za 60 tyś?

Buduję domy z drewna i z doświadczenia wiem że na dom o takim metrażu sam materiał to ok 70-80 tyś jeśli chodzi o dobre materiały

andy61
31-01-2012, 23:27
Czy jest szansa na 70m dom w stanie developerskim z fundamentem za 150 tyś?
Myślę że przy niezbyt wygórowanym standardzie, jest możliwe postawienie domu w takiej kwocie. Właśnie budujemy nasz domek, cena około 2000 za m2.

gosia2610
04-02-2012, 18:18
My własnie też trafiliśmy na firmę w okolicach 2 tyś zł. co jest dla nas do zaakceptowania.
Domek miał z załozenia miec ok. 70m a będzie miał 88, zawsze jakieś dodatkowe metry...
jakie ocieplenie daje wasza firma?

andy61
06-02-2012, 14:00
Jeśli chodzi o ocieplenie to standardowo 15cm wełny w konstrukcji, 10 cm styropianu na zewnątrz i dodatkowo 5cm wełny w ruszcie wewnętrznym. To jeśli chodzi o ściany, dach 20cm + 5cm i + 5cm wełny na mijankę.

Anulka_101
01-03-2012, 22:47
Inez - wycena dla mnie kosmiczna w stosunku do tego, co proponowal inny wykonawca za cene mniejsza ( technologicznie to samo, doswiadczenie duze, oczyszczalnia, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i gwc). Nazwy jeszcze nie podam. Zamierzam dziennik poprowadzic, zobaczymy.

selius
02-03-2012, 01:09
Dla nie rownież INEZ cena kosmiczna. Moze i znaja sie troche na rzeczy ale z cena przesadzaja.

InezDomyKanadyjskie
02-03-2012, 13:23
Przykładowa wycena budowanego przez nas domu:
Dom 134m2 - koszt budowy pod klucz 316.800 PLN brutto (I kwartał 2012) = 2.358 PLN brutto / 1m2.

Zakres prac: fundament, konstrukcja, pokrycie dachu, okna, drzwi drewniane, docieplenie wełną i tynk jako elewacja (U=0,19), instalacje, ocieplenie, suche tynki, malowanie, podłogi, glazury, osprzęt elektryczny, uzbrojenie tablicy elektrycznej, ogrzewanie z grzejnikami, ceramika łazienkowa, drzwi i schody wewnętrzne, transport materiałów, adaptacja projektu, kierownik budowy, geodeta, WC na placu budowy. Wliczony koszt wszystkich materiałów, materiałów pomocniczych, sprzętu budowlanego i całkowitej robocizny. Nie ma żadnych dopłat za zakwaterowanie lub wyżywienie pracowników.

http://http://www.inez.com.pl/zakres-prac/
http://http://www.projektydomowkanadyjskich.pl/show/1142

gosia2610
04-03-2012, 07:46
Inez - wycena dla mnie kosmiczna w stosunku do tego, co proponowal inny wykonawca za cene mniejsza ( technologicznie to samo, doswiadczenie duze, oczyszczalnia, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i gwc). Nazwy jeszcze nie podam. Zamierzam dziennik poprowadzic, zobaczymy.

Czekam z niecierpliwością na dziennik, poczytam:)

tomanek4
02-04-2012, 20:35
Inez - wycena dla mnie kosmiczna w stosunku do tego, co proponowal inny wykonawca za cene mniejsza ( technologicznie to samo, doswiadczenie duze, oczyszczalnia, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i gwc). Nazwy jeszcze nie podam. Zamierzam dziennik poprowadzic, zobaczymy.

My również mieliśmy wycenę od Inez, rzeczywiście nie są tani, ale wyglądali na solidną firmę, sądząc po opisach robót i stosowabych materiałach, myślę że wartyo jeszcze zastanowić sienad Danmarem z Szymbarku, mają filie w kilku miejscach w Polsce, stosują generalnie "swoje" gotowe projekty, ale kiedy pytaliśmy "co jeśli" chcielibyśmy "swój" projekt, pan z Danmaru nie robił wielkich problemów, widzieliśmy również 2 domy przez nich zbudowane (właśnie ich projekty, nie pamiętam już które) nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń jak i ich właściciele. Wydawali se poza tym niedrodzy, ale dopytujcie o szczegóły, w jednym z nich ponoć wycena była z deską elewacyjną cieńszą-prezeznaczoną na domki letniskowe a dla domu całorocznego trzeba było zastosować grubszą (czyt. droższą deskę)
W poznańskim jest jeszcze-dobra myślę firma- Mefra-bau z Szamotuł.

lech1
05-04-2012, 17:20
Witam,
Ja budowałem dom w technologii szkieletowej. Powierzchnia calkowita 210m2.
Budowa miała trwać 4 tygodnie. Zaczęła sie 1 września 2011 i do dzisiaj sie nie skończyła. Przy dokończeniu budowy bedzie mi pomagał teraz Sąd, gdyż firma uważa ze wszystko zrobiła zgodnie z umową.
Wiem, że brzmi to dziwnie, ale taka jest prawda. Tylko firma Stollux z Istebnej tak buduje i od wszystkiego umywalki ręce. Budowa trwa juz 8 miesiąc, a dom jaki jest widać na zdjęciach.

Wiecej informacji na temat tego jak budują znajdziesz w moim temacie w tym samym dziale.

NIE ŻYCZĘ NIKOMU...

gosia2610
05-04-2012, 20:55
Witam,
Ja budowałem dom w technologii szkieletowej. Powierzchnia calkowita 210m2.
Budowa miała trwać 4 tygodnie. Zaczęła sie 1 września 2011 i do dzisiaj sie nie skończyła. Przy dokończeniu budowy bedzie mi pomagał teraz Sąd, gdyż firma uważa ze wszystko zrobiła zgodnie z umową.
Wiem, że brzmi to dziwnie, ale taka jest prawda. Tylko firma Stollux z Istebnej tak buduje i od wszystkiego umywalki ręce. Budowa trwa juz 8 miesiąc, a dom jaki jest widać na zdjęciach.

Wiecej informacji na temat tego jak budują znajdziesz w moim temacie w tym samym dziale.

NIE ŻYCZĘ NIKOMU...

Do tej pory Stollux kojarzył mi się z dokładnością, w mojej okolicy postawili piękne karczmy z bala, ale dom szkieletowy to co innego. Wielka szkoda że zostawiają takie "kwiatki". No cóż rysa na szkle. Pozostaje współczuć i życzyć pozytywnego rozwiązania sprawy.

pinki2
26-04-2012, 11:47
My wybraliśmy Budimex Danwood

Projekt POINT 127 około 125m2 wydał nam się idealnym konsensusem w stasunku metrów/ ilości pokojów / ceny

jutro powinniśmy składać dokumenty o pozwolenie na budowę

byliśmy na kilku budowach, byliśmy w kilku domach w środku - wygląda obiecująco ale czas pokaże

tess1967
26-04-2012, 14:19
Mojego "Lolka" szkielet drewniany budować będzie firma Eco-House z Miszewa.
W chwili obecnej czekam na ostateczną odpowiedź ze Starostwa w sprawie pozwolenia na budowę. Budowa jeśli wszystko dobrze pójdzie powinna ruszyc w czerwcu, lipcu

grabiec
01-05-2012, 09:25
Ja buduje 72 m2 calosc za 90 tys wykonczony.

selius
01-05-2012, 10:02
I za te pieniadze pewnie pobuduja Ci dodatkowo basen na podworku?

zbyszek57
01-05-2012, 21:30
Ja buduje 72 m2 calosc za 90 tys wykonczony.


pochwal sie, gdzie budujesz:) ja do Grodziska mam jakies 7 km. Podjade i moze sie czegos naucze.

Piosk
04-05-2012, 09:16
czym różni się dom szkieletowy od domu modułowego? który lepiej wybrać?

Rafał van Elder
14-06-2012, 15:01
Osobiście polecam firmę [ moderowano - reklama ] z Rzeszowa, do chwili obecnej wybudowali dla mnie 2 domy w Belgii. Obecnie zamówiłem 2 następne. Ceny atrakcyjne, wykonanie fachowe, materiał jakościowo bardzo dobry. Poza tym widziałem ich wykonawstwo w Polsce i we Francji - budynki perfekcyjne.

mikolajdresler
02-07-2012, 21:15
sluchajcie , a firma ,MABUDO? Dziwna sprawa,nikt nic nie wie i nigdzie nie ma opinii>>>??? Cos chyba jest nie tak z tą firmą...

myown
05-07-2012, 13:42
a ja pisałam o firmie Mabudo... stawiamy dom w ich technologii i nie mam zadnych zastrzezen... domy są ciepłe, konstrukcje solidne, na lata...
wszystko precyzyjnie wykonane i szybko!

Moose
05-07-2012, 23:36
a ja pisałam o firmie Mabudo... stawiamy dom w ich technologii i nie mam zadnych zastrzezen... domy są ciepłe, konstrukcje solidne, na lata...
wszystko precyzyjnie wykonane i szybko!
Proszę się zastanowić nad tak bezsensowną reklamą....

myown
06-07-2012, 06:11
bezsensowną reklamą? ja niczego nie reklamuje tylko opisuje swoje odczucia jak każdy na forum, a jak Tobie coś nie pasuje, to nie czytaj po prostu ;]

TAGBA
06-07-2012, 08:58
Witam,
Z mojego doświadczania mogę polecić firmę http://www.drewnar.mazowsze.info/ fachowo podchodzą do tematu. Dodatkowo wprowadzili do swojej oferty izolację z piany PUR, niestety nie załapałem się na to, ponieważ wprowadzili to po mojej budowie, ale wygląda to na dość ciekawą opcję. Jeszcze jedno, realizują tylko projekty indywidualne.

Pientka
06-07-2012, 08:59
@myown - Serio to twoje wypowiedzi wyglądają jak kryptoreklama/marketing szeptany/itp. Sorki ale aż nie naturalnie rozpływasz się nad tą firmą w wszelkich możliwych miejscach ;) Tyle ;)

myown
06-07-2012, 10:47
skąd te ataki o reklamę? jesteście przeciwni tej technologii? nie rozumiem, każdy może na forum opisywać swoje dobre i złe doświadczenia, każdego kto jest z czegoś zadowolony atakujecie? to może lepiej stwórzcie post o "nieudanych budowach" ;] może wtedy będziecie zadowoleni z tego co czytacie :)
a ja może zbyt zachwalam faktycznie, ale spełniam swoje marzenie o domku i cieszę się z dnia na dzień jak on powstaje, dalej uważamy z mężem, że dokonaliśmy dobrego wyboru, a Wy może z jakiejś konkurencji hmm?

zbyszek57
06-07-2012, 12:30
myown ....skoro piszesz, ze dopiero startujecie, to skąd wiesz, ze dom jest na lata i ze dom jest ciepły?
Zrozum, nie chodzi o to ,ze jesteśmy z konkurencji.
Forum ma z założenia pomagać, a nie wprowadzać w błąd , czy zachwalać firmy.
Jeśli firma solidna, i buduje domy z drewna, niech sobie wykupi płatny profil . Da linka do SWOICH realizacji i do SWOICH osiągnięć i po bólu.
Proste? ano proste

myown
06-07-2012, 12:52
wystarczy ze przejdziesz do następnego mojego postu w dzienniku budowy to zobaczysz resztę... dziennik budowy nie ma tylko jednego wpisu ;) zanim zdecydowaliśmy się na ten dom oglądaliśmy w okolicy domy kilkuletnie i jak pisałam opinie były dobre, a czy to wszystko prawda oczywiście dowiem się jak tylko się wprowadzimy... skoro twierdzisz, że wprowadzam kogoś w błąd, a znasz się tak dobrze to może wyprowadź z tego błędu
ja nie pokazuję osiągnięć tej firmy tylko swoje ;]

zbyszek57
06-07-2012, 13:50
No to może w ramach informacji zdradzisz, jaki to szkielet. ...skoro w temacie mowa o domach szkieletowych

Adams3plus
28-07-2012, 08:15
Witajcie serdecznie,
Od około roku interesuje się tematem postawienia w tej technologii, czytam forum od dłuższego czasu. Trudno mi się jeszcze zdecydować czy wybrać prefabrykat ciężki albo szkielet (też mieliście problem?). Niedawno zacząłem szukać firm ze ŚLĄSKA i wykonałem np. telefony do Firmy Profican (szkielet, inż. wzbudzający duże zaufanie, specjalizujący się w konstrukcjach od fundamentów po dachy w technologii wiązarowej), Tadeks (ciężki prefabrykat niemiecki, odwiedziłem zakład oraz budowę i jest to guru godny polecenia), Ibud (robią z katalogu własnych projektów) mają sporo dostępnych ekspozycji do odwiedzenia. Oprócz tego kontaktowałem się oczywiście z Varioplan, Danwood (domy gotowe), Julstar (prefabrykowane), Arex (szkielet, górale, fajna oferta), Drevobau (prefabrykat niemiecki, ale chyba drogo). I co, oczywiście brakuje mi tu treściwej wymiany doświadczeń ze współpracy z firmami. Jeśli ktoś budował z wymienioną firmą lub ma informacje z pierwszej ręki może się podzieli?

pozdrawiam z centrum Górnego Śląska
Adams

gosia2610
28-07-2012, 15:15
Witajcie serdecznie,
Od około roku interesuje się tematem postawienia w tej technologii, czytam forum od dłuższego czasu. Trudno mi się jeszcze zdecydować czy wybrać prefabrykat ciężki albo szkielet (też mieliście problem?). Niedawno zacząłem szukać firm ze ŚLĄSKA i wykonałem np. telefony do Firmy Profican (szkielet, inż. wzbudzający duże zaufanie, specjalizujący się w konstrukcjach od fundamentów po dachy w technologii wiązarowej), Tadeks (ciężki prefabrykat niemiecki, odwiedziłem zakład oraz budowę i jest to guru godny polecenia), Ibud (robią z katalogu własnych projektów) mają sporo dostępnych ekspozycji do odwiedzenia. Oprócz tego kontaktowałem się oczywiście z Varioplan, Danwood (domy gotowe), Julstar (prefabrykowane), Arex (szkielet, górale, fajna oferta), Drevobau (prefabrykat niemiecki, ale chyba drogo). I co, oczywiście brakuje mi tu treściwej wymiany doświadczeń ze współpracy z firmami. Jeśli ktoś budował z wymienioną firmą lub ma informacje z pierwszej ręki może się podzieli?

pozdrawiam z centrum Górnego Śląska
Adams

Witam, również kontaktowałam się z Profican, oraz Tadeksem, obie firmy są mniej więcej z moich okolic, i te firmy wydaje mi sie znają się na rzeczy. 5 lat temu Tadeks stawiał dom kilka kilometrów od nas, właściciele nadal są zadowoleni:) mimo tego nie zdecydowaliśmy sie na nich, odwiedzilismy również kilka placów budowy danwood, ta firma budowę traktuje jak wielkie przedwsięwzięcie, przede wszystkim pod względem reklamy, ceny jak dla mnie mają za wysokie.
Koniec końców budują nam szkieleciaka i nie żałujemy, jeśli się pośpieszymy, za 3 mies, mieszkamy na swoim:) nic tak nie cieszy jak myśl o tym:)

po podjęciu decyzji-pochwal się swoim wyborem

Pozdrawiam

Adams3plus
31-07-2012, 21:18
Witam, również kontaktowałam się z Profican, oraz Tadeksem, obie firmy są mniej więcej z moich okolic, i te firmy wydaje mi sie znają się na rzeczy. 5 lat temu Tadeks stawiał dom kilka kilometrów od nas, właściciele nadal są zadowoleni:) mimo tego nie zdecydowaliśmy sie na nich,

Koniec końców budują nam szkieleciaka i nie żałujemy, jeśli się pośpieszymy, za 3 mies, mieszkamy na swoim:) nic tak nie cieszy jak myśl o tym:)


Dzieki Gosiu za odp.
Natomiast czy był jakiś konkretny powód tego, że nie zdecydowaliście się na Tadeks ani Profican ?
Czy był jakiś argument, który przeważył za szkieleciakiem? Kogo wybraliście? (może wolisz odp. na priva: adams3plus(at)gmail)

Odwiedzilismy dziś budowę Julstar w Katowicach. Muszę powiedzieć, że solidnie to wygląda: masywne fundamenty, KVH, wszędzie Fermacell + gk, Isover, Braas dach. cementowa, Veka, Roto itp. Budują tylko z najlepszych materiałów - i to może być przeszkodą dla niektórych ;) Kwota 1800-1900 netto za metr stanu do wykończenia. Do tego ok. 400-450 zl/m2 za fundament.

Jeszcze raz dzieki i pozdrowienia
ps, oczywiście zamierzam napisać.

adamnowak
01-08-2012, 20:36
Dzieki Gosiu za odp.
Natomiast czy był jakiś konkretny powód tego, że nie zdecydowaliście się na Tadeks ani Profican ?
Czy był jakiś argument, który przeważył za szkieleciakiem? Kogo wybraliście? (może wolisz odp. na priva: adams3plus(at)gmail)

Odwiedzilismy dziś budowę Julstar w Katowicach. Muszę powiedzieć, że solidnie to wygląda: masywne fundamenty, KVH, wszędzie Fermacell + gk, Isover, Braas dach. cementowa, Veka, Roto itp. Budują tylko z najlepszych materiałów - i to może być przeszkodą dla niektórych ;) Kwota 1800-1900 netto za metr stanu do wykończenia. Do tego ok. 400-450 zl/m2 za fundament.

Jeszcze raz dzieki i pozdrowienia
ps, oczywiście zamierzam napisać.


Ja też byłem na budowie firmy Julstar w zabrzu jakieś 3 tygodnie temu. Faktycznie wyglada to fajnie , rzeczywiście widać że na materiałach nie oszczedzają wszystko wyglądało naprawdę solidnie. Jeszcze jeden dla mnie wielki plus że załatwiaja formalności do pozwolenia na budowe, dają podobno takiego "opiekuna" z którym sie wszystko załatwia. Chyba sie na nich zdecydujemy , napisze co i jak jak zaczniemy. :rolleyes:

andy61
05-08-2012, 20:38
Właśnie kończę budowę, za kilka dni przeprowadzka. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę HMB Szkieletowe Domy Energooszczędne. Fundamenty robisz sam, ja mam płytę, Potem wchodzi firma i wychodzi przed glazurnikiem i instalatorem systemu CO. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ania-buduje-dom
12-08-2012, 14:40
Właśnie kończę budowę, za kilka dni przeprowadzka. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę HMB Szkieletowe Domy Energooszczędne. Fundamenty robisz sam, ja mam płytę, Potem wchodzi firma i wychodzi przed glazurnikiem i instalatorem systemu CO. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ja tam wolę kiedy wszystko jest wykonane od A do Z, nie wiem może taniej jest zrobić fundamenty samemu, ale to zawsze więcej formalności i nowe problemy. Dlatego ja poleca Domy Heban.

Bogumiła48
27-08-2012, 13:06
Ja polecam podpytać w firmie Dom.pl : http://gotowe-projekty-domow.pl/domy_drewniane.html Mają fachowców lub sprawdzone firmy - jak kupiłam projekt skierowali mnie do jednej takiej. Co prawda jeszcze się nie zdecydowałam ale liczy się to, że można wszystko w jednym miejscu załatwić.
A wy jak szukacie firm wykonawczych? Google ? Na własną rękę ciężko coś znaleźć...

tadek0507
28-08-2012, 19:02
Ja budowałem z firmą ECO-HOUSE z Miszewa. No i jak narazie jestem zadowolony.

KingaFlo
30-08-2012, 08:40
temat niesco nieaktualny, bo autor pisał przed rokiem, ale i tak sie wypowiem

budujemy dom z firmą MAWIT z Imielina. Na razie idzie bezproblemowo, i co najważniejsze ekspresowo. W tydzień postawili dom, i właśnie kładą dachówkę:D:D doczekać się nie mogę efektu końcowego.
Jak już się wprowadzimy napisze jak się mieszka:D

gosia2610
30-08-2012, 17:49
temat niesco nieaktualny, bo autor pisał przed rokiem, ale i tak sie wypowiem

budujemy dom z firmą MAWIT z Imielina. Na razie idzie bezproblemowo, i co najważniejsze ekspresowo. W tydzień postawili dom, i właśnie kładą dachówkę:D:D doczekać się nie mogę efektu końcowego.
Jak już się wprowadzimy napisze jak się mieszka:D

Przeglądając moje "zapiski" :) znalazłam inf. że akurat nie odp mi na maile, ale taką taktykę ma wiele firm, pozycjonują sobie stronki, zachęcają a gdy składa im się zapytanie, nie odp.
My już firmę wybraliśmy, dom rośnie w oczach:) ale nie powiem pewne niedowiedzenia już były a że mam twardy charakter zawsze staram się te niedopowiedzenia wyjaśnić. Ze mną też nie ma lekko. Wykonawca już to wie, ale mam nadzieję że ostatecznie będę zadowolona i za 2 miesiące się wprowadzimy, a jeśli nie - na pewno to doniosę:)

qkasurf
03-09-2012, 07:37
Jestem po. Wybudowałem dom z elementów prefabrykowanych. Z uwagi że mało informacji o tej firmie w necie, pragnę napisać pare miłych słów o wykonawcy- Brzechwa (oborniki wlkp).
Po pierwsze cieszę się że dom prefabrykowany, inczej nie byłoby szans by uwieńczyć pracę (ciężka gliniasta 100m droga dojazdowa). Dzieki temu wykorzystaliśmy najlepszy okres, nie musząc wykonywać na ten czas podbudowy drogi (końcówka maja). Od lutego dom (segmenty ścian) stał na hali. Elementy zostały złożone w 4 dni- piękny widok jak pełne ściany z oknami tworzyły całość co zmieniało się w kosmicznym tempie. Jedyne ale- to prace elewacyjne (tynk), które nie wyszły podwykonawcy Brzechwy najlepiej (przebijające i widoczne łączenia elementów). Należało w tym przypadku wyegzekwować poprawki a i tak efekt (choć mniej widoczny) pozostał. Co do prac wykonanych przez Brzechwę- elementy (pełne ściany- konstrukcja KVH, z oknami- inny producent, izolacją Steico, elewacją na siatce i kleju, ściany działowe, strop z belki 2 teowej Steico, więźba), złożenie i kotwienie na budowie, oceniam na wzorowo. Gdyby nie bardzo dobre opinie noszone pocztą pantoflową, pewnie martwiłbym się co to będzie jeszcze przed realizacją a tak byłem spokojny. Wszystko profesjonalnie, szybko i precyzyjnie.
Powiem tak, z wszystkich ekip które przewinęły się na budowie:
- Brzechwa- konstrukcja,
- Dach i komin,
- Elektrycy,
- Instalacje,
- Fundamenty.
Fachowość i wykonanie prac przez Brzechwę oceniam najwyżej.

tess1967
04-09-2012, 12:04
Ja budowałem z firmą ECO-HOUSE z Miszewa. No i jak narazie jestem zadowolony.



Ja też "buduję " z tą firmą. Zaczęli 30 sierpnia

yoannka
04-10-2012, 00:57
Witajcie serdecznie,
Od około roku interesuje się tematem postawienia w tej technologii, czytam forum od dłuższego czasu. Trudno mi się jeszcze zdecydować czy wybrać prefabrykat ciężki albo szkielet (też mieliście problem?). Niedawno zacząłem szukać firm ze ŚLĄSKA i wykonałem np. telefony do Firmy Profican (szkielet, inż. wzbudzający duże zaufanie, specjalizujący się w konstrukcjach od fundamentów po dachy w technologii wiązarowej), Tadeks (ciężki prefabrykat niemiecki, odwiedziłem zakład oraz budowę i jest to guru godny polecenia), Ibud (robią z katalogu własnych projektów) mają sporo dostępnych ekspozycji do odwiedzenia. Oprócz tego kontaktowałem się oczywiście z Varioplan, Danwood (domy gotowe), Julstar (prefabrykowane), Arex (szkielet, górale, fajna oferta), Drevobau (prefabrykat niemiecki, ale chyba drogo). I co, oczywiście brakuje mi tu treściwej wymiany doświadczeń ze współpracy z firmami. Jeśli ktoś budował z wymienioną firmą lub ma informacje z pierwszej ręki może się podzieli?

pozdrawiam z centrum Górnego Śląska
Adams

My budujemy z Varioplanem, kontaktowaliśmy się jeszcze z FDPL i Tektum. Ostatecznie rośnie nam szkieleciak - jak na drożdżach ;) Jesteśmy bardzo zadowoleni - przynajmniej na razie :)

lustrzana
15-02-2013, 18:29
A my mamy do postawienia domek 250m2 i przyznaję, ze wyceny na poziomie 500 tys netto za stan deweloperskie mnie lekko stopują... Mimo ogromnych chęci na szkielet to chyba w tej cenie się nie zmieścimy:(.

InezDomyKanadyjskie
15-02-2013, 19:05
A my mamy do postawienia domek 250m2 i przyznaję, ze wyceny na poziomie 500 tys netto za stan deweloperskie mnie lekko stopują... Mimo ogromnych chęci na szkielet to chyba w tej cenie się nie zmieścimy:(.

To dość dużo, jak na 250m2 w stanie tylko deweloperskim i bez VAT.
Albo macie bardzo skomplikowany, rozłożysty, parterowy dom, albo mnóstwo drogich instalacji, albo.. pecha w ofertach :(

lustrzana
15-02-2013, 19:14
Czekam teraz na Waszą ofertę, kilka dni temu wysłałam zapytanie. To trochę przerobiony Bartek II Horyzonu (zamknięta pustka nad salonem, lukarna i pokój zamiast garazu). Varioplan wycenia SSZ, też wcale nie mało...
5.03 uprawomocni nam się PnB, niezależnie od wszystkiego odwiedzamy banki:)

ankalien
24-06-2013, 08:06
Ja zastanawiam się nad wybudowaniem domu w tej technologii. Oglądałam domy wielu firm i jeżeli chodzi o jakość to uważam, że firma DOMIKON jest jedną z lepszych. Stawiają domy z dobrych materiałów a nie z najtańszych i właśnie za tym idzie również precyzja wykonania. Chciałam się też wybudować z firmą, która ma jakieś doświadczenie w budowaniu domu a oni są na rynku chyba z 15 lat poz atym nawet maą nagrody Wiktorię, Gazelę Biznesu.

qkasurf
24-06-2013, 08:33
Ja zastanawiam się nad wybudowaniem domu w tej technologii. Oglądałam domy wielu firm i jeżeli chodzi o jakość to uważam, że firma DOMIKON jest jedną z lepszych. Stawiają domy z dobrych materiałów a nie z najtańszych i właśnie za tym idzie również precyzja wykonania. Chciałam się też wybudować z firmą, która ma jakieś doświadczenie w budowaniu domu a oni są na rynku chyba z 15 lat poz atym nawet maą nagrody Wiktorię, Gazelę Biznesu.

Ankalien, podziel się swoimi doświadczeniami po budowie, a nie przed. Na razie wychodzi na to że z powodzeniem ktoś ci nawija makaron na uszy.

pinki2
22-07-2013, 11:31
I skończyliśmy z Danwood Budimex budowę. mieszkamy od weekendu majowego bo jakoś tak wyszło, po prostu nie wróciliśmy już do mieszkania choć wiele jeszcze do urządzenia w domu zostało - ale powoli idzie do przodu :) wiem jedno do bloku z powrotem Koniami musieli by mnie zaciągnąć :)

trochę śmieszą mnie opinie PH i sprzedawanie swoich produktów w tym wątku i jemu podobnym bo znacząca większość wpisów brzmi jak reklama proszku do prania oczywiście tego najlepszego hahha.

Ja po swoim przykładzie widzę to tak: umówiłem się z firmą na budowę ona się wywiązała i ja się wywiązałem czyli jest ok.
patrzyłem jakich materiałów używano i myślę, że też były ok

andy61
15-09-2013, 09:33
Minął rok. No z małym dodatkiem, jak zamieszkaliśmy w naszym domku.:D Wykonawca przyjechał na przegląd gwarancyjny, i ot tak po prostu pogadać. :yes: W końcu też, mogłem podsumować i porównać koszty mieszkania w domu i w bloku. Wciąż nie wiem dlaczego tak długo zwlekałem z budową.

Croton
31-10-2013, 10:33
Witam, pragnę wszystkich przestrzec przed firma z Głowna ML Lipiec. Totalna chałtura i fuszerka za gruba kasę. Nie jestem konkurencją, ale boje się podać dokładny opis w obawie przed zemstą. Ten pan dał już upust swojej furii, wiec jest nieobliczalny. Jest wiele innych firm, na których można polegać, a od tej - z daleka. Szkoda, ze współpraca kosztowała wszystkich domowników tyle zdrowia.

Domypolne
10-02-2014, 11:02
Witam.
Buduję z Mawitem z Imielina. Cenę jaka mi podali za stan deweloperski jest dla mnie sensowna.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony
Zapraszam do dziennika
http://forum.muratordom.pl/blog.php?195567-Domypolne

piotraudi
17-03-2014, 21:51
a z województwa pomorskiego jakaś dobra firma?danmar? co o niej sądzicie?

Marexior
24-03-2014, 11:56
Ja budowałem domek w konstrukcji drewnianej szkieletowej tylko mój projekt był przerabiany z murowanego na szkielet
szukałem długo firmy która mogła go wykonać bez żadnych podtekstów śmiesznych a lubię jak na moje pytania zawsze są dobre odpowiedzi
i Leszek Krysik mi przypadł do gustu z Pszczyny budowa trwała 5 miesięcy i nie miałem problemów z jakimiś lewymi materiałami czy fuszerką
nawet powiem ze uczepiłem się zmiany salonu to dostałem gotowe projekty wykończenia i gość nie chciał mnie zjeść ze robie zmiany pod koniec budowy
swoje skasował a ja sobie dobrze mieszkam.

Damian85
05-07-2014, 22:04
Witam
Szukam firmy z pomorza i okolic która postawi mi SZZ, czekam na pozwolenie na budowe i niemoge się zdecydować na żadną firme, bo ta którą chciałem na zajęte terminy;/ Ktoś może budował z firmą domypasywne.gda.pl ?? Tu ich oferta http://www.domypasywne.gda.pl/ mają dość atrakcyjne ceny i mój projekt Z4 jest w "promocji".

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 10:04
No tak, wpisy robią wrażenie.. ale obecnie mieszkam w murowanym i nie ma on takiego uroku jak drewniany, technologia murowana juz mnie nie przekonuje, ale szanuje to, że nadal ludzie tak budują. Każdy buduje to co chce.
stereotypy na temat budownictwa drewnianego są nadal, znajomi pukają sie w czoło gdy słyszą co chcemy miec postawione na działce:)
Nas ogranicza tylko sprawa funduszy, puki co, ale znalazłam już wykonawcę który postawił kilkadziesiąt ładnych domków na terenie całego kraju za przystepną cenę.
Firm jest bardzo dużo, ale forumowicze na szczęście potrafią się podzielić i wiedza i radą.

A od kiedy to dom szkieletowy można uznać za dom drewniany? :-)

Damian85
06-07-2014, 13:51
konstrukcja /budulec domu to drewno, wiec dom drewniany.

michuzg
06-07-2014, 18:41
Zawsze zależy to od punktu widzenia / siedzenia. Ci co chcą nazywać dom szkieletowy drewnianym to będą go tak nazywali, ci co nie chcą - wiadomo... Moim zdaniem nie powinno się nazywać takiego domu drewnianym - no bo np. czym jest dom z bali? I będzie w tej samej kategorii domów? A czy w domu murowanym nie ma drewna? Gdyby odwołać się do powyższego posta to taki dom można nazwać "wełnianym" (przecież tego jest w konstrukcji najwięcej). Niemniej wolałbym taki dom od murowanego, uważam, że taka technologia poprawnie wykonana jest zdecydowania tańsza w budowie i eksploatacji :)

Pozdrawiam wszystkich budujących i posiadaczy domów "drewnianych" i drewnianych :D

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 20:26
konstrukcja /budulec domu to drewno, wiec dom drewniany.

Jeżeli chodzi o dom wykonany na bazie szkieletu drewnianego "obitego" płytą OSB, ocieplonego styropianem, z przegrodą z folii etc - zapewniam, że technologia ta ( do m ten) nie ma nic wspólnego z pojęciem - dom drewniany.

rafał2011
06-07-2014, 20:33
Jeżeli chodzi o dom wykonany na bazie szkieletu drewnianego "obitego" płytą OSB, ocieplonego styropianem, z przegrodą z folii etc - zapewniam, że technologia ta ( do m ten) nie ma nic wspólnego z pojęciem - dom drewniany.

A drewno użyte do konstrukcji tego domu nie jest drewniane? kurcze jak ta technologia się szybko zmienia...

...nawet drewno nie jest już drewnem.

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 20:35
A drewno użyte do konstrukcji tego domu nie jest drewniane? kurcze jak ta technologia się szybko zmienia...

...nawet drewno nie jest już drewnem.


A samochód, który ma szyby jest samochodem szklanym? :)

rafał2011
06-07-2014, 20:37
A samochód, który ma szyby jest samochodem szklanym? :)

bez szyb samochód jest nadal samochodem, bez drewna ten dom nie istnieje:)

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 20:45
bez szyb samochód jest nadal samochodem, bez drewna ten dom nie istnieje:)

Bez styropianu i OSB nie koniecznie istnieje dom. Bardziej istnieją patyki w układzie ażurowym:).

Co do samochodów zaś. Porozmawiajmy o samochodzie gumowym - bo ma opony;).
Jak mu zdejmiemy opony gumowe to nadal będzie gumowym samochodem? I nic z tego, że nie pojedzie:)?
No dobra - to w takim razie tak rozumując - dom kanadyjski jest domem drewnianym bo zużyto do jego wyprodukowania powiedzmy 15 m3 drewna. Ale dlaczego domu kanadyjskiego nie nazwać domem styropianowym??? Przecież zużyto +_ 150 m2 styropianu!:)

Dla mnie jednak dom drewniany to dom z bala (pełnego). Tylko taki dom ma charakterystykę domu z drewna.

rafał2011
06-07-2014, 20:57
Bez styropianu i OSB nie koniecznie istnieje dom. Bardziej istnieją patyki w układzie ażurowym:).

Co do samochodów zaś. Porozmawiajmy o samochodzie gumowym - bo ma opony;).
Jak mu zdejmiemy opony gumowe to nadal będzie gumowym samochodem? I nic z tego, że nie pojedzie:)?
No dobra - to w takim razie tak rozumując - dom kanadyjski jest domem drewnianym bo zużyto do jego wyprodukowania powiedzmy 15 m3 drewna. Ale dlaczego domu kanadyjskiego nie nazwać domem styropianowym??? Przecież zużyto +_ 150 m2 styropianu!:)

Dla mnie jednak dom drewniany to dom z bala (pełnego). Tylko taki dom ma charakterystykę domu z drewna.

Adamie więc dlaczego dom szkieletowy kojarzy się z domem drewnianym nie mając z nim nic wspólnego?

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 21:16
Adamie więc dlaczego dom szkieletowy kojarzy się z domem drewnianym nie mając z nim nic wspólnego?

Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe (co jest taką samą prawdą), wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.

rafał2011
06-07-2014, 21:21
Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe co jest taką samą prawdą wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.

Ale dlaczego domy styropianowe? przecież styropian jest przeważnie na budynkach murowanych.

Damian85
06-07-2014, 21:32
Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe (co jest taką samą prawdą), wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.

akurat styropian +folia wcale nie jest drogie przy budowie "niedrewnianego" domu, a znacznie więcej kosztuje drewno użyte do budowy i więcej tartak zarabia niz producent np. foli gdzie 100m kosztuje 40zł. Jeśli dom szkieletowy niema elewacji otynkowanej tylko z deski?

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 21:35
No .... zewnętrzne ocieplenie w domu kanadyjskim to styropian - najczęściej a w ścianie płyta OSB która drewnem była ... kiedyś a jako OSB ma z drewnem wspólnego ... nic.

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 21:37
akurat styropian +folia wcale nie jest drogie przy budowie "niedrewnianego" domu, a znacznie więcej kosztuje drewno użyte do budowy i więcej tartak zarabia niz producent np. foli gdzie 100m kosztuje 40zł. Jeśli dom szkieletowy niema elewacji otynkowanej tylko z deski?

Elewacja z deski w układzie ściany z płytą OSB, styropianem i folią nie powoduje, że dom jest domem drewnianym. Warstwy OSB, folii i styropianu niweczą charakterystykę domu drewnianego raz na zawsze.

rafał2011
06-07-2014, 21:38
No .... zewnętrzne ocieplenie w domu kanadyjskim to styropian - najczęściej a w ścianie płyta OSB która drewnem była ... kiedyś a jako OSB ma z drewnem wspólnego ... nic.

Jeśli płyta osb nie ma nic wspólnego z drewnem to pewnie grosz to też nie pieniądz:)

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 21:40
Jeśli płyta osb nie ma nic wspólnego z drewnem to pewnie grosz to też nie pieniądz:)

Płyta OSB - poczytaj jak się ją produkuje, z czego jest i jakie ma parametry. Nie ma to nic absolutnie wspólnego z drewnem.

rafał2011
06-07-2014, 21:47
"Wszystkie warstwy składają się z długich, wysmukłych wiórów (najczęściej sosnowych)"
Przepraszam, przecież sosna to nie drzewo.

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 22:16
Dzis sie dowiedzialem ze sie wychowalem w domu welnianym a nie drewnianym... :o

To jeszcze pół biedy. Dobrze, że nie styropianowym - choć jeśli to szkielet na bazie OSB i paroizolacji to będzie bez znaczenia, że użyłeś wełny ..... Temat na dłuższą rozmowę ...

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 22:18
"Wszystkie warstwy składają się z długich, wysmukłych wiórów (najczęściej sosnowych)"
Przepraszam, przecież sosna to nie drzewo.

Tak sosna tak, ale wióry + kompozyty inne użyte przy OSB już niweczą to "drzewo". Doczytaj sam bez moich podpowiedzi a będziesz bardziej szanował taką wiedzę :).

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 22:20
Wniosek jeden - domy szkieletowe to nie domy z drewna a jedynie domy z jakąś ilością (udziałem) drewna.
Na pewno też domy szkietowe to nie domy o parametrach czy mikroklimacie domów drewnianych.

Konto usunięte na żądanie
06-07-2014, 22:44
Nie bede sie wdawal w dyskusje... nie mniej po tym co zobaczylem na fm budowlanym.... :rolleyes:

Ale mysle ze nie piszemy o mikroklimacie tylko o konstrukcji domu. A ta jak najbardziej jest drewniana. Elewacja tez jest drewninana...
Izolacja juz drewniana nie jest. Dachowki jak i sciany wewnetrzne tez nie... zgadza sie.

Takze pozwole sobie nazwac ten dom drewniany... a nie dom z pewna zawartoscia drewna, bo z welny pomimo tej izolacji... nie jest.
Wtedy moze zaczniemy dzielic domy na te z 20% zawartoscia drewna jak i moze 50% czy te prawdziwe 100%.
Beda domy o konstrukcji drewnianej i o konstrukcji mniej drewnianej...

Jaaa ;), a co takiego zobaczyłeś na forum ?

Zgadza się. "Kanadyjczyk" jest konstrukcją drewnianą ale nie domem z drewna. Tu się rozumiemy.
A jak mamy być precyzyjni to ilość drewna w ścianach stanowi średnio 15% pow.(m3) ściany.

W przypadku konstrukcji np. z Porothermu - nie mamy do czynienia z konstrukcją ażurową, więc to, że to ceramika jest dużo bliższe prawdy.

michuzg
07-07-2014, 19:48
Panowie się "okładacie". W Polsce utarło się, że dom szkieletowy to dom drewniany, tak samo naprzemiennie z drewniany, szkieletowy - stosuje się określenie "kanadyjczyk". Gdyby ktoś choć trochę pogrzebał w nieskończonych zasobach Internetu znalazłby podstawową informację, że określenie kanadyjczyk stosuje się wszędzie (tylko nie w Polsce) - do określenia domów z bali litych okrągłych o średnicy min. 20cm (całorocznych). Ale jak to w naszej ojczyźnie bywa. Na wyjaśnienie kilka pojęć:
- szlifierka kątowa to boszówka (Bosch)
- myjka ciśnieniowa to kerszer (Karcher)
- pieluchy to pampersy
- obuwie sportowe to adidasy
- szlifierka wielofunkcyjna to renowator....
Może stąd się biorą nieporozumienia???

Konto usunięte na żądanie
07-07-2014, 21:31
Panowie się "okładacie". W Polsce utarło się, że dom szkieletowy to dom drewniany, tak samo naprzemiennie z drewniany, szkieletowy - stosuje się określenie "kanadyjczyk". Gdyby ktoś choć trochę pogrzebał w nieskończonych zasobach Internetu znalazłby podstawową informację, że określenie kanadyjczyk stosuje się wszędzie (tylko nie w Polsce) - do określenia domów z bali litych okrągłych o średnicy min. 20cm (całorocznych). Ale jak to w naszej ojczyźnie bywa. Na wyjaśnienie kilka pojęć:
- szlifierka kątowa to boszówka (Bosch)
- myjka ciśnieniowa to kerszer (Karcher)
- pieluchy to pampersy
- obuwie sportowe to adidasy
- szlifierka wielofunkcyjna to renowator....
Może stąd się biorą nieporozumienia???

Nie zupełnie. Problem jest nieco bardziej złożony. Wygląda to tak, że firmy oferujące kanadyjczyki
piszą, że oferują domy drewniane a często jeszcze dokładają słowo zdrowe - zdrowe domy z drewna.
Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
- co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.

Damian85
07-07-2014, 22:38
Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
- co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.

Czyli szkieletowe domy są toksyczne?

Konto usunięte na żądanie
08-07-2014, 20:49
Czyli szkieletowe domy są toksyczne?


No prawdopodobne. A na pewno nie ekologiczne jak często są reklamowane.

Konto usunięte na żądanie
09-07-2014, 08:31
Może warto się zastanowić głębiej nad tym ...
Polecam pozycję: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/85556...ktore-zabijaja
Pozdrawiam.

Pan Piotr
21-01-2015, 19:42
Chciałem się podzielić naszymi doświadczeniami z budowy domu kanadyjskiego. Zaczęliśmy z w lipcu 2014 a od początku grudnia mieszkamy. Staraliśmy się wszystko dokumentować zdjęciami. Zapraszamy. domekkanadyjski.pl

escone
22-01-2015, 06:46
Chciałem się podzielić naszymi doświadczeniami z budowy domu kanadyjskiego. Zaczęliśmy z w lipcu 2014 a od początku grudnia mieszkamy. Staraliśmy się wszystko dokumentować zdjęciami. Zapraszamy. domekkanadyjski.pl

Dużo błędów w Pana budynku. Np brak izolacji pod podwalinami ścian działowych. Brak ciągłości paroizolacji przy styku ścian zewnętrznych z wewnętrznymi. OKNA montuje się po wiatroizolacji i wywinięciu jej w ościeża okien !!!
W szkielecie robi się przewiązki aby drewno nie uginało i nie skręcało się.
Główna podwalina winna być jednak impregnowana ciśnieniowo..

Aga7903
28-02-2015, 19:48
Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.

pol-u
01-03-2015, 07:29
Nie zupełnie. Problem jest nieco bardziej złożony. Wygląda to tak, że firmy oferujące kanadyjczyki
piszą, że oferują domy drewniane a często jeszcze dokładają słowo zdrowe - zdrowe domy z drewna.
Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
- co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.

Jak już o tym rozmawiacie, to dodam coś od siebie jako taką ciekawostkę technologiczną.
Mój szkieleciak na ten przykład będzie posiadał raczej znikomy % drewna w stosunku do innych, budowanych w PL. A to za sprawą wyeliminowania OSB jako poszycia zewnętrznego- statycznego na rzecz płyty celulozowo- włóknowej o nazwie handlowej Fermacell. Podobno ma być ekologicznie i zdrowo.
Piszę o tym bo dom drewniany de facto przestaje być stricte domem drewnianym. Pozostaje szkieletowym.

ZUH
03-03-2015, 22:31
Witam serdecznie . Moja firma zajmuje się budową domów drewnianych . Więcej informacji na email [email protected]

DO**KN
08-04-2015, 16:28
Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.

Witam. Jeżeli jest Pan zainteresowany domem szkieletowym drewnianym prefabrykowanym jesteśmy znaną i szanowaną firmą spod Warszawy. Więcej informacji na www.domikon.pl

maryloo
12-04-2015, 15:37
Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.

Polecam firmę HMB domy szkieletowe - jestem w trakcie budowy więc zapraszam do mojego dziennika budowy.

Damian85
12-04-2015, 20:13
ja do SSZ wybrałem firmę NTB Krygiel z Gdańska, na razie jest wszystko OK, po 2 dniach pracy szkielet parteru postawiony i rozpoczęte poddasze:)

hary06
26-04-2015, 15:24
Witam wszystkich.
Jestem osobą która z całej przygody budowy domu ma za sobą dopiero wybór projektu i działkę pod Kołobrzegiem. Wybór padł na projekt Z7 pracowni Z500 w technologii szkieletowej.
Na chwilę obecną szukam solidnej firmy która zajmie się budową . Jeżeli możecie kogoś polecić będę wdzięczny. I jeszcze jedno. Współpracował ktoś z firmą Góral-domy w zgodzie z naturą. firma jest z pod Grudziądza. ???/

lustrzana
28-04-2015, 19:47
Dobry wieczór.
Z czystym sumieniem polecić mogę ekipę p. Marka Wójtowicza (Piomar) z Jaworzna. W grudniu 2013 r. zakończyli u mnie budowę domu (21 grudnia się wprowadziłam), ponad 250m2 w technologii szkieletowej od płyty fundamentowej (wykonana w maju 2013 r. ) aż po końcowe wykończenia w tym kafelki, panele podłogowe i malowanie. Po półtora roku mogę powiedzieć, że nadal nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy. Pan Marek w trakcie budowy służył nam również pomocą jak chodzi o zakup materiałów budowlanych. Zapotrzebowanie miałam zgłaszane na bieżąco, wielokrotnie porównywałam ceny z innymi źródłami, część kupowałam na własną rękę, część autoryzowałam do zakupu. Również przez p. Marka zmienialiśmy konstrukcję domu na szkieletową. W razie pytań zapraszam na priv.

maty5ek
15-05-2015, 09:48
Witam. A czy ktoś z Was poleciłby jakąś firmę z Podkarpacia? Wraz z żoną zastanawiamy się na budową domu szkieletowego. Działkę budowlaną mamy, teraz szukamy firmy ;) Ktoś, coś... ? :)

rejkjavik13
04-06-2015, 18:01
My zbudowaliśmy siłami lokalnymi, dzięki sąsiadom którzy sie tym parają - i oni głowa odpowiadają za efekt :-) A najwięcej nauczyliśmy sie z książek MODEROWANO całą masę literatury przeczytaliśmy, albumy o architekturze żona kupowała...

malwusia
11-06-2015, 11:50
Witam wszystkich.
Jestem osobą która z całej przygody budowy domu ma za sobą dopiero wybór projektu i działkę pod Kołobrzegiem. Wybór padł na projekt Z7 pracowni Z500 w technologii szkieletowej.
Na chwilę obecną szukam solidnej firmy która zajmie się budową . Jeżeli możecie kogoś polecić będę wdzięczny. I jeszcze jedno. Współpracował ktoś z firmą Góral-domy w zgodzie z naturą. firma jest z pod Grudziądza. ???/

właśnie chciałam zapytać o tę samą firmę :) Budują drogo, ale domy są piękne. Czy ktoś wie, jak jest z ich jakością, bo "piękne" to zdecydowanie za mało, aby zapłacić za malutki domek 240 tys.

http://www.goraldomy.pl/cennik

Damian85
14-06-2015, 22:50
odnośnie linka powyżej ,cenna niska nie jest, a piękno domu zależy od projektu i detali jakie sobie wybierzemy:cool: mi skończyła dom firma NTB Krygiel z Gdańska i moge śmiało ją polecić:yes:

nulka8022
19-06-2015, 09:25
Witam.
Czy ktoś z Państwa miał możliwość współpracy z tą firmą?

http://szkieletowedomy.pl/?p=pl/menu/3/1/index

badaczkotłów
30-06-2015, 18:12
Zobacz też fajny dom 68 m kw z możliwością powiększenia

http://www.zadbanydom24.pl/domy-drewniane-szkieletowe


https://www.youtube.com/watch?v=AfG27nY7zAw

kozak20
28-07-2015, 12:33
Opinie mają całkiem pozytywne. Cenowo też nie najgorzej, ale nie wiem czy działają w całej Polsce.

władekk
10-08-2015, 08:03
Witam. A czy ktoś z Was poleciłby jakąś firmę z Podkarpacia? Wraz z żoną zastanawiamy się na budową domu szkieletowego. Działkę budowlaną mamy, teraz szukamy firmy ;) Ktoś, coś... ? :)

Mój znajomy budowała z firmą Wikpol z Małopolski, bardzo sobie ich chwalił, więc jak Ci do nich nie za daleko to może z nimi się pobudujesz.

Zdun Darek B
13-08-2015, 09:28
Czy w konstrukcji domu szkieletowego mogą być zastosowane elementy z fragmentami KORY ?

Pracownicy firmy APIS twierdzą że TAK "bo drewno było suszone do 6% i impregnowane "

Co na ten temat mówią polskie normy ?

Zdanek
13-08-2015, 12:06
Czy w konstrukcji domu szkieletowego mogą być zastosowane elementy z fragmentami KORY ?

Pracownicy firmy APIS twierdzą że TAK "bo drewno było suszone do 6% i impregnowane "

Co na ten temat mówią polskie normy ?

Panie Dariuszu jeśli drewno było suszone komorowo a więc podane wysokiej temperaturze to ewentualne żyjątka będące w korze zostały ugotowane i myślę że takie drewno z korą jest bezpieczne. Wygląda może tylko nieładnie. Jeśli natomiast drewno nie było obrabiane wysoką temperaturą a tylko jakimś impregnatem to raczej taki impregnat krzywdy tym robakom nie zrobił i takiego drewna bym nie-zaakceptował w swoim domu.

Pozdrawiam i czekam na Pana kontakt, Robert Zdanowski

Remiks
14-08-2015, 09:20
Drewno konstrukcyjne ma być całkowicie pozbawione kory bez względu na sposób suszenia i konserwacji, to polska rzeczywistość produkcji bubla. Usunięcie z drewna żyjątek to jedno a pozbawienie drewna miejsc gdzie takie żyjątka mogą się na nowo pojawić to drugie dlatego czasami w konstrukcji stosuje się drewno czterostronnie strugane.

ZUH
19-12-2015, 10:02
Witam serdecznie .
Firma ZUH , realizacje facebook.com/zuhploty
Pozdrawiam ZUH Krzysztof Cukrowski

ZUH
19-12-2015, 10:07
Witam serdecznie .
Firma ZUH , realizacje facebook.com/zuhploty
Pozdrawiam ZUH Krzysztof Cukrowski

podwojg
29-01-2016, 15:45
Witam.
Czy ktoś z Państwa miał możliwość współpracy z tą firmą?

http://szkieletowedomy.pl/?p=pl/menu/3/1/index

Witam,

Czy zasięgnął Pan informacje na temat tej firmy? Pytam, gdyż poważnie się zastanawiam nad tą firma jako wykonawcą mojego przyszłego domku drewnianego. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach i kosztorysach i firma ta jest bardzo konkurencyjna i elastyczna w stosunku do innych nawet uznanych. Materiały z wyższej półki, tylko interesuwałyby nas jakieś opinie na temat wykonania.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Sar.Adamus
30-01-2016, 22:10
Myślę nad firmą Brzechwa lub Domikon

Gieno
09-03-2016, 15:53
My również zamierzamy budować z Mawitem. Czy jest Pani zadowolona z ich realizacji. Czy jest solidnie wykonany Na co musimy zwrócić uwagę. Berdzo dziękuję za podpowiedź

okopolitan
15-03-2016, 21:51
My również zamierzamy budować z Mawitem. Czy jest Pani zadowolona z ich realizacji. Czy jest solidnie wykonany Na co musimy zwrócić uwagę. Berdzo dziękuję za podpowiedź

Bardzo chętnie podzielę się uwagami , może nie na temat firmy Mavit , bo nie znam ale właśnie zakończyłem pewien etap. Nie podam nazwy firmy , bo nie o to chodzi , natomiast jest kilka spraw o ktorych warto wiedzieć. Pytajcie

muszti
14-04-2016, 14:50
Czy ktoś budował albo zna opinie o firmi Arex?

http://www.arex-domy.pl/Index.html

zyzol19
21-04-2016, 12:58
polecam firmę M3-system zajmującą się budowaniem domów energooszędnych oraz w standardach pasywnych NF15 i NF40. Cena za metr kwadratowy około 1600 zł brutto. więcej informacji pod adresem http://m3system.pl/new/ lub numerem 793 692 877

JoannaBo
13-05-2016, 17:32
Witajcie, przymierzamy się do budowy domu energooszczędnego w systemie szkieletowym, konkretnie projekt "Dom przed kominkiem", z tą różnicą, że garaż zostanie powiększony do 80m2 i zaadoptowany na biuro/showroom.
Jedną z pierwszych firm, która się do nas zgłosiła z ofertą jest firma Ekointegrator z Poznania. Czy ktoś ma doświadczenia w budowie z tą firmą, ewentualnie czy ktoś ma wiedzę jak wypada ich kalkulacja cenowa vs kalkulacje innych firm?
A może macie sprawdzoną, solidną i rozsądną cenowo firmę z okolic Łodzi, którą możecie polecić?

Agnessi
17-04-2017, 21:19
Witam,
Czy ktoś budował albo ma jakieś opinie o firmie nowedomypolska z Legionowa?

azafatala
19-05-2017, 11:48
3 lata temu wybrałam www.lewand.eu z podlasia
kilka realizacji do obejrzenia pod warszawą skłoniły mnie do realizacji
nie żałuje :p a nawet bardzo polecam :)

sadowsky
31-05-2017, 09:02
firma BRZECHWA - domy drewniane z Obornik, Wielkopolska - OSTRZEGAM

Witam serdecznie,

miałem okazję współpracować z tą firmą. Na szczęście nasza współpraca zakończyła się jeszcze na etapie przygotowania wyceny i wizualizacji, za którą nie wiedzieć czemu szef firmy zażyczył opłaty w wysokości 2 tys zł.
Swoją prośbę uzasadnił tym, iż zostanie wykonana praca pracowników ale w momencie gdy nie zdecydujemy się na skorzystanie z dalszych usług firmy dostaniemy kompletną dokumentację od nich - kosztorys i wizualizacje domu. Wg Pana ta dokumentacja ma pozwolić na wycenę w innych firmach. Pomyśleliśmy, że to propozycja uczciwa.

Przez 4 miesiące nie otrzymaliśmy pełnej dokumentacji - kosztorys niekompletny (początkowo przesłano nam ogólny przedmiar robót i jedynie cenę całościową; uszczegóławiali kosztorys parę razy) oraz wizualizację gdzie np. okna wisiały w ogrodzie.
W momencie kiedy zerwaliśmy współpracę i zażądaliśmy zwrotu pieniędzy za niewykonana usługę, Pan Brzechwa stwierdził, że opłata była "kaucją" która nie podlega zwrotowi bo odstąpiliśmy od skorzystania z ich usług.
Nie otrzymaliśmy zwrotu pieniędzy ani też dokumentacji.

Gdyby, ktoś chciał poznać szczegóły zapraszam do kontaktu.

Innymi słowy oszustwo oraz kłamanie prosto w oczy klienta. Tak duża firma a takie dziadoskie metody.

Szkoda, bo firma wygląda na jedną z tych co znają się na robocie jednak podejście Pana Ireneusza Brzechwy do klientów i słowności pozostawia wiele do życzenia.

DARO3376
23-09-2018, 20:05
Witam.
Czs odświeżyć temat.
Planuję budować domek szkieletowy. 80 m2 parterowy na plycie fundamentowej. Interesuje mnie stan surowy zamknięty. Czy ktoś może polecić jakąś firmę z okolic Katowic? Tylko taką z własnego doświadczenia a nie że szwagier kolegi budował i mówi że dobrze.

aleksandraS
01-10-2018, 06:54
Polecam Inez, super są :)

Z33
02-10-2018, 10:35
Witam.
Czs odświeżyć temat.
Planuję budować domek szkieletowy. 80 m2 parterowy na plycie fundamentowej. Interesuje mnie stan surowy zamknięty. Czy ktoś może polecić jakąś firmę z okolic Katowic? Tylko taką z własnego doświadczenia a nie że szwagier kolegi budował i mówi że dobrze.

Cześć,

Ja budowałem z firmą z Wodzisławia Śląskiego, jestem bardzo zadowolony (nazwy tu zapewnie nie mogę podać), Dom 100m2, parterowy, bez piwnic, dach z wiązarów prefabrykowanych - stan do płyt gk ale bez spoinowania. Szkielet złożyli w 5 godzin (z "klocków"), wiązary w jeden dzień. Pierwsza łopata 22.8., skończyli ok. 20.12.2017 r. Trochę długo (choć i tak w terminie) ale wtedy już mieli roboty w brud więc nie mam co narzekać.
Ale na ten i przyszły rok będzie Ci ciężko kogoś dobrego znaleźć, firmy mają takie obłożenie że szok. To nie są dobre lata na budowanie niestety.

Pozdrawiam
Michał

Aniol_1986
29-11-2018, 13:42
Witam czy ktoś miał styczność z firma LEZNA Leszek Znaniecki z miejscowości Robakowo położonej niedaleko Grudziądza w województwie kujawsko pomorskim. Nie ukrywam że poszukuje sprawdzonej firmy do budowy domu w systemie szkieletowym.

Gerion
20-01-2019, 12:05
Cześć
Czy ktoś może się podzielić namiarami na swojego (lub wybranego) wykonawcę w szkielecie drewnianym z Wielkoposki (Poznań i okolice)?
Do tej pory odpytałem Balowood, Brzechwę i Inter Bud Dom, ale chciałbym jeszcze pogadać z 2-3 innymi wykonawcami, którzy faktycznie ostatnio coś robili (lub robią), żeby było można pogadać z inwestorem.
Poproszę uprzejmie o namiary

pozdrawiam

Wlade
21-01-2019, 08:28
Budowałem z nimi ponad 5 lat temu jest OK http://www.domki-eko.pl/

gawel44
29-01-2019, 13:32
Jestem osobą która na szczęście wszystko już ma za sobą. Wybór padł na projekt Z2 pracowni Z500 w technologii szkieletowej.
Wybrałem firmę https://ecobud.pl , która wybudowała i wykończyła dom w 2 miesiące. Z tego co inni mówią to budowa trwa cały rok. Ja dałem projekt i co 4 dni byłem na budowie. Zwiększyłem jedynie liczbę gniazdek. Wybierzcie sprawdzoną ekipę, bo można wtopić jak mój kolega, który po roku musiał skuwać płytki w łazience.

Budujeija
29-01-2019, 20:06
Witam!
Wybudowaliscie sie w koncu? Zamieszkaliscie? Jak wrazenia? Szukamy firmy, ktora nam wybuduje dom i sie zastanawiamy czy nie powierzyc budowy w rece firmy MAWIT :)

Budujeija
29-01-2019, 20:07
Firma MAWIT. Tak czy Nie? Budowal ktos z ta firma? Szukam firmy ktora wybuduje mi dom drewniany do stanu deweloperskiego.
Pozdrawiam uzytkownikow!:)))

JakubT
06-02-2019, 20:13
Witam
Czy ktoś budował z firmą Sendom? Czy jest godna polecenia ? Projekty ciekawe, filmiki z przedstawieniem wyglądu firmy robią wrażenie. 15 lat na rynku a praktycznie żadnych opinii po za Facebook i Google. Proszę osoby mające jakieś doświadczenia z tą firmą o wypowiedzenie się.

Lowy
14-02-2019, 11:34
Firma MAWIT. Tak czy Nie? Budowal ktos z ta firma? Szukam firmy ktora wybuduje mi dom drewniany do stanu deweloperskiego.
Pozdrawiam uzytkownikow!:)))

Udało się uzyskać jakieś informacje na temat firmy "Mawit"? Również rozważam ten wybór, ale ciężko znaleźć więcej informacji, zwłaszcza od osób, które mają ich domu już od kilku lat.

D@mi@n2509
26-02-2019, 19:23
Firma https://mawit.com.pl/

ktos korzystal z ich uslug??
Opinie??
Jakosc??
Terminowosc?

xynothir
26-02-2019, 20:56
Hej,

Czy miał ktoś styczność z http://domybiedrzycki.pl/
Ktoś coś może powiedzieć ? :)

dominika2109
20-03-2019, 13:48
My rozpoczynamy budowę domku szkieletowego z34d z firmą My Future House https://www.myfuturehouse.pl/ z Bielska-Białej. Firma wydaje się być solidna a właściciel firmy, Pan Hubert chętnie omawia wszystkie aspekty związane z budową :) Widzieliśmy kilka realizacji i wygląda to bardzo dobrze. Wcześniejszą opcją było skorzystanie z usług firmy EcoBud z Tychów, ale firma zakończyła działalność.

krzymus
21-03-2019, 10:36
Hej,

Czy miał ktoś styczność z http://domybiedrzycki.pl/
Ktoś coś może powiedzieć ? :)

Witam,
Rok temu na targach budownictwa drewnianego w Krakowie rozmawiałem z właścicielem firmy, wywarł bardzo korzystne wrażenie zarówno podejściem jak i kompetencją. Sam myślę o budowie domu w technologii Steico więc głównie o specyfice tej technlogii z Nim rozmawiałem. Od czerwca 2018 roku firma budowała dom w Wieliczce w technologii szkieletowej prefabrykowanej, ocieplony wełną mineralną z elementami konstrukcyjnym stropu i dachu ze Steico więc nie do końca to co mnie najbardziej interesowało ale chciałem zobaczyć jak pracują. W pierwszym dniu montażu jak przyjechałem wieczorem to ściany parteru stały, Po tygodniu jak przyjechałem to stała cała reszta bez okien i dachówki ale przykryta płytami na krokwiowymi chyba steico protect czy czymś podobnym. Na budowie przez pierwszy tydzień pracowała ekipa kilku osób razem z właścicielem firmy. Po tygodniu zostało dwóch pracowników, którzy wykonywali prace instalacyjne i wykończeniowe. Co tydzień - dwa zaglądałem na budowę żeby obserwować postępy i mi się podobało - generalnie czysto, porządek i niezależnie czy przyjechałem o 10 czy o 16 zastawałem pracowników choć z reguły to byłą sobota. Około października dom wyglądał na skończony. O samej jakości się nie wypowiem bo nie jestem fachowcem z branży ale jakość wykonania mi się podobała. Podglądałem jak robili połączenia pomiędzy modułami -bardzo dokładnie łączyli folie wewnętrzne i wszystko uszczelniali, i co ważne jak wstawili oka zrobili test szczelności domu przed położeniem płyt GK . To co dla mnie ważnego to że jedna firma montowała zarówno konstrukcje, kładła dach, instalację wewnętrzne w tym rozprowadzenie wentylacji mechanicznej itd. Na pewno podjadę niebawem do właścicieli żeby zapytać o ich opinie na temat domu i współpracy z firmą p. Biedrzyckiego to wtedy dopiszę resztę ...

klaudia84eu
05-05-2019, 14:08
Witam. Myślimy z mężem o budowie domu w systemie kanadyjskim. Znalazłam pewną firmę która w ofercie ma postawienie domku 85m2 kompleksowo.
Niestety ja i mąż jesteśmy totalnymi laikami w dziedzinie budownictwa. Proszę o poradę czy warto skorzystać z usług tej firmy. Ewentualnie mile widziane będą uwagi jeśli Państwo jakieś będą wam się nasuwać, a może ktoś z obecnych tu już wybudował taki dom i może polecić???
Oto oferta: Cena 230 000zł brutto

Wybudujemy Państwu kompleksowy Dom parterowy "Kamilek" o powierzchni użytkowej 85 mkw + wysoki strych o pow. 60mk.
Dom budujemy na wskazanej działce, na terenie całego kraju, z naszych wysokiej jakości materiałów.
Cena dotyczy stanu deweloperskiego ( jak na zdjęciach ) czyli domu przygotowanego do położenia płytek, paneli, pomalowania ścian oraz montażu białej armatury !!!

Inwestycja obejmuje :

- Dostarczenie niezbędnych materiałów do budowy domu
-Przekazanie gotowego projektu "Kamilek"
-Wykonanie fundamentów z wylewką" chudziak"
-Wykonanie komina dymnego

-Budowa konstrukcji szkieletowej domu, zwanej potocznie" kanadyjką"
-Okucie i pokrycie dachu blacho-dachówką pladur
-Zamontowanie systemu rynnowego
-Montaż stolarki okiennej PCV- 5 komorowej ( kolor okien w standardzie biały,za dodatkową dopłatą inny kolor).
-Montaż stolarki drzwiowej w tym drzwi wejściowe Inox a do wewnątrz drzwi Firmy Centurion model w standardzie Manhattan lub Boston do wyboru w 6 kolorach.
-Wykonanie elewacji zewnętrznej styropianem 10 cm z tynkiem akrylowym 1.5 baranek (120 kolorów do wyboru)
-Wykonanie systemu wentylacyjnego
-Wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej
-Wykonanie systemu grzewczego c.o. z montażem kotła "KRZACZEK SKG 1.2kw", zbiornika na ciepłą wodę oraz grzejników w każdym pomieszczeniu
-Wykonanie instalacji elektrycznej na terenie domu
-Ocieplenie sufitu wełną 20 cm , ścian wełną 15 cm od środka oraz przykręcanie wewnętrznych płyt OSB oraz płyt gipsowych ze szpachlowaniem.
-Wykonanie wylewki zbrojonej z ociepleniem styropianowym, przygotowanej pod ułożenie paneli i płytek.

Domy przez nas budowane są bardzo trwałe, a sam koszt ogrzewania w sezonie zimowym jest stosunkowo niski, ponieważ współczynnik przenikania ciepła w tej technologii- jest dwa razy mniejszy niż w domach tradycyjnie murowanych . Poza tym, budowa w takiej suchej technologii - pozwala na bardzo szybkie zamieszkanie, co ma też duże znaczenie przy budowie w kredycie hipotecznym. Aż trudno uwierzyć, że czas budowy domu przez naszą Firmę trwa około trzech miesięcy.

Posiadamy wykwalifikowanych fachowców oraz 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej !

Na wszystkie prace udzielamy gwarancji wykonawcy. Do budowy domu używamy atestowanych materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, tylko polskich producentów. Natomiast drzewo konstrukcyjne sprowadzamy z Krajów Skandynawskich atest C-24 !

Metraż poszczególnych pomieszczeń
Pokój 1 -10 m2
Pokój 2 -11.5 m2
Pokój 3 -11.2 m2
Salon -27,0 m2
Kuchnia -7.5 m2
Łazienka -4,8 m2
Kotłownia -3,5 m2
Wiatrołap -2,0 m2
Korytarz -8.5 m2

UWAGA!!!

Do ceny standardowej (podstawowej ) domu tj. 230 000zł istnieje możliwość doboru (zakupu) pakietu dodatkowych usług:
* okna w kolorze jednostronnym pakiet cały dom 1 000zł
* okna w kolorze dwustronnym pakiet cały dom 2 000zł
* okno dachowe (780*1180) 1 000zł/szt
* schody wejściowe betonowe 2 500zł
* ogrzewanie podłogowe (kuchnia, łazienka, wiatrołap) 2 000zł
* wykończenie komina okładziną blacha T-8 - 600zł
* dodatkowy kanał ogniowy do podpięcia kominka 1 200zł
* piec ekogroszek z podajnikiem, klasa A, typ SKP, Producent Krzaczek 6 000zł
* piec na pelet z podajnikiem , 5 klasa Producent Krzaczek 8000 zł
* zadaszenie tarasu tak jak na zdjęciach w galeriach 8000zł
* boczne zadaszenie domu 10 000zł
* rolety zewnętrzne (wycena indywidualna w zależności od ilości sztuk i rozwiązania)

No więc, co myślicie, warto?

klaudia84eu
05-05-2019, 15:20
Budowałem z nimi ponad 5 lat temu jest OK http://www.domki-eko.pl/

Na projektach tej firmy nie widzę miejsca na kotłownię, Ty gdzie masz swoją ?

endriu13
14-05-2019, 12:58
Rozmawiałem z mieszkańcami Kamilków,generalnie zadowoleni.Ponoć mają zleceń na dwa lata.Mimo to wybrałem inną ofertę.