PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotowa? tynki gipsowe do malowania ?



ober
16-04-2004, 09:40
Prosze o jakąś podpowiedż w jaki sposób ( czego użyć ) przygotować tynki gipsowe maszynowe do malowania. Ile razy malować ? Cyz gruntować ? Czy szlifować ? Czym njalepiej etc.
Z góry dziekuje za rady.

chemik
17-04-2004, 21:51
Witam!

Ja swoje tynki nie przygotowywałem do malowania w jakiś specjalny sposób. Postępowałem z nimi jak z każdą powierzchnią (tynk tradycyjny, płyty g-k) pierwszy raz malowaną. Tzn. należy zagruntować jakimś gruntem (wybór jest b. duży) lub przemalować pierwszą warstwę rozcieńczoną farbą która będzie służyła za podkład. Ewentualnie można jakieś nierówności przejechać gipsem szpachlowym, przeszlifować itd. Ogólnie, postępuje się jak z każdym innym tynkiem.

Pzdrawiam!

ober
21-04-2004, 13:17
Dzięki za odpowiedź,
Czy zwykłą emulsja np. śnieżka rozcieńczona w proporcji 1:2 będzie dobrym podkładem do dalszego malowani kolorem ?
Jaki gips szpachlowy byś polecił do wyrównywania nierówności i ubytków ? Moi tynkarze sugerowali Cekol do uzupełniania ubytków.

Maluszek
21-04-2004, 14:03
Większość pomieszczeń grutnowaliśmy gruntem Duluxa a w tych mniej uczęszczanych rozcieńczoną białą farbą. Nie widać różnic.

radekwaw
27-04-2004, 23:46
ja, dla dodatkowego wzmocnienia ścian i łączeń płyt (podwieszany sufit), użyłem najpierw rozrobionego 20%gruntu Prymus a potem na pierwszą warstwę farby użyłem również rozcieńczonej Jedynki, którą potem lekko przetarłem. Efekt - znaczne utwardzenie powierzchni tynku gipsowego (zalecane szczególnie dla gipsów miękkich np. Gipsar Atlasu) wyrównanie chłonności ścian. Używałem gipsów Megaronu. Polecam ten sposób.

belmax
11-05-2004, 22:41
A co z płytami g-k ?
Także należy je zagruntować ??? :o

A można na początek pobiałkować , tak jak nowe tynki wapienno-piaskowe? :roll:

radekwaw
11-05-2004, 23:49
płyt nie musisz gruntować, są już zaimpregnowane, tylko złącza. Potem dla wzmocnienia możesz zagruntować rozcieńczona z 1/5 wody farbą. Proste