PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki impregnat do nagrzewajacego się kamienia?



ramko
17-10-2011, 20:59
Buduję kominek z obudową z piaskowca i zastanawiam się jaki impregnat zastosować. Chodzi dokładnie o to żeby podczas ogrzewania nie wydzielały się z impregnatu jakieś trucizny nie wiem za bardzo co to za chemia jest.. dodam że w niektórych miejscach kamień może nagrzewać się dość mocno.Kamień który mam na surowo (suchy) wygląda dość kiepsko jak jest mokry to wygląda bardzo fajnie i taki efekt chciałbym u zyskać po zaimpregnowaniu.Czy możecie coś podpowiedzieć?

Forest-Natura
17-10-2011, 21:05
Witam.
Może go (kominek) mocz przed każdym paleniem ... :D
A tak na serio - najpierw Atlas Delfin, potem impregnat (olej) silikonowy do piaskowca.
Taka kombinacja nigdy mnie nie zawiodła.
Chociaż na pewno jest kilka innych, które wielu już wypróbowało i ma też sprawdzonych.
Pozdrawiam.

ramko
17-10-2011, 21:12
nie no sauna to dopiero w planie jest :) jak na razie stawiam potwora w salonie z kamienia "pozyskanego" w okolicznych lasach (wersja oszczędnościowa).

Jurek106
02-03-2012, 21:52
Czytałem, ale nie stosowałem: IMPREGNAT BF2 -
Impregnat akrylowo-silikonowy na piaskowiec, wapień, dolomit, ceramikę.
Impregnat wyciągający strukturę kamienia.
Dostępny również BF-1 (pozostawia taką samą barwę kamienia)
Zużycie ok.5m2 / 1L
Dostępne opakowania: 2l,5l,25l
Jest też dużo innych impregnatów na stronie "do-kamienia.pl", ale nie wiem który jest najlepszy - pasuje do nich napisać, może coś poradzą

galicja1
21-01-2013, 14:37
Ja polecam impregnat do kamienia home by novol - uzywałam własnie do piaskowca (bo można go do tego celu stosować). Wg mnie jest naprawde skuteczny.

liszaj
12-04-2013, 13:24
Ja polecam impregnat do kamienia home by novol - uzywałam własnie do piaskowca (bo można go do tego celu stosować). Wg mnie jest naprawde skuteczny.

Panowie i Panie, odrzućcie te marketowskie pseudo impregnaty i stosujcie SARSIL, do piaskowca SARSIL H14/R lub SARSIL W, większość kamieniarzy wam o tym powie, że to najlepsze do piaskowca. Sam działam na terenie Szydłowca gdzie pełno kopalni dookoła i tu wszyscy tylko SARSIL.
P.S.
Często sam stosuje bo i piaskowcem handluje i dodatkowo mogę polecic wam najtańszego dystrybutora u którego się zaopatruje, a wielu do mych drzwi i ucha pukało i ich nie przebili. SIGRA się nazywają z Radomia.

:D