PDA

Zobacz pełną wersję : kominek narożny - szyba gięta, nie pęknie toto?



Myometis
18-10-2011, 15:34
Wyczaiłam kominek, który pięknie wyglądałby u mnie w rogu salonu, jest kwadratowy, narożny z giętą szybą. Pioruńsko drogi, w zależności od producenta drogi lub bardzo drogi. Może i bym się szarpnęła na niego ale mam lęki, że jak ta pioruńsko droga gięta szyba strzeli to koszt nowej powali mnie po raz kolejny. Pytam o pękanie bo u teściowej pękła szyba prosta, tym bardziej boję się o giętą, odpuścić sobie, czy nie ma się czego bać?

i jest jeszcze jedno co mnie zastanawia, niby kominek podobny, wymiary prawie identyczne a producenci podają raz moc nominalną 6kW, raz 10 a nawet 16 kW, kto mnie robi w ciula? (potrzebuję ogrzać jakieś 100 m dołu, bez dgp)

przykładowo tak wygląda ustrojstwo:
http://www.kominkimichel.pl/components/com_djcatalog/images/4dea4e3369fc7d9a1ca957bb1045f272smart%202P.jpg

Forest-Natura
18-10-2011, 18:35
Witam.
Myometis - w myśl tego co napisałeś, koncerny samochodowe robią w c....a wszystkich, bo oferują podobne samochody z silnikami o mocy np. 50 i 550 KM ... :)
A czy szyba pęknie ... jak w nią pierdykniesz polanem to pęknie nawet prosta.
Pozdrawiam.

Myometis
18-10-2011, 22:16
Forest, jeśli tak można porównać... to nie mam więcej pytań :) a serio, to nie bardzo wiem skąd wynikają aż takie różnice w mocy kominków, które wyglądają identycznie. Rozumiem, że z szybą nie ma co się martwić.

M***ki
19-10-2011, 05:26
Zobacz wkład www.wklady-kominkowe.com.pl/wklady_kominkowe_dynamic_szyba_podnoszona.htm Proszę zwrócić uwagę na sposób podawania mocy w zakresie OD -DO oraz nominalną .

Forest-Natura
19-10-2011, 08:32
Witam.

Forest, jeśli tak można porównać... to nie mam więcej pytań a serio, to nie bardzo wiem skąd wynikają aż takie różnice w mocy kominków, które wyglądają identycznie. Rozumiem, że z szybą nie ma co się martwić.
Tak po krótce, wynika to z innej konstrukcji paleniska, wielkosći, rozwiązań technicznych oraz ... sposobu przeprowadzania badań technicznych przez samego producenta i jego "zdolności marketingowych" (:D). Czasami zaś to tak do końca nie wiadomo z czego to wynika ... nawet dla ludzi, którzy zajmują się tymi rzeczami przez wiele lat ... ale nie jest to powód do przejmowania się.
Szybą też się nie przejmuj - nie pęknie sama z siebie na pewno. Ostatnie szyby pękające same z siebie i notorycznie, wyeliminowała jakieś 2 lata temu jedna z najpoważniejszych firm w branży ... :D
Jak masz 100 m2 do ogrzania to najmniejsze modele z taką szybką będą do tego wystarczające. Ale musisz wiedzieć też że użytkowanie takiego paleniska bywa czasem upierdliwe bardzo - duże promieniowanie przez samą szybę, konieczność częstszego dokładania drewna, więcej szyby do czyszczenia jak ma się niedosuszone drewno ... no ale rekompensuje to większy i nie skrępowany żadnym szprosem widok ognia.
A cena to właśnie w dużej mierze koszt takiej giętej szyby. Porównaj sobie paleniska, które mają dwie szyby dostawione tylko do siebie pod kątem prostym i ich odpowiedniki z szybą giętą do której trzeba dopłacić zawsze ok. 500 - 1000 zł netto.
Pozdrawiam.

gonzo93
19-10-2011, 13:48
Mam kominek z szybą giętą Arysto 10WWSJ. Użytkuję od ponad roku. Ostatnio bardzo intensywnie.... nic nie pęka.

pauja
24-10-2013, 13:52
Witam !
Jeśli chciałabyś szybę giętą to koszt takiej wynosi ok 1200 zł
istnieją firmy które proponują przerobienie drzwiczek tak aby dzwiczki były przedzielone na dwie cześci lub trzy w zalezności od łuku lub kąta drzwiczek cały koszt nie przekroczy napewno 1100 zł tylko jakies 600 lub 700 w zalezności od wymiaru . Różnica w kw może byc w tym ze niektóre sa wyłożone szamotem a niektóre zwykkłe zeliwo . Szybe możesz zakupić na allegro cena od 8 zł za dm płaskiej

nemi84
24-10-2013, 14:50
Kratki.pl oferują kominek tego typu - też bez szprosa, ale szyba nie jest gięta - są po prostu dwie płaskie szyby - większa i mniejsza. Ta mniejsza bardziej mi się brudzi.