PDA

Zobacz pełną wersję : Słaby sygnał GSM



OldDiver
19-10-2011, 13:42
Jak sie zrobiło zimno i nie mogę wychodzić na taras w celu użycia komórki zauważyłem że na parterze czasami mi zrywa połączenia. Zacząłem "czytać" i można zastosować coś takiego jak repeater (wzmacniacz) sygnału GSM.
Czy ktoś z was coś takiego ma, jakiego typu i jak to się sprawuje?

lesz
19-10-2011, 23:19
W starych telefonach bylo osobne zlacze pod antene, tam wystarczyl dodatkowy bacik na kablu i bylo ok. Nowe telefony to juz niestety na ogol tylko 1zlacze ze wszystkim. Znajomy kiedys mial zestaw "glosnomowiacy" z auta podlaczony pod dluga antene zaoknem oraz transformator (z 3 lata wstecz, kiedy zasiegi sieci byly gorsze w jego lok) + sluchawka do tego. Dzialalo dobrze.
We wzmacniacze gsm z allegro -jakos nie wierze. W dobry telefon - tak :)
No chyba, ze jakis polprof. Sprzet...ale pewnie wtedy cena powali na kolana :/

kulca
24-10-2011, 23:12
repeater działa jako wzmacniacz/przekaznik sygnału, w Twoim przypadku powinien rozwiązać problem

Trociu
25-10-2011, 06:57
Przejdź się spokojnie po domu kładąc telefon w różnych miejscach - jest szansa, że znajdziesz takie, w którym będzie lepszy zasięg. U mnie wystarczy, że telefon leży albo na dole w kuchni na skraju blatu, albo na górze w łazience na murku - zasięg nawet 3 kreski. W pozostałych potrafi nie znaleźć wogóle sygnału.

Ewentualnie wcześniej korzystaliśmy z małej anteny samochodowej i "podstawki", w którą wkładało się telefon.

OldDiver
25-10-2011, 07:45
Na piętrze to nie ma problemu. Na parterze też są takie okresy że jest jedna kreska i da sie gadać. A czasmi w porywach nawet trzy. Pewnie to zleży od pogody, plam na słońcu lub gadatliwości moich sąsiadów. Telefon na parterze odbiera (dzwoni) w kazdym miejscu ale najlepszy sygnał (taki bez zrywania) jest na środku salonu gdzie nawet nie ma krzesła aby przysiąść. Ale chyba nie o to chodzi aby siadać i gadać .... na skraju blatu kuchennego.

kulca
25-10-2011, 08:03
właśnie, tym bardziej że technika pozwala na rozwiązanie takich problemów, http://www.sklep.e-system.com.pl/photo/zasieg_gsm300.JPG

Trociu
26-10-2011, 21:29
właśnie, tym bardziej że technika pozwala na rozwiązanie takich problemów, ]
... w cenie ???

Trociu
26-10-2011, 21:30
Telefon na parterze odbiera (dzwoni) w kazdym miejscu ale najlepszy sygnał (taki bez zrywania) jest na środku salonu gdzie nawet nie ma krzesła aby przysiąść. Ale chyba nie o to chodzi aby siadać i gadać .... na skraju blatu kuchennego.Ja nie mam takiego problemu, bo używam słuchawki bezprzewodowej i mam obie ręce wolne nawet jak jest dobry zasięg ;)

kulca
26-10-2011, 23:09
... w cenie ???
na allegro od 250 wzwyż, polecam te w okolicach 600-800

OldDiver
27-10-2011, 07:03
Byłem w takim punkcie, zakładzie GSMowym. To facet kazał sobie dać moją komórkę, wklepał jakiś kod i powiedział ..."a niech Pan najpierw TO sprawdzi".
Sprawdze dopiero w wykend. O co tu chodzi ?

kulca
27-10-2011, 08:20
mogł wyłączyc np. 3G, aby zawsze na gsm chodziło, telefon jak ma auto wybór stara się w 3G być nawet jak jest słaby sygnał, tylko w sumie to mógł zrobić, nie ma żadnych kodów zwiększających/poprawiających zasięg

OldDiver
05-11-2011, 06:28
Trzeba uważać na tanie repeatery z Allegro. Potrafią "wygasić" GSM w części dzielnicy. Chyba chodzi o wzbudzanie sie wzmacniacza. Taki repeater winien mieć dopuszczenie PIR.

coulignon
05-11-2011, 06:44
mozna też zrobić wzmacniacz pasywny. Wyczytane na elaktrodzie: dwie antaeny GSM połączone kablem. Jedna wyrzucona na dach, druga w domu. Podobno działa.

__Marek
06-11-2011, 21:50
Trzeba uważać na tanie repeatery z Allegro. Potrafią "wygasić" GSM w części dzielnicy. Chyba chodzi o wzbudzanie sie wzmacniacza. Taki repeater winien mieć dopuszczenie PIR.
Prawda.
Kupić możesz, ale używać już nie. Repeater to wzmacniacz, który nadaje, a na nadawanie wymagana jest koncesja za grube miliony, a ją mają operatorzy. Repeatery są pasmowe i kanałowe - operator instalując takie urządzenie ustawia w zależniości od typu repeatera albo część swego pasma, albo konkretny kanał.
Zastosowanie samowlone tego typu urządzeń grozi skierowaniem wniosku o ukaranie do UKE.
Tzw. "chińszyzna" szerokopasmowa potrafi skutecznie zakłócić pracę nadajników operatorów o lepszym sygnale w tym miejscu, ale operatorzy mają odpowiedni sprzęt do namierzania takich delikwentów.

OldDiver
07-11-2011, 09:03
Prawda.
Kupić możesz, ale używać już nie..

Nie jest całkiem aż tak ... źle. Jestem w trakcie dobierania repeatera i rozmów z firmą sprzedająca takie urządzenia. Okazuje że "ich" produkty mają atest PIR i w ramach gwarancji oni "stają po mojej stronie" we wszelkich ewentualnych rozmowach z PIR.