PDA

Zobacz pełną wersję : kominki wentylacyjne



goras
20-10-2011, 18:43
Witam,
przygotowuję się do układania blachy na dachu. Projekt to "dom w poziomkach 3" archon. W projekcie jest blachodachówka, natomiast ja mam blachę trapezową. Po środku dachu są trzy kominki wentylacyjne. Jak wykonać je w połączeniu z blachą trapezową? Ogólnie dostępne kominki do blachy trapezowej montuje się przy kalenicy.
1. Jak zamontować je po środku dachu?
2. Czy można pod dachem za pomocą elastycznej ocieplonej rury przesunąć wentylację pod kalenicę? (kąt dachu 45 stopni)

Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
20-10-2011, 19:25
Kominki wentylacyjne nie służą do wentylowania pomieszczeń, no może za wyjątkiem garażu. Oczywiście bez problemu możesz przesunąć kominek w okolicę kalenicy. Pozdrawiam.

Bullineczka
20-10-2011, 19:31
Do czego służą kominki WENTYLACYJNE? A tak wogóle to dobre pytanie, jak obrabiacie np stelarz pod solary na trapezie? niektórzy stosują kawałek płaskiej blachy ale dla mnie takie rozwiązanie odpada, średnio to wygląda.

Andrzej Wilhelmi
20-10-2011, 20:07
Do wentylacji (odpowietrzenia) kanalizacji oraz pomieszszczeń nieogrzewanych np. piwnic, garaży, nieużytkowych poddaszy itp. Oczywiście zdarzają się kominki ocieplane i tymi od biedy można wentylować pomieszczenia ogrzewane. Pozdrawiam.

goras
21-10-2011, 14:14
No ja niestety komina nie mam... jest tak jak w projekcie. Jest to wentylacja do kuchni i łazienki.
Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to koleś mi będzie lutował rurę pod kątem taki jak dachu. Ale niestety do płaskiej blachy.

Jan P.
22-10-2011, 16:44
Tylko na blasze miedzianej lub cynkowej lutowanie ma sens, na ocynku na 100% puści. Już lepiej przykręcić na fermery i dać uszczelkę " pod wodę". Jan.