PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie koszty jeszcze przed rozpoczęcięm budowy?



dziennikBudowy
22-10-2011, 17:00
Witam!

Zastanawiam się jakie koszty będę musiał ponieść jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.
Oto lista rzeczy do zrobienia:
- przepisanie działki (jakie są mniej więcej koszty z wszystkimi wpisami, mapkami itp?)
- ogrodzenie placu budowy - radzicie robić od razu docelowe, czy tymczasowe?
- droga dojazdowa - jest już wydzielona, ale trzeba zrobić (wykopać wjazd przez skarpę, ok 20m, a następnie całość utwardzić), cała droga ma ok 100m
- podłączenie mediów - co muszę podłączyć jeszcze przed budową? Woda jest ok 50m od działki, kanalizacji i gazu nie ma. Prąd na budowie będę miał z sąsiedniego domu
- zakup projektu + adaptacja (ok 3,5 tys) - a ile kosztuje przygotowanie autorskiego projektu?
- jakieś mapki, pozwolenie na budowę i inne formalności?

Proszę o info czy czegoś nie pominąłem i jakie są orientacyjne koszty tych prac?

pionan
22-10-2011, 17:05
buduję w dawnym województwie jeleniogórskim, czyli blisko Ciebie :). Cała papierologia, czyli projekty, geodeta - mapki, zapewnienie mocy przyłączeniowej z energetyki i cała masa innych papierów - w przedziale 10-15 tys. zł

no1edytka
23-10-2011, 12:41
koszty papieroligi to około 10 tys

ja robiłem ogrodzenie od razu, jedynie front zrobiłem tymczasowo z sietki leśnej

lesz
23-10-2011, 17:01
- przepisanie działki (jakie są mniej więcej koszty z wszystkimi wpisami, mapkami itp?)
Taksa notarialna stala od wartosci transakcji, sa kalkulatory w necie

- ogrodzenie placu budowy - radzicie robić od razu docelowe, czy tymczasowe?
Raczej tymczasowe, stemple po 5zl sztuka, rozstawione co powiedzmy 3m, siatka lesna ok 2zl/m, wiertnica do ziemi reczna 50-70zl
Troche skobli i mlotek + wlasna praca =ogrodzenie b. Tanie

- droga dojazdowa - jest już wydzielona, ale trzeba zrobić (wykopać wjazd przez skarpę, ok 20m, a następnie całość utwardzić), cała droga ma ok 100m
Praca kopareczki na godziny (lub 1-2flaszki dla kierowcy ;) moze jakims gruzem z okolicy utwardzic.

- podłączenie mediów - co muszę podłączyć jeszcze przed budową? Woda jest ok 50m od działki, kanalizacji i gazu nie ma. Prąd na budowie będę miał z sąsiedniego domu
Woda i prad starczy, wiec tylko zalatwiac to podlaczenie wody w urzedzie (powinni dac koszty przylacza) albo mozliwe tez zbiorniki 1000 l, lub studnia

- zakup projektu + adaptacja (ok 3,5 tys) - a ile kosztuje przygotowanie autorskiego projektu?
Autorski od 4k do ... Sam mialem rozrzut od 4 do 16 w zaleznosci od architekta. Powiedzmy bezpiecznie policzyc 5k

- jakieś mapki, pozwolenie na budowę i inne formalności?
Geodeta i mapki z 500, warunki zabudowy z urzedu, itd ze 100-200, zalezy czy maja plan zagospodarowania...itd