PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł per-eko ksw9 problem



kosa7808
24-10-2011, 08:25
Witam.
Mój problem wygląda następująco posiadam kocioł 9kW, powierzchnia mieszkania 41m2 plus CW 120l palę w tym piecu od niedawna(był w mieszkaniu które kupiłem) i jak na razie mam same problemy:(((

Na początku nie chciało się zbytnio palić, słaby ciąg i cofał się dym na mieszkanie,wyczyściłem i podwyższyłem komin i zamontowałem tak zwanego strażaka pomogło ale na krótką metę, wczoraj musiałem go zdemontować bo był tak oklejony smołą, że lekkie podmuchy wiatru nie były w stanie go obrócić i z pieca cofał się dym(komin ma jakieś 9 metrów).

Dodatkowo mam zamontowany miarkownik ciągu, który pozwala utrzymać zadaną temperaturę bo z tym także miałem problem mam ustawione 60-65 stopni.Palę drewnem liściastym dąb,grab,drewno z zeszłego roku więc raczej wyschnięte a to co jest w piecu to tragedia sama smoła na ścianach na drzwiczkach jest jej na tyle dużo że potrafi kapać przez drzwiczki zasypowe i te niżej także a rano nie można ich otworzyć bo sznur się przykleił do kotła.

Czyszczenie kotła nic nie daje bo następnego dnia wygląda tak samo ta czarna maź jest nawet w tych górnych drzwiczkach normalnie tragedia :((( Próbowałem przepalać piec wysoką temperaturą efekty marne, proszę o pomoc bo już mi ręce opadają nie mam doświadczenia w paleniu w piecu CO, całe życie paliłem w piecach kaflowych i nigdy nie miałem żadnych problemów.Dodam, że próbowałem palić od góry ale także bez efektów, palę tylko drewnem i jak rozpalałem na górze to i tak po jakiejś godzinie od rozpalenia żar jakoś spadł na dół i zapalił opał.
Palę w następujący sposób
-najpierw gazety na to trochę drobnicy(kawałki kory,grubsze trociny)
-trochę grubszego drewna (obecnie ścinki z stolarni)
rozpalam z dołu czekam aż się ładnie rozpali i będzie już trochę żaru i wtedy ładuję do pełna grubego drewna
-na miarkowniku ustawiam 60 stopni i się pali, klapka w drzwiczkach zasypowych lekko otwarta a dolną steruje miarkownik i po osiągnięciu zadanej temperatury zamyka ją całkowicie-klapka uszczelniona
Paliłem także od góry w identyczny sposób i nic jak piec cały czarny był tak jest
Proszę pomóżcie
kociołek tak wygląda z zewnątrz http://www.per-eko.pl/gfx/galeria/ksw-9.jpg
a tak w środkuhttp://www.per-eko.pl/seria-ksw.php