PDA

Zobacz pełną wersję : stelaż dla częściowo obniżonego sufitu dla płyt g-k



Krychlis
24-10-2011, 13:09
Witam Wszystkich,

Jestem w trakcie remontu pokoju synka. Postanowiłem obniżyć mu sam środek sufitu, tzn. wykonać powiedzmy takich sporych rozmiarów figurę geometryczną w kształcie rombu obniżoną w stosunku do żelbetowego sufitu o ok. 10 cm. Mam właśnie zamontowane pierwsze profile tworzące obrys całej figury, tzn. do sufitu za pomocą kołków szybkiego montażu zamontowałem profile przyścienne UD28, które jak wspomniałem powyżej tworzą kształt rombu. I dalej niestety nie jestem pewny co mam robić i jak:(... Proszę o potwierdzenie moich założeń lub korektę: do tych profili UD28 wkładam kawałki dociętych na wymiar tj. 10cm (figura ma być obniżona w stosunku do sufitu o ok. 10cm) profili CD60, które mocuję za pomocą pchełek samowiercących do tych profili UD28 (czyli te kawałki są zamcowane prostopadle do sufitu - tzn. wchodzą w dół w kierunku podłogi:)). Następnie w drugi koniec tych 10cm odcinków profili CD60 wkładam profile UD28, które mocuję z kolei do profili CD60 za pomocą pchełek (czyli prostopadle do CD60). W ten sposób otrzymuję stelaż, który zabudowuję płytami g-k. Prawidłowo? Ale u mnie niestety jak się okazało ta figura dodatkowo jest sporych rozmiarów (1 bok tego rombu ma ok. 1,5m), czyli żeby środkowa częśc płyty również mogła być zamocowana, muszę zamontować wewnątrz figury profile CD60, do których później będę przykręcał płyty g-k. I tutaj mam największy dylemat, mianowicie w typowej sytuacji, tzn. gdy mamy cały sufit podwieszany, profil CD60 wsuwam po prostu w profile UD28, które są zamontowane do ściany, ale tutaj?!? no mam zamontowane profile UD28, ale one są zamontowane, jakby to powiedzieć tym wejściem do góry, tzn. wchodzi w nie od góry ten profil (CD60), który muszę też zamontować równolegle do sufitu, żeby mieć do czego zamocować później płytę... i jak to zrobić? czy w ogóle wszystko inaczej? bo jedyne co mi przychodzi do głowy, to po prostu nacięcie ścianki bocznej profila UD28 i wsunięcie w to nacięcie profila CD60 i następnie zamontowanie wieszaków ES... ale czy cała konstrukcja będzie stabilna i przede wszystkim prawidłowo wykonana??!? Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno:(


Pozdrawiam
Krzysztof

jaros1
24-10-2011, 15:50
Jest to bardzo proste do wykonania .Do sufitu w obrysie dajemy UD, do nich kręcimy płytę bez żadnych CD .W dolnej części płyty przykręcamy UD tak aby wsunąć w nie CD oczywiście w poziomie . A że rozstaw jest dość spory CD mocujemy do sufitu kilkoma ES-ami .I na koniec oczywiście Płyta od dolu.

Krychlis
25-10-2011, 07:15
Jest to bardzo proste do wykonania .Do sufitu w obrysie dajemy UD, do nich kręcimy płytę bez żadnych CD .W dolnej części płyty przykręcamy UD tak aby wsunąć w nie CD oczywiście w poziomie . A że rozstaw jest dość spory CD mocujemy do sufitu kilkoma ES-ami .I na koniec oczywiście Płyta od dolu.

Wielkie dzięki za pomoc:) No tak teraz to faktycznie wydaje się proste;) Muszę chyba tylko uważać, żeby przy przykręcenia UD do dolnej krawędzi płyty jej po prostu nie złamać - jednak trochę tą wkrętarką trzeba przycisnąć:) ale po prostu będę musiał uważać i tyle:) Jeszcze raz dzięki za pomoc!:)

Krychlis
31-10-2011, 07:27
Jest to bardzo proste do wykonania .Do sufitu w obrysie dajemy UD, do nich kręcimy płytę bez żadnych CD .W dolnej części płyty przykręcamy UD tak aby wsunąć w nie CD oczywiście w poziomie . A że rozstaw jest dość spory CD mocujemy do sufitu kilkoma ES-ami .I na koniec oczywiście Płyta od dolu.

Witam,

Zastosowałem się do powyższych rad i wyszło naprawdę super. Teraz muszę całą figurą zamknąć od dołu płytą. Z racji tego, że figura (romb) jest sporych rozmiarów muszę zastosować jednopoziomowy ruszt na wieszakach ES. I wyszło, że na środku rombu krzyżują się dwa profile CD70. Chciałem zastosować łącznik poprzeczny jednostronny, żeby dwa takie łączniki zawiesić na głównym profilu CD i w te łączniki z jednej i drugiej strony wsunąć dwa kawałki profila CD70. No i tutaj powstał kolejny problem, bo te CD70 nie chcą mi wejść w te łączniki, tzn. albo profil jest za szeroki, albo te łączniki może są w różnych rozmiarach i ja akurat wziąłem te mniejsze, na jakieś mniejsze profile. W ogóle ten CD nie chce wejść w ten łącznik:( Są jakieś różne rozmiary tych łączników?

Pozdrawiam
Krzysztof