PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek otwarty - problemy - drzwiczki kominkowe



Beluczio
24-10-2011, 14:09
Witam wszystkich serdecznie.

Od około 10 lat mam w domu otwarty kominek. W tym roku jakoś szczególnie mam problem z dymieniem do wnętrza domu.
Ostatnio żeby paliło się w miarę dobrze konieczne było uchylenie okna. Do tej pory nie miałem żadnego oddzielnego doprowadzenia powietrza do kominka. W sobotę miałem chwilę więc wykonałem takie doprowadzenie. Cała sobotę kominek palił się pięknie, nie trzeba było otwierać okna. Wczoraj było wręcz przeciwnie, cały dom w dymie, nawet uchylanie okien bardzo nie pomagało. Fakt, że na zewnątrz nie było nawet najmniejszego ruchu powietrza, ale czy to mogło mieć wpływ na taki stan? W środę przychodzi kominiarz, go mój komin od początku go nie widział.

I teraz moje pytania do Was:
1. Doprowadzenie powietrza zrobiłem poprzez podłączenie się do istniejącej w ścianie kotłowni ZETKI. Czy jest poprawne?
2. Gdzieś czytałem że do otwartego kominka można założyć drzwiczki kominkowe. Czy przy ich założeniu nie będzie szło mniej ciepła na dom niż do tej pory? Wolałbym tego uniknąć, bo otwarty strasznie mi się podoba i wystarcza do ogrzania dołu, ale w ostateczności będę musiał i o tym pomyśleć

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kominki Piotr Batura
24-10-2011, 15:59
Ciepła będzie więcej z jednej porcji drewna, bo będzie się
palić kilkakrotnie dłużej , w zależności od otwarcia dolotu
powietrza. Promieniować przez szybę będzie równie mocno
jak bez. Można też otworzyć, a w razie problemu z dymem,
zamknąć.

stefmat
27-10-2011, 11:53
Kominek otwarty, to jak spacer z odbezpieczonym granatem. Jak paleniska jnie bedziesz miał na oku, to?
Czu masz chociaż polisę ubezpieczeniową? Ciepło pozdrawiam

Forest-Natura
27-10-2011, 14:59
Witam.

Kominek otwarty, to jak spacer z odbezpieczonym granatem. Jak paleniska jnie bedziesz miał na oku, to?
Czu masz chociaż polisę ubezpieczeniową?
Kolejny kominkowy mit ... z którym należy walczyć ... powiem dosadniej - bzdura, bujda na resorach ...
Pies też potrafi być niebezpieczny bo ludzi zagryza ... jak go nieodpowiedzialni i idioci "użytkują".
Pozdrawiam.

M***ki
27-10-2011, 15:35
Kominki otwarte budowaliśmy od.. końca lat 70-tych . Wszystkie domy dogrzewane tymi kominkami stoją , z reguły były to drewniane domki rekreacyjne często kryte gontem lub słomą trzcinową :yes: ,w wielu kominki są używane bardzo intensywnie . Co do ekonomi spalania drewna.. to spalarnie dowolnej ilości drewna ..całkowicie nieekonomiczne :( Ale to było budowane w domkach dla .. przyjemności nie oszczędności ..

stefmat
28-10-2011, 17:52
Nikomu nie chciałbym swoją wypowiedzią sprawić przykrości. Ja z psem często leżę przed otwartym kominkiem, a jak z domu wychodzę , to drzwiczki zamykam. Czuję się przez to bezpieczniej. Ciepło pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
28-10-2011, 18:10
Nikomu nie chciałbym swoją wypowiedzią sprawić przykrości. Ja z psem często leżę przed otwartym kominkiem, a jak z domu wychodzę , to drzwiczki zamykam. Czuję się przez to bezpieczniej. Ciepło pozdrawiam


Ja myślę ,że problem zauważył już jakiś czas temu Słowacki : ..."żeby język giętki
powiedział wszystko co pomyśli głowa" :).

Wystarczyło napisać ,ze pozostawienie rozpalonego kominka otwartego bez
opieki to granat bez zawleczki , a nie sam kominek otwarty :)

Beluczio
04-11-2011, 16:19
No to po kilku dniach wrócę do swojego tematu, napiszę jak się zakończyło, może komuś się kiedyś przyda.
A więc wizyta kominiarza całkowicie rozwiązała problem z dymem na mieszkaniu, dodatkowo na plus na pewno wyszło doprowadzenie powietrza do kominka. Sadzy ogólnie nie było dużo, ale najwięcej nagromadziło się jej na połączeniu kominka z kominem.
Reasumując - kominiarz też musi zarobić :-). A ja delektuję się ogniem i nie muszę otwierać okien.

A co do wcześniejszych postów to oczywiście palący się kominek zostaje raczej pod stałym nadzorem, ale polisę ubezpieczeniową też mam :-))

pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło (i bez dymu-:) )

stefmat
11-11-2011, 07:03
Gratuluję, nie ma jak ciepło z kominka - na nic innego nie zamienię. Ciepło pozdrawiam

jezykwojcik56
28-09-2017, 16:29
Gratuluję, nie ma jak ciepło z kominka - na nic innego nie zamienię. Ciepło pozdrawiam

Najważniejsze to wybór odpowiedniego rozwiązania kture będzie nam pasować i bedzie bezpiecznie i nic ciepło nie będzie uciekać. JA na przykład polecam nie tylko :spam:, mają fajny duży wybór.

Zdun Darek B
28-09-2017, 20:05
Napisz raczej ; mamy duży wybór

jezykwojcik56
12-10-2017, 17:23
Napisz raczej ; mamy duży wybór

Nie wiem o co chodzi po prostu skożystałem z ich usług i jestem zadowolony więc polecam dalej, pozdrawiam