PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż drzwiczek w szafce, drobna nierówność



z-x
24-10-2011, 22:50
Prosta wydawałoby się szafka. Dwa boczki, góra, dół, dwa fronty. Fronty mocowane na zawiasy puszkowe, też najprostsze zerówki. Wszystko wydaje się równe, kąty proste są, odległości zachowane. A jednak drzwi się wykrzywiają delikatnie. Co ważne - tylko jeden róg jednych drzwi jest nierówny. Wygląda to tak, że wszystkie brzegi frontów są idealnie równe ze wszystkim. Tylko górny prawy róg lewych drzwiczek zapada się do środka. Na górze co prawda nie ma żadnego oparcia, ale drzwiczki prawe się nie zapadają. Załączyłem zdjęcie, żeby pokazać o co chodzi. Nie widzę możliwości wyregulowania tego na zawiasie. Co ciekawe zamieniłem drzwiczki prawe z lewymi i mimo wszystko jest to samo w tym samym miejscu.

Nie wiem dlaczego tak się mogło zrobić i nie dalej nie widzę opcji o co chodzi. Macie jakiś pomysł może?8088980890

z-x
25-10-2011, 10:59
Kąty właśnie są o dziwo. Drzwi zebrać nie mogę, to oklejona przeźroczystym filtrem sklejka.

Za to poradziłem sobie wsadzając kliny w odpowiednie miejsca w boczki szafki między śruby. Mało eleganckie, ale zrobiłem tak, że nie będzie widać. Czyli wychodzi jednak, że gdzieś skosiłem szafkę...

perm
25-10-2011, 17:56
Kąty właśnie są o dziwo. Drzwi zebrać nie mogę, to oklejona przeźroczystym filtrem sklejka.

Za to poradziłem sobie wsadzając kliny w odpowiednie miejsca w boczki szafki między śruby. Mało eleganckie, ale zrobiłem tak, że nie będzie widać. Czyli wychodzi jednak, że gdzieś skosiłem szafkę...
Raczej masz krzywe drzwiczki. Jeżeli góra czy też dół pary drzwiczek tworzy jedną linię prostą to druga strona też musi być równoległa. Niekoniecznie tworzyć jedna linię ale musi byc równoległa. Jeżeli nie jest a tak zdaje się jest w twoim przypadku (patrząc na zdjęcie) to krzywe są drzwiczki. Można je reklamować gdybyś je kupił a nie robił samemu. (nie wiem jak jest).

z-x
25-10-2011, 19:03
Drzwiczki robiłem sam, ale krzywe nie są. Bo w pewnym momencie zamieniłem je miejscami (prawe na lewe) i były ugięte w ten sam sposób. Na szczęście udało mi się wszystko powykrzywiać w ten sposób, żeby było dobrze.

dzabij
26-10-2011, 13:46
Drzwiczki robiłem sam, ale krzywe nie są. Bo w pewnym momencie zamieniłem je miejscami (prawe na lewe) i były ugięte w ten sam sposób. Na szczęście udało mi się wszystko powykrzywiać w ten sposób, żeby było dobrze.

A puszki pod zawiasy mają taką samą głębokość ? Zawiasy są przykręcone w tej samej odległości od krawędzi ? Zawiasy są identyczne ? Sklejka na fronty nie jest wybrzuszona (jest płaska) ?

Moze warto kupic zawiasy z regulacją i pokombinować. Drogie nie są.