PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TULIPIA z garażem pracownia HB STUDIO



AAR
25-10-2011, 17:56
Witam,
Czy ktos buduje Tulipie z garazem? Nie moge znalezc zadnych informacji, zdjec, wymiany doswiadczen na forach:(
Pozdrawiam,

Agata

linciano
25-12-2011, 14:53
Witam, zamierzamy budować Tulipię z garażem (odbicie lustrzane) w 2012 r.
Na razie jesteśmy na etapie adaptacji i zmian w projekcie.
Klaudek

MÓJDOMEK
30-12-2011, 18:12
Witam, również zamierzamy budować Tulipię. Mamy już projekt domku i pozwolenie na budowę. Jesteśmy ciekawi, jakie zmiany wprowadzacie do projektu, my na etapie adaptacji nie wprowadziliśmy żadnych, więc prosimy o rady. W tej chwili zastanawiamy się z czego budować i tu pewnie coś zmienimy w odniesieniu do projektu. Pozdrawiamy.
Plexa

linciano
03-01-2012, 17:12
Nasze zmiany (nie konsultowane jeszcze z architektem), to przede wszystkim zmiana systemu ogrzewania (prawdopodobnie będzie to ekogroszek).
Poniżej zamieszczam naprędce wykonany rysuneczek zmian:
likwidacja drzwi z kuchni do C.O.
łazienka w miejscu C.O. (zaleta to okno w łazience)
Przejście do garażu w miejsce łazienki (przydatne przy tym syst. ogrzewania)
Poszerzenie (niewielkie) pomieszczenia gosp. w garażu pod lokalizację C.O. + komin.
Przesunięcie drzwi do sypialni (gabinetu) w celu poprawienia ustawności pomieszczenia (ścianki płn.)
Przemieszczenie drzwi w garażu.
http://klbury.republika.pl/tulipia_lustro.jpg
Z grubsza takie zmiany. Może projektant nieco inaczej to ustawi. Ale ogólnie taki układ mi pasuje.
Zastanawiam się jeszcze nad stropem (monolit czy ew. filigran). Terivy nie chcę. Jak dla mnie to wygląda zbyt krucho, żeby nie powiedzieć tandetnie...., oczywiście bez urazy, to tylko moje osobiste odczucie :)
Acha! jeszcze zlikwidujemy okna w ścianach nad garażem (żeby przybliżyć się do granicy działki), w zamian będą okna połaciowe. A w garażu będą oczywiście luksfery.

MÓJDOMEK
05-01-2012, 22:13
http://C:\Documents and Settings\Agatka\Moje dokumenty\Moje obrazy\parter

Witam, my chcieliśmy także przestawić komin, ale architekt nam to odradził. Z kuchni będzie więc przejście do spiżarni, a stąd do pomieszczenia gospodarczego i dopiero do kotłowni. Pomniejszy się przez to troszkę łazienka i garaż.
Na piętrem jeszcze myślimy - zastanawiam się nad rozmieszczeniem łazienki.
Ściany będą z porothermu 25 +15 styropian. Co do luksferów w garażu, to dobre rozwiązanie. Pozdrawiamy, plexa3

linciano
06-01-2012, 21:02
Co do komina, to nie miałem zamiaru go przestawić. Wg mnie jest idealnie posadowiony do celów wentylacyjnych kuchni, łazienki i tego przechodniego przejścia (pełniącego również rolę garderoby). Do pieca chciałbym postawić dodatkowy komin.
Ściany również zamierzam budować z porothermu 25 + 15 styropian.
Jeszcze jedna drobna zmiana, o której nie pisałem wcześniej, to schowek pod schodami na mopy, miotły itp - drzwi do schowka będą przy wejściu do kuchni.

Z tą spiżarnią i pom. gospodarczym z przejściem do kotłowni (rozumiem że w garażu), to dobry pomysł. Tyle że moja żonka nie chce mieć drzwi w kuchni z uwagi na utratę ustawności mebli i funkcjonalności. Kuchnia to jej działka, więc się nie sprzeciwiam.
Pozdrawiam

MÓJDOMEK
13-01-2012, 17:00
Witam, my wnękę pod schodami prawdopodobnie otworzymy od strony kuchni i spróbujemy zagospodarować zabudową kuchenną (podglądnęliśmy ten pomysł w realizacjach projektu Oliwka - czyli mniejszej wersji Tulipii. Czy zamierzacie coś zmienić na piętrze? Czy już jesteście po spotkaniu z projektantem? My teraz załatwiamy dokumentację. Pozdrawiam:rotfl:

linciano
14-01-2012, 17:46
Na piętrze w zasadzie nie będzie zmian, poza likwidacją okien ściennych na poddaszu, a w zamian zrobienie okien połaciowych. Z projektantem spotkamy się po feriach. Wtedy okaże się czy nasze zmiany są realne.
Obawiam się, że pomieszczenie w garażu może okazać się za małe na kotłownię, a nie chcę przestawiać ścian nośnych.
Pozdrawiam

MÓJDOMEK
12-03-2012, 22:59
Witam, my przymierzamy się już do rozpoczęcia budowy, dokumentacja jest już załatwiona. A Wy już po kosultacjach architektonicznych? Pozdrawiamy!

linciano
16-03-2012, 19:49
W zasadzie tak. Choć nowe pomysły wciąż się rodzą. Zrezygnowaliśmy ze zmian, które pokazałem na rysunku powyżej. Po za drobnymi zmianami projekt został nie naruszony. Co nie oznacza, że go jeszcze nie zmienię, mam pewną koncepcję na wygospodarowanie przejścia z mieszkania do garażu (trochę się na to przejście uparłem). Tym czasem czekamy na PnB.

Poniżej nowa koncepcja wygospodarowania przejścia z mieszkania do garażu (to na razie bardzo luźna koncepcja....)
http://klbury.republika.pl/zmiany.jpg

ffen
19-03-2012, 12:11
Witam,

nasza Pani architekt właśnie bardzo podobnie rozwiązała przejście z garażu do domu. Wprawdzie łazienka się trochę zmniejszyła, ale i tak wszystkie funkcje się tam zmieszczą (prysznic, umywalka, toaleta.

My z żoną będziemy budować Tulipię G2.

Jeszcze jedna zmiana nad którą myślimy, to "wyprostowanie" wykuszu w jadalni. To znaczy wypuszczenie i balkon zostaje, ale nie w formie skosów tylko wszystko pod kątem prostym. Tam też chcę zrobić wyjście na taras - taki w kształcie litery L - na tył i na bok budynku, aż do właśnie początku tego wykuszu.

C:\Users\JA\Desktop\scan.jpg - jak widać nie umiem umieszczać zdjęć :( Proszę o ewentualne wskazówki :)

linciano
20-03-2012, 10:30
C:\Users\JA\Desktop\scan.jpg - jak widać nie umiem umieszczać zdjęć :( Proszę o ewentualne wskazówki :)

Mała uwaga: zdjęć nie da się zamieścić wprost z dysku komputera. Sposób zamieszczania fotek na forum opisano tu: kliknij.... (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117333-JAK-WKLEI%C4%86-ZDJ%C4%98CIA)

linciano
20-03-2012, 10:38
nasza Pani architekt właśnie bardzo podobnie rozwiązała przejście z garażu do domu. Wprawdzie łazienka się trochę zmniejszyła, ale i tak wszystkie funkcje się tam zmieszczą (prysznic, umywalka, toaleta.


Moja rycinka nie była jeszcze konsultowana z aruchitektem, chociaż on chyba już kończy prace nad projektem i przygotowaniem dokumentacji do PnB. Wydaje mi się, że moje propozycje nie stanowią bardzo istotnych zmian, które w każdej chwili będzie można nanieść na projekt.
Co do łazienki, to w zasadzie tylko ją przesunąłem wyżej, pomniejszając kotłownię, do której zrobiłem wejście z pomieszczenia gosp. w garażu. Pomiędzy pomieszczeniem gosp. w garażu a częścią garażową nie będzie drzwi, bo moim zdaniem nie są potrzebne, a tylko by zawadzały.
Czekam na scan.jpg, którego nie udało się zamieścić ;)

ffen
20-03-2012, 12:55
Witam,

druga próba wstawienia zdjęcia - dzięki Linciano za cenne wskazówki. Mam nadzieję, że zadziała.
http://images35.fotosik.pl/1254/d925f97fa4124b17m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d925f97fa4124b17) - to miała być wersja mini, która się powiększy.

Dla pewności wstawię po prostu link do pliku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d925f97fa4124b17.html

Ja dodatkowo wprowadzam w projekcie następujące zmiany - może komuś się moje pomysły przydadzą:
1. Likwidacja skosów w wykuszu - chcemy zrobić wykusz z kątami
prostymi, wypuszczony poza obrys budynku na taką samą odległość (do
linii 1') Wykusz będzie miał boczne otwory okienne do ziemi (na tył
otwierane drzwi tarasowe), środkowe okno normalego rozmiaru, pasujące
do innych okien elewacyjnych.
2. Powiększenie tarasu w kształcie litery L, do początku wykuszu (300
cm od rogu budynku.
3. Likwidacja drzwi wyjściowych na taras - w to miejsce okno pasujące
elewacyjne do innych okien. Umieszczenie nowych drzwi w
bocznej tylnej ściance wykuszu - jak opisane w pkt 1.
4. Likwidacja ścianki działowej w garażu - pomiędzy garażem a
pomieszczeniem gospodarczym 0.08/0.09.
5. Zniejszenie pomieszczenia gospodarczego 0.05 o około 1mb w osi
pionowej.
6. Przesunięcie łazienki 0.06 o około 1 m do góry. Powstanie wtedy
korytarz łączący bezpośrednio garaż z korytarzem. Umieszczenie w tym
miejscu drzwi garaż/korytarz. 0.08/0.02
7. Likwidacja drzwi pomiędzy pomieszczeniem 0.05 a kuchnią 0.04
8. Likwidacja drzwi 0.08/0.05, w to miejsce drzwi 0.05/0.09
9. Umieszczenie spiżarki z drzwiami w przestrzeni podschodowej od
strony kuchni.

Pozdrawiam Forumowiczów

ffen
20-03-2012, 14:40
Kopalnia wiedzy i pomysłów dla budujących Tulipię - forum od 2006 roku ponad 300 stron postów, ludzi budujących projekt OLIWKA - praktycznie dokładnie to samo co nasza Tulipia. HB studio pewnie odmłodziło Oliwkę i tak powstała Tulipia.
Polecam, link do forum: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51630-Czy-kto%C5%9B-buduje-Oliwk%C4%99

Pozdrawiam

linciano
21-03-2012, 13:10
Kopalnia wiedzy i pomysłów dla budujących Tulipię - forum od 2006 roku ponad 300 stron postów, ludzi budujących projekt OLIWKA - praktycznie dokładnie to samo co nasza Tulipia. HB studio pewnie odmłodziło Oliwkę i tak powstała Tulipia.
Polecam, link do forum: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51630-Czy-kto%C5%9B-buduje-Oliwk%C4%99
Pozdrawiam
Faktycznie. Nawet niektórzy już wybudowali Oliwkę(=małą Tulipię) z przejściem z mieszkania do garażu, tak jak na powyższym rysunku. A już myślałem, że ja jestem taki super architekt-amator ;)
Jakie planujecie opalanie?

ffen
23-03-2012, 12:30
Witam,
dwa dni tu nie zaglądałem - latałem z papierami po urzędach. Ale sporo załatwiłem!!!!
Co do ogrzewania to mam sprecyzowaną sprawę - w ulicy mam gaz, więc porządny kocioł kondensacyjny (buderus?) + wspomaganie kominkiem z płaszczem wodnym. Połączenie układu zamkniętego z otwartym pewnie poprzez wymiennik płytowy - tu jeszcze się rozglądam. Do tego CWU wspomagana (mam nadzieję, że w większości) solarami - 2 panele.
Aktualnie mieszkam od 8 lat w domku - trochę mniejszym 140 m2, ogrzewałem się ekogroszkiem. Zdecydowanie teraz tego nie wybiorę. Raz że cena za tonę wzrosła z 370 pln do 880 (!), dwa i przede wszystkim, nie chcę się już więcej przy tym brudzić.

A Wasza Tulipia jak będzie ogrzewana?

linciano
23-03-2012, 16:40
".......ogrzewałem się ekogroszkiem. Zdecydowanie teraz tego nie wybiorę. Raz że cena za tonę wzrosła z 370 pln do 880 (!), dwa i przede wszystkim, nie chcę się już więcej przy tym brudzić."

A Wasza Tulipia jak będzie ogrzewana?

Ja z kolei mieszkam w domu ogrzewanym gazem. I mam już dość sponsorowania gazowni (rachunki kosmiczne 600-800 zł/mc zimą) i zimna w domu.
Fakt, że chałupa prawie nie ocieplona i nieszczelna!
Teraz zamierzam sponsorować kopalnie ;)
Z gazem i ruskimi nigdy nic nie wiadomo. Kiedyś w przyszłości może wrócę do gazu, jak mi zbrzydnie pył węglowy i brud.... :)
Spróbuję właśnie ekogroszku, choć też mam pewne obawy. Chciałbym wyposażyć się w piec posiadający możliwość opalania drewnem.
Co do kominka, to chyba będzie bez płaszcza wodnego, tylko najzwyklejsze rozprowadzenie ciepłego powietrza tu i tam.
Również planuję zamontować solary. Ale to jeszcze odległa przyszłość :rolleyes:

ffen
30-01-2013, 14:35
Nic się nie dzieje w temacie Tulipii....

Ja też się trochę opuściłem w zdawaniu relacji...
Małe streszczenie - 29 lipca wbili łopaty pod fundamenty, całość murów gotowa do końca września, więźba do połowy października, potem dekarze sobie poszli na dwa tygodnie, ale chałupa już stała pod folią paroprzepuszczalną. :) Jak wrócili, to ceramikę do połowy listopada ułożyli (ROBEN). Ładnie wyszło.

Potem w otwory okienne na piankę montażową włożyłem styropian 10 i już miałem "prawie" stan surowy ZAMKNIĘTY (he, he).

W grudniu zrobili mi instalację elektryczną (prąd, TV, alarm, internet) - tu mogę dużo podpowiedzieć, zwłaszcza w systemach sterowania urządzeniami poprzez centralkę alarmową, czy układzie zasilania awaryjnego.

Po Świętach zaczęli tynki wewnętrzne, ale z racji mrozów, zdążyli wykonać tylko pierwszą obrzutkę.
Mam nadzieję, że z racji obecnej odwilży na dniach ruszą dalej z tynkami :)
Piach w poniedziałek przywieźli, więc będzie się działo!!!!

Dajcie znać jak Wasze Tulipki rosną.

Pozdrowienia!!!

TyjesteśBasia
25-02-2013, 22:23
Czy ten projekt jest dobry? Na jednej stronie internetowej jest napisane, że projekt nie został jeszcze ukończony. Zastanawiam się czy nie wybrać lepiej Oliwki. Nie ma dosłowie żadnych zdjęć z realizacji Tulipii.

ffen
28-02-2013, 09:24
Nie bardzo rozumiem, co znaczy "projekt nie został ukończony" - chodzi, że HB studio nie skończyło projektu? Czy chodzi o skończoną realizację?
Jeżeli chodzi o realizację, to moja powinna być skończona koło lipca/sierpnia. Aktualnie stan zamknięty, "prawie wytynkowany w środku"!!!
Według mnie TULIPIA jest udoskonaleniem OLIWKI. Na pewno jest bardziej przestronna. Mnie przekonał większy salon. Generalnie wszędzie jest WIĘCEJ.
Dlatego wybór zależy od oczekiwań. Błędów na pewno nie ma w TULIPI.
Jakbyś chciała (domniemam BASIA???) to zapraszam na wizję lokalną - z Błonia do mnie (dzięki naszym wspaniałym autostradom) można dojechać w niecałą godzinę.
Zdjęcia z realizacji też mogę na maila podesłać.

Pozdrawiam i polecam Tulipkę!!!

Kasiek1983
01-03-2013, 16:18
Witam! My również przymierzamy się do zakupienia projektu Tulipia... jest niesamowity i mam nadzieję że nie będziemy żałować decyzji :) z budową dopiero ruszamy na jesień, więc jeszcze wszystko przed nami. Bardzo proszę o jakieś zdjęcia z realizacji... do tej pory nie widziałam żadnego z Tulipii... a szkoda, bo pewnie jest co oglądać :) jeśli ktoś by miał ochotę wysłać mi jakieś zdjęcia, byłabym wdzięczna :) [email protected] Pozdrawiam

Marek653
12-03-2013, 20:29
Też buduje dom Tulipia z garażem koło Bydgoszczy, na razie fundamenty, w tym roku stan surowy otwarty. Zakończenie budowy w 2014 roku. Jeżeli można chętnie bym obejrzał budowę i porozmawiał o kosztach.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/338d47c9f1242dad.html

ffen
13-03-2013, 09:17
Witam kolejnego "TULIPOWCA"!

Oczywiście możemy się umówić na obejrzenie mojej budowy. W weekendy raczej jestem na miejscu, więc zapraszam. Proszę o kontakt na prywatne wiadomości.

Pozdrawiam.

Kasiek1983
14-03-2013, 12:15
Mam nadzieje że tak mało z Was pisze bo jest zimno i na budowie zastoje... jak pisałam wcześniej, jesienią stawiamy fundamenty i może do końca roku uda się zrobić stan surowy zamknięty... oby. Bardzo ale to bardzo interesują mnie Wasze opinie, sugestie i rzecz jasna zdjęcia z realizacji. Czy możecie napisać jakie rozwiązanie można zastosować na strychu nad garażem? jest bardzo duży ale dostęp jest z łazienki i głównej sypialni, czy ktoś robi tam osobne schody tak jak ktoś zastosował w projekcie Oliwka? Czy uważacie że kuchnia jest wystarczająco duża? Czekam na rozkręcenie się forum, umieram z ciekawości jakie postępy macie na budowie Waszych Tulipii! :) Pozdrawiam

ffen
15-03-2013, 10:12
Ja mimo mrozów gnam z robotami. Właśnie mi skończyli robić tynki wewnętrzne (cementowo wapienne). I niestety na koniec robót chwycił mróz :bash:
Muszę teraz latać wieczorami do chałupy i ostro palić w kozach drewnem. Byle wewnątrz utrzymać powyżej zera. Na razie minimalnie zeszło do +2, a w nocy na zewnątrz było -10. Jeszcze trzy dni (mam dość tej ZIMY!!!!!) - oby. Od poniedziałku wchodzi hydraulik (CO + wodkan).
SCHODY:
Moja Pani Architekt, adaptująca projekt, na moją prośbę, przymierzyła się do zrobienia schodów bezpośrednio do pomieszczeń nad garażem. Poprowadziliśmy je ze spocznika, na wprost nad garaż + zawijka i schody do części mieszkalnej - wyszło BEZNADZIEJNIE - dom pełen schodów :sick:
Ja górę zagospodarowałem następująco - większe pomieszczenie - pokój hobby (może siłka, może bilard), mniejsze - pralnia + przyszłościowo, niewielka sauna.
Istotna zmiana - przebiłem drzwi pomiędzy hobby a pralnią. Nie trzeba latać z hobby do łazienki w kółko :)
KUCHNIA - OK! Wyszło mniej więcej 11 m, Dzięki zlikwidowaniu drzwi do kotłowni, stała się super ustawna - zabudowa w kształcie U.

Pozdrawiam

Kasiek1983
15-03-2013, 19:48
ffen - widzę że ostro idzie budowa, super, tak trzymać! jeśli chodzi o schody to właśnie myślałam tak zrobić jak Ty masz, ale też mi się wydaje że będzie to kiczowato wyglądało. W kuchni nie chcę zlikwidować drzwi ponieważ zamierzam zrobić tam spiżarkę i jeśli dobrze pójdzie, piec gazowy oddzielony ścianką. Marzy mi się spiżarka i mimo tego że wiem że dużo kuchni mi ubędzie to pójdę na całość! Bardzo ale to bardzo byłabym Ci wdzięczna za jakiekolwiek fotki, głównie tych schodów! Pozdrawiam :)

ffen
15-03-2013, 22:23
KASIEK - tak na szybko - ja wymyśliłem sobie spiżarkę pod schodami - wyszła super. Nie bardzo chciałem łączyć kuchnię z garażem (???) Mam plany projektu po zmianach - jakby co to scan na maila mogę podesłać.
Pozdro!!!

Kasiek1983
16-03-2013, 07:57
ffen - jeśli można prosić o ten skan, tu mój mail: [email protected] Czy spiżarka pod schodami nie jest zbyt mała? Jeśli chodzi o połączenie kuchni z garażem to uważam to za fantastyczną sprawę! Wiele lat spędziłam za granicą i tam właśnie tak jest w większości domów. Zrobiłeś zakupy, wracasz do domu, parkujesz w garażu, wchodzisz, zostawiasz zakupy w kuchni... właśnie o to mi chodziło! :) tzn. najlepiej jest tak jak w przypadku Tulipii, że jest pomieszczenie gospodarcze i dopiero garaż.

Kasiek1983
16-03-2013, 13:34
Dziękuję ffen za scan!!! :) widzę że jesteś z Łodzi, może było by możliwe kiedyś podjechać i zobaczyć Wasze dzieło??? Nam się nie śpieszy, więc jak będziecie w miare ku ukończeniu to proszę daj znać! :) pozdrawiam

Kasiek1983
16-03-2013, 20:05
Jeszcze jedno pytanko do budujących: czy jest możliwość zabudowania szerokiej lodówki i piec z mikrofalówką we wnęce pod schodami od strony kuchni? Chyba właśnie takie rozwiązanie widziałam w Oliwce, ale wiem że tam trochę mniejsza kuchnia i zastanawiam się właśnie czy wejdzie taka duża lodówka.

ffen
17-03-2013, 13:47
Kasiek - nie ma problemu. Zapraszam. Jedną Forumowiczkę już gościliśmy :). Jak można komuś pomóc to bardzo proszę.
Postaram się w miarę na bieżąco pisać na jakim jesteśmy etapie - sama zdecyduj jaki etap chcesz zobaczyć.
Jakby co to daj znać na maila - adres masz, to się umówimy;).
W temacie wnęki pod schodami - jest tam naprawdę sporo miejsca. Duża lodówka na pewno Ci tam wejdzie.
Pozdrowionka!!!

TyjesteśBasia
24-03-2013, 21:14
Dzisiaj otrzymałam ofertę od jednej firmy budowlanej - stan surowy zamkniety 65 tys za Tulipię z garażem dwustanowiskowym. Wydaje mi sie to bardzo dużo. Dom wydaje się prosty w budowie, prosty dach. Liczyłam, że za 50 tys. go wybudują. Koszty zaczynaja mnie przerażać. Za podłączenie się do miejskiej kanalizacji, rura jest w drodze przed samą działką, mam zapłacić ok. 10 tys. Masakra jakaś

ffen
25-03-2013, 09:59
Niestety koszty "rosną w oczach", nie sposób tego jednoznacznie policzyć :(
Podeślę Ci na maila kosztorys robiony na cenach średnich. Zapomnij w ogóle o przymiarce do kosztorysów na podstawie cen minimalnych - to jakaś abstrakcja. Jak ludziom udaje się trzymać blisko cen średnich to jest NIEŹLE.
Poza tym życzę więcej optymizmu. Budowa to ma być przygoda i ma Wam dostarczać dużo przyjemności!!!
U mnie, w mojej Tulipce, mimo mrozów ( w nocy -20 !!!!!) dzielnie montują wod-kan. Najpierw jedna ekipa robi piękne tynki, żeby następna mogła przyjść i młotkami powykuwać dziury.... A tak ładnie już było :)
Pozdrowienia dla Wszystkich zainteresowanych ;)

Kasiek1983
25-03-2013, 10:25
ffen - jeśli możesz to wyślij mi również ten kosztorys :) umówimy się jakoś po świętach w jakiś weekend co Wam będzie odpowiadał ;)

ffen
29-03-2013, 16:02
Kosztorys wysłany :)

U mnie już rury do grzejników ułożone, po Świętach na górze kładą styropianki a potem podłogówkę.
Zdrowych i przede wszystkim POGODNYCH Świąt WN dla wszystkich Forumowiczów!!!

Kasiek1983
03-04-2013, 15:13
Dziękuje ffen!!!

Witam się po świętach! Piękną zimę mamy tej wiosny :P Zaglądam żeby zobaczyć jakie postępy w budowie a tu ciszaaa!!! :)

Kasiek1983
03-04-2013, 20:09
Witam wszystkich! Co sądzicie o takim rozwiązaniu poddasza Tulipii??

181124

Pokój 6, planujemy ootworzyć i zrobić taki pokój rekreacyjny dla dzieci, na strychu główna sypialnia i przejście do garderoby. Pralnia zmniejszona o garderobe.

ffen
03-04-2013, 21:12
Postępy POSTĘPUJĄ :)

Mam już na górze styropianki i folię ułożoną. Tam gdzie podłogówka jest folia srebrna ( ładniejsza he, he). Może przed weekendem wyleją górę. Mogłaby schnąć lub raczej marznąć :(.
Jutro looknę na zmiany w rozkładzie góry - tylko, że dałaś mirror, słabo się czyta. Poza tym jak patrzę na wersję odwróconą to "jak nie moja chałupa" :)
Pozdrowionka!!!!!

ffen
04-04-2013, 09:43
Kasiek, na pierwszy rzut oka dwie kwestie problematyczne - nocne wycieczki z głównej sypialni do toalety - przy tych rozmiarach stodoły idzie się mniej więcej 5 minut :D. Jak jakoś podjedziecie do nas to zobaczysz, że jest co chodzić.
Druga sprawa - komfort termiczny - na dole masz nieogrzewany, lub grzany tak na +5 st.C (jak u mnie) garaż. Z tym można sobie poradzić poprzez montaż grubszej warstwy styropianu (ja daję 12 cm, w pozostałych pomieszczeniach "nad domem" jest 5 cm)
Takie moje uwagi.

Kasiek1983
04-04-2013, 10:23
No właśnie... tak na kartce to sobie można wyrysować przeróżne wersje a w realu to troszkę inaczej wygląda i inaczej się patrzy na to jak już dom stoi... już sama nie wiem jak wykorzystać ten strych... :(

ffen
04-04-2013, 11:51
Ja zrobiłem pokój hobby i pralnię.
W przyszłości na połowie pralni może zrobię saunę, taką 2 - 3 osobową :)
Ze zmian to zrobiłem drzwi (mają być, na razie jest otwór) między hobby a pralnią. Jak będę z kolegami siedział przy piwku i pykał w bilard, to żebyśmy nie musieli do kibelka latać przez sypialnię.

Kasiek1983
04-04-2013, 12:22
Też o takim pokoju myśleliśmy, tylko że nie chemy robić tam drzwi do łazienki bo wtedy jak ktoś tam się "załatwia" to musi dwoje drzwi zamykać :P nie wiem czy to dobry argument ale tak jakoś nam się wydaje :P no i my zamiast sauny (super, zazdroszczę) zrobilibyśmy tam garderobę. Czekamy na wiosnę i będziemy się z Tobą umawiać, bo jednak tak jak mówisz, trzeba zobaczyć na żywo co i jak :)

ffen
04-04-2013, 12:41
To podwójne wejście do łazienki ma swoje wady - zgadzam się. Rozważałem za i przeciw i jednak się zdecydowałem na takie rozwiązanie.
Te drzwi między hobby a pralnią z założenia mają być przez cały czas zamknięte. Takie przejście "okazjonalne"
Oczywiście zapraszam na wiosnę na "wizję lokalną" :)

Pozdrowionka i byle do wiosny:lol2:

Elfir
04-04-2013, 15:58
zmodyfikowałam nazwę wątku, by łatwiej można było odszukać wyszukiwarką

Kasiek1983
04-04-2013, 20:22
ffen - a co myślisz o takiej wersji?

181369

Jeszcze nic nie konsultowaliśmy z architektem, ale popróbować można :D

TyjesteśBasia
04-04-2013, 21:58
Czy nie wydaje się Wam, że brama garażowa jest za mała na dwa samochody? 4,5 m może być mało. Wszedzie piszą, ze powinno byc min 5 metrów. Raz się uda, raz nie wjechać. Może lepiej poszerzyc garaż o jeden pustak?

ffen
05-04-2013, 09:19
Kasiek - DUŻO lepszy pomysł. Wprawdzie nie będzie to odizolowane pomieszczenie hobby, ale za to będziecie mieli bawialnię dla dzieci. Fajnie pomyślane :D

ffen
05-04-2013, 13:52
Jeszcze mała uwaga w temacie bramy garażowej - do 4.5 metra są rozwiązania standardowe (w miarę przystępne cenowo) powyżej, zaczynają się "bramy przemysłowe" - cena kosmos.
Poza tym nigdy nie będziecie wjeżdżać na trzy cztery. Zawsze pierwsze auto może się do ściany dosunąć.

Kasiek1983
11-04-2013, 09:03
Cześć. Warunki zabudowy już są, dziś wybieramy się do architekta :lol2:

Kasiek1983
12-04-2013, 14:40
ffen - i jak? ten weekend pasuje czy odpada? :cool:

ffen
14-04-2013, 11:40
Dopiero teraz wszedłem na forum :(

Jakbyście chcieli to mogłoby być dziś (niedziela) koło 17.
Mailem Ci podeślę nr komórkowy - zadzwoń.
Pozdrowionka!!!

ffen
14-04-2013, 11:42
Skleroza - nr już Ci wysyłałem - 18 marca.

Jak chcecie w ten weekend to dzwoń. Następny nas nie ma.
Potem dopiero 27/28 kwietnia.
Odezwijcie się.

Kasiek1983
14-04-2013, 18:36
Dzięki ffen, zapomniałam że mi wysłałeś już numer... my wyjeżdżamy więc, spotkamy się 27 lub 28 kwietnia :) pozdrawiam

ffen
15-04-2013, 13:31
Wylewki skończone!!!
Kasiek - nawet lepiej pod koniec kwietnia - nie będziemy " świeżych" wylewek deptać :) .
Do zobaczenia!!!

linciano
01-05-2013, 22:06
....
Zdjęcia z realizacji też mogę na maila podesłać.

Pozdrawiam i polecam Tulipkę!!!

Witam ffen! Czy ja mógłbym prosić również o jakieś fotki? Na dniach ruszam z robotą. Pozdrawiam.

Kasiek1983
08-05-2013, 08:51
Witam!!! ffen, dopiero wróciłam do świata żywych... jeśli masz czas w ten weekend to byśmy się zdzwonili??? daj znać :yes:

ffen
11-05-2013, 16:20
Pogoda nie rozpieszcza, ale zapraszam. W ten weekend się nie ruszamy z domu. Numer masz.
Pozdrawiam!!!

Kasiek1983
13-05-2013, 08:01
ffen - dziękujemy Wam bardzo za "wizję lokalną"!!! Wasza Tulipia jest piękna... i mimo szokujących kosztów budowy i tak chcemy ją wybudować! Pozdrawiamy i czekamy na progres wykończeniowy i oczewiście na zdjęcia :)

margo203
13-05-2013, 20:58
ffen - dziękujemy Wam bardzo za "wizję lokalną"!!! Wasza Tulipia jest piękna... i mimo szokujących kosztów budowy i tak chcemy ją wybudować! Pozdrawiamy i czekamy na progres wykończeniowy i oczewiście na zdjęcia :)

a czemu takie duże? jaki jest koszt?

jestem zainteresowana ponieważ również chcę wybudować Tulipię i chcę się dowiedzieć czy budowa nie przekroczy moich możliwości finansowych

Kasiek1983
14-05-2013, 20:57
margo203 - zależy ile dla kogo znaczy dużo... :cool: myślę że conajmniej 500tyś żeby wykończyć oszczędnie... chociaż wydaje mi się że będzie to raczej w granicy 600tyś... nas to przerasta, ale każdy inny dom tych gabarytów będzie kosztował tyle jak nie więcej... lepiej budować dłużej i wybudować dom swoich marzeń, zawsze można wykończyć górę w późniejszym terminie, chociaż nie jestem zwolennikiem takiej opcji, ale coś za coś...

ffen
15-05-2013, 14:03
Kasiek - również miło było gościć.
Jakbyście mieli jeszcze inne pytania w sprawie Tulipki to się polecam :)

Kasiek1983
15-05-2013, 18:23
Musieliśmy zmienić warunki zabudowy bo jednak Tulipia jest większa niż domek który wybraliśmy wstępnie i teraz czekamy bo osoba zatwierdzająca zmiany jest w szpitalu... :( natomiast na działce już się dzieje... niedługo stanie garaż (blaszak), będzie gdzie przechowywać materiał na budowę a tymczasowo nasze działkowe graty :D

margo203
22-05-2013, 07:08
margo203 - zależy ile dla kogo znaczy dużo... :cool: myślę że conajmniej 500tyś żeby wykończyć oszczędnie... chociaż wydaje mi się że będzie to raczej w granicy 600tyś... nas to przerasta, ale każdy inny dom tych gabarytów będzie kosztował tyle jak nie więcej... lepiej budować dłużej i wybudować dom swoich marzeń, zawsze można wykończyć górę w późniejszym terminie, chociaż nie jestem zwolennikiem takiej opcji, ale coś za coś...

to rzeczywiście dużo więcej niż w kosztorycie wysłanym przez HB Studio

A czy ktoś buduje Tulipię w kuj-pom? i byłby tak miły pochwalić się jak wygląda w całej okazałości?

ale będę również wdzięczna za zdjęcie z budowy i urządzenia Tulipi na maile: [email protected]

Kasiek1983
24-05-2013, 19:37
Ale tutaj cisza!!! Jak tam Tulipki? Rosną w górę? :yes:

U nas projekt już gotowy. Myślę że wszystkie zmiany uwzględniliśmy i będziemy zadowoleni. Chciałabym tu wstawić żebyście sami zobaczyli jakie zmiany wprowadziliśmy ale nie umiem wstawiać tu zdjęć :mad:

Pozdrawiam forumowiczów i mam nadzieje że dołączy do nas więcej osób żeby móc wymieniać się informacjami.

ffen
27-05-2013, 13:02
Moja Tulipka dostaje już wewnętrzne okładziny (czytaj kafle) :)
Z pracami zacząłem gonić, bo obecny dom sprzedałem i muszę do końca sierpnia się przenieść. Ciężko będzie ale jestem optymistą.
Dziś też wyposażenie łazienek przywieźli. Mam super namiary na hurtownię takich sprzętów (wc/bidety/umywalki/zlewy/baterie/wanny).
Tyle u mnie.
Może któryś Forumowicz podrzuci instrukcję umieszczania zdjęć - i mi i Kaśkowi by się to przydało :)
Pozdrowionka!!!:D

Kasiek1983
27-05-2013, 17:33
ffen - super że sprzedaliście dom! no i fajnie że już wyposażenie łazienek macie. jestem ciekawa jak postępy wyglądają! wysłałam Ci "ponownie" projekt.

Kasiek1983
27-05-2013, 18:03
192120192121192122192123192124

Udało się wgrać zdjęcia. A więc takie zmiany wprowadziliśmy. Wydaje się nam że jest idealny, ale Wasze opinie są cenne więc bardzo proszę napisać co o tym myślicie! Pozdrawiam

linciano
29-05-2013, 11:27
Z zewnątrz chyba bym nie rozpoznał w tym domku Tulipii :). Ciekawy pomysł z tym narożnym przeszkleniem w salonie. Moja Tupipka będzie miała taras od północy i takie przeszklenie od strony zachodniej pewnie by się przydało.
Fajnie przerobiona góra. Podoba mi się. Zastanowiłby się tylko nad jakimkolwiek połączeniem łazienki z pralnią, żeby "zrzuconych" z siebie ubrań przeznaczonych do prania, nie trzymać w łazience, bądź nie biegać z nimi do pralni.
Na dole pod schodami, od strony kuchni jest wnęka na jakieś meble kuchenne?

Kasiek1983
29-05-2013, 12:44
linciano - z łazenki do pralni będzie taka mała "wrzutnia" na brudne ubrania :yes: pod schodami będzie zabudowana lodówka, piekarnik i mikrofalówka plus jakieś jeszcze szafki jeśli wystarczy miejsca. Na jakim Ty jesteś etapie? Prawie nikt się nie udziela i tak się zastanawiam jak tam nasze Tulipki. U nas dopiero fundamenty będą stawiane we wrześniu.

Kasiek1983
29-05-2013, 12:52
Jeśli ktoś jeszcze śledzi to forum, mam pytanie: wiecie coś na temat pompy ciepła? ktoś może ma w domu? warto w to wchodzić? nasza projektant bardzo nas namawia na taką formę ogrzewania, bo szanse na gaz ziemny mamy może 20%.

linciano
30-05-2013, 13:31
linciano ... Na jakim Ty jesteś etapie? Prawie nikt się nie udziela i tak się zastanawiam jak tam nasze Tulipki. U nas dopiero fundamenty będą stawiane we wrześniu.
Mam dopiero fundamenty, kupioną stal, pustaki, piach itp. Na dniach ruszę w górę, powoli bez pośpiechu. Plan na 2013 to SSO. Fotki z budowy są na moim profilu.

Kasiek1983
03-06-2013, 08:30
Linciano - przeglądałam fotki, super że wszystko uwietczniacie na zdjęciach, miło się to będzie ogladało kiedyś jak skończycie budowe. Najbardziej podoba mi się giętarka do prętów ;), patrząc na same fundamenty to ciężko odnaleźć w nich Tulipię, ale z każdym pustakiem w górę będzie bardziej widoczna :wiggle:

ffen - widzę że wir łązienkowy pochłonął Was w całości... zdaj relacje, czy już łązienki kończycie?

Pacyna
04-06-2013, 22:40
Witam bardzo serdecznie. Długo zbierałam się do tego aby tu napisać. Faktycznie Tulipia jest udoskonaloną wersją Oliwki. Trzy lata temu wybraliśmy projekt Oliwka z myślą o jej wybudowaniu. Jednakże po przeczytaniu mnóstwa stron na forum postanowiliśmy nanieść niektóre z zaproponowanych zmian. I tak powstała wersja robocza Tulipii. Spotkaliśmy się z Panią Architekt ( Pani Katarzyna Z HB Studio) i zwróciliśmy się z prośbą o naniesienie naszych zmian. I tak powstał projekt. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło,że oprócz nas jest jeszcze ktoś komu się podoba domek. Budowę rozpoczęliśmy 1,5 roku temu. Zamieszkaliśmy w naszym wymarzonym miejscu 24 grudnia 2012. Powiem tak, mieszka i żyje się cuuuudownie, znaleźliśmy nasze miejsce na ziemi. Wszystkim forumowiczom życzę duuużo cierpliwości i przede wszystkim słońca nad głową oraz samych pogodnych dni . Jak tylko opanuję wklejanie zdjęć postaram się kilka zamieścić na stronie. serdecznie pozdrawiam

Pacyna
07-06-2013, 21:53
Serdecznie pozdrawiam

Pacyna
07-06-2013, 21:57
a tak wyglądała Tulipia zimą

Kasiek1983
09-06-2013, 18:20
Pacyna - przepiękna jest Wasza Tulipia! możesz wkleić jakieś zdjęcia z wewnątrz domku??? Umieram z ciekawości jak wygląda już wykończona Tulipia.... i ciekawi mnie jak rozwiązaliście górę... Pozdrawiam :)

linciano
10-06-2013, 12:39
Witam Pacyna!
Jeśli to nie problem, to może również nieśmiało poproszę o zdjęcia z budowy.
Hmm Wasza Tulipka jest zajefajna :) !!! i pięknie położona.
Gratulacje.

Pacyna
13-06-2013, 21:34
Witam serdecznie Kasiek1983 oraz Linciano. Z wielką przyjemnością zamieszczę zdjęcia tylko proszę o odrobinkę cierpliwości. Do 25 czerwca jestem poza domem i nie mam przy sobie innych zdjęć. Jak tylko wrócę do domu chętnie pokażę jak wygląda Tulipia z projektu . Muszę jednak zaznaczyć, że dom nie jest do końca urządzony, kartony gdzieniegdzie polegują jeszcze na ziemi a meble dopiero są skręcane ( jak nam czasu zbywa a to nie zdarza się często).

Kasiek1983
20-06-2013, 12:06
Pacyna - z niecierpliwością :lol2: czekamy na zdjęcia realizacji! a pudłami się nie przejmuj!!! U mnie nadal ubrania zimowe w pudłach stoją to wyniesienia do piwnicy :P

Kasiek1983
02-07-2013, 18:57
Ale cisza!!! Co się dzieje z Tulipkami? :sleep:

Nasz projekt będzie gotowy prawdopodobnie w piątek :wiggle: teraz tylko czekać na pozwolenie i lecimy z koksem :)

ffen
04-07-2013, 21:18
To powodzenia i wytrwałości!!!!

Ja właśnie staram się ogarnąć kontrolę nad trzema (w porywach czterema) ekipami naraz.
Jakoś idzie.....
damy radę!!!

Pozdro!!!!!

Kasiek1983
23-07-2013, 22:15
ffen - sierpień się zbliża dużymi krokami... a jak u Was idzie??? pewnie zabiegani ale zapewne Wasza Tulipia pięknieje z dnia na dzień... czekamy na fotki!!!!! :bye:

Kasiek1983
07-09-2013, 20:21
Oj... widzę że forum całkowicie wymarło :( szkoda... my już pozwolenie mamy ale czekamy aż wykonawca znajdzie dla nas czas... trochę chyba to potrwa ale byle by w tym roku zrobić fundament bo na wiosnę chcemy atakować pełną parą ;)

jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to pozdrawiam serdecznie i czekam na wieści ;)

ffen
09-09-2013, 09:20
Kasiek - już mieszkamy!!!!
Przenieśliśmy się 28 sierpnia. Całość OPERACJI udało się zmieścić w nieco ponad rok. Dokładnie rok i jeden miesiąć :)
Łopaty były wbite 29 lipca 2012.
Trochę jeszcze w środku brakuje (drzwi wewnętrzne) ale mieszkać spokojnie można. A kominek - marzenie!!!!
Trochę przepalę i w całej chałupie ciepło.(jednej nocy było +3 st C) Warto było porządnie ocieplenie wykonać.
Pozdrawiam pozostałych Tulipowiczów.
Już niebudujący a mieszkający Tulipowicz.

Kasiek1983
10-09-2013, 08:23
ffen - fantastycznie!!! gratuluję!!! :) a teraz bądź tak miły i wyślij fotki CAŁEGO domku!!! z każdym pomieszczeniem z osobna! najbardziej interesuje nie kuchnia!!! Pozdrawiam!!! :)

TyjesteśBasia
11-09-2013, 14:10
Witam. Nasza tulipka się buduje. Na razie mamy ściany parteru, w tym tygodniu będzie przygotowane szalowanie stropu. Pogoda się niestety popsuła, więc roboty mogą się opóźnić. Nasi murarze niestety popełniają błędy, więc jest trochę nerwowo. W złym miejscu zakotwiczyli schody w chudziaku, na przykład. Teraz trzeba wiercić dziury w chudziaku i jakoś umocować te pręty na właściwym miejscu. Boję się, że któregoś dnia schody się nam obsuną, że to nie wytrzyma. Jedną ścianę musieli nam rozbierać, bo w złym miejscu umieścili otwór na drzwi. Schody w tym projekcie są niezbyt wygodne. Czy zmienialiście je jakoś? Trzeba zmniejszyć wysokość i zwiększyć szerokość stopni. Czy ktoś z Was dokładał stopień, na przykład na spoczniku? pozdrawiam. Basia

Kasiek1983
11-09-2013, 19:41
Basiu - wprawdzie jeszcze nie budujemy, ale schody musieliśmy obniżyć, jeden schodek według projektu ma bodajże 19cm.... to bardzo dużo.... dodaliśmy jeden (lub dwa) schodki na półpiętrze i automatycznie schody są niższe i powinny być ok. Tak nam projektantka doradziła. A jakie będą w realu to się okaże. Myślę że powinien się wypowiedzieć na ten temat FFEN :yes:

TyjesteśBasia
12-09-2013, 21:48
Kasiu, a macie jakiś szkic tych poprawionych schodów? Nasz kierbud też tak sugerował, że na spoczniku trzeba dodać stopień. Boję się, że coś w wymiarach nam nie wyjdzie. Bardzo dużo ludzi burzy schody i robi je od nowa. 19 cm wysokości to max dopuszczalna wysokość schodów w budynkach jednorodzinnych. A wiadomo murarzom różnie może wyjść.

Kasiek1983
13-09-2013, 10:05
Basiu - przepraszam, nasza projektant tego nie zauważyła i w projekcie mamy te 19cm schody.... to nasz wykonawca powiedział że trzeba to zmienić ale w projekcie już nie będziemy zmieniać

ronislaw
15-09-2013, 08:45
Witam!!
Słabo poruszam się po internecie, ale chyba się doszkolę ze względu na budowę domu. Właśnie robimy więźbę dachową i pojawiły się wątpliwości czy wykonawca robi to dobrze. Czy mógłby ktoś z obecnych w temacie Tulipii podesłać zdjęcia z realizacji więźby. Chiałbym wizualnie porównać czy robi to dobrze. Z góry dziękuję.

[email protected]

tulipia_polanka
06-10-2013, 09:20
Witam wszystkich,
od dłuższego czasu śledzę ten wątek i może najwyższy czas dołączyć. Czy ktoś z Was podpiwniczył dom? I czy ktoś może buduje tulipię w okolicach bielska, oświęcimia?

TyjesteśBasia
13-10-2013, 15:59
Cześć. Byłam ostatnio na budowie. Schody mamy 27 cm na 17,4, plus podniesiona o wysokość stopnia połowa spocznika. My zachowaliśmy wykusz, tak jak w projekcie. Niestety balkon to totalna porażka. Tam nawet krzesła nie da się swobodnie postawić. Drzwi się otwierają, ale nie ma gdzie wyjść. teraz myślę jak to poprawić, by balkon pełnił jakąś funkcję, nie tylko ozdobną. Szkoda, że wcześniej nie zwróciłam uwagi na balkon.

ffen
28-10-2013, 10:08
Cześć Basiu,
ja dlatego właśnie wykusz "wyprostowałem" to znaczy zrobiłem ścianki wykuszu pod kątem 90 stopni. Balkon na górze wyszedł LUKSUS (!!!).
Spory, śmieję się, że moje córy będą miały gdzie na papieroska wychodzić (oby nie :).
Jedyne co do tej pory zauważyłem, że bym inaczej zrobił to sposób ocieplenia dachu. Dałem 30 cm wełny, jest naprawdę ciepło (zimno latem), ale weluksy wyglądają we wnękach jak okienka strzelnicze :(.
Teraz pewnie dałbym 10 cm ale z innego materiału niż wełna, np płyta PIR, czy inny wynalazek.
Powodzonka!!!!

Kasiek1983
28-10-2013, 16:05
Witajcie. Jutro zalewamy fundamenty :D najwyższy czas!!!

221220