PDA

Zobacz pełną wersję : Lodówka obok kominka!



lechuano
27-10-2011, 11:33
Witam,

Próbuję rozplanować salon z aneksem kuchennym. W salonie będzie również kominek. Kombinowałem na różne sposoby i wychodzi mi, że lodówka musi być bezpośrednio obok kominka. Lodówka w zabudowie będzie przylegała plecami do boku kominka, zaś boczna obudowa lodówki będzie tworzyła z frontową obudową kominka jedną płaszczyznę, wykonaną z płyty kartongipsowej. Wiem, że lodówka obok kominka to karkołomny pomysł, ale pod każdym innym względem to rozwiązanie jest dla mnie idealne i zależy mi bardzo żeby to zrealizować. Oczywiście konieczna będzie izolacja termiczna rozdzielająca zabudowę kominka od zabudowy lodówki. Ciepło emitowane przez szybę kominka nie będzie miało łatwego dostępu do lodówki ponieważ drzwi lodówki będą tak jakby za rogiem i będą otwierane w taki sposób, że otwarte drzwi lodówki będą dodatkowo blokowały dostęp ciepłego powietrza do lodówki. Kominek ma być z płaszczem wodnym i będzie używany jako alternatywa dla gazowego c.o., a więc sporadycznie w sezonie.

Jak myślicie, czy to się uda???

stefmat
27-10-2011, 12:27
Jeżeli to można jakoś rozrysować, to łatwiej przedstawić własny punkt widzenia.
Odpowiedź retoryczna. To się uda. Tylko , że w rachunku ciągnionym, będziesz miał większy pobór prądu w lodówce, przy działającym kominku. Istotne jest też samo ustawienie kominka, jak jego płaszcz ochronny (wodny) - może przepuszczać ciepło? Jednak ciepło pozdrawiam

lechuano
27-10-2011, 13:05
Tak na szybko, mam taki rysunek:

http://www.wrzuc.net.pl/images/15a.bmp

Nie jest to profesjonalny projekt, ale mam nadzieję, że jest zrozumiały - kominek oznaczyłem skrótem "kom." a lodówkę "LD". W przeciwległym do aneksu kuchennego narożniku salonu zamieżam ustawić wypoczynek.

Dodam, że przewód kominowy wypada w ścianie gdzieś na styku lodówki i kominka, myślę że można tam ukośnie wprowadzić rurę.

stefmat
28-10-2011, 17:47
Oczywiscie ustawienie inne może byc bardzo trudne. Ale izolacja cieplna np. podwójnie sklejone ekrany zagrzejnikowe folią srebrną na zewnątrz, trochę tę trudność ograniczyć. Jednak oddziaływanie kominka na kuchnę będzie zdecydowanie mniejsze; może to wyrównają grzejniki, ale to już nie to samo.
Może warto skorzystać z programu z "Muratora" do ustawienia mebli. Będzie łatwiej.
Nie znam koncepcji ustawienia funkcji w kuchni. Czy nie można uciec z lodówką na południową ścianę trochę bardziej w lewo od zlewozmywaka? Ciepło pozdrawiam