PDA

Zobacz pełną wersję : Linia zabudowy



Yacky
28-10-2011, 07:28
Witam
Proszę o pomoc w zmianie warunków zabudowy dotyczących linii zabudowy. Otóż gmina narzuciłą mi linię 12,5m. Działka jest szeroka na ok. 28m i głęboka na ok. 36m. Zaczynajac dom 12,5m od drogi, ok. 10m budynek, to zostaje 14m działki za domem. Moze i duzo, ale po co mi 12,5m przed domem? działak graniczy z drogą wewnętrzną - droga wytyczona z działęk prywatnych, nie przekazana gminie. Stanowi wspólna własnosć właścicieli działek. Po drugiej stronie drogi wewnetrznej są działki które maja linie zabudowy też 12,5m wyznaczoną na podstawie fundamentu budynku, który jest w budowie na pierwszej działce. To rozumiem - tu sie kierowali juz istenijacą zabudową. Ale po mojej stronie nie ma żadnego budynku, droga nie jest gminna, wiec dlaczego aż 12,5m?? czy pozostaje mi tylko odwołanie sie od decyzji? czy są jakieś przepisy którymi sie mogę podeprzeć, a które mówia o linii zabudowy?

nuvola
28-10-2011, 13:39
Witam,

U nas z jednej strony była wyznaczona nieprzekraczalna linia zabudowy chyba 17 czy 19 m. (uwarunkowana prawdopodobnie już istniejącą na tej ulicy zabudową). My chcieliśmy przesunąć do 10 m od siatki. Napisaliśmy odwołanie z odpowiednim uzasadnieniem (bez poparcia przepisami) i bez problemu wydali pozwolenie na zmianę warunków nawet do 7 m.

Pozdrawiam

pawel2210
28-10-2011, 13:54
u mnie bylo jeszcze gozej bo wyznaczyli mi linie zabudowy chyba 3m od drogi a chcialem 17... trzeba bylo napisac odwolanie i sie udalo ale opoznilo mi to pnb...

Yacky
28-10-2011, 18:31
U mnie napisali że linia zabudowy jest kontynuacją linii zabudowy budynku w budowie na działce sąsiedniej. Problem w tym, że ta sąsiednia działka jest po przeciwnej stronie drogi wewnętrznej. Rozumiem, ze wszystkie budynki po tamtej stronie będą w takiej odległości od rogi, ale czemu po mojej stronie musi być tak samo? Mój budynek byłby pierwszym po tej stronie, więc mógłby wyznaczać nowy porządek. Druga sprawa, to działki po przeciwnej stronie są dłuższe, więc im ta linia zabudowy aż tak nie przeszkadza.